ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
16. črc 2010

baron podle toho jaký máš protokol,když krátký tak pícháš 1injekci 2den cyklu a těch je kolem 10-12 a pak je odběr a za pár dní transfer do bříška zase podle toho jestli se dává prodloužená kultivace ,to je v případě ,že jsou pěkná a je jich dost tak to je 4-6 dní nazpět a když je dlouhý protokol tak píchnou injekci která zastaváí činnost vaječníků pak je utz jestli je to zastavený a asi po 14dnech se začíná stimulovat a to je asi pak tak stejný postup..dávky a délka stimulace je podle toho jak rostou folikuly..v nich jsou ty vajíčka ,1 folikul rovná se 1 vajo ,někdy může býr bohužel i prázdný.. 🙄

dashi
16. črc 2010

No, teda to jsem si nemyslela, že je to takhle složitý ☹ . Tak to já budu doufat, že chytnu krátký protokol 😉 A co to píchání, to se dá zvládnout?

Holky a kdo je tady z ČB?

lenkacar
16. črc 2010

dashi to píchání je úplně v pohodě ,to nebolí do břicha ..chytneš špek a je to tam..já teda měla pero ,tam jsou mini jehličky ,obr jehel se bojim

suvik
16. črc 2010

dashi-píchání se dá opravdu zvládnout, i když první píchnutí pro mne nebylo jednoduché, nějakou chvíli jsem se odhodlávala, ale FAKT TO NEBOLÍ!! Pod to se klidně podepíšu! 🙂 Skoro bych řekla, že píchání bylo to nejsnazší. Nejlíp jsem to zvládla. Pro mě byl strašný odběr vajíček, po odběru mě dost bolelo břicho. Ale spousta holek to zvládá skvěle. ET je sranda 🙂

lenkacar-nebyla jsem doma ani den. V den transferu jsem vysadila, užívala relativního klidu po zbytek dne, i když ne úplného. Neležela jsem 🙂
V pracovní neschopnosti nejsem, chodím úplně normálně do práce(nepracuji v kanceláři). Doma bych se zbláznila.
Mrcha ještě nedorazila, ale zdá se mi, že přijde.

lenkacar
16. črc 2010

mě už potom vždycky bolelo i trochu břicho jak to rostlo ,po tý injekci,ale nakonec to byl hyperst. takže se není co divit ,že jsem si nosila břicho v náručí ,ale sakryš já bych taky nemohla jít marodit vidfim ten problém ted .. 🙄 ,v pondělí jdu už do práce

dashi
16. črc 2010

Holky, dík za info. No myslím si, že injekce teda zvládnu. Po dávkách hormonů z minulý léčby jsem přibrala a ne a ne to schodit, takže špek na píchání se najde. No já v práci taky nikomu neříkám 🤐 , že jdu na ivf, jsem tam krátce a kolektiv je tam jedna velká šeptanda 😝 . Takže na odběr si vemu asi dovolenou a pak uvidím jak bude.

Lankacar a u tebe nastal hyperstimulák? A to vajíčka neodeberou.... 😒

lenkacar
16. črc 2010

ale jo odeberou ,ale když máí někdo silnej tak nedělají transfer ,u mě začli brzy s kapačkama tak se to stihlo utlumit ..já jsem měla jednu stoplou těsně před odběrem stimulku a pak celé IVF a 2 Kety ,to je mražené embrio a nepovedlo se

suvik
17. črc 2010

všechno je v háji ☹ ☹ mrcha včera dorazila ☹ ☹

takže teď mě po M čeká kontrola a domluvíme se co dál..............................
čekají na mě v Artu 2 mrazáčci.
Kdy nejdřív je možné po předchozím neúspěšném ET udělat KET? Jde to hned následující cyklus? Je na to nějaká speciální příprava? Kolikátý den cyklu se dělá KET?

suvik
17. črc 2010

i když jsem se snažila připravovat na to, že ivf nemusí dopadnout dobře, příjímá se mi realita špatně

připadá mi že mrchu snáším hůř než obvykle

lenkacar
17. črc 2010

suví jak je tam vysoká ta sliznice tak ta mrcha je šíleně silná a budou z tebe odcházet kusy skiznice a bolí to jako prase ,to se neboj to je normální,ptáš se na další pokus ,pokud budou mít vaječníky správnou velikost a slíza dobrá myslim že za 2cykly ti to udělají ..zase to hlídá utz a kdyý je sliznice nejlepší tak je tam dají kolem 16dne cyklu..někdo má prášky ,někdo ne ..a teď teda k tomu nevydařenému pokusu ..suví ani nevim co napsat..prostě bud silná!!!!!!!!!!!vím jak to bolí ..

