3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

lucido
26. črc 2012

@dashi Přesně, po 1. IVF jsem hned po ET brala. Šílený co ten Prednison dělá, ono sice na imunitu ho dávají, ale těch nežádoucích účinků. Když si jen vzpomenu jak mi bylo v dubnu po těch hormonech Gonal atd. děs běs.

mikula77
26. črc 2012

@lucido Ahoj,jojo,KET mám za sebou tuším 4krát,z toho jednou v RF a zaváděly se 2 expandované blastocysty kvality 1-2,jedna se uchytla,ale bohužel odešla někdy koncem 5tého týdne,ještě před UTZ na srdíčko.

lucido
26. črc 2012

@mikula77 Jejej, to je mi líto. Takže to není taková legrace jak jsem si původně představovala. Máme zamraženo z prodloužené kultivace, tak počkám jak to dopadne po rozmražení.

mikula77
26. črc 2012

@lucido Díky,stalo se,ale bylo to tak "lepší" než poslední potrat až v 17tém týdnu,to je už na palicu 😝 😝 Ale bojujem dál!KET je v pohodě,lepší než ET po běžné stimulaci,nemáš tolik zatížené tělo hormony a dnes už sou výsledky srovnatelné po KET s běžným ET,tak určo to vyjde,věř tomu 😀

lucido
26. črc 2012

@mikula77 No teda, koukám, že jsi si to také dobře vybrala, to je mi líto.
Děkuji a přeji Ti hodně štěstí, aby se zadařilo. Já to nyní mám asi komplikovanější v tom, že už mi také nějaký ten pátek je, no klasika, nechala jsem to na poslední chvíli chvíli, budovala kariéru a zázemí a pak se divím, že to nejde hnedka.

mikula77
26. črc 2012

@lucido Dík,musím věřit že to nejhorší mám už vybráno.Taková hyperstimulace už mi přijde jako to nejmenší zlo které může tuto cestu provázet.Taky už hodiny tikají,ale bojuju už skoro 12 let,tak mám "čistý"svědomí s tou poslední chvílí.No jo,je to běh na dlouhou trať,ale někde musí být ten šťastný finiš.........,pro nás pro všechny bojovnice 😀

lucido
26. črc 2012

@mikula77 Moje řeč, daly jsme se na boj, tak ho musíme vyhrát. Říkám si jaká je to nespravedlnost, že když žena dítě skutečně chce, touží po něm, je schopná mu dát to nejlepší, zázemí a hodné rodiče, tak proč to sakra nejde. Na druhou stranu je plno nezodpovědných matek, těch které děti odkládají, nechtějí a nebo dokonce týrají. Ale tak to v životě chodí.
Kdypak se chystáš na další pokus?

mikula77
26. črc 2012

@lucido Teď končím MS,takže ještě jednu a pak KET,tak to vypadá někdy začátkem září.Radši už nic neplánuju,jen doufám že vše bude oukej a tak nějak to proběhne.No a alespoň jednomu sněhuláčkovi se zalíbí a zůstane až do konce.Sice pěvně věřím že to vyjde,su zase odhodlaná bojovat,ale ta možná představa žeby se měl opakovat zase nějaký podobný horor jako teď mě ve slabých chvilkách od všeho zase odrazuje...............

lucido
26. črc 2012

@mikula77 Já bych si asi také měla dát oraz, ale chci to prostě zkusit už v srpnu, čekám na mens. a pak začnu brát ten Estrofen na sliznici, doufám, že vše bude ok a bude možné mi KET udělat. nějak se nemohu dočkat.Také jsem odhodlaná bojovat, odhodlanost se střídá se strachem aby zase něco nepříjemného nebylo. Držím nám palečky 🙂.

