ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

baronek
20. zář 2010

Tak po tomhle, co tady čtu asi začnu uvažovat trochu jinak a musím ohledně dvou embryí vše promyslet 😠

provence
20. zář 2010

Ani trojčátka ani po sobě. Máme tři prcky v náhradní rodinné péči. Jednou jsem šla na praxi do dětského domova ..... 😉 . Bohužel po tom co se stalo jsme zkusili několikrát KET, ale nedorůstá mi sliznice takže nic. Proto jsme šli do dalšího pokusu, ikdyž jsme měli ještě 14 mrazáčků.
Baronek nechtela jsem Tě děsit. Znám spoustu žen, které dvojčata v klidu donosila. Je tu i možnost redukce, ale pro mě to bylo nepřijatelné. Myslím, že je důležité uvážit víc věcí. Důvod neplodnosti, věk, zda kouříš či ne. U mne vycházeli z toho, že mi ještě není 30, nekouřím a měli jsme dost vajíček i potom embryí. Takže mi dávali blastocystu. Měla jsem šanci skoro 60%.

baronek
20. zář 2010

@provence mně doktor jenom řekl, že si to máme promyslet, samozřejmě, že záleží na konkrétí situaci 😝 říkal tam o problémech, jaké by mohli nastat, ale taky právě že to hodně ženských zvládlo 😲 to je teď ale dilema 🙂 Když já si zase říkám, že když si necháš zavést dvě, tak je větší šance 😎

provence
20. zář 2010

Baronek - Transfer jednoho embrya je o něco méně úspěšný, nežli transfer dvou embryí (přibližně 35% versus 52%), docela hezký článek k této problematice nalezneš na této adrese:
http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky/idealni...
jinak doktor Středa, jeden z prvních s atestací ART o tom dělal studii:V tradiční představě je transfer více než jednoho embrya spojen se snahou o zvýšení počtu těhotenství na embryotransfer (těhotenský index- pregnancy rate). Tím se vícečetné těhotenství stává nejčastější komplikací léčby neplodnosti metodami asistované reprodukce. Riziko dvojčat je tak pro ženy 20x větší a trojčat dokonce 400x větší, než v běžné populaci. V porovnání s jednočetnou graviditou je vícečetné těhotenství spojeno s významně zvýšenou mateřskou i perinatální morbiditou a mortalitou a představuje zátěž pro zdravotní systém. Transfer jednoho embrya se proto považuje za efektivní způsob snížení rizika vícečetného těhotenství.
Závěr:
Studie prokazují, že strategie transferu jednoho embrya, v současnosti zahrnující transfer jednoho čerstvého embrya, a pokud nedojde k těhotenství, i kryotransfer jednoho embrya, vede k pravděpodobnosti porodu živého plodu srovnatelné s transferem dvou embryí a významně snižuje riziko vícečetného těhotenství.

Na této adrese najdeš informace o možných komplikacích s dvojčaty:http://www.porodnice.cz/dvojcata
Snad Ti to pomůže, Já bych se asi poradila z embryoložkou. Hodně štěstí

dashi
21. zář 2010

Ahoj holky, tak ze 14 po prodloužené kultivaci jich nechali 7 výborných 🙂 . 2 mimísi zavedeni včera, ostatních 5 bojovníčků v mrazáčku. Tak mám mít klid, jinak dělat vše s opatrností, 1. test nejdřív po 10 dnech 😉 Tak podávám stručné info, jelikož nestíhám kouknout na net co je nového 😝 ☹

lenkacar
21. zář 2010

dashi tak at to dobře dopadne.. 😵

baronek
21. zář 2010

@dashi myslím na tebe 😀
@provence děkuju za info 😎 večer to doma budu studovat 🙂

macinaz
21. zář 2010

@dashi tak přejeme hodně štěstíčka,aby se vše povedlo 😉 🙂

baronek
21. zář 2010

@macinaz tak už? 😉

macinaz
21. zář 2010

@baronek ne dělá si to co chce a už mě to docela štve 😠 a pak čekat na další než se začne stimulace,to je normální schválnost 😢

baronek
21. zář 2010

@macinaz Já taky čekám jeden cyklus navíc 😀 Určitě se dostaví 😲 Ten život si s náma dělá co chce 😅

macinaz
21. zář 2010

@baronek a kdy tedy začínáš se stimulací?