lenkacar
17. črc 2010

mě na to zabíral algifen kapky a nebo si vem ibuprofen...jak odejdou ty kusy tak už to bude dobré.. 😉 sakra štve mi to i za tebe .. 🙄

kinguse
17. črc 2010

ahooooj holky,teda to nejsou moc pozitivni zprávy..suví,drž se a věř,že příště už to snad vyjde!!!! Já si holky taky vůbec nedokážu představit,že nám to nevyjde.Říkám si,že když půjdem do darovanýho vajíčka..vypláznem min.40tis a ono to ani neklapne,tak mě asi picne ☹
Jinak taky vítám nové tváře 😉
Leni je asi nejzkušenější,co? 🙂
Já jak jedzím ty gyndaře,tak se s nima o tom svým problému občas bavím a zrovna ve čt mi řekl jeden,ať se objednám do Brna k prof.Malému,že je kapacita a že i s hodnotou FSH 45 není nic ztraceno..tak jsem zase načatá. V út jdu do ARTu na kontrolu,tak jsem zvědavá,pak se kdyžtak objednám do tý UNICY.
Tak jdem ještě ven,než začne ta buřina,co slibujou.
Jo,Dashi,já jsem z ČB.

suvik
17. črc 2010

je to fakt síla, pořádný kusy sliznice odchází ☹ ☹

leni, kdy bych po neúspěšném ivf měla vyrazit do Artu na kontrolu? Nebo je to jedno. Mám pocit, že mi říkali, že po neúspěšném ivf mám přijít na kontrolu, nepletu se, ne?

suvik
17. črc 2010

o ivf jsme řekli jen pár lidem a musím říct, že to při neúspěchu bohatě stačí. Lidi se mě teď ptají, jak to vypadá, jak to dopadlo a já nemám sílu odpovídat, že nic......
Možná to příště neřeknu nikomu, mám co dělat se s tím srovnat sama, okolí mi to neusnadňuje. Lítost mě ničí.

suvik
17. črc 2010

existuje nějaká psycho poradna pro neplodné páry?

baronek
17. črc 2010

Suvíku, drž se. A jak to snáší manžel?
My nikomu neřekli, že chodíme po doktorech a že nás nejspíš čeká umělé oplodnění, pokud všechno půjde dobře. A rozhodně to nikomu říkat nebudu, protože lítost taky nesnáším.
kinguse - můžu se zeptat, jakou máte diagnózu? Já jenom, že jsme na tom s penězma stejně, takže asi podobnou, co my? My máme azoospermii. Zatím si vůbec nedokážu představit, že bysme šli do dárcovských spermií 😝
O žádné poradně jsem neslyšela, ale určitě ti poradí v Artu.

baronek
17. črc 2010

Holky, neporadil vám nějaký doktor vitamíny, které se mají nasadit chlapovi na lepší spermie? 😅 Musím mu něco nasadit, ať mám klidné svědomí 😠

kinguse
17. črc 2010

baronku, já mám předčasný ovariální selhání,takže chyba na mý straně, manžel v pořádku..a upřímně je pro mně taky hooodně těžký se vyrovnat s darovaným vajíčkem. Možná je dobře,že se na dárkyni nějaký čas čeká,aspoň mám dostatek času nechat si vše v klidu projít hlavou. Někde jsem četla,že jakmile jsou pochybnosti,tak by se do toho vůbec jít nemělo. Na druhou stranu, všechny holky,co to podstoupily,tak nikdy nelitovaly a vlastně už si ani nikdy nevzpomněly,že mají mimi z darovanýho vajíčka.
A co se týče darovaných spermií,tak je to asi to samý. Ale říká se,že asi až 30% dětí nežije se svým biologickým otcem a ani o tom neví, přijde mi to dost,ale asi je to realita.
Jinak jak dělám u tý farm.firmy,tak prodáváme produkt Evelor a v pražským genetu ho doporučují mužům právě na neplodnost, respektive na zlepšení kvality spermií. Je to zatím testovaný na myších,ale celkem dobrá úspěšnost. Cenově to vychází cca 650,- přes net,já to prodávám za 577,-...tím samozřejmě nechci říct,že si to musíš koupit,to ne a ani nevím,jestli to pomůže,jen vím,že to používají. Ale určitě jsou i jiný vitamíny a třeba levnější.

baronek
17. črc 2010

@kinguse Možná blbá otázka, ale jedno dítě jsi počala normálně? A na jak dlouho jsou ty vitamíny?

lenkacar
17. črc 2010

suví z tohodle důvodu to už nebudu říkat nikomu ,ale fakt nikomu, taky mě to sralo jak se pak každý ptal jak to dopadlo a kdy čekáme ..věř ,že jsem se cítila stejně ..hele ono tě to samo časem přejde ..po mrše se jede na kontrolu do artu ..máš ještě mrazáčky ..tak nesmutni..je to šance .. 😉 bereš něco ?

lenkacar
17. črc 2010

chalpi prej maj brát selen a zinek ,ten můj nebere nic ..hulí jako tovární komín 🙄

baronek
18. črc 2010

S tím kouřením asi nic neuděláš 😢 Chlapům to prostě nevysvětlíš 😒

suvik
18. črc 2010

Lenkacar-neberu vůbec nic.

