9. den po ET jsem den krvácela. Neměla to některá z vás?

janulas84
6. bře 2012

Ahoj holky,

prosím o radu ty, které mají za sebou IVF. Dnes jsem desátý den od ET, pozitivní testy mám - zřetelně - již od šestého dne po transferu. Mám zavedeny prý dvě krásné velké emrya po šestidenní kultivaci. Včera večer jsem však na záchodě zjitila na papíru červenou krev. Manžel mě hned zavezl do nemocnice, při kontrole už žádné krvácení či špinění, dostala jsem injekci proti krvácení a ode dneška beru ascorutin. V děloze samozřejmě ještě vidět nic nebylo, jen zvýšená sliznice. Brali mi krev na HCG a teď jsem si volala a je 233. Nekrvácím, ale hrozně se bojím. Nevíte, co to mohlo být, mám strach, ať hodnota nezačne klesat Hrozně se bojím. Doktor říkal, že hodnotu mám na devátý den od transferu docela vysokou, že to můžou být dvojčátka.

Neměla jste některá z vás taky jednorázové zakrvácení, které hned přešlo a bylo vše v pořádku?

Děkuju, Jana

crca
6. bře 2012

@janulas84 já špinila asi 20tý den od transferu,hrozně jsem se vylekala a to už jsem věděla,že HCG bylo 14 den 800,takže jsem věděla,že jsem těhu,nechali si mě v nemocnici 3 týdny s tím,že stejně je ještě brzo na nějaké závěry,měla jsem ale hematom....pak mě pustili domů a za další 3 týdny,mě vzbudila bolest v břiše,šla jsem na záchod a jasná červená krev.......opět špitál,ale mimi byli v pořádku,jen mě nejspíš praskla nějaká žilka jak se napíná děloha a všechno...Za měsíc a půl jim budou 3 roky,jsou zdraví, a vpořádku 😉 Vím,že máš strach,já se taky bála kde jakého píchnutí,ale věř,že se to stává,je to běžné,takže hlavu vzhůru a doufej,že je(jsou) v pořádku a vše bude dobré-držím palečky a přeju hoooodně štěstí do zdárného konce 😉 😵 Jinak teda opravdu na 9 tý den máš opravdu pěkné HCG 😉

janulas84
autor
7. bře 2012

@crca Moc děkuju za odpověď. Už jsem trošku klidnější, bála jsem se, aby HCG nezačlo klesat, ale čárky mám tak silné, že se objeví hned, takže to snad bude dobrý. Dneska jsem byla na kontrolním HCG ještě, tak výsledky budu vědět kolem druhé. Sice si to zatím nedovedu úplně představit, ale dvojčátkům se nebráním, s tím jsem musela počítat 🙂 Ale je to určitě velká honička, viď? Měj se hezky a děkuju za odpověď.

crca
7. bře 2012

@janulas84 Copak honička,to se do toho dostaneš ani nevíš jak a nepřemýšlíš o tom,ale spíš je to někdy psychicky náročné 😀 Neříkám,že je to u všech stejné,ale já mám neskutečné draky,takže o dítku sedící hodinu v koutě se mě jenom může zdát 😀 ,ale je to hezké a neměnila 😵 jsou prostě dny pohodičky a jsou dny katastrofální,ale to už je asi jedno,jestli máš jedno nebo dvě 😅 Každé dítě je jiné a zrovna ty budeš mít mimi o kterém nebudeš ani vědět 😉 Dej pak vědět kolik máš HCG,ale bude to dobré 😉

janulas84
autor
7. bře 2012

@crca Ahojky, tak HCG mám dnes 11.den od ET 527. Jsem šťastná a uvidíme, kolik tam bublinek bude. Doufám, že se tentokrát dočkám, v roce 2010 jsem měla zamlklé těhotenství a od té doby se nedařilo. Zjistili mi 1. stupeň endometriozy, tak jsme šli rovnou do IVF a vyšlo!!! Ještě nemáme vyhráno, ale věřím, že to dobře dopadne. Moc děkuju za podporu 🙂

