ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
28. lis 2010

jinak mě je dost blbě a nesnesu nic přes břicho nevim v čem budu venku chodit ,doma mám tepláky až pod prsa 😨

kinguse
28. lis 2010

@lenkacar ..já i u prvního těhu blila od 5.tt,takže teď už to taky začínám dost pociťovat. Sotva ráno otevřu oči,je mi blbě, dneska šla snídaně ven 😖 ...už bych řekla,že to není z prášků,takhle mi bylo tenkrát taky 😝 ..jo a břicho mám velký jak sviňa 😀 , ale to už jsem po těch hormonech měla,takže to už může být jen horší ☹
jo,v pátek tam jdu dřív,tak ať ti všechno dobře dopadne!!!

dashi
28. lis 2010

kinguse tak to držím palce ať to máš potvrzený a máš v bříšku mimi 😉 No mě teda dnes taky bylo šoufl od žaludku, tak jsem si dala zelenej čaj a pak vyhodila trochu oběda do wc, ale spíš to přikláním těm hormonům 😝 a moc se na to neupínám, ostatně těhule jsem ještě nebyla, takže nemůžu posudit jestli mám nějaké příznaky 😅

kinguse
28. lis 2010

@dashi ..mě bylo z těch hormonů taky blbě,ale byly to vždycky spíš takový pocity na zvracení cca hodinu potom,co jsem si je zobla. Teď je mi fakt blbě už ráno,jak otevřu oči a je mi blbě skoro do večera. Jestli to vyjde,tak doufám,že zas neprozvracím 20 týdnů jako minule 😝

macinaz
28. lis 2010

@kinguse přeji hodně štěstíčka aby tam mimi bylo
mě tedy holky zatím špatně není,já jsem prvním těhu proplula bez zvracení a takových příznaků.Už od začátku jsem si užívala,tak doufám,že ani tentokrát zvracet nebudu.
Také mě kalhoty docela dřou,tak mám tady dost elastické těhu kalhoty z minula,tak je asi vytáhnu 😀 v riflích vydržet nemůžu,mám větší bříško než po minulém povedeném pokusu 🙂

dashi
28. lis 2010

Holky přeju dobrou noc, jdu si lehnout 😔 , pač brzo vstávám a čekám mě dlouhá cesta 😨 Zítra na vás juknu 😉

lenkacar
28. lis 2010

já kalhoty obleču v poho ,ale je mi blbě v nich .. 😝 mě je nejvíc blbě večer ,ale dneska už od oběda .. 😝

ira13
29. lis 2010

@provence Ahojky,lázně ti napsal tvůj gynekolog,praktický lékař nebo v caru?

baronek
29. lis 2010

@kinguse tak to potichoučku polehoučku gratuluju 😀

dashi
29. lis 2010

Ahoj holky, tak to je teda nadílka coo 😲 Nemáte některá zkušenosti po KETu jaký jsou příznaky. Mě občas hloudne v podbřišku jako kdyby měla příjít MS dnes jsem 7. den od ET.Zkoušela jste už některá takhle brzo testovat?

lenkacar
29. lis 2010

@dashi na příznaky se vykašli ..je to stejné jako IVF a stejné jako když má přijít mrcha ,to si fakt nevybereš .. 😉 vim ,že jsem ti neporadila ,ale fakt se to nedá poznat..já zkoušela test 8den a byl negat.měla jsem slabě pozit. až 11den ..což zkusit můžeš,ale nenervuj se ,když tam nic nebude

kinguse
29. lis 2010

@dashi ...ze zkušenosti mi ten první týden přišel nejhorší, furt se člověk pozoroval, přemýšlel..ale pak mi to začalo utíkat,přestala jsem cokoli vnímat (samozřejmě v podbřišku se odehrávaly pocity podobné příchodu MS a to je fakt u těhu normální, bolely prsa..ale vše jsem přikládala hormonům).Byla jsem i na bowlingu, chodila do práce,snažila se prostě normálně fungovat. Testni nejdřív 10.-11.den, může se tam objevit slabounká čárka až za delší dobu, ale zkus vydržet do 14.dne.

