3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

drndapetka
5. čer 2012

@cilkaa no prosím Tě, moc si to už nepamatuju, ale ty chlamydie cca 250 Kč a ten zbytek taky tak....ale jestli to jde udělat v RF zadara hrazený pojiš´tovnou, tak do toho jdi, zkus se optat Štelcla nebo ke komu chodíš 😉

mikula77
5. čer 2012

@drndapetka Ahoj,to já chtěla vědět co je FHB,tak díka za info,přesně to jsem si myslela,kéž by to ještě byla ta pravá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jinak koukám že máme absolutně stejný problém PCO a malinko lenivější spermijky,ale myslím nebýt mých pco,šlo by to "normal".Těhu jsem byla dvakrát,taky když jsem tomu moc nevěřila,ale nemyslet na to,prostě nejde,aspoň mně.Teď mi taky brali krev na trombofilní mutace,tak jsem zvědvá,asi mě škrábne,pokud by se po tolika letech našel problém tam.Už skoro tři měsíce čekáme na výsledky pitvy malinké a pořád nic,je to na bednu,nevím teda jestli je normální taková doba,no asi jo.Chci se zeptat,řekli mi že po revizi musí být i na KET půl roku pauza,není to nějak dlouho 😠 😠 😠 😠 😠 ??

drndapetka
5. čer 2012

@mikula77 zálěží v jakém týdnu revize byla. POkud to bylo v prvním trimestru, tak si myslím, že by stačila pauza 3 měsíce, ale jestli šlo o potrat ve vašším stadiu těhotenství, tak ta pauza 6 měsíců je určitě vhodná

mikula77
5. čer 2012

@drndapetka v 17tém týdnu,no jistě ví co říkají,ale to čekání..........!!!!!!!!!!!!!!

drndapetka
5. čer 2012

@mikula77 to je mi líto 😔
Ale myslím, že když budeš v pořádku, určitě to bude mocst být dřív než za toho půl roku 😉

mikula77
6. čer 2012

@drndapetka Díky
No fyzicky sem byla v pořádku za tři dny,fakt,s tou psychikou je to mnohem těžší,sama víš,kdo nezažil,neuvěří.Ta představa žeby se to mohlo opakovat je děsná,nějak se v tom tápu a někdy mám pocit že už ani nevím co vlastně chcu.

drndapetka
6. čer 2012

@mikula77 já naposledy potratila brzy, neumím si představit jaké to musí být v druhém trimestru, to je hrozné, že se dějí takové věci 😢 A Ty už nějaké děti máš nebo ne? My zatím žádné děti nemáme, je mi 28 let, takže jsem mladá a věřím, že dítě bude, ale už čekáme skoro 5 let a to je hrozný 😢

mikula77
6. čer 2012

@drndapetka Ahoj,nemáme děti,bojujem už 12 let,8krát IVF,poslední 3 v Reprofitu,z toho vlastně jeden pokus a jeden KET ůspěšný,i když bez šťastného konce,věřím jim,tam to musí vyjít!!!!!Bylo to strašný,já vím že je na tom spousta lidí mnohem hůř,ale teď zpětně vůbec nevím jak sem to mohla zvládnout a dnes věřit v další pokus.Hrábla sem si hodně na dno,no,co nás nezabije,to nás posílí,nejhorší to bylo ve špitálu a pak první týden doma,celý dny tady sedět a přemýšlet,hrůůůůůůůůůza.Momentálně je nejhorší to čekání na výsledky pitvy,prokáže se něco,neprokáže.....Prostě musím věřit že to příště vyjde,nebo scvoknu,těžko popsat co v sobě nosíme,ale já tomu teď fakt věřím víc než jindy,možná je to tím,že vím,že to jde,jen to dotáhnout do konce.

