2. IVF. Podpořme se

ywushka
18. lis 2008

Ahojky holky,je tu nekdo takovy,co budete zacinat dalsi cyklus IVF snad v prosinci?? 😉 Muzeme prece jedna druhou trochu podporit

miky123
19. pro 2008

ywu:a u vás ti sami řeknou že ti zavádějí morulky?
Morulka vznikne po kolikati dnech?,po opu?
Já sem měla opu ve st. a et. bude v po.tj.po 5 dnech tak co budu mít já? 😕 ,už vim beru jen 😲 😲 😀 😉

ywushka
autor
19. pro 2008

No ja jsem mela opu v pondeli,ve stredu byly ctyri bunky,vcera 8 a dnes uz morulka (tj16) a oni to sami reknou-teda alespon me to rekli!!!Vetsinou se zavadi to nejlepsi (podle nich je morulka nejlepsi)Ja jsem si nechala udelat i asitovany hatsching na doporuceni vsech,tak uvidime!!!Holky me rikaly,ze kdyz uz to podstupuju,tak se vsim....nejake tritisice uz me nespasi!!

miky123
19. pro 2008

ywu:těch 16 tzn. buněk,pochopila jsem to správně?,děkuji ti moc aspon vim na co se v po. zeptám 😉
U nás je asistovaný hatsching zdarma,ale oni si to zase přirazí na jiném 🙄

ywushka
autor
19. pro 2008

No kazdy me ho doporucoval-oni meli minuly mesic akci,ze byl zdarma,ale tenkrat jsem byla bez ET,takze me to stejne bylo na prd..!Tak jsem ted za to zaplatila-zatim koho znam si to taky vzdycky dal,tak jsem poslechla doporuceni!!!Jdu si lehnout,at mimisci maji klid🙂)

choco
19. pro 2008

miky 123: ty máš jít do práce hned po et? mně osobně by to nepřidalo na psychické pohodě, pořád bych se pozorovala a šílela, jestli něco nepokazila. tak jsem to měla minule, a to jsem šla do práce až na druhý den. teď jsem si vzala až do nového roku dovolenou. ale záleží na tobě, každá to vnímáme jinak, já jsem trochu přecitlivělá... 🙂

renap
19. pro 2008

Ahoj tak mam zprávu 😀 😀 Hcg 34 pozitivní 8.den po ET 😀 tak mam radost ale hroznej strach aby to nedopadlo jako minule.Jinak mě se na 100 % osvědčilo jít hned do práce-po tom 1.ETu jsem byla doma a nic a po KETu jsem šla eště ten den na noc a chytly se obě a ted jsem byla doma jenom 3 dny a doma jsem dělala všechno vytírala, luxovala prostě jako kdyby nic. A ten asistovanej hatching jsme měli na ty první 2 co se nechytly a potom na KET ani ted ne

choco
20. pro 2008

renap, móóóc gratuluji!!! 😀 😀 je to skvělá zpráva, držím palce a přeju Ti, ať vše pokračuje, jak má! 🙂

miky123
20. pro 2008

choco:no právě že už se začínám nervovat,sem ochotna jít nejdříve do práce tak nejspíše až tak 29 .

choco:prosím mám na tebe několik dotazu
když jsi byla na krev na hcg ,kam si šla prosím tě?U nás se jde na krev po ET až po15 dnech.Nevíš jestli by mi to mohla vzít i obvodní Dr.,nebo i v nemocnici 😕
Potřebuji to vědět kvuli práci 😨

choco
20. pro 2008

miky 123: já na krvi na hcg nebyla, jen po prvním ivf v caru. Možná ses chtěla zeptat renap, pokud vím, tak je zdravotní sestra v nemocnici a nechala si vzít krev v práci. Ale myslím, že požádat (za úhradu) o to můžeš jak obvodní, tak svou gynekoložku, pošlou to pak do laboratoře. Stojí to myslím do dvou stovek, alespoň jse to tak četla tady na koníkovi. A Ty chceš jít na tu krev dřív, než za těch 15 dní?

miky123
20. pro 2008

Jo,promin,ten dotaz byl puvodně na renap 😉

Já to mám hodně problematické kvuli pracovní smlouvě,učetní mi radila abych si vzala nemocenskou ještě tento rok ale to si zase v žádném případě bez 100procentní jistoty nemužu dovolit,ach jo 🙄

choco
21. pro 2008

miky 123, to mne mrzí, že musíš řešit ještě nějaké komplikace v práci, místo toho, aby ses soustředila na sebe a miminka. A ty máš smlouvu na dobu určitou a bojíš se, že by ji s Tebou kvůli neschopence neprodloužili, nebo v čem je problém?

dckami
22. pro 2008

ahoj kočky,
dlouhou jsem tadyu vás nebyla - stáel jsem doufala, že se povede naše 5.IUI, ale bohužel 😢 , včera jsem to dostala. Takže dnes budu volat do Pronatalu a v lednu mě čeká IVF.

katuska23
22. pro 2008

miky máme to stejně,pokud budeš na neschopence nemůžou tě propustit ale pokud se během neschopenky vrátíš tak můžou bohužel:(

ywushka
autor
22. pro 2008

takze to chapu spravne-pokud zustanes na neschopence treba i pres tu dobu,kdy ti konci smlouva,nemaji pravo te propustit,ale pokud by ses vratila do prace,tak maji???To budu za chvili nejspis resit!Pokud se mi tento cyklus nepodari,jdu hned do dalsiho!Smlouvam mi konci 31.5.!!!