mikula77
26. črc 2012

@lucido Já myslím že nemusíš mít obavy,mimoděložní je sice na prd,ale je to náhoda že se takto zadaří.Takže myslím je malá pravděpodobnost žeby se to třeba opakovalo.No a pokud se vám to na první pokus zadařilo,i když takhle,tak teď už to bude tutovka 😀 .Já teď asi budu mít taky ten prednison,pro jistotu,protože na žádnou příčinu potratu se nepřišlo,holčička byla v absolutním pořádku.Já sem měla sílu na další pokus hned,případný ůspěch je totiž to jediný,co mě může dát psychicky do kupy a malililinko "zapomenout",ale prostě sou dny,hlavně teď s blížícím se termínem porodu,kdy se to všechno vrací a bolí,bolí,bolí.Vůbec tyto myšlenky nesmím pouštět do hlavy,musím věřit že to vyjde,je to fakt těžký,ale VĚŘÍM.

lucido
26. črc 2012

@mikula77 Ja si toho take nabrecela a na male deti se pomalu nemohu podivat..abych nezacala natahovat. Je tezke se z toho nejak vybabrat a chapu, ze potrat musel byt pro tebe snad jeste horsi. Budeme verit.

mikula77
26. črc 2012

@lucido To je jasný že nás to všechny bere a je nám líto každý nepodar,ale i přes věk,nesmíš po prvním pokusu zoufat,máš všechno před sebou,ber to tak že první pokus je téměř vždy "zkušební",já bych po těch osmi už musela zbláznit.A sou na tom mnohé ještě o několik pokusů přede mnou.Každopádně když se nezadaří,je to lepší než o to přijít.To je fakt psycho,hrábla sem si hodně na dno a hlavně sem nevěřila že se z toho dostanu a bude nějaké příště.Opravdu tyto věci trochu hojí jen čas,nic jinýho.Tobě se to už blíží,tak tam lupej dvě decky červenýho,ať se to hezky prokrvuje 😵 😵

lucido
27. črc 2012

@mikula77 Ahoj, tak od dnešního dne místo vínečka budu lupat antibiotika, jen na 3 dny, ale představ si, že od úterka mě bolí hlava jako střep, škrábalo v krku a dnes čepy na madlích, verdikt angína. Takže bude báječný víkend, musím ty bakterie a viry v sobě zničit. Do transferu musím být fit. Hlavně ať ta mrcha přijde, aby bylo na co pak v srpnu vůbec jít.
Tak se opatruj a dlabej vitamínky a hlavně relax!!! Bereš nějaké vitamíny pro plánované těhotenství?

mikula77
27. črc 2012

@lucido Ahoj,no to je nadělení,ale co sem slyšela tak teď angíny dost řádí,no co,počasí jim přeje.Tak hlavně aby Ti to na ty 3 dny stačilo a jsi fit !Po potratu mi mudr řekla že mám dělat jakobych byla těhotná a nic nevysazovat,takže zobu kyselinu listovou a střídám ji s Femibionem co mi zbyl z těhu,zinek,semtam B-komplex,a teď sem zkusila zázrak jménem Femigard a kontryhelové kapky,ale ty nasadím až před plánovaným transferem.No a tím červeným nic nezkazím,tak semtam decku,ale já trapnej abstinent a víno teda nemusím vůbec,tak to je těžký 😀 ,ale před transferem si ho naordinuju denně,abstinent neabstinent 😵 😵 Jo a jinak když sem s mudr mluvila o všemožných doplňcích těch vitamínů,tak mi řekla že ona osobně doporučuje pouze ten Femibion,že je nejlepší a nejvíce dostačující před i v těhu.Tak příjemné zotavování.........

zerikzerik
27. črc 2012

Ahoj holky,co se Prednisonu týká,hlavu vzhůru. Jsou to šílené léky (hormony) s hodně vedlejšími účinky,ale je to velký zázrak,který dokáže zázraky. Mám s Prednisonem své zkušenosti. Né ohledně těhotenství,ale chronickém zánětu střev.Brala jsem ho 10 měsíců a to 60g. Vedlejší účinky strašné,přibrala jsem 10kg,byla to hlavně voda,šílená náladovost,bolest očí,... Ale jediný Prednison pomohl! Co vím,tak v plánovaní těhotenství a v těh. se bere 5g PRednisonu. Tak hlavu vzhůru ,to je fakt minimální dávka,která může mít minimální účinky 🙂