mikula77
10. čer 2012

Ahoj všechny,jak se máte.....?Venku teda hnus,co 😝

leisa
9. črc 2012

Ahoj, pokud se mohu přidat, tak mám za sebou: zprůchodnění vejcovodu laparo, pak mimoděložní těhotenství kdy mi vzali jakž takž průchodný vejcovod, pak 1.IVF 1 embryo nic, pak KET 2 embrya nic, pak mi bylo doporučeno, abych se "zbavila" druhého vejcovodu, který byl pravděpodobně nefunkční a prý z něj zřejmě vytékala nějaká tekutiny do dělohy, kde to bylo špatné pro embryo, tak jsem podstoupila zákrok, další 2.IVF 1 embryo - úspěšné (kluk jako buk 6let), teď by rád ségru nebo bráchu, takže jsem po KET 1 embryo a čekám a čekám a čekám.....dnes je to šestý den. Je pravda, že už to není takové drama, jako když jsme neměli žádné dítě, ale stejně je to nápor na psychiku. Včera mě celý den bolel spodek, jako vaječníky a prsa - no už to vypadalo, že MS přijde, ale zatím nic. Teď mě bolí prsa, jako bych je měla nateklé.
Je pravda, že při tom úspěšném pokusu, jsem se smiřovala s tím, že prostě budem mít život bez dětí a začala jsem se zajímat o jiné věci v životě, začala jsem se připravovat na přijímačky na VŠ. Není to, že bych to vzdala, jen jsem se smířila s tím, že je to asi můj osud....
Teď po posledním KET chodím do práce (ovšem 4 dny volna jsem střídavě uklízela a odpočívala). Jsem ráda, že v práci přijdu na jiné myšlenky a čas rychleji uteče než se dozvím jak to dopadlo. Udělali jsme pro to co jsme mohli a teď už jen to štěstí.
Jak to máte aktuálně vy?????

dashi
10. črc 2012

Ahoj holky, taky se k vám přidám já mám za sebou 3x IUI,1x IVF, 1x KET neúspěšně 😨 no když to spočítám, tak se o mimčo snažíme s přestávkama asi tak 8 let 😝 Teď chci jít v srpnu, ale už si nepamatuju jak to probíhá 😅 , můžete mi to přiblížit? Začínají se brát prášky od kdy?

coralin
10. črc 2012

Ahoj holky, ráda bych se přidala🙂 čekáme jak nám 23.7. dopadne imunologie a pak snad začneme již stimulovat 3 pokus IVF.
Doufám...věřím....a moc si přeji aby to vyšlo.

Máme za sebou 2 IVF, 2 KET, 2 inseminace a nic. Mám obraný látky proti otěhotnění v docela vysokých číslech
Snažíme se už 2 roky a po všech neúspěších a zlomeních sama sebe pořád věřím a doufám, že se to podaří.

Manžel má lenošky, takže prakticky bez IVF otěhotnět ani nemůžeme. Beru Pendometr, prednison jsem snášela dost blbě, tak jsem zvědavá jak to bude, protože beru léky již od dubna.

coralin
10. črc 2012

@leisa Ahoj, zaujala mě tvoje část o smiřování se....s životem bez dětí..já si to vůbec nedovedu představit a bojím se, že by se ze mě stala zatrpklá protivná žena. Proto po každým neúspěchu, kdy jsem byla naprosto zlomená, nějak naberu sílu a i když tvrdím, že už do toho nikdy nepůjdu, jdu znovu.
Naposledy mě teď zničila informace o tom, jak je závažný můj problém, o obraných látkách proti otěhotnění.
Beru léky od dubna, čekáme na výsledky z imunologie a doufám, že už konečně půjdeme do 3 pokusu IVF. Také jsem uvažovala, že bych chodila do práce, protože při KET jsem chodila a bylo to lepší než být doma, ale teď jsme se přestěhovali do nové budovy, kde mi to nějak úplně nevyhovuje. Jsem docela hodně ve stresu a nechci ovlivnit, že by se to nemělo povést, jenže je to těžké, protože když budu doma, tak o tom budu zase přemejšlet, takže je těžké si vybrat...uvidíme jak to ještě bude, třeba někam odjedeme. Držím pěsti K.

cilkaa
autor
12. črc 2012

Ahojda holky,

tak obnovuji diskusi po dovolené a doufám, že se nás tu sejde vícero, co budeme nyní stimulovat nebo KETit a v srpnu koukat na vysněné dvě čárečky 🙂)))

cilkaa
autor
12. črc 2012

@leisa ahojky, tak jak jsi dopadla s čekáním??? Vyšlo?

@coralin já budu brát Prednison 5, po ET, jak jsi na něj reagovala a co ti z něj bylo? Jaký je rozdíl mezi tím Pentomerem? No a prosím tě ještě, jak moc máš zvýšené NK buňky?

