3. IVF skončilo opět neúspěchem. Co dál?

soniela
8. únor 2013

Ahoj! Po sedmi letech snažení a třech IVF se nám stále nepodařilo otěhotnět. Jste tu ještě někdo se stejným osudem? Jak jste postupovali dál? Jak se vyrovnáváte se stálým neúspěchem? Už jsem bezradná a zničená. Pojďte si popovídat a poradit!

soniela
autor
8. únor 2013

To jsem opravdu jediná, komu 3x nevyšlo IVF??? Tak o to víc mě to mrzí...

kvakuska
8. únor 2013

@soniela ahoj, určitě nejsi jediná, jen se tu asi více diskutuje o těchto věcech u jednotlivých klinik nebo podle jednotlivých diagnóz ... nebo se přidej do nějaké diskuze o IVF, tam určitě najdeš děvčata se stejným osudem ... já sama mám za sebou mnohem víc než 3 neúspěšná IVF, ale nechce se mi k tomu vůbec vracet, jsou to bolestivé vzpomínky a podle mě rozebírání minulosti stejně k ničemu nevede ... co dál? to se zeptej svého lékaře, pokud mu důvěřuješ ... možná ti navrhne minimálku nebo nativ, je to levnější ... také záleží na tom, kolik ti je let a jakou máte diagnózu ... každopádně držím palce, ať zvolíš to nejlepší řešení a ať brzy slavíš úspěch 😎

deniska24
8. únor 2013

Jediní určitě nejste kočko!! 😉 Nejvíce bolí,když je to čerstvé........bude líp,neboj! 😉 Co víc dodat ,co poradit,když sama vím ,jak tohle vše mrzí a bolí... ☹ Víš,já už tyhle neúspěchy a trápení dlouho nemusím řešit,páč jsme se s manželem rozhodli pro osvojení (adopci) miminka... 😵 a neskutečně se mi tím ulevilo.....už se těším na děťátko,které snad k nám jednou přijde 🙂 ...již začínáme povinnou přípravku k osvojení a moc nás to baví a zajímá,píši si adopční deník......a dokonce,pokud budeme schválení,tak už pomaloučku vybírám i hračky,co budu letos nakupovat adt... 😅 po tolika prohrách u ivf a potratů je to opravdu úleva a osvobozující pocity naděje a štěstí.... 😵 ale to musíte poznat a pocítit sami s partnerem,že jste na to již připraveni......nutit se do adopce nemá moc cenu..u nás padlo rozhodnutí pro osvojení spontálně,nečekaně,minulý rok v květnu 🙂 nejprve jsme si říkali,že to vyřízení a čekání bude tak na 5let...ale jakmile jsme se začali s tímto řešením blíže seznamovat,tak vím,že už v létě jsme se bili do hlavy,proč jen jsme se nerozhodli dříve a také doufáme,že nějaké to děťátko dosaneme nejlépe už zítra... 😀 ale to zatím reálné není,jelikož je příprava ještě z velké části před náma a minimálně nějaký ten roček ve dvou ještě budeme....asi..... 🙄
Takže na "spravení nálady"je mé doporučení,mrknout na : www.adopce.com -tady najdeš úúúplně vše,pokud budeš mít zájem podívat se i jiným směrem.....anebo doporučuji na "naší"diskuzi tady na koníkovi: https://www.modrykonik.cz/diskuse/adopce-a-nahr... anebooo www.terezamaxovadetem.cz

Na tom koníkovi,jak se dočteš,již máme nyní uzamčenou diskuzi,ale pár starších příspěvků tam je,vlastně tam s holkama popisujeme,proč adopci podnikáme a jak na tom která jsme a co vše máme za sebou.... 😉

Přeji ti tedy mnoho sil a odhodlání jít dál.....a nevzdávat se......i pří žádosti o osvojení jde zkoušet ivf, minimálky, ovu testy atd.... 😉 .........S pozdravem Denisa 🙂