lucido
27. črc 2012

@mikula77 Ahoj, tak uz mam jednu piluli antibiotik v sobe, koupila jsem si i laktobacily, tu nasadim v pondeli po praskach. Antibiotika zlikviduji vse. Menses zatim nikde, to jsem Duphaston dobrala ve stredu. Uz zacinam plasit, nikdy jsem menses tak touzebne neocekavala.
Take beru Femibion, ten je nejlepsi. Hezky se o sebe staras. Mozna by pak bylo dobre brat i magnesium. Co je ten Femigard?

lucido
27. črc 2012

@zerikzerik Ahoj, no prave, ze pribirani na vaze take moc nechci, teda chci, ale s mimi v brisku 🙂. V pondeli zavolam do CARu a zeptam se, zda mi prednison daji pred KETem nebo zda ne a az po zavedeni blastocysty. Ted se musim zbavit anginy.
Co jsi to mela za zanet strev, to muselo byt tezky odhalit a vybec se toho zbavit. Doufam, ze jsi uz ok.

zerikzerik
28. črc 2012

@lucido Ahoj,četla jsem práve vaše obavy z nálad a přibírání po Prednisonu,proto jsem se chtěla podělit o své zkušenosti. Jsem přesvědšená o tom,že v těh. 5g Predn. nemůže mít vliv na přibírání 🙂 Neboj,ze zkušeností je lepší nečíst diskuse na téma kortikoidy,píší tam lidi,co ho berou dlouho a velké dávky 🙂 Vy ho budete mít na bezpečné těhotenství,aby miminko tělo nevypuzovalo 🙂 Snad vás to holky trochu uklidní. Já mám chronickou nemoc Ulcerozní kolitidu,projevila se ze dne na den,akutní střevní potíže víc než měsíc,bez ohlednu na stravu a léky,pak zjištěna tato nemoc. V takové akutní fázi pomůžou jen kortikoidy. A právě protože jsem brala velmi silné dávky,bála jsem,že nebudu moci otěhotnět. Rok po vysazení jsme se s manželem začali snažit a až teď po třičtvrtě roce se zadařilo a jsem v 9tt. Vlastně mezi vámi nemám co dělat,ale mám kamarádku po nepovedeném 1 ivf,tak mě to zajímalo a přimělo mě reagovat na Prednison 🙂

mikula77
28. črc 2012

@lucido Ahojky,teda to je pařák,mně se potí snad i prsty když ťukám do kláves 😀 .No nevím jestli se o sebe starám,spíš je to jediný co můžu dělat,zobat nějaký ty vitamínky v tabletkách.Magnezium sem brala v těhu,ale koupím si ho zase,třeba ho vystřídám s tím B-komplexem,jinak už bych asi ty pilule měla místo jídla.Mám to tady v kupě,a vedle nich vitamíny pro pejsana,tak ani nevím zda si taky někdy nezobnu i ty jeho 😀 😀 ,ty dózičky sou všechny tak ůhledný,že i když to mám bokem,tak bych se nedivila 😀 😀 😀 .Jo a ten femigard,mrkni si na www.hemann.cz.

lucido
28. črc 2012

Ahoj, ja jsem na chalupe, drzim se ve stinu a parak byl slusnej, ani dychat se pomalu nedalo, chodila jsem tedy spise lezla jak zelva. Dnes je mi konecne lepe, antibiotika zabrala, tak jeste zitra.
Magnezium si dokoupim, take jsem ho brala v tehu k femibionu.
My tu mame zase vitaminu a leku pro naseho kocourka, ma chronicke selhani ledvin, tak se o nej starame jak o mimi, je po infuzich a je mu lepe. Nekdy bych si dala infuzi jako doping dobre nalady, to kdyz mam chmury co bude po ketu a tak.
Copak mas za pejska 🙂 ?

lucido
28. črc 2012

@mikula77 Dekuji za tip, Femigard zkusim, bylinek neni nikdy dost. Ted jsem si dala kontryhel cajik.

