3. a další IVF nebo KET - červenec, srpen a dál, 2012

cilkaa
21. kvě 2012

Ahoj holky,
nikde jsem podobnou diskusi nenašla. Je určená pro holky které jsme teď na jaře neměli štěstí a budeme to zkoušet zase v létě. Ať už celé další IVF nebo KET.
Přijďte se podělit o zážitky z minulých IVF, dát rady ostatním, no a také se trochu zkrátit čas čekáním na další pokus.

Já tedy začnu:
snažíme se 2 roky. Už jsme zkusili všechno (cvičení, bylinky, léky). Imuno, HP, ovulace, sliznice - OK, spermiogram horší, špatná morfologie.
Nakonec jsme šli v únoru do 1. IVF s minimální situací - bohužel se ale embryjko zatoulalo do vejcovodu a byla jsem na laparoskopii (aspoň se podívali do dutiny břišní a vše je OK). Teď v dubnu/květnu jsme zkusili 2. IVF klasiku- měla jsem Puregon 175j. Měla jsem sice 17 vajíček, ale jen 7 bylo zralých a oplodněných, po 5 denní PK zbyly nakonec na ET 1 expandovaná blastocysta a 1 časná blastocysta. Do krya bohužel nic ☹
Bohužel to nevyšlo..

Zkuste holky poradit co teď, ještě v době čekání na další pokus udělat za vyšetření... Chystám se na genetiku a hysteroskopii.

mikula77
11. srp 2012

@eviknufik Ahoj,já mám za sebou už 8 IVF a několikrát KET,i zkušenost z Heliosem,embrya vždy o.k.ale jako Ty jsem začla brzy krvácet,takže snad ani šance na těhu díky tomu nebyla.I když jsem na to upozorňovala,nic se nedělo,pouze vnucované vyšetření PGD,které délku cyklu neovlivní a možná jen v tom byl problém,až v RF se k tomu mudr postavil.Nevím zda to bylo tím,ale otěhotněla jsem v RF dvakrát,i když bez zdárného konce ☹ ☹ .Takže nezoufej,vidíš mnohé z nás jsou na tom ještě hůře než Ty a nevzdávaji to.........!!!!!!!!!!!!!!!Hlavu vzhůru a hodně štěstí !!!

coralin
12. srp 2012

@zerikzerik Ahoj, děkujeme za podporu, ale s minimálními účinky prednisonu, bohužel po svých zkušenostech nemohu souhlasit, ale je fakt, že na každýho reaguje jinak a jsou holky se kterejma nic nedělá. Já ho bohužel brala hodně dlouhodobě . Kortikoidy jsou prostě kortikoidy......

coralin
12. srp 2012

Ahoj Lucido, zatím nic nového, protože jsem si po Pendometru potřebovala dát pauzu. Injekce se musí píchat každej tejden a vzhledem k tomu, že nutně potřebuji k moři, tak jsem se rozhodla, že s léčbou budu pokračovat až se vrátíme. S prednisonem, totiž nemůžu na sluníčko a u injekcí si nedovedu představit kdo by mi je píchal. Nemůžu sama.
Paní doktorka tvrdí, že zabírají rychleji než prednison a mají mít i lepší výsledky a tolik se mnou nemají "třískat" jako prednison. Brala jsem ho dlouho a měla jsme po něm dost šílený stavy a změny nálad (soukr. tomu říkám psychostavy)🙂 jenže injekcí se vnitřně bojím, tělu je nejlíp když nic nebere, a bojím se abych nepřišla o čas jako s pendometrem, řeším to už od dubna....a jsem už na další IVF poměrně dobře připravená🙂jenže je fakt, že teď do sebe nic neperu a to mi je vždycky nejlíp 🙂

coralin
12. srp 2012

Ahoj Holky, znáte Dexamed injekce? Máte s tím některá zkušenosti? Díky

eviknufik
13. srp 2012

@lucido Ahoj, poslední IVF jsem měla v únoru. Nyní bych chtěla vyzkoušet i dárce, ale jen z toho důvodu, abych zjistila, zda není chyba i na mé straně. Můj MM o tom nechce ani slyšet a nevím jak ho k tomu přesvědčit. Dala bych je zamrazit, a zkoušela bych to nadále s našíma spermijkama, až když uz by to třeba opravdu nešlo, tak pak bych se rozhodovala o těch embryích s dárcem.