PS: opravdu se alespoň koukni na ty stránky,když už pro nic jiného,tak alespoň pro odreagování..... 😉

soniela
autor
9. únor 2013

@kvakuska
@deniska24 Moc děkuji, že jste mi napsali a reagovali na můj stav. Je fakt, že jsem teď čerstvě po dalším neúspěchu a tentokrát mi trvá o mnoho déle, se s tím vyrovnat, než v předešlých pokusech. Moc se bojím co bude dál a ani zatím nechci myslet do budoucna a plánovat další pokusy, protože už teď se bojím dalšího zklamání. Touhle diskusí jsem se chtěla hlavně vypsat a podělit se s pocity, které mám já, které máte vy.
O adopci už také padlo mezi mnou a přítelem několik slov, ale on o tom moc nechce slyšet. Je fakt že po 15 transferech by možná mluvil jinak. Můžeš mi prosím napsat kolik je ti let? Mě je 28 a proto možná chceme ještě počkat, i když kolikrát si říkám, je-li vůbec nač čekat. Moc ti držím pěsti a fandím ti, doufám, že brzy se dočkáte miminka!!! 😵 A já věřím, že ano.

huginka13
9. únor 2013

@soniela Ahojcek,urcite nie si sama s takymito problemami,ja som tiez po 3.IVF,vo stvrtok som bola na krvicke,HCG O,zazrak sa znovu nekonal ☹ ,kto nezazil nepochopi,momentalne neviem co bude dalej,motivuju na zienky,ktore isli dalej a podarilo sa to na 4,5x.....ja mam 37 rokov,cize cas nehraje v moj prospech ale Ty si mladucka,takze treba to skusat a urcite ti raz vyjde,len nevieme kedy.......posielam vela pozitivnej energie 🙂 🙂

soniela
autor
9. únor 2013

@huginka13 Ahoj! Tak to mě mrzí že se také nezadařilo. Já nikdy ani na krev na HCG nešla, protože MS byla rychlejší, než jsem vůbec na krev šla. Také mě motivují holky, které ten boj nevzdaly a snažily se dál až k úspěšnému konci. A co plánuješ dál? Už jste přemýšleli? Moc držím pěsti do dalšího snaženíčka!!! 😉

deniska24
9. únor 2013

soniela - teď 4.3.mi bude 28let 🙂 manžel má 33let 🙂Dítě chceme již 9let.... Máme za sebou 2krát kompletní neúspěšné ivf,ikdyž po prvním byl test pozitivní,ale ms dorazila...1krát bylo ivf bez ET-špatně jsem zareagovala na hormony...před těmito pokusy jsem jednou otěhotněla přirozeně,bohužel hned v 5tt potrat no a teď před dvěma roky to bylo mimoděložní těhotenství...dle dr jsme OBA naprosto v pořádku...takže já už to beru jinak,tím,že se nám to "povedlo",ale záhy to zkončilo a pokaždé z jiného důvodu,tak jsme si řekli s manželem,že je to asi osud,ale že máme jeden druhého a půjdeme do adopce...Víš,já si říkám,vždyť kolik je žen,co mají kupu dětí,ale chybí jim ten životní partner,ta láska,ta jistota a opora,kterou ti může dát jen muž....

Jirka také ještě minulý rok v této době o adopci nechtěl ani slyšet a jak už jsem psala,teď by byl nejraději,kdyby nám miminko dali ihned! 😀 Ale přišlo to tak samo..jednou večer jsme prostě pili vínko a koukali na séroš "Zázraky života"..docela nás to oba bavilo,protože jsme si taky již lecčím prošli..no a při tom koukání na ty páry,co jsou tam na tom tak jako my,nás to najednou trklo...proč se již pořád jen bát,ničit se hormoušema,když to jde i jinak,že 😵
Taky ještě máme v plánu "zkusit štěstí"časem třeba s Clostylbegytem nebo minimálku..ale teď se nám prostě nechce a je fajn,jak se těšíme pokaždé k psycholožce,na přípravky za jinými páry se stejným či podobným osudem jako my... 🙂

