3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

zezizu
28. kvě 2012

@lussi ahojky, vítej mezi námi 🙂

@wrtulka budu moc držet palecky aby se zadarilo 🙂 tady to asi tak stačí, chtěla jsem jen obrazně vedet, co chtějí znát a doložit.

@kerkyra co je DV? Tak to mate v caru asi lepší ceny než my ☹

@mikula77 vítáme Te mezi námi 🙂 je hrozny čím si musíme projít... přejí hodně silně nervy a piš si tady s námi, budeme ti oporou, pokud jen to půjde 🙂

bublenudle
28. kvě 2012

@mikula77 Ahojky,vitám tě mezi náma 😉 samozřejmě ,že se mužeš přidat,budeme rádi,,Welcome" 🙂 No,já ted právě přemyšlim,jestli ještě vubec na dalši pokus jit...nechci být rekordmanka v IVFkách..už mě to i začiná vadit,že začinaji byt ty všechny pokusy na mě vidět...psychika v čudu,jsem nevyrovnaná atd..no uvidím,co řekne mujn Mudr,jdu v pulce června na konzultačku...mám svého milovaneho hafinka,je to moje mimi,a pokud už bych měla jit na pokus ,,vyjde nevyjde" tak už nejdu...prostě si začnu uživat život a smiřim se s tim,že holt mimi nebude..i tak se dá myslim pěkně žit...sestra má skoro 3 leteho kluka,tak si ho budu pujčovat,je to zlatíčko...přeji mooooc moc štěstíčka,at se brzo podaři....měj se krásně... 😵

bublenudle
28. kvě 2012

@veromira zlatíčko,ja budu v Brně až v pátek,ale v neděli jedu na tyden pryč....tak jak chceš.... 😉 budu se těšit...

cilkaa
autor
28. kvě 2012

Ahoj holky,
vítám nové tváře 🙂

Holky také jsem neslyšela o tom stěru, ta ureoplasma..to se na to musím také zeptat... budu mít teďka 2 měsíce na vyšetření všeho možného, tak proč ne 😉
Sama jsem se ještě vnutila po roce na Imunologii, udělají mi kontrolní odběry a genetiku ještě u nás v CARu. Kéž by se něco našlo a v červenci už to byl poslední úspěšný pokus...

Jinak víkend byl pecka, pěkně jsem si vyčistila hlavu 🙂

mikula77
28. kvě 2012

Ahojte,moc vám všem děkuji za vřelé přivítání,hned je svět veselejší,když člověk ví,že v tom není ůplně sám,já ze svého okolí nikoho kdoby si tímto procházel nemám,tak si připadám jako jediná na světe.........,tudíž ani není si s kým pořádně pokecat.Nevím jaký názor máte vy tady,ale můj je takový,že ten kdo si tím neprošel to nemůže pochopit ani porozumět,i když by třeba chtěli.I když máme partnery,manžele-ale chlapi se stím prostě vypořádávají jinak,každopádně díky za toho mého,je mi oporou.

mikula77
28. kvě 2012

@bublenudle -nezoufej,teď Ti budu příkladem,nebudeš rekordmanka IVF,mám jeden pokus navíc-chichichi....,i když nepopírám že momentálně mám naprosto stejné pocity jako Ty,jestli to fakt má cenu dál pokoušet,na druhou stranu,když už jsme teď byly tak blízko blizoučko.............babo raď !!!!!!!Taky se vždy mudr ptám,a odpověď zní dokud jsou pěkná embryjka,vždycky to má cenu.A roky ubíhají,tak to asi ještě chvilku pokoušet budu,pokud budou kačky,moje tělesná schránka vydrží všechno,ať si někdy něco nevyčítám,i když myslím že víc už dělat nemůžu.Pesánka mám taky,miláček,už je to děda-17let na krku,ale mimčo nám nenahradí,i když bych za něj dýchala,je tu vždy když ho nejvíc potřebuju,pořád je to pes.Dočetla jsem se správně že chodíš do Reprofitu??Hlavu vzhůru,vyjde to,moc to Tobě i ostatním přeju,ještě nehaž flintu do žita,jak se říká!!!!!!!!!!

bublenudle
28. kvě 2012

@mikula77 Ano,chodím do Reprofitu a předtím do Repromedy....a Ty??? no,už jsem klidnějši jak kdysi...ted jsem to ani neoplakala,když to nevyšlo...beru to už tak automaticky vše 😉 uvidíme,snad se všechny dočkáme a pokud já ne,tak to asi tak má být....kam chodíš?????

mikula77
28. kvě 2012

@bublenudle Ahoj,my chodily do Heliosu-5krát nic,nikdy bych tam už nešla ani pro recepr,teď 3krát minimálka Reprofit,nejlepší klinika na světě.Povede se,ať z nás mají radost,věřme tomu,jednou to vyjít musí!!!!!!!

kerkyra
28. kvě 2012

@zezizu dv-darovana vajíčka

bublenudle
28. kvě 2012

@mikula77 No já bych zase už nikdy nešla do Repromedy..ani pro lízatko na kašel 😠

veromira
28. kvě 2012

@bublenudle tak to necháme až se vrátíš, my jedeme taky příští týden na vodu tak si pak napíšeme a domluvíme se ju 🙂 Jinak si užij dovču já se taky moc těším a aspon přijdem na jiné myšlenky, tak pá a zase si napíšeme 😉

bublenudle
29. kvě 2012

@veromira OK,domluveno...budu se těšit...měj se krásně a uzivej volna...pak pisnem 😉

veromira
29. kvě 2012

@bublenudle jo jo těším se pá

veromira
29. kvě 2012

@bublenudle jo jo těším se pá

mikula77
29. kvě 2012

@bublenudle Ahoj,můžu se zeptat s čím jsi tam nebyla spokojená,samozřejmě nemusíš odpovídat pokud nechceš.Ptám se jen ze zvědavosti pro porovnání.

