3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

veromira
25. kvě 2012

@nikolic to by mělo už konečně 🙂

cilkaa
autor
25. kvě 2012

holky, tak dnes jedu adieu!!! Jedu s babama do Itálie řádit, tak si vyčistím hlavu. V pondělí jsem zpět.
Tak se tu opatrujte a myšlenky na mímo bokem. Musíme se šetřit na nervy v dalším cyklu 😀

zezizu
25. kvě 2012

@cilkaa tak si to užij! 🙂 těším se v pondělí na vyprávění 🙂

bublenudle
25. kvě 2012

@veromira Určitě budeš spokojena,neboj 😉 a potkat se mužeme taky,budu ráda 🙂

lussi
25. kvě 2012

ahoj, jdu se k vám přidat🙂
máme za sebou 4x neúspěšný KET, na 5. pokus se nám podařil Fífa, teď chceme druhé, v dubnu jsme byli na KETu a nezadařilo se, bohužel se mi zhoršila štítná žláza, takže další pokus se odkládá do doby než mě dají na endokrinologii do kupy.
Jdu dočítat, ať jsem v obraze🙂

lussi
25. kvě 2012

@veromira poradila bych se v Reprofitu a pak by se vidělo co dál, do ivf bych se určitě hrnula až budeš v pořádku, držím palce ať je to co nejdříve!

lussi
25. kvě 2012

@bublenudle co štítná žláza nebo vyšetření na Ureaplazmu? S tím jsem měla problém já.....

lussi
25. kvě 2012

@wrtulka my máme taky dva hafany😀 A o adopci jsme mluvili taky 😵

bublenudle
25. kvě 2012

@lussi Na šitku mám,ale ta ureaplasma asi ne...nevim...musim to vše probrat s Mudr...snad bude jěště nejake řešeni a pokud ne,tak už nepujdu...mám meho hafanka ,to mi bude muset stačit...

lussi
25. kvě 2012

@bublenudle neblbni a nevzdávej to, nějaká šance přece ještě je ne? Pak si to budeš na stará kolena vyčítat

bublenudle
25. kvě 2012

@lussi No bude mi na podzim 40 ,a ja si řekla ,že mimi do 40..tak se uvidí..vím,že jsem pro to udělala vše možne i nemožne,tak to mě utěší...ale to je ta nejhorši varianta,samozřejme... 😉

wrtulka
25. kvě 2012

@zezizu ahojky..no my do toho IVF v létě tak nějk chceme jít..jsme na to připravení tak uvidíme..
jinak adopce k té ti samozřejmně můžu napsat co tě zajímá klidně tady jsou to veřejné věci🙂
po nás chtěli vyplnit nějaké jejich dokumenty víš jako jaké máme požadavky na dítko a tak..proč chceme dítko adoptovat apod. no pak chtějí jak který kraj požadavky se lyší ale vždycky potvrzení od lékaře pro oba, od zaměstanavatele posudek ☹výpis z rejstříků trestů a to je snad vše
soprcka se příjde podívat k tobě domů jak to u vás vypadá ..a tak no ptej se..nám to od podání žádosti ke schválení trvalo rok ..

wrtulka
25. kvě 2012

@lussi jůů a jaký hafany máte vy? 😀

lussi
25. kvě 2012

@wrtulka a chcete miminko nebo by vám nevadilo starší? Je mi jich strašně líto, bobišků v těch kojeňácích a domovech☹ Stejně je to mazec, tolik párů touží po dítěti a tolik dětí touží po rodičích...
Máme dva labradory🙂 Holčičku a chlapečka🙂

wrtulka
26. kvě 2012

@lussi my máme dvě bíglí holčičky jedné jsou skoro 4 roky a té druhé 5 měsíců je to její dcera
už teď si je začínají všichni plést 😀
máme zažádáno o miminko do roku..co nejmenší bysme chtěli

lussi
26. kvě 2012

ti jsou kráááásní!! A jsou to pěkné čertice co? Jde jim to vidět z očí, že dělají bordel😀
A tady jsou ti naši chlupáči🙂

