Arleta, Kostelec nad Orlicí nebo Sanus, Hradec Králové

mimunesko
25. únor 2010

Ahoj,jsem po neůspěšném ivf,chceme zkusit druhý pokus,ale nevíme kde.Poradíte?Arleta a nebo Sanus?...............V Hradci jsme moc spokojený nebyli,dostávali jsme málo informací ,tak bychom to rádi zkusili jinde-Poradíte prosím někdo?..............Díky Zdravím J 🙂

takyjedna
15. bře 2018

@lela12 Na nas se sypal jeden problem za druhym a to jsme jinak mlady a zdravy par :-/ Ale uz je to davno za nami a nase stesti uz spinka doma v postylce ;) Tenhle zakrok ti muze byt jedine ku prospechu. Bud se prijde na neco, co nemusi byt na normalnim ultrz videt, nebo to jenom prostouchnou a budes v tom natotata ;)

lela12
16. bře 2018

@takyjedna ahoj. Tak proplach mám za sebou, nebylo to nic příjemného, ale dalo se vydržet.. všechno v pořádku, bez polypu, myomu atd.. vejcovody průchozí.. bez endometriozy... ještě mi nějak "poškrábal" sliznici aby to šlo líp.. a máme se tři měsíce snažit, prý by to mělo dopadnout.. tak budeme doufat 😊

takyjedna
16. bře 2018

@lela12 No vidis, tak to je dobra zprava. Ted uz to pujde samo ;) A to je dobre, ze tomu jeste daji cas prirozenou cestou a necpou te hned nejakymi hormony...

lela12
17. čer 2018

@takyjedna ahoj tak jsem byla na 1.IUI neúspěšném. Dnes jsem to dostala.. ale nechápu tu cenu jako 3500,-? Když všude jinde to je hrazené.. přítel na další jit nechce kvůli tem penězům a malý úspěšnosti.. tak teď nevím co dál 😞

takyjedna
18. čer 2018

@lela12 Tak to ja taky nevim, za co jste zaplatili a co s tim dal :( Jedine chodit na iui jinam, kde to bude levnejsi... Nebo se na to vyprdnout, kdyz je sance nula nula nic a jit rovnou na ivf :/ To ale pak litaji desetitisice...

lela12
18. čer 2018

@takyjedna tak na konci měsíce jdu na kontrolu t bych měla mit ovu.. tak me dr zkontroluje a domluvíme se co dál... třeba ještě nějaké testy aby zjistili příčinu nejsou? Jo ivf jsou velký peníze no.. a právě se bojím aby to v ty Arletě nebylo nějaký šílený když i to IUI je o dost dražší než jinde... 😞

takyjedna
18. čer 2018

@lela12 Nemyslim, ze ivf tam vyjde draz nez jinde. Nekde maji levnejsi to, nekde zas neco jinyho, ale ve finale je to asi prast jak uhod. Pokud ma partner spermiogram v pohode, tak nejspis nebudete potrebovat isci/pisci, coz je na tom asi ta nejvetsi darda, a mas svoje vlastni vajicka, tak by vas to nemelo vyjit extra draho. Ale to je jenom moje laicka teorie. Lepsi vzdycky pocitat s tou horsi variantou a pak byt mile prekvapena, nez naopak..

takyjedna
18. čer 2018

A my jsme dostali cenik dopredu, kde nam rekli, co plati pojistovna a co pravdepodobne budem muset priplatit, abychom se na to mohli pripravit predem. V tu chvili muzete jeste couvnout no. Nektery veci se ale odhadnout vzdycky nedaji. Napr v nasem pripade pojistovna hradila 2tis jednotek stimulacnich leku a ja jsem jich potrebovala tak trikrat tolik, nez mi vajicka konecne narostly do velikosti vhodny k odberu. A jenom za to jsme dali patnact tisic navrch ( vcetne dalsiho) To jsme nemohli cekat predem.. Nekomu zas muze 2tis jednotek stacit. To je tezky.

zazaja
4. srp 2018

@lela12 ahoj, my byli v arlete nějak v únoru má první konzultaci, v březnu jsme letěli na dovolenou a po dovolene jsem byla na kontrolní prohlídce ( i s manželem samozřejmě). Tam nám hned nabídli IUI, že ovulace proběhla a ze by to mohlo vyjít. Jenže po ty dovče jsme neměli peníze nazbyt 😕 domluvili jsme se, že až budeme chtít, ať se objednáme. S manželem jsme se shodli, že to přes léto zkusime ještě sami a doktor mi předepsal Dostinex 0,5mg. To nám zatím nepomohlo 😔 a už to mám dobrané. Jen co teď dostanu menzes volam a objednávám nás na kontrolu popř IUI. Teď mám trochu strach, aby to vyšlo. Manžel má spermiogram v pořádku, jen míň těch rychlých, ale prý to není až tak hrozný, aby se nepovedlo přirozeně. Slavili jsme 5 let od svatby a už bychom miminko moc chtěli.