A co vy ostatní,jaké máte zkušenosti s centry?Jste na tom některá podobně jako já,žeby se zadařilo ale se špatným koncem?

bublenudle
29. kvě 2012

@mikula77 Dostala jsem akorat vždy víc hormonu,a nikdo se nezajímal proč se nedaři...kde je problém...akorat,,Příště to už určitě vyjde" ale názory má každý samozřejmě jine na cary....a kde se povede,ten je nejlepší 😉 to je logické

mikula77
29. kvě 2012

@bublenudle tak to je blbý,k čemu to jako mělo být dobrý více hormonů?Já mám vždy minimum a hyperstimulační syndrom jak sviňa 😀 ,už se s tím počítá,sice hrůza,ale přežila sem.Co člověk to názor,jistě,ale já osobně nemyslím že zrovna tam kde by se to povedlo by měli být nejlepší,je důležitý vůbec přístup a zájem,z velké části je to taky na té přírodě,přece jenom oni jí pomáhají.Chci tím říci,že nejsem přesvědčená,že i kdyby se třeba v Heliosu zadařilo,byla bych tam spokojená.

bublenudle
29. kvě 2012

@mikula77 No,já si myslím,že pokud človek není spokojený tak jde jinam,ne??? a nemá cenu čekat pokud se povede nebo ne....hormonu víc ,kvuli více vajičkam..ale ja si myslim ,že má bzt duležitější kvalita a ne kvantita...na mimi stači jedno dobre a ne 20 na prd...

mikula77
29. kvě 2012

@bublenudle to jo,máš recht,asi sem se špatně vyjádřila,když nebudu spokojená jdu jinam,ale chi říct,že kdyby se to jinde povedlo a nelíbil se mi přístup atd,tak bych netvrdila že zrovna tam jsou nejlepší jen kvůli mému ůspěchu,ale kdoví jak by člověk v té dané situaci reagoval.Teď spokojená su,maximálně,věřím že to vyjde,a nejenom mně.S vejci je to tak jak říkáš,samozřejmě.stačí nám jedno,ale sakra když vždy to jedno suprové je,tak v čem je zakopán pes !!Já jich mám vždy hafo i přes minimální dávky,prostě to u mě tak je a bude.Osobně jsem mimo Reprofitu ještě neslyšela žeby jinde upředňostňovali kvalitu před kvantitou.

mikula77
29. kvě 2012

@bublenudle ale stejně je to sranda,možná jsme tam několikrát do sebe vrazili,nebo seděli vedle sebe,nebo dokonce leželi po punkci a neznáme se.Ten svět je fakt malinká dědina 😀 😀

cilkaa
autor
29. kvě 2012

holkýýý, tady je Reprofiťaček 😀

A kam chodíte vy ostatní a jaký je tam přístup?

lussi
30. kvě 2012

@veromira já bych řekla, že ne, alespoň mě to nezjistili, ale znáš to, každý doktor ordinuje jinak, tak třeba už ti to dělali a ani o tom nevíš, nebo když si řekneš, taky by ti měli vzít vzorek si myslím 😎

lussi
30. kvě 2012

@zezizu dík za přivítání 🙂

lussi
30. kvě 2012

@mikula77 máš recht, kdo si tím neprošel, tak nepochopí. Nenávidím větu: "Nesmíte na to tolik myslet" většinou mi to vždy řekli ti co se jim podařilo otěhotnět napoprvé 😒 Ale našla jsem si výbornou kamarádku, stýkáme se už pět, šest let, poznali jsme se tady na konikovi 🙂 Hodně to pomůže, pokecat si.

lussi
30. kvě 2012

Holky a k vajuchám, mě jich odebrali 29,z toho jsme jich 16 mrazili a chytilo se jen jedno jedinné, asi kvalita nic moc, když jich bylo tolik 😒

zezizu
30. kvě 2012

@lussi Teda to je počet, ale tady v tom případě asi kvantita na úkor kvality ☹

zezizu
30. kvě 2012

Já chodim do Gennetu na Letnou do Prahy, nemam to s čím porovnat, takže jsem tam spokojena. Jen máme několik inseminaci neuspesnych a 2 IVF taky neuspesne, a tak si rikam, ze jestli někdy půjdeme do 3.IVF, tak bych šla asi jinam. Jen Nevím kam. Ale v Praze je toho víc. Jen ta Letná mi vyhovuje, ze to mam kousek od Prace, když tam pak člověk musí častěji, tak to vyřídí během oběda. V Gennetu máme 1 snehulacka, tak tam asi podstoupime ještě někdy KET.

bublenudle
30. kvě 2012

@mikula77 😉 noo,všechno je možný....s některýma holkama se znam osobně,ale nikdy neviš kdo vedle tebe sedí,jak řikáš 🙂 🙂

lussi
30. kvě 2012

@zezizu no je faktem, že vždy před transferem embryologové tvrdili, že jsou kvalitní, ale myslím, že se to pak asi po.ralo při vývoji, kdo ví 😒 Jinak my chodíme do Pronatalu a zdá se mi to tam ok. Už máme taky jen jednoho sněhuláčka, byl už chudák 2x rozmražený a strčený zpátky, tak snad bude odolný🙂
Ach jo, debilní štítka, už to chci mít v pořádku, ať si pro něj můžem jít

veromira
30. kvě 2012

@lussi no uvidím co mě dnes řeknou jsem zvědavá 😖