ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
14. dub 2010

musim ještě mrknoput jestli tý smetany nebylo méně ,než mělo být ,až bude čas prolézt lednici ,musim na to kouknout .. 😉 ,tak pic ..aspon jsme se moc nepřejedli .. 😉 😀 😀 😀 😝

jara
16. dub 2010

Ahoj ženy, vezmete mě do klubu?? S Lali se známe, ležely jsme vedle sebe v Artu 😉 , Ty jsi šla na KET, já byla na IUI - bohužel nevyšlo, 2. IUI také ne, tak chceme teď jít do IVF. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste čekaly, než jste začaly stimulovat na IVF, jaký protokol jste měly a zda jste byly na PN nebo jste normál chodily do práce?

kinguse
16. dub 2010

ahoj jaro,jasně že tě vezmem do klubu? 😀 Ale na "odborný" rady ti musí dát odpověď holky, mě všechno taky teprv čeká!
holky,jinak všem přeju krásnej víkend, konečně má být i lepší počásko,tak snad si to užijem. 😎

jara
16. dub 2010

Kingus, a vy jdete také do IVF??
Holky, tak šup sem a honem podat info! 😉
Hezký víkend.

kinguse
18. dub 2010

ahoj jaro, u nás je to složitější...jsme odkázaní na dárkyní vajíček,takže zatím jen čekáme a čekáme..pak IVF s darovanýma vajíčkama.
Co vím od holek, tak stimulaci začínáš v podstatě hned,jak to jde. O protokolo toho moc nevím,jen že je víc variant 😉 PN ti samozřejmě doporučí, záleží jakou děláš práci.
Holky,co už to absolvovaly ti to určitě popíší podrobněji.

jara
18. dub 2010

kingus, tak přeji, ať se dárkyně rychle najde.
Nedělám fyzicky náročnou práci, ale jen noční, tak jsem na to všechno zvědavá. Holky využívají hezkého počasí a jsou někde v luftu. To je dobře. Na mě sedl nějaký vír, necítím se moc dobře, měla jsem i zvýšenou teplotu, ale snad se to nějak extra nerozvine.

lalina846021
18. dub 2010

Ahojky Jaro,tak to je fajn že se známe.................to mě mrzí ale třeba už se to povede.......já jdu také znovu,tedy na druhé IVF,předtím jsem měla krátký protokol.................... čekala jsem jen do další menzes a pak už to šlo rychle,neschopenku jsem měla od odběrů vajíček.............a vlastně až do konce března,protože jsem byla hned na ketu.......................tak to se možná potkáme znovu 😉 ........................držím mocinky moc pěstičky ať už ti to konečně vyjde........................... 🙂 😲 😲

lenkacar
18. dub 2010

čůůůůůůůůůůs holky moje ..tak jsem doma ,jaro k tvému dotazu ..záleží na tom jestli máš vyšetření hormonů a jestli máš v pořádku sliznici a pravidelnou ms a samotná stimulka je tak asi 12dní píchando a pak odběr a za 3až 6dní embryotransfer..jak se to rozjede je to už rychlé ,nejhoší je čekání na to celé ...

lalina846021
18. dub 2010

čůůůůůůůůůůůůůůůůůůůs leni...................................... 🙂 😀 😀

lenkacar
18. dub 2010

tak vy už se znáte ,no to je bájo ..kdoví koho znám a ani o tom nevím ,kolikrát tam bylo holek .. 😉

lalina846021
18. dub 2010

jo jo známe,teda myslím že jo........... 🙂 😲 jak se máš,já stále pracovně.............. 😒 😠

včera jsem zrovna přemejšlela co mi vlastně řekl dr. v ARtu,jestli tam mám volat abych se objednala na IVF při menzes nebo před menzes,jsem úplně blbá papír mi nedal,jen mi řekl že tam musím ještě znovu na kontrolu než půjdu na IVF
😨 😨 tak asi ze sebe udělám blbku a zavolám tam abych se opítala kdy vlastně 😀 😀 😀 😀

kinguse
18. dub 2010

ahoj holky, to jsem ráááda,že vás to dneska neodfouklo 😀
lali, já myslím,že můžeš klidně zavolat, sestřičky ti řeknou....nikdy z nich nemám pocit,že bych je otravovala...jako někde jinde.
holky,zítra se dozvím,zda mi vyšla ta nová práce...ani nevím,jestli to chci nebo ne..nastává fáze pochybování..klasika 😉