Kdy je teda nejlepší po mrše do Artu vyrazit? Nebo je to úplně jedno? Napadlo mě, že bych se objednala na cca 12DC, třeba řeknou, že mám ok sliznici, rozmrazí naše 2 mrazáčky a šup s nimi ke mě 😉
(nejspíš to nebude tak jednoduché, jak si to představuju)

baronek-manžel je "nad věcí", bere to tak, že když se nezadařilo tentokrát, podaří se příště.
Připadá mi, že nechápe "moje stresy" z celého procesu. I to že jsem byla během posledního měsíce dost podrážděná(byla jsem na něj pořádně protivná, za což se stydím), prvně stimulace, odběr, čekání zda se vajíčka oplodní.............., mu připadalo jako přemrštěná, neadekvátní reakce. Nic z toho se nedá podle něj ovlivnit, tak je zbytečné se s tím stresovat(má pravdu, ale já to nedokážu vypustit a dělat, že nic nedělám). Takže já blázním, stresuju, brečím, fňukám, že mě bolí tohle a tamto a on je v klidu.
Já vím, že je lepší, že neblbe jako já.

baronek
18. črc 2010

@suvik to jo, kdybyste se stresovali oba, tak spolu doma nevydržíte 😉 Můj chlap je taky daleko větší optimista než já a hlavně velkej flegmouš, což budeme potřebovat. Bylo by super, kdyby šly dát embryjka hned teď 😵

lenkacar
18. črc 2010

suví když to čtu tak jako bych viděla samu sebe ..při 1 stimulaci,podruhé už to bylo lepší a když mi zaváděli po 3 tak už jsem byla v klidu,ale manžel už ne ..a nakonec se mi po jaké době přiznal ,že z toho ze všeho byl taky hotovej,my jsme teda každej pokus hodně těžce vydejchávali a tak 2 měsíce to u nás stálo za bačkoru ,než se na to nějak přestalo myslet a odezněl ten 1 šok z nezdaru ..a sám řekl ,že se bojí po roce dalšího pokusu ,že to už nezvládnem znova..suví tvoje reakce jke naprosto normální ,ty hormony jsou svinstvo alf ultra a ovlivnujiou tvoje nálady a stresy k tomu prostě patří s tim si nelam hlavu to odezní samo .. 😉 můžeš se objednat jak píšeš na ten 12dc..a uvidí se ..já kvůli hyperst. musela čekat celé 3 a pak se přidala cysta a čekalo se na konec 5.

lenkacar
18. črc 2010

mě když tenkrát zastavili stimulaci den před odběrem já nemohla nai říct nashledanou jak jsem řvala jako kravka ,já jsem teda brečela celou stimulaci,ten gonal mi dával do těla ..dneska se tomu musim smát ,já fakt brečela kvůli všemu ,obecní plačka ..zazvonil telefon,,bééé někdo mi volá,,přistála moucha ,,bé je tu moucha ,,a manžel ten byl už ze mě fakt hotovej co furt řvu a já jenom ,,já nevim proč ,já musim béééé,,s puregonem to byla proti tomu pohodička co se týče nálad

baronek
18. črc 2010

Tak na to musím Fandíka připravit, já už takhle natahuju kvůli blbostem a jestli se mnou budou mávat hormony jak s Leni, tak to bude sranda a asi budu spát v obýváku 🙂

lenkacar
18. črc 2010

no to ho připrav ,že to je normální at se neleká a nevolá chocholouška 😀 😀 😀 😝

baronek
18. črc 2010

To on zase chocholouska volat nebude. On mě nechá vyřádit a počká, až se přijdu omluvit 😝
Holky, to je fajn, že prší, co? My měli dneska dělat dřevo, takže mám padla 🙂

lenkacar
18. črc 2010

mě mohli angažovat do národního ..ale to prostě nějde ovlivnit ,tak jako jsem začla z toho kynout..měla jsem 72kg ,i tak jsem byla dobrá buchta a ted mám 86kg a nic jsem nezměnila ,stravovací návyky ,nic ,jenom žeru posranný hormony ..ale už to vim od mládí z antikoncepce to jsem hupla za 3měsíce o 10kg, mudra mi to nechtěla věřit .. 🙄 ,tak jsem jí léta nebrala ..já suvíku dlabu listovku a prednison