ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
22. dub 2010

penetraci jsem měla i na hubě ..problém vidim ve vlhku ,ale sakra mi sere ,že původní majitelé šetřili matrošem a ta omítka se sype jak písek .. 🙄 pak má na tom něco držet..škoda že to slezlo ,chata zatim drží ..zaplatpánbůh ..tohle mluvim o dílně na kterou navazuje venkovní krbík

lenkacar
22. dub 2010

včera jsem si koupila kytku a vůbec nevim jestli je vnitřní nebo venkovní ,chtěla jsem jí naven..co bar nechceš mi poradit?boungainvillea 😕 😖 😎

lenkacar
22. dub 2010

ta pika co to prodávala věděla jen že je to kytka 🙄 😝

lenkacar
22. dub 2010

ty jo já mám překlepy ..hm a z hladu to taky nebude,přejedená jsem dost,Vladís je už na chatě ,zítra čeká instalatéry tak si vzal volno a budu strašit v práci ještě v sobotu a prej máme příští týden pracovno,já bych měla mít volno jsem zvědavá co ta nádhera vymyslí

lalina846021
22. dub 2010

Leni říká že za to může vlhkost,prý by to chtělo udělat izolace kolem chaty,musíse kolem zdí obkopat strouha oasi 60cm hluboká,kolem zdí se dá nopová fólie,na ní se dá husí krk a zasype se to drtí asi 2Očísel a pak se to dosype zemí.doufámže jsem ho pochopila a napsala ti to dobře 😀 😀 😀 ,také to tak máme okolo baráku 🙂

lenkacar
22. dub 2010

ježiš a kolik hus mám zamordovat???????????? 😕

lalina846021
22. dub 2010

takjá jdu už do hajan,musím se vyspat,zejtra mám zase noční,ale o víkendu mám volno 🙂 😀 pa a dobrou

lalina846021
22. dub 2010

hodně hus 😀 😀 😀 třeba tvojí vedoucí 😀 😀 ,to je taková hadice s dírama

lenkacar
22. dub 2010

u nás bude spíš problém z vrchní vlhkostí ,ona je totiž utopená pod úrovní cesty a vlastně je pod zemí a všechna voda z polí táhne přes cestu a hop dolu přes pergolu a na tu dílnu..1patro je na úrovni cesty a dolejšek je utopenej zadní částí pod zemí ..byla v albu nevim jestli tam je

lenkacar
22. dub 2010

hahahaahahaa já si myslela ,že to nebude s perutěma 😀 😀 😀 😀 ,šéfku bych tam vrazila z chutí ,tak dobrou taky pomažu do hajan

lalina846021
22. dub 2010

dobrou

barabasek
22. dub 2010

Leni Bouganvileu celé léto venku moc pěkně kvete a na podzim ji zase uklidíš na přezimování při cca 15-20°C doma 😉 pa dobrou 🙂

lenkacar
23. dub 2010

bar hahahahaaha přezimování se mi jaktěživ nevyvedlo 😀 😀 😀 😀 ,tak to jsem ráda ,že může být venku.,sice jsem chtěla azalku něco co by bylo nafurt ,no ale na léto dobroš

kinguse
23. dub 2010

ahoj, leni,tak přezimování se mi letos taky nevyvedlo 😒 Měla jsem na terase nádherný cypřiše a i jsem jim na zimu udělala "kabát" a buď přemrzly nebo uschly..a byly tak hezký ☹
já už to dneska zapíchla...se nebudu snažit,když mi to šéfka stejně nezaplatí!!!
Užijte si víkend, my frčím k tchánům 😀

barabasek
23. dub 2010

Kingus na 90% uschly jsou to strašný mrchy bez vody umřou ☹

barabasek
23. dub 2010

Také přeji krásný víkend všem. Odpo frčím na trénink a pak rovnou na chatu už se moc těším na odpočinek a hlavně na klid lidí mám už tak akorát 😠

lenkacar
23. dub 2010

no to mi jako neřikejte jsem sio vysadila 5nových cypřišů..oni nesměj být v zimě venku bo co? 😕

lenkacar
23. dub 2010

já když něco zasadim tak to tam chci nafurt a ne že tomu budu dělat kabátky a někam je nosit a zahřejvat 😝

kinguse
23. dub 2010

to mě teda pěkně štve, byly fakt hezký ☹
leni,měla jsem je přez zimu venku, obalený tou textilní folii, občas zalila..asi teda málo
ach jo,tak musím pokoupit něco novýho...aspoň důvod zaject do novýho Bauhasu tady v ČB.
jedu pro prcka do školky,tak páá

barabasek
23. dub 2010

Cypřiše se neuklízí jen se musí občas zalejt 🙂

jara
23. dub 2010

čus ženský! Jsem se zasmála s husíma krkama... 😀
Už jsme doma z Artu, byla jsem u Špičky asi přes hodinu, vyfásla jsem Gonal injekční pero, začínám stimulovat 2.DC, 6.DC kontrola v Artu, pak asi ještě 9.DC, dostala papír na předoperační vyšetření plus další lejstra. Už se těším a zároveň bojím dalšího zklamání...
Akorát teď nevím...přečetla jsem si leták o Gonalu a nevím, jestli mám před prvním použitím nastavit šipku na stupnici na 37,5 IU a stlačit, než se objeví na špičce jehly kapka tekutiny, jak tady píšou. O tom mi sestřička neříkala!!! Holky, poraďte! 😨
Jo, a při používání Gonalu jste ho měli v ledničce nebo normál při pokojové teplotě?? Píše se zde: během doby použitelnosti může být přípravek skladován při teplotě do 25°C po dobu až 3 měsíců bez opětovného zmrazení. 😨
Kočky, pa, užijte si víkend.
Lali, ty jdeš do Artu kdy? Jdete do dalšího pokusu?