dashi
29. lis 2010

No já se snažím na to nemyslet, jen jsme s partnerem vedli takový řeči 😉 a on taký prý co blbnu ať se na testy vykašlu a počkám až na příští týden. Já taky nejsem ten typ ženský, která se pořád pozoruje a hlídá, snažím se být nad věcí a moc si to nepřipouštět 😉
Akorát jsem dneska pěkně zatrapčila v Artu 😅 , Dr. mi napsal další estrofem a povídá mi u lůžka,že budu teď brát 2 tablety 3x denně, jenže já jsem docela flink študovat lejstra a různý letáky 😝 . No tak jsem si v lékárně vyzvedla další nálož a k mému údivu byl estrofem červenej (ten je 1mg) a ne modrej (ten je 2mg), tak si říkám to byl ale debil ten lékárník už na mě působil blbě v lékárně, ten mi dal špatný 😲 . No a říkám sestřičce v Artu co a jak, ona se chudák taky zděsila, že by mi prodala modrej, ale že ho nemá, pak kouká do karty a povídá, vždyť to berete dobře a já na to, že jsem teda pěkně blbá, že jsem ty modrý dobírala 2 - 3x dnně a asi se tím předávkovala 😅 . Ona jen na to a umřela jse, neumřela tak vidíte 😎 . Tak jsme se pěkně zasmály mojí blbosti 😀 😀 . Už mi ty hormony lezou na mozek...

kinguse
29. lis 2010

@dashi jo,taky už si občas přijdu přehormonovaná 😀 😀 😀 Když už jsem nedávno začala brečet u Bota jménem Melichar,tak to jsem si říkala,že už je to mazec 😝 S testíkem ještě pár dní vydrž, ono ti nic neuteče a hlavně věř, že to vyšlo a určitě to vyjde!!!!...posl.dobou je to tu dost nakažlivý!

lenkacar
29. lis 2010

@dashi já takhle jednou blbě brala divinu.. a když jsem tam za 14dní jela tak se divil ,že mi zbylo tolik tablet ,já jedla všechno a měla jsem jen ty modré asi .. a dělal si ze mě michálek prdel ,že je dobře ,že jsem nesnědla i krabičku .. 😝 nic se mi nestalo,akorát jsem byla všem pro blázny ..

lenkacar
29. lis 2010

jasně že to bylo v těch papírech od nich napsané ,ale copak já to čtu? 😀 😝 tak neboj nejsi určitě sam kdo nadělá boty ..dashi ještě vydrž a bude odměna .. 😉

dashi
29. lis 2010

Tak to jste mě uklidnily, že si jak pitomec nepřipadám sama 😉 No jasně: "Vydrž, Prďka, vydrž...." 😎
Lenkacar a tobě v Artu hned dali neschopenku, nebo se tě zeptaj jestli jí potřebuješ?

Kinguse to se ti ani nedivím, že tě dojímaj takový věci 😉 prostě to k tomu patří.

lenkacar
29. lis 2010

@dashi já teda nevim o tom ,že ti daj neschopenku v artu já jí mám od odběru od mojí gyndařky v místě bydliště 😉

lenkacar
29. lis 2010

vidíš já třeba dneska mám bolesti zase jako na mrchu..nosim slipovku kvůli utrogestanu jak to teče ven a pokaždý na záchodě koukám ,jestli je to v pořádku ,nevim jestli budu někdy v klidu ..to všechno k tomu asi patří ,když je to přirozeně tak o nic nejde,asi se mín hlídají ..potrat zabolí ,ale je šance to zkusit znova ,ale takhle? 3 pokusy a nazdar a jak je to hnusný.. a na palici ..

kinguse
29. lis 2010

@lenkacar ..bát se asi nepřestaneš 😀 Po 12.tt si trochu oddychneš,pak zas přijde tripeltest (nevím,jak se to píše) prostě test na vývojový vady, dovzvíš se to až někdy v 16.tt,takže zase trochu stres,aby bylo vše OK a pak už se budeš bát do konce,aby všechno dobře dopadlo,aby si zvládla porod,aby si mohla kojit..prostě tohle všechno k tomu patří. A u prvního dítěte se hlídáš hodně, i když otěhotníš normálně. Musím říct,že kdybych otěhotněla přirozeně do těch 3let věku malýho,tak bych to těhu asi fakt neřešila...nebyl by na to čas.Teď už je malej větší a hlavně po IVF na to člověk asi fakt kouká jinak! Ale všemu asi uvěříš až budeš na mimčo koukat v porodnici v postýlce a věř,že na něj budeš čučet jak na svatej obrázek 😀 a příjdeš domů a pak ti to všechno dojde: BUDEŠ MÁMA na plnej úvazek a všechno ti přijde přirozený a krásný!!!!!
Tak i přes to všechno si to užívej, negativa si nepřipouštěj a hlavně se těš!!!!

dashi
29. lis 2010

Jo, holky to s váma absolutně souhlasím, že se člověk pořád víc hlídá a pozoruje, neví pořádně co se v něm děje,už jen kvůli těm práškům.

