ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

tinpet
autor
5. čer 2009

tak super 🙂 už vidím, jak jinak ještě teď letím na radnici pro papíry a přesvědčuji úřednici, že za týden prostě musí mít termín 😀 fuj, to jsem se lekla 🙂 kolik je pak doplatek na IVF? nikde jsem nenašla cenník... 🙂 po obědě jsem koupila kontryhel, budu podporovat růst sliznice, když se jí nechce 🙂

lenkacar
5. čer 2009

taky mám kontry ..budu užívat od 1DC

tinpet
autor
5. čer 2009

no a teď jsem se dočetla, že čajdu jenom do poloviny cyklu, že od poloviny ho mají pít ty, co mají silnou MS... no tak to u mě nehrozí, já jí bez hormonů nemám žádnou, natož si jí ještě chtít pozastavit 😀

lenkacar
5. čer 2009

jé tinpet a potom to zklamání co? kdyby tě řekli že máš špatné info a svatba bejt nemusela ..jako mi řekl manžel na moje chytré řeči o tom ,že nejdřív se mělo teda dítě a pak svatba,že to by se taky tý svatby nemusel dočkat a je to pravda no ... asi čím dýl by mě vytáčel kvůli IVF ,tak tím spíš bych si ho vzít nechtěla ,takhle co mě zbejvá že jo .. 😀 😀 😀

tinpet
autor
5. čer 2009

no právě 🙂 jsem mu to mohla pěkně nadhodit 😀 nenáááááááááápadně 😀 tak ne, nic, budu mlčet 🤐

barabasek
5. čer 2009

tinpet nevím jestli jsi četla vedle:
Tinpet IUI je bezbolestný a finančně nenákladný. 3-7.den bereš clostylbegyt doplatek cca 30kč v lékárně bez poplatku třeba v kauflandu 12-13.den je kontrola v ARTu podle velikosti foliků určí den kdy se bude provádět inseminace a dle toho ti píchnou pregnyl 30Kč injekce většinou IUI bývá 13-16 DC. V den IUI ráno manža dá sperma cca v 9.00 a ty přijdeš ve 12.30 s noční košilí a pantoflemi lehneš si do postele a budeš čekat a čekat pak si tě zavolají roztáhneš nožky a stříknou ti tam sperma už upravený a pak si ještě poležíš cca hodinu a jdeš domů zaplatíš 30 Kč a dopstaneš recept na Duphaston na jeden je doplatek asi 80Kč. Po výkonu nemáš žádné omezení a čekáš jen na výsledek

gabinaf
5. čer 2009

tinpet,
ceník na ivf teď neřeš, 😉 a taky se to nedá dát takhle z patra. Otázkou je, co by jsi podstupovala. My jsme např. měli dlouhý protokol, ale mm musel na TESE (operativní odběr spermií z nadvarlete), jenom ta stojí 10K CZK, jedno ivf nás vyšlo na 52000!!! Ale měli jsme to se vším všudy a nic nám neproplácela pojištovna. Fakt je to dost individuální
😎

lenkacar
5. čer 2009

gabi ty krabe to je pálka až mě z toho vzala husina ..my teda 19200kč a v tom je ICSI a PK

lenkacar
5. čer 2009

a mražení to jsem zapomněla a narkoza ....

tinpet
autor
5. čer 2009

ok, neřeším 🙂 jsem baba zvědavá 😀 ty bláho, gabi, to byla sakra drahá "sranda" (srandu myslím hodně nadneseně) ... uf uf... nicméně, mě včera po paní doktorce měl Dr. Michálek a některá z vás psala, že na něj stačí kouknout a mimís se chytí dobrovolně, takže jsem rozhodnutá, že jo 🙂 já pro sichr nejen koukla, já na něj raději zírala, aby to byl sichr 😀