A ještě ti napíši,že neuvěřitelné blaho,uvolnění a pohodu cítít od podání té naší žádosti....ten stres,náladovost,podrážděnost a odevzdanost je pryč a já šetřím korunky,které budu pak utrácet za miminko a možná už teď,pokud nás paní psycholožka schválí jako vhodné žadatele začnu pomaloučku s nakupováním... 😎
Jinak my jsme z Ostravy a tady je čekačka plus mínus 2-3roky od podání žádosti na mimi do 12měsíců,bílé,zdravé....

huginka13
9. únor 2013

@huginka13 Kedze je to cerstve,tak si urcite oddychneme,ale budem chciet skusit soft,teraz 3.IVF som mala v Brne,tak sme tomu verili,tiež som pri tych 2.IVF do 5 dni krvacala,teraz nic a HCG neg.,take sklamani...asi to tak ma byt,ja sa uz zamyslam aj nad adopcoiu,len to dlhe cakanie....ake su tvoje plany???

soniela
autor
11. únor 2013

@deniska24 Já mám tedy za sebou 2x kompletní IVF a 1x IVM, vždy bez úspěchu. Přítel má spermiogram bez problému, já mám PCO a endometriozu. To že jste oba v pořádku a nedaří se je opravdu zvláštní. A je moc fajn, že máte s manželem tak pevný vztah a dohodli jste se na adopci. To je to nejdůležitější!!!
@huginka13 Moje plány? Zatím opravdu nevíme, možná to chce trochu čas. Poté, co nevyšlo 3.IVF jsem se ptala doktora na minimálku, ale moc mi to nedoporučil. Ale to jsme se bavili jen po telefonu. Chystám se v březnu na konzultaci do CAR. Ale chci se tam jen poptat co dál, co by mi doporučil, jestli nějaké vyšetření, cokoliv. Takže uvidíme co nám poradí, jestli vůbec něco. Jsem z toho všeho už nervozní a bojím se. A adopci chci nechat až jako tu poslední variantu.

deniska24
12. únor 2013

soniela- chápu tě,ani nevíš jak... ☹ byla jsem na tom úplně stejně...některé věci v životě jsou prostě hrozně nespravedlivé...já si to snažím odůvodňovat,že asi to tak má být a že stejně vše,i to zlé a smutné,se opravdu neděje jen tak...uvidíš za čas,kolik ti tyhle neůspěchy zároveň dodají síly 😉 zní to trošku morbidně,ale je to tak....
To,že jsme již podali žádost o mimčo neznamená,že už nevěříme na zázrak...máme v plánu teď zkusit clostík a pak i minimálku třeba za rok...s tou žádostí o ado jde předvším o to,že i tak se již máme na co těšit,popřípadě,když bio mimi nevyjde ani při dalších pokusech,nebude to už tolik bolet 🙂 abych řekla pravdu,jde mi v tuto chvíli už jen o ten čas..pokud bych otěhotněla,tak za pár měsíců už můžu být mamka nebo v opačném případě také tak akorát čekat můžeme rok,dva,tři ale i čtyři....ten čas stojí tedy hlavně za zvážení...u nás také na diskuzi kočky co mají podanou žádost zkoušejí ivf a tak podobně..ono člověk opravdu přijde na jiné myšlenky..uvolní se.... 😨 vše kolem osvojení hroozně dlouho trvá... 😒 my čekali např.7měsíců jen na začátek přípravek! 😕 prostě 7měsíců od podání žádosti se vůbec ale vůbec nic nedělo.. 😖 a co teptve,až bude po přípravě... ☹ ale právě výhoda je,že jednou,se dočkáme všechny.... 🙂