@dashi tak záleží na protokolu, jaký ti dají. Já mám krátký, začíná se 2 DC píchání injekcí, pak 8 den UTZ a domluva na další léky a pak kolem 12 DC odběr vajíček no a pak ET, ten se dělá 3.-5. den 🙂 To je fakt jen v kostce 🙂 Musíš si ale nechat schválit pojišťovnou protokol, to trvá cca měsíc...

dashi
12. črc 2012

@cilkaa díky 🙂 ivf si teda pamatuju úplně přesně, mě šlo spíš o Ket, ale neva už jsem si to přečetla jinde 😉 🙂

sice jsem to měla v plánu až v srpnu, ale když jsem se dovolala k Dr. tak mě sesřička překvapila tím, kdy budu mít ms no a já na to, že jí právě mám...tak mě hned objednala na utz......fakt jsem si nemyslela, že to půjde tak rychle...minule co si teda pamatuju jsem ještě musela na konzultaci k dr. 😕

akorát dostanu asi vynadáno, pač jsem se vykašlala na léčbu z imunologie, prostě mi přišlo zbytečný se cpát prednisonem, když mi ho na udržení může dát až teď 😒

cilkaa
autor
12. črc 2012

@dashi ajoo, to jsem nějak přehlédla 😀 No mně Prednison chce dát až po ET, tak nevím... ale ještě to s ním proberu, až půjdu na utz. Proč ti ho nasadí? Máš zvýšené NK buňky. Já je mám dobré, ale zkusíme to, když mi nic nenašli, tak prostě zkusíme na 3. pokus tohle.

Já začínám stimulku kolem pondělí 🙂

dashi
12. črc 2012

@cilkaa já to moc nechápu, když jsem Dr. řekla, že potřebuju papíry na imunologii, tak mi hned řek, že dostanu beztak prednison......no a pak přišli výsledky z imuna a samo, že mi ten prednison napsal (mám menší imunitu vůči mimču) 😒 tak nevím, proč mi ho nenasadil hned při ivf, to jsem si těhotenství užila asi tak 14 dní ☹ my jinej problém nemáme 😉 tak se snad zadaří
čoveče tak to Ti držím palce ať to dobře snášíš a zdárný konec 🙂

darazv
12. črc 2012

Ahojky holky napíšem vám moju skusenost,mam za sebou 1vf - 5 neuspešnych transferov ☹ pred ivf mi robili len genetiku a vyšetrili priatelove spermie- našli problem u neho že má malo pohyblive spermie tak hned hrrrrrrr do ivf,1ET-biochemicka gravidita,1KET- neuspešny,2KET- biochemicka gravida,,,tak doktor mi nasadil na 3KET prednison bez ohladu toho že nemam urobene imuno- neuspech,tak som si povedala a dost do piateho transferu nepojdem kým mi neurobia komplet testy že nekradnem tolko penazí!!! samozrejme mi na imuno,hematologii a znovu genetike nič nenašli tak mi navrhli 4KET- zase neuspech!!!som so silami v haji davam dlhu pauzu,,,idem niekde na dovolenku uplne vypnut,,,a to ani nehovorím že som z toho prednisonu za mesiac zbytočne pribrala 5 kíl 😠 😠 takže holky vždy radšej urobit komplet testy a potom sa vrhnút do ivf pretože zbytočna strata penazi a o psychike ani nehovoriac,,koncom 8 mesiaca idem ešte na laparku a hysteroskopii a čo bude dalej iba ten hore to vie 😉 držte sa a budte silné inak to ani nejde,,,prajem vam uspešny transfer pa

