Antikoncepce před IVF. K čemu to je?

lili1989
8. dub 2011

Ahoj v kvetnu mne čeka 2 ivf a včera muj doktor mne předepsal antikoncepce musim jih uřivat aš do stimulace,mate stim negdo skušenost, k čimu to je antikoncepce před ivf nehapu,

vodni
8. dub 2011

Ahoj, zkušenost mám ze všech tří ivf+icsi, které jsme absolvovali. Důvodem nasazení antikoncepce je přesnější naplánování termínů a možnost regulovat hormonální hladiny tak, aby vše probíhalo ještě lépe 😉 Jinak jsem se dočetla, že antikoncepce může snížit hladinu FSH na lepší hodnotu u žen, které ji mají jinak zvýšenou, a také má prý dobrý vliv na to, aby po stimulaci dobře rostlo endometrium. V některých carech se předepisuje vždy (např. Unica Brno).

wrtulka
8. dub 2011

@lili1989 ahoj. To se dává docela často co sem zaselchla. Je to ponejvíc proto že se "uspí" vaječníky a tím pádem se pak na nich nemůže udělat žádná cysta. Ta by pak hodně vadila při samotné stimulaci. Taky se říká, že když se uspí vaječníky a pak stimulací nastartují že je to dobré že jsou dobrá vajíčka a tak..Já to takhle při 3IVF taky měla..

vodni
8. dub 2011

@wrtulka Ano, taky jsem to slyšela, tj. že po té pauze způsobené antikoncepcí, mohou vaječníky o to bouřlivěji (tj. lépe) reagovat na stimulaci...

wrtulka
8. dub 2011

@vodni tak ona je to lehká obodoba dlouhého protokolu vlastně.. protože tam ti taky uspí tvoje hormony.. tady je to možná jen trošku mírnější formou..

lili1989
autor
8. dub 2011

Diky holky za odpovedi tet to začinam hapat,ja pri svem 1ivf 4 den stimulace na utz. Pan dr. Mi zistil ře mam cystu i hnet mne vzal na sal a byla otsata,mořna proto mi

vodni
8. dub 2011

@wrtulka měla jsem 1x dlouhý, 2x krátký antagonistický protokol. A bohužel u mě žádná bouřlivá reakce nenastala nikdy, dokonce u toho dlouhého protokolu to bylo vlastně nejhorší (300 IU a jen 1 vajíčko), u krátkého antagonisty to bylo trochu lepší (375 IU a 3 vajíčka). Je to prostě strašně individuální. Nicméně, i tak mám výsledek už 18. týden v bříšku 😉

lili1989
autor
8. dub 2011

Diky holky za odpovedi tet to začinam hapat,ja pri svem 1ivf 4 den stimulace na utz. Pan dr. Mi zistil ře mam cystu i hnet mne vzal na sal a byla otsata,mořna proto mi umnele oplodneni nevyjšlo nevym,no a tet my dr. Predepsal antikoncepce tak jsem byla překvapena k čimu to je.

vodni
8. dub 2011

@wrtulka jé, teď jsem koukla do tvého blogu, že jsi v čekárně na || 😉 Tak posílám jeden velký těhu plivanec pro štěstí 😉 (a k té sliznici - u mimoděložního těhotentství se embryo uchytí dokonce i v místě, kde žádné endometrium není, takže klid 😉 )

lili1989
autor
8. dub 2011

Wodni tak to jsem za tebe moc rada,a kolik jsy nehala zavest embrije?

wrtulka
8. dub 2011

@vodni děkuju.. no uvidíme.. jstli jsem v čekráně na / nebo //to se pozná až na konci 😉
já měla vždycky vajec jak na velikonoce - 150jednotek merionalu -24vajuch, ale nic z hoho teď jsm po miminální stimulaci 5vajuch a jednoho bojovníčka..

wrtulka
8. dub 2011

@vodni no ale tak ta sliznice je důležitá ne? nebo vůcec? 😔

vodni
8. dub 2011

@wrtulka jo je, jen jsem chtěla říct, že i přes nižší sliznici to nemusí být vůbec ztracené 😉 Moc ti s vodníčkem držíme všechny pěsti, ať tentokráte už konečně zasvítí čáry dvě 😵

vodni
8. dub 2011

@lili1989 vždycky jsem si nechala zavádět všechny, ale v mém případě to znamenalo jedno nebo dvě. Když jsem měla vajíčka 3, tak jsem byla rozhodnutá zavést taky všechny, ale k ET vydržely embrya jen dvě

wrtulka
8. dub 2011

@vodni mě jednou zaváděli 3 embirjka a já byla rozhodnutá si je všechny nechat kdyby se to povedlo 😀

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem