3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

mikula77
30. kvě 2012

@lussi Teda to koukám že je možné embryjka rozmrazit a znovu zamrazit,a to sem si myslela že o IVF už vím ůplně všechno 😀 ,fakt koukám,měla jsem za to že se dají rozmrazit jen jednou.Brzy budeš oukej a pofrčíš si pro něj,a povede se,moc Ti to přeju !!

Holky nevíte někdo co znamená označní embryjka FHB ????

cilkaa
autor
30. kvě 2012

@mikula77 no já vím, že HB je hatchující blastocysta, takže už leze z obalu ven, to je výborná kvalita na transfer!! Ale to F nevím..

Jinak já jsem dneska byla na krvi na genetice, konzultace až za 4 týdny, ale to mě netankuje, ty řeči ohledně rodinné anamnézy, hlavně ta krev je důležitá, dělali mi i krevní mutace, tak to proberu se svým doktorem už na konzultaci.
Jinak ještě plánuji HP, mám jej už rok hotový u své gyndařky a koukala sjem, že mi nedělala vůbec hormony té štítné žlázy, tak to si zajdu na začátku cyklu.
No a v pátek svištím do Prahy na kontrolní Imuno, ať to mám všechno pěkně do kupy (napsali mě tam před rokem kontrola po roce, pokud neotěhu, tak tam půjdu, za to nic nedám). Pak půjdu v Praze s holkama večer do báru 😉

darazv
30. kvě 2012

Ahoj holky možem sa pridat?Som Slovenka žijuca 5 rokov prahe,,s priatelom sme sa pokušali o mimi vyše 5rokov až sme nakoniec skončili v CAR podolí s vysledkom málo pohyblivé spermie,tak šup do ivf 08/11,mala som 42 vajičiek a z toho 21kvalitných embryi,mala som mierny OHSS ale ET sa konal s jednym embryom-biochemicka gravidita,1ket,dva embrya-nič,,2ket dva embrya-nič,3ket-biochemicka gravidita,,pauza od 02/12 behanie po vyšetreniach imunologie,genetika,hematologie všetko v poriadku,,05/12 tak som sa ocitla znova podolí s pripravou na 4 ket ale na moje počudovanie sliznica len 5mm čo som nikdy s nou problem nemala lebo normalne ovulujem 😒 Tak mi nasadili pre mna novy liek estrimax a od 1DC ho budem brat a na 12-13 DC na UZ a potom ak bude všetko oki tak šup na ketík v červenci ak ovšem mrcha dorazí jak má 😠 je to tažké čím musime prejst aby sme sa stali vytužene maminy ☹ hlavne ma vždy vytočilo jak embryološka pred transferom hovorila jak kvalitne embryjka mi vkladu a prd z toho ☹

lussi
30. kvě 2012

@mikula77 jsou to samé čáry máry co?😀 Nám několikrát rozmrazovali 3 embryjka najedou a vybírali ty nejlepčí🙂 FHB nevím, to slyším poprvé

lussi
30. kvě 2012

ta hatch. blastocysta už je poslední stadium že jo? Pak už to musí k mamině do břuška, myslím si to dobře?

mikula77
30. kvě 2012

@lussi no to právě vím co je HB,ale máme zmrazeny dvě várky,z toho jedna je HB a FHB,a právě nevím co je to F,optám se až pujdu na kliniku,jak říkáš mám taky za to,že hatch blastulka je poslední stadium,jediné co mně napadá je,žeby to mohlo znamenat již plně hatchovaná blastocysta,možná........a to by bylo super,jen se zahryznout a držet a nepouštět a růst a růst a růst a pořád se držet peřiny.Uz mi hrabe.... 😀

mikula77
30. kvě 2012

@cilkaa měla by to být výborná kvalita,dokonce by měli být grade 1,ale i to vůbec nic neznamená,ale já jim věřím,kdoví zda to není poslední možnost,nějak si s mým OHSS nejsu jistá s dalším pokusem,auauauauauauauau !!!!!!!!,tak už ať je aspoň červenec.

mikula77
30. kvě 2012

@darazv Ahoj,estrimaxu se neboj,myslím že je to lék dobře snášenlivý a jistě Ti pomůže.Na embryology se nezlob když řeknou že drobečci jsou výborné kvality,vždyť nikdo nevidí dovnitř a víc je na přírodě,ne v jejich silách,tuto větu že vypadjí výborně jsem slyšela už tolikrát,že kdybych neměla lékařům věřit,nemohla bych tam už jít.Při posledním transferu byl drobeček kvality 1až 2,takže ne špičkové ale dobré,no a byla z něj holčička která bojovala do 17tého týdne,kdy to vzdala,zatím nevíme proč.Takže moje rada,důvěřuj lékařům,pokud by nebyla kvality možné k přežití,jistě by Ti nelhali a embryjka nezaváděli.Přeji Ti hodně štěstí a hlavu vzhůru,jak říkám,jednou to vyjít musí....... 😀 😀 😀 😀 ,doufejme co nejdřív!!!!!!!!!!!

darazv
30. kvě 2012

@mikula77 Ja viem a lekarom verím len vždy som tak tomu verila že sa mimiskovia uchytia a nič z toho 😒 ale po 4 neuspechov už sa tak nepozorujem ako prve dva transfery to bolo fakt dost o psychike,,ale lahko sa hovorí nemysli na to,,,kto nezažije nepochopí 😀

mikula77
30. kvě 2012

@darazv No mě povídej,po osmi pokusech už to snad člověk bere jako nějaou blbou součást života,tak věřme že ten příští transfer bude ten poslední,jak píšeš kdo nezažije,nepochopí,zvláště když je vše provázeno OHSS,víš co říkám,já osobně zkusím jak pes.Jo není to tak,jak ostatním předhazují televizní seriály..............

darazv
30. kvě 2012

@mikula77 A ty mas dake mrazačiky?kedy ides do dalšieho pokusu?

mikula77
30. kvě 2012

@darazv Máme,teď sem to tu psala,dvě várky,v každé dvě embrya HB a myslím že jedno XB,takže by měly být dobré,no ale vyšší moc je vyšší moc.Jelikož jsem po revizi v 17tém týdnu,takže pan mudr řekl půl roku pauza,tzn nejdříve v srpnu.Pocity smíšené,moc moc moc si to přeju,vydržím všechnu fyzickou bolest,ale te představa,i když ji nechci připustit,žeby se mohlo opakovat to co teď,a ta možnost vždy je,ať se nám to líbí nebo ne,mě zase trochu odrazuje.Je to hrůza,kde je ta hranice kdy přestat..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

darazv
30. kvě 2012

@mikula77 neboj určite to vyjde 😉 najhoršie je na tom že aj to tehotenstvo je stále neistoté ☹ ja budem asi štastná až ked bude mimi v mojom naručí 😀

lussi
30. kvě 2012

@mikula77 a jo, to by mohlo být ta zkratka, tak dej pak vědět, co jsi zjistila, ať jsme chytřejší🙂

lussi
30. kvě 2012

@mikula77 jednou se to přece musí zlomit a dotáhnete to do zdárného konce, na nic jiného stejně nemá cenu myslet. Já měla taky hrozný strach až do porodu. Fífa je původně z dvojčat, to druhé mimčo to vzdalo začátkem 10tt 😒 Byla jsem pos.aná strachy, že přijdem i o to druhé.

cilkaa
autor
31. kvě 2012

@mikula77 to by mohlo být, jakože Full HB - no nevím, dej vědět..

@darazv to je hrozná beznaděj, když nic nenajdou a embryjka se prostě nechytí, proč proboha, když je vše OK.
Také bojuji se sliznicí, mám ji 7,5 mm, struktura prý dobrá a na IVF to stačí. Prášky ani žádné babské rady mi ji nikdy nezvýšili, tělo si prostě dělá co chce.

darazv
31. kvě 2012

@cilkaa No to sa aj ja pytam prečo sa nedarí ☹ Je to ako zákon schvalnosti po čom túžime tak musíme prekonat dlhú trať a mat vela vela síl ale psychika je moc zákerna vlastnost a je tažké nemysliet na mimi a nechat volní priebeh,,aj ked po mojích neuspechov to už inač vnímam a hovorím si čo sa má stať stane sa a ja to nijak neovplyvním,len trabe dúfat a verit že sa jedneho dna staneme vytužene maminky v velkym M 😀

mikula77
31. kvě 2012

@cilkaa No já myslím že i sliznice bývá oukej,tam by neměl být problém,vždy 9mm,tak snad teď ta revize nenadělala nějakou paseku a bude to pro příště zase narostlé jak má!!!!!!!!!!!!!

mikula77
31. kvě 2012

@cilkaa Jo ještě jak píše o těch babských radách,já to samozřejmě neodsuzuju a nikomu neupírám,je to věc každé z nás,třeba jako nějaké ty byliny,ale já sem na rovinu kdysi mudr ptala co si o tom myslí, a bylo mi řečeno že mi to nepomůže tak to nijak neřeším,jen zobu listovku,zinek a hořčík.

mikula77
31. kvě 2012

@lussi Ahoj,moje slova,do porodu nervák,těhu jsi byla tak to dobře víš,já když jsem teď měla podruhé pozitivní testy,tak upřímně sem se ani nemohla radovat,protože byla pořád živá vzpomínka na první potrat,bylo to sice hned v pátém týdnu ale i tak,prostě sem se nemohla radovat.Tak sme byli opatrní,nikdo nic nevěděl,až když jsme to v 16tém týdnu pustili do světa,ujištěni že je vše o.k,tak druhý den bylo vše jinak-smutně !A teď babo raď,věřte nebo ne,pokud by to mělo některé z vás taky tak dopadnout,je fakt lepší když se to ani nepovede,vždy může být hůř,ale to bylo a pořád je tak kruté,nevěřila sem žebych se někdy mohla oklepat a fungovat dál.Taky sis tedy užila,když mimi odešlo v 10tt,to je taky už nějaká doba,hlavně že bojovnice to dotáhla až do konce,kéž by ji v životě štěstíčko přálo!!!

mikula77
4. čer 2012

Ahojte všechny,jakpak se máte?Holky,chci se zeptat,nemáte náhodou některá zkušenost s něčím co se týče čínské medicíny?Ajurvédská masáž,nebo nějaké ty bylinné tablety?

drndapetka
4. čer 2012

Ahojky, tak já se taky přidám, v červenci mě čeká KET 🙂

@cilkaa ahoj zlatíčko 🙂

Něco o mě:
Snažíme se s manželem o mimčo 4,5 roku ☹
Já: neprůchodný pravý vejcovod, trombofilní mutace heterozygot
Manžel: horší morfologie (5%) a pomalejší spermie

Historie mých těhotenství:
Duben 2008 - mimoděložní těhotenství v pravém vejcovodu - vejcovod mi nechali, ale bohužel zůstal neprůchodný ☹
Červen 2009 - spontánní potrat v 6tt
Srpen 2010 - 1.IVF Unica Brno - otěhotněla jsem, ale v 7tt bohužel zamlklý potrat - nebylo srdíčko ☹
Duben 2011 - 1.KET Unica Brno- rozmrazilo se mi dobře pouze jedno embryo ze tří zamražených, nevyšlo to ☹
Září 2011 - 2.IVF Unica Brno - špatná reakce na stimulaci, jen 5 vajíček, test negativní ☹
Říjen 2011 - přecházíme do Reprofitu
Listopad 2011-Duben 2012 - snažíme se přirozeně pomocí Clostilbegytu, ale neúspěšně
Květen 2012 - minimální stimulace v Reprofitu, 4 vajíčka-3zralá, dvě hatchující blastocysty , bohužel ale nedošlo k ET, před OPU jsem začala krvácet a před ET jsem měla nízkou děložní sliznici ( pouze 3mm)-takže došlo k zamražení a v červenci jdu na svůj 2.KET a doufám , že už se KONEČNĚ zadařííííííí 🙂