eviknufik
13. srp 2012

@mikula77 Ahoj díky za podporu. To tě teda obdivuju 8.IVF - to už musí být na palici. Mně stačily ty dvě a z třetího už jsem zase nervozní. Ale budu bojovat tak dlouho jak to jen pujde. Dr. nám taky doporučuje PGD (nyní na všech chromozonech - tzn, že budeme muset měsíc čekat na ET, pokud k tomu bude nějaké vhodné), s čímž asi souhlasím, bo MM má OAT (cca 1% morfologicky dobrých a koncentace se pohybuje kolem 1 mil). prosím Tě a jakým způsobem se dr z RF (to je reprofit?) řešil? A na kolik asi vyjde IVF bez pojišťovny?

lucido
13. srp 2012

@eviknufik To, že o tom doma nechce ani slyšet chápu, ale do dárce bych šla až asi při poslední šanci. Asi pak lepší než adopce. Věřím, že se Vám to zadaří a budete mimi mít!

eviknufik
13. srp 2012

@lucido pro nás to je právě poslední šance hrazená pojišťovnou. Nevím jaký je pak finanční rozdíl, pokud ti IVF platí pojišťovna a pokud si samoplátce.

lucido
13. srp 2012

@eviknufik Myslím, že bez přispění pojišťovny je to raketa 60tis., záleží co vše budou dělat a zda dárce. Pak to může být i 80tis. Všechny vyšetření máš? Pokud ne, udělej si je ještě a až potom IVF!

eviknufik
13. srp 2012

@lucido No já byla na chromopertubaci v kvetnu, podstoupili jsme s manželem imuno vyšetření a genetické vyšetření - to jsem domluvila hlavne z toho duvodu, abychom zkusili najít příčinu špatné spermogeneze. Tam se také nic nepotvrdilo. Oba jsme zdraví jak rybky🙂, a přesto se prostě nedaří ☹ Teď v září jsme se domluvila s Dr. na hysteroskopii, a´t mám duši v klidu. Dr. sice říkal, že je to zbytečné, když jsem na tom byla v kvetnu, ale já chci pro to udelat maximum. Myslíš, že ještě nějaká vyšetření mám podstoupit?

lucido
13. srp 2012

@eviknufik Ahoj, to myslím máš všechna vyšetření. Nechali jste si naříznout obal embrya před transferem?

mikula77
13. srp 2012

@eviknufik ahoj,nevím na co se ptáš,jak to mudr řešil,myslíš ten cyklus?Jestli jo,tak ůplně jednoduše,beru vždy estrimax a pak se přidá utrogestan až do doby testování,pak se v případě negativního výsledku vše vysadí a dorazí menzes,tak za 2-3dny.Takže ty léky to udržují jak dlouho je třeba,ůplně jednoduché,jen se nad tím musí někdo pozastavit.........No a s placením,je to jen moje zkušenost,i když něco pojišťovna hradila,doplácely sme vždy moc,už si to přesně neamatuju,ale byl minimální rozdíl v hrazeném a nehrazeném cyklu.,Vždy se to vyšplhalo přes 50000kč.Když se to vezme kolem a okolo,tak vše je nadsandart a pojišťovna v podstatě hradí jen UTZ kontroly,odběry krve a odběr oocytů v narkoze,jinak vše doplácíš.A s tím dárcem,myslíš dárce sparmatu nebo i vajíčka?Promiň ale Tvému muži se nedivím že nesouhlasí,spermijky jsou,tudíž možnost oplodnění,a přece dokud Vám mudr neřekne že to prostě nejde,tak je poněkud předčasné myslet na dárce,nebo ne?Kór jste-li oukej i geneticky...........