baronek
21. zář 2010

@macinaz Teď čekám až to dostanu, počítám na začátku října 😝 pak jdu na injekci, po které budu jako v umělém přechodu a pak za 14 dní začnu stimulovat 😕 😀 Už se nemůžu dočkat, ale zároveň se bojím, dneska se mi zdálo o injekcích 😠

kinguse
21. zář 2010

@dashi drž se!!!...a hlavně prckové!!! 😉
holky, já jsem po dnešní 420km trase úplně grogy a hlavně ve stresu...nemám žádné prodeje..ach jo ☹

baronek
21. zář 2010

@kinguse pane jo, to je ale kiláků 😝

kinguse
21. zář 2010

@baronek nějak jsem poslední dobou přeježděná a hlavně mě to nebaví ☹ No,ještě že těch 400km nejezdím každý den. Zítra naštěstí jen po ČB,takže si "odpočinu" 😉

lenkacar
22. zář 2010

baron kolikátý den ti říkal o té injekci na umělý přechod?až dostaneš ms tak 2 nebo 3?v jiných centrech to dávají 26dc 😕

baronek
22. zář 2010

@lenkacar mám přijít první nebo druhý den MS. To je divný, jestli je to v každém centru jinak, tohle by snad mělo být stejné 😠 🙂

baronek
22. zář 2010

@lenkacar leni, jaký sis píchala injekce? Měla jsi pero nebo normální injekce, který sis ředila? 😝
To je teď moje noční můra 😠

macinaz
22. zář 2010

@baronek také jsem to jednou takhle měla udělané,je to příliš zdlouhavé,ale už si to moc nepamatuji,jak to všechno bylo 🙂

baronek
22. zář 2010

@macinaz a kolikrát jsi vlastně byla na IVF? 😔

macinaz
22. zář 2010

@baronek měla jsem 5 pokusů

baronek
22. zář 2010

@macinaz a jeden z toho úspěšnej? A myslíš 5 IVF nebo to jsou i pokusy s mrazáčkama? 😉

macinaz
22. zář 2010

@baronek jj jeden poslední byl úspěšný.Nikdy mi mrazáčky nezůstali ☹ ( i když mi třeba odebrali 14 vajíček,tak mi zbyli vždy jenom 2 nebo 3 embria),takže jsem všechno absolvovala od začátku 😉

lenkacar
22. zář 2010

baronku měla jsem gonal na krátký protokol ,ale ten mi nevyhovoval a byla stopka před odběrem ,mudr kanková se trošku sekla .. a potom jsem měla puregon a dlouhý protokol a bylo to dobrý ,bylo to obojí pero ,já nemůžu normoš injekce,ale moje kámoška má fostimon normál a píchá do břicha ..

lenkacar
22. zář 2010

maci a kolik tě stál ten 5 pokus?mě řikal michálek kolem 80tis. 😕

baronek
22. zář 2010

@lenkacar to je teda pálka 😝

baronek
22. zář 2010

@macinaz koukám, že toho máš za sebou taky dost 🙂 Ale jedno mimčo se povedlo, tak je to super 😀

dashi
23. zář 2010

Ahoj holky, jelikož jsem nestíhala, tak jsem vám ani nenapsala své zkušenosti se stimulací. Já měla krátký protokol, píchala jsem si gonal, no píchání nebylo zas tak hrozný 🙂 Uzrálo 16 vajíček z toho se ivf oplodnilo 14, doporučili nám prodlouženou kultivaci prý, aby vybrali ty nejlepší. Zůstalo 7 nejlepších bojovníčků, 2 bojovníčci zavedeni a 5 v mrazáčku. 😉 Bojovníčky mi zaváděl Michálek, akorát mě dost zarazila asi hlavní embryoložka - povídá: "Tak a už jste těhotná", tak to mě trochu dorazilo, přeci neznamená, že když mi je zavedou, že jsem automaitcky těhule 😒
Musím, ale říct že je v Artu pěkně narváno 😉 🙂 Teď už jen vydržet to napětí, jak to dopadne 😉

lenkacar
23. zář 2010

ahoj dashi ,tak ta embrio by mě taky dostala. to je nám platné být těhotná pár hodin.. 😠 měla jsi jenom gonal nebo ti přidali i do toho stehna?