drndapetka
4. čer 2012

@cilkaa ohledně těch testů před dalším IVF....
určitě ať Ti vezmou krev na prolaktin a TSH - to je moc důležité pro to aby to vyšlo ( měli by to brát opakovaně před každým pokusem, i když se tak neděje
Genetiku si nech taky udělat, pokud s tím v RF nemají problém ( mě jí udělali v Unice až po třetím neúspěšném těhotenství - a to jsem je prosila už předtím)
Potom imunologie a hematologie ( mě přišli na tu trombofilní mutaci kvůli které jsem asi potrácela, takže od příštího ET budu píchat miniheparin)
Stěry : chlamydie, ureaplasmata, mykoplasmata ( nevím jestli dělají v RF, já si to nechala dělat u své obvodní gyndařky a platila jsem za to ranec)

Nic víc mě nenapadá....
bylinkám, cvičením,....jsem taky už přestala věřit....ale jedno musím říct, i když to každá slyší moc nerada ( i já) - otěhotněla jsem vždy když jsem to nejmíň čekala ( už jsem přestala věřit), takže psychika je fakt mocná čarodějka 🙂

drndapetka
4. čer 2012

Nevím kdo to chtěl vědět, ale zkratka FHB je full hatched blastocyst = zcela vycestovaná blastocysta 🙂

darazv
4. čer 2012

@drndapetka Ahojky ja čakam akurat na mrchu ma dorazit cca v stredu a potom na moj 4ket 😉 tebe to kedy presne vychadza?no prešla si si tiež svoje ☹ ja mam za sebou 4 transfery neuspešne dvakrat i biochemicka gravidita mam ešte tri zmrzlinky 😉

drndapetka
4. čer 2012

@darazv já teď čekám taky na mrchu, měla by dorazit cca za 10 dní a pak 20dc KET, takže to vychází na první týden v červenci 🙂 Ale uvidíme, raději si nic neplánuji, protože když začnu plánovat, tak je to všechno jinak 😒

darazv
4. čer 2012

@drndapetka hovor mi niečo 😀 a hlavne ked chem mrchu mešká aj 14dní a ked ju nechcem pride načas ak nie aj skor 😠 po transferoch som mala rozhadzane cykly normalne mam 32DC a chodila mi cca 45-50 😠 tak som zvedava jak si zmyslela teraz kedy chce príst 😀 a smiem sa spytat aky mate s mužom problem?u nas malo pohyblive spermiky ☹

drndapetka
4. čer 2012

@darazv no já mám polycystické vaječníky = anovulační dlouhé cykly ( 50-60 dní). mrcha mi poslední půl rok chodí pouze po hormonech 😖 Jinak manžel má horší morfologii a lenivé spermijky, ale žádná hrůza, otěhotnět se s tím dá i přirozeně, ale nám se přirozeně nedaří už 3 roky, od té doby, co mám pravý neprůchodný vejcovod a co mi zjistili zvýšenou srážlivost krve 😢

darazv
4. čer 2012

@drndapetka ☹ ale treba verit a budeme vytužene maminy 😉 je to dlha trat ale stojí to za to.

cilkaa
autor
5. čer 2012

ahoj holky,

tak já byla ještě na kontrolní krvi na Imunologii, pak genetika a krevní mutace, tak jsem zvědavá. Ještě si zajdu na HP- to chci, ty hormony štítné žlázy raději...

Ještě mi chybí ty stěry, tak proč nejít- ale kam? Kde jste na tom byly?
@drndapetka ty jsi byla u své gyndařky- kolik to stálo? Já ji neviděla rok 😀