deniska24
12. únor 2013

huginka13-to je právě to,na co poukazuji... 🙂 že až člověk dospěje k té "poslední variantě",chce pak,aby to bylo již co nejdříve a to je právě ta zrada,že pak čekáš dalších x let..opravdu mluvím z vlastní zkušenosti...víš,je mi skoro 28let,mohli bychom tedy také se žádostí počkat pár měsíců či let....dál se podrobovat CARU..ale pak mi najednou bude už přes třicet a mámou se stanu třeba až v 35letech né li později... 😒
Ale nechci Vás tady lámat k osvojení,to vůbec....jen jsem se ještě nedávno cítila úúplně stejně jako vy a teď je mi moc fajn,tak proč se nepodělit o názory,zkušenosti a pocity... 😉 Přeji hezký den holky! 😉
PS:viděly jste snímek Mamas and Papas??Je tam krásně znázorněno jak to v životě chodí a jak je ten osud ironický a život nespravedlivý??.... 😉
A kam holky chodíte do caru,jestli se mohu zeptat?

huginka13
12. únor 2013

@deniska24 Ahoj,máš uplnu pravdu,ja milujem deti,nemala by som problém sa vysporiadať s tým,že som ho neporodila,tak ako milujem bratove deti a sa im venujem,len moj manžel ešte s tým nie je uplne stotožnený,ja som 2.IVF absolvovala v BA,3.IVF v Brne-Reprogenesis,dohodli sme sa,že ešte skusime soft,možno budeme mať šťastie......film som videla aj som si poplakala pri nom.......pekný večer

soniela
autor
12. únor 2013

@deniska24 To je super že jsi se aspoň uvolnila a začala se těšit, že to mimčo určitě jednou přijde. To je právě to, že my ještě asi úplně "nedozráli" do toho se přesvědčit k osvojení. I to vše kolem mi nahání až hrůzu. Roky letí a nikdo je nezastaví, to je jasné.
Film jsem neviděla, ale určitě kouknu!
My chodíme do Repromedy v Brně. Ty jsi chodila nebo chodíš nebo budeš chodit kam?
@huginka13 Můžu se zeptat co je to ten soft? Děkuji!

deniska24
12. únor 2013

soniela-já chodila Gyncentrum ostrava... 😒 ale podařilo se mi otěhotnět i "přirozeně"a přesto to nevyšlo...
Uvidíš,že až to "dozrání"přijde,tak si na ty má řeči ohledně času a doby čekání vzpomeneš... 😅 Já to měla opravdu stejně.... 😉 PCO je co? 😕 A cvičení dle Ludmily Mojžíšové jsi zkoušela?Já minulý rok cvičila,jenže pak přišlo léto a už se po večerech nechtělo... 😅

huginka13-také nevím,co je soft-snad minimálka?? 😕
Ono chlapi to mají trošku jinak,to je fakt... 😒 ale to přijde,uvidíš.... 🙂 Mého chlapa "nakoplo"docela a i vyděsilo to mé mimoděložní těhotenství,od té doby má strach,když si jdu udělat těh.test,co zase bude 😖
Na chlapy se musí v tomto směru hrozně pomaločku a jemně..sem tam se jen o této možnosti zmínit....kouknout právě na snímek s touto problematikou.. 😎 nám moc pomohlo,že mám kamarádku,která dělá v dětském domově a má již 3děti ale v pěst.péči...tak ta nás do všeho zasvětila,její manžel dal řeč s mým a šlo to jako po másle.. 😅
Přeji hezký večer holky!

soniela
autor
13. únor 2013

@deniska24 PCO je syndrom polycystických ovárií (vaječníky plné malých cyst). A neprobíhá u mě ani ovulace. Cvičení dle Mojžíšové jsem zkoušela, ale to už hodně dávno, ještě před 1.IVF. To jsem ještě nevěděla co všechno mě čeká a že mi cvičení vůbec nepomůže.

kacula32
16. dub 2013

ahojky 🙂 jsem po 4 ivf a bohužel taky nic 😢 1vf jsem měla mimoděložně a další 2 pokusy ivf ☹ .Nedavno jsem podstoupila 4 ivf s darovanym vajíčkem a opět nic ☹ pokouším se o těhotenství už 6 let a končím stím.........musím se stím smířit že nikdy nebudu mít mimi 😢 moc mě to mrzí a bolí na srdíčku .Přirozenou cestou otěhotnět nemužu 😒 jelikož jsem byla mimoděložně tak mi odstranili vejcovody.......Nepíšu to proto abyste to vzdaly, ale aby jste věděly že tu je taky někdo kdo ma podobné problémy.Bude mi 33 let a přítelovi 36 let,bylo už dost smutku a plače.......zkusily jsme vše co jsme mohly udělat.Přeju všem ostatním mooooc štěstí a pevné nervy 🙂 🙂 🙂

pehu
16. dub 2013

Taky jsme prošli několika neúspěchy a z 5 IVF máme skoro tříletého chlapečka. Problém s otěhotněním jsme začali řešit, když nám bylo 25 let. Po 2 neúspěšných IVF jsme přestoupili do jiného centra. Tam jsme podstoupili další 3 IVF + 1x KET. 4IVF jsme podstoupili s dárcem i dárkyní a pořád nic. Musím říci, že nikdy nebyla kvalitní embrya, co zaváděli. Pak jsem přirozeně otěhotněla, ale těhotenství zamlklo. Nakonec jsme si řekli, že páte IVF bude poslední a po 8 letech snažení se zadařilo dvojnásobně (embrya byla hodně kvalitní 🙂), ale bohužel jsem rodila předčasně a zvládlo to jen 1 miminko. Nyní je mi 36 let a chystáme se na KET, protože nám zbyla v mrazáčku 3 embrya, tak chceme ješte využít šanci, i když to bude s velkou obavou. Píšu ty naše peripetie, aby jste věděly, že šance existuje 🙂)) a dodala Vám naději.

pavlis321
3. kvě 2013

Ahoj taky už jsme zoufalí. Máme za sebou tři IVF a vůbec žádný výsledek.... snažíme se už 4 roky......
Ted jsem po KET osm dní a test je opět negativní.....

lucina100
4. kvě 2013

@soniela my čekali 15 let na mimi. Mám za sebou 2x Et a 2x KET. Začla jsem číst, kde je nejlepší CaR a přešla tam. A ono to v novém Car vyšlo hned napoprvé. Tak jsme se po 15 letech dočkali. Už jsme taky říkali, že to bude naposledy. A nyní chci jít znova v květnu pro sourozence. Tak uvidíme.V dubnu jsem byla na KET, ale opět nic. Hodně co přešly jinam, se zadařilo. Bertou sebou výsledky a oni si dodělají ještě svoje a mají každý CAR jiné postupy, takže vyzkouší zase svoje. My měli jen 5% šance. Manžel hrozné spermie, jen 5% živých a ještě mrzáků 😀 , já endometriozu 2stupně, 4x řezané břicho, cysty, srůsty a dělohu vzadu a otočenou. Takže velký zázrak! Já bych osobně 3x v jednom CARU určitě nezůstala.

mikula77
4. kvě 2013

@soniela Ahoj,já mám též PCO,co vše mám za sebou mám v blogu.Chci Ti jen říci že je to mnohdy běh na dlouho trať,zvláště u PCO s tak trochu "nejistým" vásledkem.Chci Ti popřát hodně štěstí a trpělivosti,a hlavně bojovat a rvát se jako lvice Elza 😀 .Šance jsou tehdy,pokud tomu člověk věří,příroda je mocnější než my,na spoustu věcí nemáme vliv,ale chce to se nevzdat ! Držím palce,ať se váš sen brzy splní................!

kessinkaa
4. kvě 2013

@soniela
@mikula77 no taky něco napíšu 🙂.Musíte se držet,věřte,že může být i hůř bohužel,sama to vím.
Lítání po doktorech,asi 15 let,centra jsem taky vystřídala,roky utíkaly a NIC.
Pak to na 5 transfér vyšlo,ale v 6ttSP.Šla jsem hned na další a vyšlo to,čekali jsme zdravou vysněnou holčičku,ale přišla rána.... 😢
Šla jsem v 36tt na monitor a nebyla srdeční akce,tak mi 3 dny vyvolávali porod.Není nic horšího,než mít prázdnou náruč.
Byla jsem troska,ale chtěla jsem bojovat ....za 3 měsíce jsem šla na 7 pokus Nic,pak byl 8,9 a 10 vítěznej.
Narodila se mi zdravá holčička 11 dní před 39 narozeninami
Přeju hodně sil