veromira
26. kvě 2012

@bublenudle jo já budu taky moc ráda když se potkáme, přece jen je lepší si pokecat osobně z očí do očí 🙂

veromira
26. kvě 2012

@lussi Děkuji, no uvidím co mě řekne ale už je to hrozný to čekání a furt nic

lussi
26. kvě 2012

@veromira na tyhle zoufalé stavy si živě pamatuju a nikdy nezapomenu, bylo to hrozné období, na které nerada vzpomínám

veromira
26. kvě 2012

@lussi no jo ale co naděláme než jen čekat a doufat v zázrak 🙂

veromira
26. kvě 2012

@lussi prosím tě a co je to ta ureaplasma? To jsem ještě neslyšela 😒

lussi
26. kvě 2012

@veromira je to nějaká bakterie, která zabraňuje uhnízdění embrya, je to bez příznaků, já na sobě vůbec nic nepozorovala. Léčí se to silnými antibiotiky, které dostane i partner. My chodili původně do CAR Podolí, tam mi v podstatě sdělili, že jsem zdravá, po více než 2 letech jsme to zabalili, přešli do Pronatalu, tam mi hned zjistili tohle + štítnou žlázu, nasadili prášky a hned nám KET vyšel, takže si troufám, říct, že byl zakopaný pes tady...

bublenudle
26. kvě 2012

@veromira ok,super...tak se domluvime a dáme kafčo,jsem pro 😉

mikula77
27. kvě 2012

@bublenudle Ahojte holky,dovolte mi prosím,přidat se mezi Vás.Nejvíce mě oslovil příspěvek tady od bublenudle,a to proto,že náš osud je si podobný,já mám za sebou již 8krát IVF a několikráte,to už ani počet nevím KET,v loni poprvé KET s ůspěchem,bohužel samovolný potrat v 5 týdnu,následné osmé IVF-přes počáteční velké trable ůspěšné,ale s ještě smutnějším koncem,v 17tém týdnu opět samovolný potrat zatím bez zjevné příčiny,čekáme na výsledky pitvy.Už je to dva měsíce a bolí to pořád stejně,na srpen plánujeme další KET,ale v hlavě pořád dokola ty stejné myšlenky,má to cenu-nemá to cenu,přece to nemůžu vzdát........ Dovolte mi prosím,trochu tady s vámi pokecat,zdravím vás a všem přeji mnoho ůspěchů s co nejveětšími bříšky !!!!!!!!!!!!!

kerkyra
27. kvě 2012

@zezizu vše mě zatím přišlo na 34tisíc(dv,et,2Ket,léky).jsem bohužel už 2roky bez ms,myslela jsem že menses stagnuje kvůli hubnuti-mam dole 60kg a on to byl přechod ☹ .Tak mi nic jiného nezbývá.Ale taky jsem si myslela,že s dv to bude uspesne a ono zatím nic ☹ e

veromira
27. kvě 2012

@lussi aha a to ti zjistili z krve?

veromira
27. kvě 2012

@bublenudle a jak jsi na tom s časem? Já zrovna ve středu jdu do reprofitu odpoledne tak uvidím co mi řekne mudr. Já mám pondělí a úterý volno a středa, čtvrtek, pátek dělám do půl čtvrté tak pokud budeš mít chut některý den zajít budu ráda. Napiš kdy se ti to bude hodit a někam zajdeme na pokec těším se 🙂

lussi
27. kvě 2012

@veromira nene, dělá se stěr z čípku 😎

veromira
27. kvě 2012

@lussi a to by mě třeba nezjistili když se chodí na praventivní prohlídku na gindu?

veromira
27. kvě 2012

@mikula77 Ahoj a vítej mezi námi 🙂 je to hrozný když si všechny přejeme jen jeden malej zázrak a on zatím nepřichází ☹ Nestrácej naději a uvidíš že na něco přijdou a že se dočkáš vytouženého štěstí.