dashi
30. črc 2012

Ahoj holky 🙂 teď jsem si něco přečetla o tom Femigardu a on jako napomáhá taky tomu, že se tolik nepřibírá jako břicho a boky? Já právě přibírám nejvíc kolem břicha 😝

coralin
30. črc 2012

Ahoj holky, tak je to pěkně v háji. Pendometr jsem brala zbytečně. Jak se hodnoty snížily na začátku tak teď se zase o 2x tolik zvýšily. Přišla jsem o čas ....a vypadá to že přijdu i o práci, protože nám sloučili divize a ...snižujou stavy.
Máte někdo zkušenost s Dexamed? Jsou to injekce s příměsí prednisonu. Nevím jestli do nich mám jít, vnitřně se mi nechce a mám ještě možnost prednizonu.....bojím se aby se nám to vůbec povedlo ...

lucido
31. črc 2012

@coralin Ahoj, o injekcich co pises slysim prvne, nebude to nejaky tezky kalibr? To ti doporucil doktor z reprodukcni imunologie nebo v Caru? Co zkusit na imunitu wobemzym... Nevim jake mas vysledky, ale take nemam valne hidnoty z imunotestu.

coralin
5. srp 2012

@coralin Ahoj Lucido, to právě vůbec nevím....trochu se jich vnitřně bojím, ale doktorka tvrdí, že nemá tak silné reakce jak prednison, snášela jsem ho fakt blbě, ale po zkušenosti s pendometrem, se bojím, aby mi to zabralo a neztratila bych další čas...řeším imunologii již od dubna, s mizivejma výsledkama a nedělá mi ta léčba nijak moc dobře.
Klasickej wobemzym mi asi na můj problém nepomůže...bohužel....mám hodnoty fakt blbý a vysoký výsledky, obranných látek proti otěhotnění. takže do pokusu IVF nemá vůbec smysl jít, protože by to vůbec nevyšlo..

eviknufik
9. srp 2012

Ahoj holky, taky se k vám přidávám, neb je toto pro mne také aktuální téma. S manželem jsme zítra objednaní k Dr. na konzulaci. Podstoupili jsme jedno IVF v Repromedě - zavedeny 2 moruly - bez úspěchu (5. den po transferu mrcha). 2. IVF jsme podstoupili v Heliosu - zavedena jedna hatchující blastocysta po gen. stránce zdravá - bohužel se opakavala stejná situace - opět 5. den mrcha. Jsem z toho na prášky a manžel ještě víc, neboť má špatný SPG. Byly jsme oba na podrobném gen. vyšetření, kde nám nic nezjistili - ani důvod, proč má manžel takový SPG, dále jsme podstoupili imuno, tam taky vše ok a já podstoupila navíc LSK - jeden vejcovod byl hůře průchodný a měla jsem polypy a malý myom na sliznici. Nyní je vše ok. Já pořád nechápu, proč nám druhý pokus nevyšel, když embryo bylo v pohodě (měli jsme udělány teda testy jen těch 5 zákl. chrom. vad). Chodili jsme i na akupunkturu, manžel uživa MACA, Arginin, Karnitin, centrum a proste porad je to zly. Sice je to teprve 3. pokus, ale i tak mam nervy na zhrouceni.

lucido
9. srp 2012

@eviknufik Ahoj, musíš věřit a určitě se příště zadaří. Také nevím, kde mám přesně problém, z 1.IVF bylo mimoděložní a nyní budu mít KET. Držím Ti palce.

eviknufik
10. srp 2012

@lucido Díky za podporu🙂 Kdyby nám při tom 3. zbyly alespoň nějací mrazáčci....

lucido
10. srp 2012

@eviknufik Vis co, zkuste to nyni brat trochu s nadhledem, proste bud to vyjde nebo ne, mrazacky doufam mit budes. Nemas ty IVF nejak brzy po sobe nebo jste dali rozumnou pauzu?

lucido
10. srp 2012

@coralin Neco noveho ohledne tech injekci? Jak jsi na tom?