To mě nedavno dorazila moje prý nej kamárádka, trochu jsme popíjely vínko a ona mi jen tak od boku řekla, že beztak svoje děti mít nebudu ať si zažádám rovnou o adopci 🙄 A pak se mě ještě ke všemu drze zeptá jak to teda mám s tím umělým oplodněním. Mě tak odzbrojila, že jsem ani nestihla jí poslat se vší slušnosti do pr... Samotný jí stačí se otřít o trenky a pak leze na potraty. Takový jsou nejlepší,že 😉

lenkacar
30. lis 2010

@dashi většina ženskejch ani neví o čem mluví 😠 nemá pojem co je to IVF kolik to stojí peněz a nervů...a bez záruky úspěchu.. 😖 a proto takhle debilně kvákají ..mě s tim taky vysírají ..moje kámoška byla taky 3krát na potratu a když si našla kluka před 3roky a chtějí tak měla 1 samovolnej a už byla i na IVF a ted je po inseminaci a čumí holčička na drát .. 😲

dashi
30. lis 2010

@lenkacar koukám, že jsi nemohla dospat 🙂 jo to mi povídej, ona moc dobře věděla jaký mám problémy, ale tohle bych od ní fakt nečekala, ale máš pravdu v tom, že nemaj ani páru o tom co podstupujem 😒 nejvíc jí dělalo dobře, že mi mohla vpálit a to se po těch hormonech přibírá viď, to jsem zvědavá jak to potom schodíš, no vlastně to už ani po dětech neschodíš 😠 No naštěstí, jím zdravě a pohyb mi není cizí a s mrňosema si myslím, že kilča půjdou dolu 😝 se uvidí, řekl slepej a šel na němej film 😉

lenkacar
30. lis 2010

@dashi a ikdybys neshodila tak jí to může bejt fuk.. 😝 tomu říkam kámoška za všechny prachy ,proto radši nemám nikoho ..

dashi
30. lis 2010

@lenkacar já taky nejsem taky takovej ten kámoškovej typ, ale o týhle jsem si myslela, že patří mezi nej 😖 To neříkem vždyť máš tady nás, i když jen virtuálně 😉 ono je to nikdy lepší si takhle pokecat s holkama, který mají stejný trápení než se svěřit vlasní rodině 😉 🙂

lenkacar
30. lis 2010

@dashi já měla jednu kámošku a ta se mi odstěhovala do prahy a moc se nevidíme ..párkrát do roka ,už to neni ono a pak jedna holka co se s ní znam právě od školy ,ta co jsem o ní psala,ale už hodně krát se mi stalo ,že někde něco kvákala a nemám z ní pocit ,že bych jí mohla říct tajemství ..chápeš mě? občas zajde poklábosíme,ale neni to ono ,to holky z koníka mám raději to je pravda ..

lenkacar
30. lis 2010

každopádně nejsem ani navštěvovací typ ,mám ráda soukromí

dashi
30. lis 2010

@lenkacar tak to znám, mě se jich taky pár odstěhovalo do Práglu, ale spíš jsme se odcizily, když ony začínaly být těhule a mě to nedělalo dobře, takže hodně jsem jich odsunula já sama 😒

provence
30. lis 2010

Ahojky, tak koukám, že mám v celku štěstí. Mám několik lidí kolem sebe, kterým mohu říct jak to se mnou je. Když jsem přišla o dvojčata tak jsem to zvládla jen díky nim.
Vlastně teď mi má kamarádka moc pomohla, začínám regulérně bláznit. Mám takový strach, že se zase něco po.... a já o mimi přijdu, že se chovám jako blázen. Například dneska v noci jsem se vzbudila a cítila dole vlhko, první co mě napadlo, že mi praskla voda. No samozdřejmně když jsem zaváděla utrogestan zjistila jsem, že hrdlo mám úplně vzadu, dlouhé a zavřené. Takže to byl výtok z utroše, který musím brát až do porodu. Nesnáším, když mám strach.

dashi
30. lis 2010

@provence strach máme asi všechny, třesně tak jak už to tu někdo napsal, máš strach a obavy zároveň, aby tam byly // pak aby začalo tlouc srdíčko, aby člověk zvládnul 1. trimestr, další testy, předčasný porod a aby bylo mimčo zdravé 😨 No a dávky hormonů taky udělaj svoje 😉 Mě teda teď stačí maličkost a hned jsem vytočená, no odnáší to moje drahá polovička, chudák kouká na mě jak z jara 😅
Já zavádím crione a taky to ze mě teče, kak se taky nervuju jestli se mi něco nespustilo, ale v mým případě nemá co MS díky estrofemu prý nedostanu 😒