cilkaa
autor
12. črc 2012

@darazv holka ani nevíš, jak ti rozumím. já sjem se zase do IVF nehrnula- tak jsem si udělala šechny testy- imuno, genetika, HP. První IVF jsem měla mimoděložní, takže proběhla i laparka, kde zjistili, že jsem úplně v pořádku, vejcovod mi vzaly a druhý je průchodný. Máme také špatné spermio- morfologii.
Můj Dr. mi navrhnul zkusit jednu tabletu Prednisonu po ET, ale prý to je jen pokus- v papírech z Imuna jsem na horním limitu standardních hodnot- tak nevím, zda-li to zkusit nebo ne, po tom, co čtu u tebe.
Bohužel prostě i když se nikde nic nenajde není nikde zaručené, že se povede, prostě to ta příroda má ve své moci tak jako tak ☹ Byla jsem taky na dně a ještě ti povím, že nejhorší je si projít klasiku a pak nemít žádné mrazáčky a muset čekat na další cyklus x měsíců a pak vše znova- mluvím z vlastní zkušenosti (zlatý KET).
Ale dnes už vím, že jsem tu dobu čekání využila dobře- hodně jsem cestovala a dala si v práci plno věcí do kopy atd. Teď už se moc těším na další cyklus za nedlouho začínám stimulku a jedu nanovo- uvidíš, chytneš brzo také druhý dech...

darazv
12. črc 2012

@cilkaa no niekedy je tá cesta fakt dlhá a musime ju prekonat ☹ o to vačšie potešenie bude ked budeme mat ten vytuženy plod lasky v naručí 🙂 nikdy by ma nenapadlo že v mojom živote sa s týmto problemom stretnem počat mimi,,, o to vačšia tužba je ho mať čím skor,,niektoré ženy rodia jak jablon a nevažia si to a my musime prekonat dlhú trat aby sme mali mimi a ešte musime aj za to platit !!! už som si aj hovorila že by som bola štastna mat dvojičky nech mám pokoj aby som znova nevyhladavala CAR že chcem duhe mimi,,,ty si vlastne teraz pred 2IVF?

cilkaa
autor
12. črc 2012

@darazv právě jsem byla v březnu na 1. IVF a měla jem to mimoděložko, pak v květnu na 2. IVF, to bylo negativní a teď jdu minimálku s Clostilbegytem a zbytkem Puregonu, co mi zbyl z minulého cyklu, poprvé chceme zkusit PICSI a možná tedy tu malinkou dávku Prednisonu, i když jak jsem psala nic nenašli, ale zkusit něco musím!

darazv
12. črc 2012

@cilkaa tak to držim palčeky 😉 PISCI je dobrá vec ja som to mala však som mala v brušku 42 vajičiek 😝 som mala brucho jak týžden pred porodom 😀 kde chodiš do CARU ja do podolí praha 😉

cilkaa
autor
12. črc 2012

@darazv cože?! 42 vajíček? a kolik bylo zralých, kolik se oplodnilo a kolik vydrželo? No to je krása. ty KETíky jsou bezva. Já mám každej pokus bez mrazáčků... i když jsem měla 20 folikulů, tak v nich bylo 12 vajec a jen 6 zralých - to právě nevíme, čím bylo 😒 ... no a pak ten 4. den, kdy nastupuje vliv spermie nám ještě 3 odešly a pak zbyly 3- dvě jsme zavedli a to jedno nebylo vhodné na KET.
No a neměla jsi OHSS?
Chodím do Reprofitu v Brně.

darazv
12. črc 2012

@cilkaa z toho 26 zralých a po 5dnovej PK sa pekne oplodnili 21,,samozrejme sa stalo že pri ketoch pár neprežilo ,posledne som mala dve krasne blastocysty a i tak to nevyšlo ☹ ☹ už iba laparka a potom už fakt neviem,,,

darazv
12. črc 2012

@darazv no OHSS na moje počudovanie som mala mierny nič vážne len mierne bolesti pri vykone na wc 😠 ale ET prebehol ale radšej s 1 embryjkom a potom vždy mi davali dve,,

leisa
13. črc 2012

@coralin No, my jsme se snažili v době, kdy se dost zvýšila porodnost, takže jsem potkávala kočárek v každé ulici...bylo mi smutno. Vím, že při prvním pokusu jsme byli dost napjatí, bylo to děsné zklamání, že to nevyšlo. Postupně jsem se snažila nepředbíhat událostem a počkat si na výsledek. Teď po x letech po KETu taky čekám, jakoby mi to ani nedocházelo. Bylo to všechno tak rychlé, 2x kontrola a pak hned KET. Dnes je to už 10.den, MS zatím nikde (zpoždění asi 5dní), mám už koupený testík a Utrogestan do zásoby na pokračovačku. Tak nevím jestli mám testovat už zítra ráno nebo fakt počkat na 14.den. Ale musela jsem si tedy koupit větší kalhoty, abych se v práci nemačkala 😀 .
Budu držet palce, aby Ti to vyšlo. Pokud budeš mít stále touhu a energii, určitě to nevzdávej! Pokud máš v práci nevyhovující podmínky a stres, tak by bylo asi lepší zůstat doma v klidu.