lalina846021
18. dub 2010

já tam zavolám určo....................tak to ti držím pěstičky.............když to vyjde tak to tam 3 měsíce vydržíš,než skončí záúční doba a pak se začnete snažit o mimčo.............peníze jsou v dnešní době taky důležitý 😎 a na mimčo je budete potřebovat...................nepochybuj vyjde obojí a Lukášek bude mít sourozence 🙂 🙂
u nás je bouřka a prší,pa a hezkou dobrou noc

jara
19. dub 2010

Holky, díkes za info. A to jste nečekaly na schválení pojišťovny?? Něco takového jsem někde četla... 😕

Jo, Lali třeba se tam zase potkáme a budeme ležet vedle sebe. Já byla poprvé tak vyjukaná, že jsem ani moc nekomunikovala...podruhé už jsem se cítila jako mazák, tak jsem se rozpovídala a celou tu hoďku jsme tam s babama klábosily o svých zkušenostech. Byla tam taky ta holčina, co šla s námi a byla také poprvé na IUI. No, já pořád nevím, jestli mám už jít do IVF nebo zkusit laparoskopii a znovu IUI. Musím zkonzultovat se Špičkou nebo Michálkem.
Také by mě zajímalo, jestli to konečně vyšlo té mojí jmenovkyni, co tam byla už po šesté. Moc bych jí to přála. Si taky museli oba dva užít... ☹

Jináč ten přístup v Artu je úžasný. Přesně jak píše Kingus, člověk tam nemá vůbec pocit, že by otravoval, což se na rozdíl od jiných doktorů či sestřiček říct nedá. Jo a doktoři...škoda mluvit, takoví sympaťáci, radost se před nima svlíkat... 😀 😀 😀

jaru30
19. dub 2010

Ahoj těhulky a maminky,
Jara, já mám Vojenskou zdr. poj. a tam musíš počkat, jestli ti injekce na IVF schválí 😖 Jestli jsi tedy měla na mysli tohle......Čekala jsem asi 14 dní a odklepli to.
Z Artu jsem byla taky nadšená a docela se i těšim, až si tam půjdu pro druhé mimi 🙂

jara
19. dub 2010

Jaru30, jj přesně to jsem měla na mysli. dík za info. A nevíš náhodou, jak je to s VZP? Tam nění žádná čekačka??

lalina846021
19. dub 2010

Ahojky!
já mám všeobecnou pojišťovnu a čekat na schválení jsem nemusela...............řekli mi že mi pojišťovna hradí 3x IVFa kety se do toho nepočítají.................
tý tvojí jmenovkyni se to asi povedlo,protože když jsem tam byla na Utz tak tam byla se mnou a byla strašně spokojená.....po druhé jsme se tamtaky sešli a vypadalo to že tambyla na posledy,smála se jaksluníčko a já brečela a sestřičky mě utěšovaly.................jsou tam strašně hodní a doktoři sympatický.................tak doufám že se tam potkáme a pokecáme a konečně nám to vyjde 😲 😲 pa pa já mám dnes noční tak se musím vypravit a na pátou vyjíždím do Budějc,hurá mezi pacienty 😀 😀 😀

jara
19. dub 2010

Ahoj Lali, tak to je super zpráva, že jsi čekat nemusela. A nevíš náhodou, jak je to s laparoskopií? jak dlouho se čeká, popř. jestli se dělá tam nebo tě posílají do nemocnice??
Ty brďo, tak to je super, že jim to vyšlo!! 😵 Říkala, že poslední pokus a pak na to kašlou.A neboj, tobě to taky vyjde!
Třeba se tam fakt příště zase potkáme...to by bylo super! 😉 Hezkou noční, já mám taky dnes noční!
Jo, holky a dneska jsem bláznila. Koupila jsem takový roztomiloučký růžový setík pro holčičku. Ještě nevím, jestli to poputuje dál nebo si to nechám pro případ, že bych jednou na starý kolena konečně otěhotněla. 😉

lenkacar
19. dub 2010

zdravím,dneska jsem měla v plánu si nechat udělat odběry co chtěli z imuna a bohužel se mnou vyběhli jak na ženským tak na obvodě ,takže tam pojedu s prázdnou 🙄 ,prej takový speciální náběry dělat nebudou ..