eviknufik
14. srp 2012

@lucido Ahoj, nechali, bo nám delali PGD.
@mikula77 Ahoj, já jsem to možná špatně pochopila. Myslela jsem, že zjistil příčinu toho, proč se embrya neuchytila. Já to totiž dodnes nechápu, když bylo to naše zdravé mrně (dělali PGD, ale jen na 5 chromozonech u hatchující blastocysty), proč se neuhnízdilo. Zaváděli nám jej 6.den. Já pak zaváděla utrouš a i přes to jsem 5. den po transferu začala krvácet.
U 1.IVF to bylo nemlich to samé. Tam jsme měli PK, kdy nám zavedli po 5 dnech morulu (bez PGD) a stejně jsem začala krvácet. Si říkám, jestli není chyba ve mne, přece to nemůže být špatné embryo ☹

mikula77
14. srp 2012

@eviknufik Ahoj,některé věci prostě nevysvětlíš,já potratila bez jakéhokoliv příznaku v 17tém týdnu a pitva taky neprokázala absolutně nic,naprosto zdravá holčička,já vím,je to psycho,ale zkus prostě věřit že lékař pro Tebe dělá vše možné a dostupné,nemá cenu hledat coby kdyby,stejně nic nenaděláme,jsou prostě věci mezi nebem a zemí na které někdy ani medicína nestačí.A nebuď pořád pesimista,vyjde to,pořád není nic ztraceno a máš ještě spoustu možností před sebou......... 😀 😀Jo a jednou sme měli také PGD hatchující blastocysty,vyšetření nic neukázalo a taky se nechytla.A Ty nechodíš do Rerofitu?

eviknufik
15. srp 2012

@mikula77 njn, más pravdu musím být v tomto větší optimista 😀. Do Reprofitu nechodíme. Na 1. IVF jsme zkusili Repromedu, ale byli dost drazí a přístup se mi taky nelíbil. Proto jsme se rozhodli pro Helios. Jsou mnohem levnější a hlavně mají skvelý přístup 🙂

absti
23. srp 2012

Ahojky,
mohu se přidat?

malinka_02
8. únor 2013

@lussi ahoj, narazila jsem na tuhle diskusi a koukám, že ti vyšel 5 transfer. Já jsem v Podolí a mám za sebou IVF a 3 KETY a mám pocit že je to pro ně jen byznys..

lussi
9. únor 2013

@malinka_02 ahoj🙂 My to to v Podolí vzdali, jednou si dokonce spletli, že jdu na inseminačku místo na KET, většinou se ani neobtěžovali přečíst si kartu než jsem vešla do ordinace, takže co má po tom člověk od nich čekat...díky tomu jsem tam už potom chodila jen se stresem. Potom jsme přešli do Pronatalu a vyšlo to. Sice jsme minulý rok v dubnu byli znovu a nevyšlo to, ale přesto tam chodím ráda, přístup a péče se fakt nedá srovnat 😎
A kolik máte ještě zamraženo?

malinka_02
9. únor 2013

@lussi no prave mam taky takovy pocit ze se ani neobtezuji resit proc to nevyslo..

lussi
8. dub 2013

@malinka_02 tak jak pokračuješ?🙂 Já čekám na mrchu a pak snad konečně stimulace na 2.IVF

malinka_02
9. dub 2013

@lussi ahoj, chtela sem jit na 2.ivf ale mela sem cystu.. Tak ted cekam na konec cyklu a cca 19.4. (20dc) pujdu na utz a pokud tam nebude tak bez leku neodejdu 😀 Tak bych mohla kolem 27 zacinat, podle Ms mam cykly 23-27..a ty?

lussi
10. dub 2013

@malinka_02 ach jo, to je svinstvo, nám to takhe u prvního ivfka odložili kvůi cystám 3x, koupila jsem si na go Gynex kapky a zmizla. Mě to taky tak nějak vychází, tak snad nám bude štěstí přát a začneme spolu 😀 😉

malinka_02
10. dub 2013

@lussi no doufejme, dnes sem se objednala na urz 19.4.

adrusenkaaa
28. dub 2016

@lussi ahoj procitam si ket s abtibiotiky.Narazila na tvuj komentar.Mohu se zeptat antibiotika si uzivala i behem ketu?Je to uz starsi prispevek,snad si vzpomenes.😊

lussi
28. dub 2016

@adrusenkaaa Ahoj 🙂 Já myslím, že jsme to nejdříve s manžou dobírali a až potom byl KET, ale jistá si tím úplně nejsem. Taky to bylo v době, kdy jsme chodili do Pronatalu, kde tenkrát zmrvili co se dalo, tak tam bych na správnost léčby taky moc nesázela 😎