leisa
13. črc 2012

@darazv Tý jo, to je ale pěkná nadílka! 😎, myslím 42 vajíček...

coralin
13. črc 2012

@leisa Ahojky, to chápu, když se nám to nepovedlo a potkávala jsem těhule měla jsem co dělat, abych nebrečela hned, když jsem je viděla. Musela jsem se sebou hodně pracovat, abych to rozdejchala a ustála to. Bylo to děsný...to máš dobrý, že zůstaneš v klidu, já většinou znervózním, a i když jsem třeba půl roku v pohodě, tak pak v den kdy je dostaneme"zblbnu" ani nevím proč, začnu se bát, psychika zpanikaří a jak mám ty obranný látky tak pak přesně vím i den, kdy je vlastně moje tělo vypudilo. Akorát asi při 2 pokusech jsem byla docela v klidu, ale stejně to nevyšlo.Což je děsný a bojím se a přitom se nemůžu dočkat, kdy už budou výsledky a půjdeme do dalšího pokusu. Já vůbec nevím, jak zvládnete tu psychiku ukočírovat..většinou mám, ale vždy léky navíc, prednison a tak, takže to se mnou pak mává. Držím palce, raději bych počkala...ale přeji všechno nej.

coralin
13. črc 2012

@cilkaa ahoj cilko, poradila bych se být tebou s imunoložkou, zda prednison brát nebo ne, protože on na něj každej reaguje jinak a někomu nic nedělá a někdo to má horší. Jsou to kortykoidy...a záleží jak vysokou dávku budeš brát. Já brala 1/2, celej i dva prášky denně a docela dlouho. U půlky to šlo, ale když jsem měla vyšší dávky, tak to bylo docela psycho. Střídání nálad a stavů..ale nechci tě strašit, protože opravdu můžeš reagovat jinak. Vysazuje se postupně, v Caru mě na to neupozornili a je to životu nebezpečné. Zjistila jsem to až náhodou, když jsem surfovala na netu a zjišťovala si informace. U Pendomentru je to lepší, jsem jen večer unavená, když si ho vezmu, ale ze začátku jsem brala 2 600ti stovky denně, což je docela vysoká dávky a bylo mi po něm zle(zvracení a břišní obtíže...) tak jsme ho snížily na jeden a docela to jde, jen někdy mi je špatně ráno, jak ho beru na noc. Pokud máš obranný látky a prožila jsi to co píšeš tak ti ho dávají už pro jistotu na podporu udržení plodu, aby ti snížili imunitu a obranyschopnost plod z těla zase vypudit.Je to těžký rozhodnutí, taky jsem ho podruhý brát nechtěla, ale tělo mi to udělalo několikrát, že nám to nevyšlo i když jsem ho brala a přesně jsem věděla, kdy to se to stalo. Jenže teď, když to mám dobře vysvětlené bych nechtěla prošvihnout další pokus bez léčby a jít do toho jen aby tělo bylo čisté, protože vím, že by se zase samo bránilo, a po děťátku moc toužíme. Je to hrozný, když chceš dítě a tvoje tělo ho pak nechce přijmout a zbaví se embriek i blastocitů. Nevím co jsou NK buňky?
Pokud ti imunologii nechtějí udělat a chtějí ti rovnou dát prednison tak na ní trvej a nechoď do toho. Poprvé mi jí taky neudělali a neměla jsem léky a nevyšlo to a byl to vlastně zbytečně vyčerpanej pokus. Teď jsem si myslela jak jsem v pohodě, nechtěla jsem na imuno čekat, doktorka taky tvrdila, že by mi dala prednison a nakonec rozhodl primář, že imuno uděláme a jsem ráda, protože jsem sice od dubna na léčbě,ale měla jsem tak vysoký hodnoty, že by to bývalo nevyšlo a vyčerpali bychom poslední pokus bez úspěchu. Jaký je reprofit, slyšela jsem na něj chválu a manželový ségře se to tam povedlo na minimálce.