zuzkaap
12. lis 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak jste byli s Arletou spokojené? Jestli vse dopadlo dobře, jak dlouho vam to trvalo. Jsem teď po par operacich a bohužel otehotneni uz jenom uměle. Rozhodují se mezi Arletou, Sanusem v hk a nebo Pronatal v Praze. Dekuji 🙂

katkatomaskova
12. lis 2018

@zuzkaap Do Sanusu jsme docházeli tři roky, a neúspěšně. v Arletě jsme byli čtyři měsíce... 😂 A otěhotněla jsem 😍 Takže za nás rozhodně Arleta 🙂 přijde mi tam o dost profesionálnější přístup, je to menší, rodinnější, ale zase soukromé, a mohu otevřeně říct, že 2x - 3x dražší než Sanus Hk.. Ale mám silný pocit, že dr. Doležal toho o reprodukční medicíně ví tisíckrát víc, než všichni lékaři Sanusu dohromady... 😉

zuzkaap
12. lis 2018

@katkatomaskova
Ahoj, děkuji za odpověď 🙂 Mají někde nějaký ceník? Mohu se zeptat na kolik Vás to tak vyšlo? Smlouvy s pojišťovnami mají? Promiň za tolik otázek je to pro mě všechno novinka.😏 Snažím se z toho všeho ještě nějak vzpamatovat.

katkatomaskova
12. lis 2018

@zuzkaap Ceník dostaneš na místě 🙂 Asi teď hýbali s cenami nahoru, podle toho, co říkala kamarádka. A smlouvy mají, ale v případě IVF nebo podobných výkonů to není až tak moc platný no.. Např. ta kamarádka pojištěná je, ale cyklus k IVF i s nějakým KET je teď někdy na konci léta vyšel na 60tis. Samozřejmě záleží, co vše do balíčku spadá ;) Já tam měla DE, které nás stálo 40 tisíc... A nechytilo se. Nakonec jsem otěhotněla díky hromádce léků a vitamínů, co mi napsal a doporučil, to byly ve finále doslova korunové položky, a vyšlo to... 🙂

zazaja
12. lis 2018

@zuzkaap Ahoj, chodím do Arlety. Ceník je individuální pokud podstoupíš IVF (na čem všem se domluvíte), pokud půjdeš na průchodnost tak jsem platila 3500, IUI za 3300 myslím. My se tam teď chystáme na sepsání požadavku na pojišťovnu kvůli příspěvku na IVF, protože se u mě prokázali protilátky zóna pellucida z imunologického vyšetření.

katkatomaskova
12. lis 2018

@zazaja Jo, ta cena za IUI mě tenkrát taky rozsekala.. Když se ukázaly tři folikuly po léčbě, nabídli mi ho taky, ať si to "pojistíme". A to bylo loni koncem října, čili touhle dobou, a trojka to ani nebyla, masakr... 😕 V Sanusu je IUI za tisícovku. Je to fakt na zvážení no.. Jako Arleta je drahá, o tom žádná..

zuzkaap
12. lis 2018

Ale jinak přístup a procenta úspěšnosti maji asi dobré ne? Ja teď kvuli nemoci přišla o vajecnik a oba vejcovody. Tudíž my už zbyl jen jeden vajecnik a neni na co čekat. Děti nemáme. Chci se rozhodnout pro správnou kliniku, ale je to těžké. 😏

katkatomaskova
12. lis 2018

@zuzkaap Přístup tam je úžasný 🙂 Naše první konzultace trvala přes hodinu, a doktor interpretuje výsledky vyšetření tak, aby je pochopil laik 🙂 Je znát, že má spoustu zkušeností a znalostí. Na druhou stranu, z toho, co říkáš, u tebe takový zázrak bude doslova zázrak.. Ty se asi IVF nevyhneš... Neuvažovala jsi nad lázněmi????

zazaja
12. lis 2018

já volila Arletu z hlediska mého pocitu - vždy jednáš pouze s jedním doktorem p.Doležalem. V Sanusu nikdy nevíš, na koho narazíš. Další kritérium byla vzdálenost, Arleta je pro nás nejblíže. úspěšnost? Poslední recenze na Sanus se mi nelíbily. Hlavně nikde není řečeno, že tu léčbu, kterou ti v Arletě navrhnou, musíš tam podstoupit.

zuzkaap
12. lis 2018

Bohužel se tomu už nevyhnu. Jediné, co doufám, že vajíčka budu mit v pořádku. Mám z toho všeho velký strach. Je pravda, že se tam mohu jet podívat a uvidim, jak to na mě bude působit. Nad lázněmi jsem přemýšlela, měla bych na ně nárok. Jen ter člověk nemá chuť na nic 😏

katkatomaskova
12. lis 2018

@zuzkaap Ty lázně si ještě dej.. 🙂 Taky jsem je podstoupila, a byly to tři týdny pohodky a relaxu 🙂 Potkala jsem tam pár přátel a známých, s některými jsem v kontaktu doteď 🙂 Tím si neuškodíš. A nevím, jak dlouho jsi po operacích, ale taky ti to pomůže 🙂 I se trochu zastavit, uklidnit, nadechnout.. 😉 Do Arlety se můžeš objednat zatím na konzultaci, a uvidíš, co ti řekne, co nabídne, můžeš se sama rozhodnout, přesně jak píše @zazaja 🙂

takyjedna
12. lis 2018

@zuzkaap Nemuzes s Arlerou slapnout mimo...