mikula77
4. kvě 2013

@kessinkaa Moc ráda čtu takové příběhy,moc si vážím slov povzbuzení,obzvláště od někoho kdo skutečně ví,jaké to je a nevidí to jako v telvizních seriálech,že se přijde na kliniku a odchází se s kočárkem.....,nebo zoufá po prvním neuspěšném pokusu.Mám radost že se vám zadařilo,a přeju hodně šťastných chvil s děvčátkem,zasloužíte si to 🙂

kessinkaa
4. kvě 2013

@mikula77 máme dost podobné osudy,tak věřím,že to taky klapne 😵 .Povzbuzovat musí,byla jsem ráda,když mi holky psaly,ty své příběhy.
Moc držím pěstičky,at se zadaří,co nejdříve 🙂

mikula77
4. kvě 2013

@kessinkaa Díky,jen posbírat tu potřebnou sílu na další-poslední-pokus.........

kessinkaa
4. kvě 2013

@mikula77 ona bude,určitě.Klaplo to 2x néé??Tak to klapne potřetí 😉
Sestřičky mi říkaly,že tam jsou i takové,co 15 pokusů a nikdy čárky neviděly 😒 .Kdyby něco,tak povzbudím 😉

mikula77
4. kvě 2013

No jóóó,věřím tomu,ale penízky docházejí a co si budem,je to o penězích,ta touha tu sílu přinese,ale kde vzít a nekrást...?Kdyby sme nezaznamenali aspoň takovéto "drobné" ůspěchy,jak říká můj dr,tak sem to asi dávno vzdala.Tak si člověk říká co by ještě mohl více pro ůspěch udělat,ale nijak žádný ná pad nepříchází........ 😢

melis7
4. kvě 2013

@soniela
@mikula77
Holky nezkousely jste misto Mojzisove cvicit Hormonalni jogu?
Ja mam sestru,co ma za sebou taky sposty let neuspesneho leceni steriliti a miminko nikde.Uz dost rezignovala a jeste vymyslela tohle.Shanim o tom co nejvic informaci a zatim se mi to zda docela dobre.Zkuste se na to mrknour.PCO je jednou z diagnoz,na kterou by to mohlo pomoct. Nasla jsem tyhle dvoje stranky,co me zaujaly: www.hormonalni-joga.cz nebo www.lunarnijoga.cz
Jak jsme zjistovali ty informace nasli jsme i holky,co jim to i pomohlo.Moc vam preju,aby to miminko nakonec klaplo.Fakt moc,vim jak je to nekdy narocne.

kessinkaa
4. kvě 2013

@mikula77 no my nemít rodinu,tak jsme .....!!!Jednou mi kamarádka řekla,ostatní mají úvěry na dům,ty si vezmeš na děti.
A co štítka a hematologie,je vše v pořádku???

mikula77
5. kvě 2013

@kessinkaa Jo štítka oukej,genetika taky,z hematologie mám jen potvrzeno MTHFR heterozygot,takže nic coby obzvláště vadilo,pro jistotu píchám Zibor na ředění.Pitva po potratu neukázala taky žádné abnormality,zdravá holčička,zánět taky vyloučen............. 😠 😠 ☹ je to nervák,však sam víš.Ale co nás nezabije,to nás posílí ... 😉

kessinkaa
5. kvě 2013

@mikula77 No jo,klasika ☹...určitě řekli,že blbá náhoda co???Jo a ještě jsem měla biochemku,hned ten první pokus po Kačence,pak bílo a bílo.
Pak mi raděj doktorka udělala,hysteroskopii....už fakt neveděla,ale bylo to v pohodě a za měsíc to hned klaplo!!!
Vlastně jsem čekala dvojčata,měla jsem,mizející dvojče.