choco
22. pro 2008

když máš neschopenku, jsi stále zaměstnaná. To znamená, že když máš například smlouvu do konce prosince, ale před jejím vypršením nastoupíš na neschopenku, která trvá i v novém roce, stále jsi zaměstnanec - firma za tebe platí sociální, zdravotní atd., Ale dnem, kdy tu neschopenku ukončíš, končí i tvůj pracovní poměr, pokud s tebou nechtějí smlouvu prodloužit.
jinak ywushka, jak je po transferu? U mne jen pobolívání podbřišku. dnes je to 4. den

choco
22. pro 2008

dckami, to je mi líto. takže myslíš, že začneš hned stimulovat?

ywushka
autor
22. pro 2008

ja jsem dnes 3.den po transferu....a je mi fajn....jen me nekdy pichne v levem vajecniku a mam citlivejsi prsa,ale jinak ok....jen mam obavy ze se ani jeden prcek nechytl...snazim se na ne nemyslet...ale vzdyt urcite vis jake to je na to nemyslet,ze??Budes si delat testy tehu jeste pred odberem krve??Ja jdu na krev 31.12

dckami
22. pro 2008

nene, v lednu musím na stěry a prp stimulaci, při MS v lednu začnu píchat , asi gonal. Budu mít krátký protokol.

ywushka
autor
22. pro 2008

dckami:podle meho nazrou je kratky protokol lepsi nez ten dlouhy-teda u me zapusobyl kratky....

choco
22. pro 2008

ywushka: já jdu na krev až 8. ledna, takže si test předtím určitě udělám. přemýšlím, že asi ráno na silvestra, to bude 13. den, nechci plašit zbytečně moc dopředu. snad se toho dočkám, minule jsem začala krvácet už 6. den po ET, což bylo ještě před termínem MS. obavy sice mám taky, ale tentokrát je to lepší v tom, že máme i 4 zmrzlíky 😉 ale raději bych je ještě nechala v dusíku 🙂 budou se jednou hodit jako sourozenci 😀

dckami: gonal jsem měla taky, snášela jsem ho líp než puregon, i když to možná bylo i vychytanějším dávkováním

dckami
22. pro 2008

Já jsem měla gonal i v září, ale to jsem měla douhý protokol a nešla jsem ani na OPU, vyrostl pouze 1 folíkl. 😖
Průšvih je to, že se potřebuji na leden objednat a dnes se tam nemohu dovolat, asi mají dovču, nikdo mi to nezvedá. Mají jim tam dělat nějakou rekonstrukci laboratoří. Tak to budu zkoušet i zítra a po svátcích. První týden v lednu jedeme do Francie lyžovat a tak se potřebuji objednat přesně na 12.1., to je nejpozdější možný termín (20.-22.den cyklu). Tak snad se to podaří...

choco
22. pro 2008

dckami, já myslela, že přikrátkém protokolu se stimuluje od 2. -3. dne cyklu... 😕 a vyřízenou žádost na pojišťovně už máš?

dckami
22. pro 2008

holčiny, ráda bych se zeptala, zda někomu doporučili lékaři v CARu brát před IVF Wobenzym na zlepšení imunity. 😕

dckami
22. pro 2008

Choco,
ano, stimulovat začnu 2.-3.den cyklu v lednu, ale 20.-22. den musím zajet pro stimulaci a na stěry. Žádost na pojišťovnu nepodávám, Pronatal má smlouvu s VZP a žádat o schválení léků nemusím. To jsem dělala v září, když jsem měla OZP. Kvůi těmto průtahům jsem změnila zdravotní pojišťovnu.

choco
23. pro 2008

dckami, tak ani wobenzyn, ani nic jiného. ale s imunitou nemám problémy... už ses dovolala do caru?

dckami
23. pro 2008

jojo, co Pronatalu jsem volala, ale nikdo tam není, asi mají fakt dovolenou. Zkusím to mezi svátkama, nebo se objednám až začátkem ledna. Sice budeme ve Franicii na lyžích, ale objednat se musím.... 😀

milé snažilky, ráda bych vám popřála krásné a pohodové vánoční svátky, hodně zdraví, štěstí, pohody vám i vašim rodinám, a v novém roce spoustu splněných přání 🙂 . Aby se nám splnilo to nejtajnější přáníčo // 🙂 a brzo jsme se dočkaly miminka.

m24
23. pro 2008

Ahoj dckami, né přímo mě ale kamarádce také doporučili před IVF užívat wobwnzym. Ono je to celkově dobré na imunitu, sice né nejlevnější, ale snad by to mělo stát za to.

m24
28. pro 2008

Ahoj holky,

snad nepokazím vánoční náladu. Bohužel, nám se tentokrát opět nezadařilo.

miky123
28. pro 2008

ja sem zítra 7den po ET,a zítra si du koupit těhu test.Začínám být přesvědčena že to tentokrat nevyšlo 🙄

choco
29. pro 2008

tak u nás to napodruhé taky nepodadlo.