lenkacar
23. dub 2010

jaro pokud si dobře pamatuju nastavovalo se to na 37,5 a zmáčklo.. 😉 a měla jsem to v lednici ,ale chvíli před použitím to vyndej nebude to štípat 😉

lenkacar
23. dub 2010

bar potřebuju další radu ,ale ty už jsi mi zdrhla ..tak holky kdo jste tu přes kytky poradte ..můžu už dát ven fuchsie a ten blázinec co psala bar ,že může jít ven?chci to dát do betonovýho truhlíku ,takže ani nápad že bych s tim šoupala do tepla ,či se tomu nějak zvlášt věnovala

jara
24. dub 2010

Leni, děkuju za radu. A po tom odstříknutí si nastavím tu svojí dávku a už můžu píchat??
Co se týče kytek, tak bohužel s tím moc neporadím. Co jde, tak zahubím... 😀 😝

lenkacar
24. dub 2010

jojo ,pak nastavíš tu svojí dávku a ta se tam tušim už na tom peru nechává nastavená.dokud máš stejný počet jednotek.,měla jsem 2pera ,už se mi to plete..co si pamatuju v artu mi taky nic neřekly ohledně těch 37,5 ,asi si myslej ,že to je jasný.. 😀 😀 😀 mě to taky jasný nebylo

jaru30
24. dub 2010

Ahoj těhulky a mamky,
Jara, já měla taky gonal. U prvního pera jsem tu dávku měla nastavenou ještě od sestřičky a další už jsem dělala sama. Ani jsem nic neodstříkávala, sestřička říkala, ať s tím zbytečně neplýtvám 😀 Je fakt, že v každém peru mi pak něco málo zbylo a když jsem ty zbytečky všechny dala dohromady, měla jsem z toho přesně jednu celou dávku 🙂
Měla jsem gonal taky v lednici.
Odstříkávala jsem si pak až ty klasické injekce. Ty tě zřejmě taky čekají. Myslím, že to byl Ovitrelle a Cetrotide. Jedna z nich je na dozrávání vajíček a druhá pak na spuštění ovulace. A pak už půjdeš 🙂
Hodně štěstí!!!

lalina846021
24. dub 2010

Ahojky!
Jaro já jsem se ještě do Artu neobjednala,čekám než dostanu menzes,ale už týden nic,tak pokud to nedostanu dopondělí tak si tam zavolám...................................gonal jsem neměla,takže neporadím.
Leni já všechny kytky budu dávat ven až po ledových mužích............uklízet semi s nima nechce 🙂
přeju hezký víkend
já jsem dnes po noční a ještě jsem nespala tak jdu chrupat teď alespoň na hoďku,pak jdeme na grilovačku
zatím pa pa

lalina846021
24. dub 2010

jaro a do dalšího pokusu jdeme na sto procent,doufám že vydařenýho 🙂

jara
24. dub 2010

Jaru30, neděs mě!! Jaký klasický injekce???? O těch mi nikdo nic neřekl!!! Pomóc... 😨
Lali, takže od další menzes by jsi už stimulovala na IVF??
Leni, ještě raději do Artu zavolám a zeptám se, jak to s tím odstříknutím vlastně je. Ach jo, už aby jsme holky odstříkávaly něco jiného, což? Nejlépe mléko pro mrňouse... 😉
Holky a jak jste tu stimulku snášely?? V pohodě nebo vám bylo zle? Jak jsi Lali při tom dávala noční, šlo to? Mně říkal Špička, že kdybych se necítila, tak by mi dal doporučení na neschopenku už při stimulce. Mno, uvidíme, nebudeme předbíhat událostem.
Kočky, tak pa. Lali, napiš pak, jaká byla grilovačka.

jaru30
24. dub 2010

Jaro, až si dopícháš Gonal, tak tě pak čekaj myslim 4 injekce do stehna, ty jsou na to dozrávání. Ten roztok si budeš míchat sama. Je to klasická injekce.
Pak si píchneš cca 36 hodin před odběrem vajuch tu další injekci, ta je jen jedna a jde do břicha. Taky je klasická, ale dalo se to. Já mám totiž na břiše špek, tak to nebolelo. Horší byla ta do stehna, ten roztok byl takovej hustej a štípal a haksnička otekla. Ale každá máme jinou reakci, takže se neboj nic 🙂
Jinak stimulka byla naprosto v pohodě. Zle mi určo nebylo, ani jsem neměla nějaké nálady, nebo tak. A neschopenku jsem si nechala dát už od odběru vajíček 🙂