kinguse
19. dub 2010

ahoj holky,tak mám radostnou zprávu...do nový práce mě vzali!!!!...teď už to jen dořešit v tý starý a jdu do boje 😀 A když mě to bude bavit,tak se ze mě stane kariéristka 😀 a nebo mi to aspoň do tý doby,než najdou dárkyni rychlejc uteče...kdo ví,jak to všechno dopadne.
leni,koukám,že jsou líní,aby nemuseli udělat něco navíc,co? No,jo,kdo by jim to taky zaplatil? 😀 😀 😀

allisska
20. dub 2010

Ahoj holky, po delší době vás zase zdravím. Průběžně nakukuju, ale nějak nestíhám psát. Musela jsem se pustit do psaní diplomky (jak jinak, než na poslední chvíli), blíží se mi zkoušky a v práci mě taky zrovna nešetří. Do toho se láduju Prednisonem (moje nálady nemají chybu, navíc jsem pořád strašně unavená). Na konci května jedeme zase do Podolí, tak uvidíme, jestli to vůbec bylo k něčemu dobrý.
Kingus, k nový práci moc a moc gratuluju!!!!! Určitě se ti blýská na lepší časy 😉

barabasek
20. dub 2010

Ahojky krásný den.

Jara já mám OZP a na schválení jsem také čekat nemusela. 😉
Kingus moooooccc gratuluju 🙂
Leni by se jeden pic, aby se samou ochotou nepřetrhli ☹ a kdy jedete na imuno my razíme 12.5.

lenkacar
20. dub 2010

allis my jedem 24května do podolí ...,holky zdravím,dneska je hezky

lalina846021
20. dub 2010

Ahojky!
kingus moooocinky moooooc ti gratuluju,super zprávička.............. 🙂

Leni,je to hrozný ochota sama,jen když něco chcou po nás to to musí být hned......... 😖

jara já jsem byla na laporce v nemocnici v Artu to nedělají,mě tam poslal můj gyndař..................čekala jsem asi 3měsíce...............tak doufám že se nám to vydaří a sejdeme se opět v Artu 🙂

všem přeju hezký den! 🙂 😎

jara
20. dub 2010

Ahoj kočky, jj člověk aby se pomalu domáhal vyšetření, to je děs. Třeba čekali na nějaký malý úplateček?? 😀 😝
Lali, ty jo, 3 měsíce?? To je strašně dlouho doba!!! A našli ti něco nebo bylo všechno ok?? Musím podstoupit laparoskopii, když chci jít do IVF nebo ne? Já myslím, že to není nutný ne? Protože i kdyby byl problém třeba ve srůstech, tak u IVF je to jedno, jelikož se emryo dá přímo do dělohy. Nebo??? 😕

barabasek
20. dub 2010

Jara v ARtu laparku nedělají, ale dělají něco podobného je to v celkové narkoze až tam půjdeš tak se jich zeptej není to tak důkladné platí se to asi 2000kč a jdeš hned nemusíš čekat 3 měsíce jako v nemocnici s čekací dobou mám stejné zkušenosti 🙂

lenkacar
20. dub 2010

jaro máš pravdu na ivf nepotřebuješ vejcovody,já na laparce nebyla ..kingus gratulka k nové prácičce ,potřebuješ penízky ... 😵

barabasek
20. dub 2010

Tohle jsem našla dělají to v ARTu:
Průchodnost vejcovodů můžeme ověřit pomocí rentgenového vyšetření za použití kontrastní látky nebo přímým pohledem při chromolaparoskopii.

Zároveň je možné v případě nutnosti provést i potřebný operační výkon k obnovení fertility.

O stavu děložní dutiny je možno se přesvědčit zavedením hysteroskopu do dělohy přes děložní čípek. Rovněž i zde je možné současně provést eventuelní potřebnou operaci.

lenkacar
20. dub 2010

bar tak aspon že něco takového nabízí..jak je?

barabasek
20. dub 2010

Ahoj Leni po IVF mám zase rozhozené hormony a mrcha nikde uz jsem 43DC a do ARTU mě objednali až na čtvrtek příští týden ☹ tak imuno beru jako další krok. A jinak práce a práce, ještě že nám začíná v květnu hasičská sezona bude nějaká změna 🙂