gabinaf
5. čer 2009

My měli taky SCSI, PK, asistovaný hatching, prostě všechno. Ale protože zákony jsou prý postavené blbě, u nás měl větší problém mm, byl braný jako neplodný a mužům pojištovna ivf neproplácí (takhle mi to tenkrát vysvětlil dr. Špička), proto jsme se dostali na takovéhle číslo. Ale je pravda, že za těch 52K nám tu řádí černá ruka Davídek 😀 😀 a dala bych to znova 😀

lenkacar
5. čer 2009

na mě koukal mudr Michálek několikrát a nic ,asi měl tedy špatné brýle ☹

gabinaf
5. čer 2009

Tinpet 😀
já měla na odběr Špičku a na transfer Michálka, takže u mně je to 50/50 😀 a dítě je naštěstí podobný manželovi 😀

tinpet
autor
5. čer 2009

nebo jsi si je nevzala ty, příště v rýlých, klidně slunečních. by bylo, aby nebylo🙂 já je mám, pěkně silný, jsem si je před tím vyleštila, abych lépe viděla 😀 chudák ze mě byl celej nesvůj 🙂 myslím, že na kartu tučně napsal - příště k někomu jinýmu - zírá 😀

lenkacar
5. čer 2009

gabi tak to je jasný ,že když je výsledek tak je to v poho ,ale vysolit to třeba 3krát po sobě a bez úspěchu ,to by mě šmejklo

lenkacar
5. čer 2009

tinpet já bych si vzala klidně i beranici kdyby to pomohlo

gabinaf
5. čer 2009

Leni, to neřešíš kolikrát jdeš - nikdo ti nic neplatí od začátku, takže je to jenom o tom, kolik utáhne rodinná peněženka 😝
holky musím mazat, ráda se tu ukážu, pokud to bude ok 😉

lenkacar
5. čer 2009

gabi sjasan ukaž 😉

tinpet
autor
5. čer 2009

To je mazec, tohle s těmi zákony!!!! 😲 neubráním se nebýt jedovatá, ale sakra, copak si to někdo z nás vybral? řekl si, tak jo, dneska si nenechám udělat nový prsa, ale umělko???? z toho by mě fakt odvezli. když se podívám, jak se kde mrhá penězi a když je fakt problém, tak musíš sama sahat pro tisíce... ty jo, se mi zrychlil tep 😀

tinpet
autor
5. čer 2009

tak jo Leni, domluvený 🙂 když do podzimu nic, nasazujeme těžší kalibr, chodíme na prohlídky v beranicích 🙂 si klidně pořídím i kožich, když to zabere 😀

gabinaf
5. čer 2009

Tinpet, mm si to opravdu vybral. Je po vaseoktomii, dobrovolný zákrok na podvázání varlat ☹ jsem manželka číslo 2 a ještě o 31 let mladší 😀
jdu

tinpet
autor
5. čer 2009

áha 🙂 nicméně, obecně vzato, i tak! tak! papa, krásný víkend

lenkacar
5. čer 2009

gabi klobouk dolu...já měla o 20let a našel si stejně starou .. 🙄

lenkacar
5. čer 2009

bejvalej teda 😀 😀 😀 😀 dneska už bych nebyla tak měkká a zmlátila bych ho asi 😀 😀 😀

tulik1
5. čer 2009

ahoj holky, to je dobre ze je nova diskuse, tam to bylo misty husty ...

lenkacar
5. čer 2009

ahoj tulíku my už se maličko známe že,

lenkacar
5. čer 2009

ty gabi a nemělas tam víc fotek v albu?

lenkacar
5. čer 2009

myslím že od těď bude mít tulík víc jak 37příspěvků 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkacar
5. čer 2009

holky víte o tom ,že si mě jedna holka vybrala pro seminární práci ..díky mým příspěvkům a brouzdání po diskuzích ... 😀 😀 😀 😀 odhadla mě na dobrou závislajdu 😝

tinpet
autor
5. čer 2009

😀 a tak tohle je zase ta pozitivní závislost ne? dělat radost druhým...