stoupicka9
7. bře 2012

@janulas84 ahojky ničeho se neboj určitě to dobře dopadne když ti HCG stoupá tak je to fajn. Já to měla taky. 15 den po et jsem začla krvácet docela dost, tak honem do nemocnice, tam klid na lůžku, dostala jsem injekce a 5dní jsem tam ležela.Obden mi brali krev a stoupalo. Pak mi řekli že jsem měla hematom a že zřejmě jedno mimi odešlo ale druhý se drží zuby nehty. Teď mu jsou 2roky a je všechno ok. No a taky teď čekáme druhý i když jsme na začátku teprve 6+2tt. Věřím že máš strach já to taky nesla těžce ale teď je důležité být v klidu a nestresovat se a věřit že je všechno ok. Drž se a hodně štěstí 😉

konka
7. bře 2012

ani, ja to mela stejne, 9 den jsem zacala spinit, ne pravidelne, ale stalo se mi to pak jeste asi 2x. desne jsem se bala, mela jsem zavedene dve vajicka a tohle me vydesilo. nakonec mi zvysili davku leku, ktere jsem brala po Et a bylo vse v poradk. za devet mesicu se mi narodila jedna uzasna holka, ktera nyni zkousi mou trpelivost (byly ji v lednu tri roky). Ja si pak rikala, ze nejspis to druhe vystouchla. nechtela se maminku delit. drzim pesti, urco to bude v poradku

crca
7. bře 2012

@janulas84 potichounku gratuluju a vypadá to na dvě 😉 11 den takové HCG 😉 Já byla ten 14 den a bylo 800hcg,takže za 3 dny se na tuto hodnotu dostaneš určitě 😀 Držím palečky do co nejzdárnějšího konce 😵

janulas84
autor
7. bře 2012

@crca Já se z toho zblázním, odpoledne jsem se jala udělat buchtu a pak při večerním zavádění utrogestanu, jsem zjistila, že jsem začla špinit. Zase jsem se vyděsila, ale už je to zase v pořádku. Že by to bylo z té malé námahy? Tentokrát to naštěstí nebyla jasná krev, jen takové světle hnědé zašpinění, tak doufám, že je vše ok. V pondělí mám utrazvuk, tak uvidíme. Snad to dobře dopadne 🙂

crca
7. bře 2012

@janulas84 neboj bude to dobré 😉 Pokud je to jen zašpinění,tak jsi se mohla i ty sama třeba poranit,nebo prostě cokoliv,můžeš mít i ten hematom,ale to uvidíš na UTZ,já krvácela jasnou krví a bylo to taky o.k 😅 ,ale chápu tvoje obavy,teď se šetři a v pondělí budeš klidnější,ale vím jaký máš strach 😒

nierika
8. bře 2012

@janulas84 ahoj..já jsem byla taky po zavedení dvou embryí a špinila jsem ostošest..párkrát jsem i dost zakrvácela..žádný hematom jsem neměla,ale nejspíš odešlo jedno embryo.. dle doktora mohlo popraskat pár žilek a děloha se roztahovala..špinila jsem i po větší námaze (vysávání)..vše je ale v pořádku a jsem v 16 týdnu..takže netřeba z každého špinění plašit..jo a krvácela jsem i v devátem týdnu-proč? to nikdo neví.. u tebe bych řekal,že se jednalo o nidační krvácení... tak ať vše vyjde
ahoj..

jmisa
8. bře 2012

zašpinila jsem zhruba kolem toho 9-10 dne po KET, no a pak nic, a výsledek mi tu skáče po hlavě 🙂

daphney
8. bře 2012

@janulas84
Ahoj,tak snad tě trochu uklidním i já... začala jsem krvácet 21 den od ET a to tak že hodně ☹ vyděsilo mě to k smrti, absolvovala jsem návštěvu nemocnice, kde mi bylo řečeno, že se pod plodovým vejcem udělal hematom. krvácela jsem pak ještě asi 2 dny a 14 dní špinila...hematom definitivně zmizel okolo 13 týdne těhu...
Neboj,určitě to dobře dopadne a mimunko bude v pořádku...
Doktorka mi vysvětlovala, že krvácení je způsobené zavrtáváním embria,jak je děloha hodně prokrvená,tak ono nahlodá nějakou cévu. je to prý velmi časté...
Držím ti palečky!!!!! 🙂

sfera
26. únor 2016

Áa