ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

simisimi
17. čer 2009

....1.IVF vyšlo zhruba na 10000,- - 2000,- injekce menopur, ICSI tří vajuch 3000,- (kdyby bylo víc, 7000,- a nad deset vajuch 500,- za každé další), PK 2500,-, pak nějaké další poplatky 1000,- . Nepočítám cestu do Prahy a hormonální léky, ...kdybych to připočetla tak asi 2000,- navíc.

simisimi
17. čer 2009

ja vim ze je to lepsi neresit ale ak se to pak splha.. :(

simisimi
17. čer 2009

tak ja budu muset ale vecer se urcite stavim...hezky den vsem 😀

indigo
17. čer 2009

Hezké ránko!

Simi - ono je to fakt různý, třeba Art má za ICSI jednotnou cenu - 8 tisíc, ať je na 5 vajíček nebo na 20. Léky na stimulaci se taky liší, někdo má bez doplatku, já měla pokaždý ty "lepší" s doplatkem cca 5-6 tisíc. A už jsem na rozdílu 14 tisíc, když vezmu někoho bez ICSI a s lékama bez doplatku - a mě, s ICSI a doplatkem. Fakr záleží, jakej je u koho problém a jak se to řeší. 😎
Já mám s IVF bohužel zkušenosti víc než bohaté, ale 2 byly úspěšný a snad už nás v Artu nikdo neuvidí... 😎

allisska
17. čer 2009

Ahoj Indigo, tak to jsi měla štěstí. Můžu se zeptat po kolikátém pokusu o IVF se zadařilo?

indigo
17. čer 2009

Allis - z 2. ivf mám už téměř tříletýho rošťáka a z 4. ivf teď čekám holčičku. 😎

allisska
17. čer 2009

Indi, to je úžasný, gratuluju

lenkacar
17. čer 2009

čus dívky o co de? 😀 😀 😀 zdravím nové tvářičky!!!!!!!!!!!

lenkacar
17. čer 2009

já se nedivím ,že řešíte penízky ,ale fakt se to nedá říct dopředu ,někdo si vybere komfort pero a je to 4000kč hnedka a existují léky i bez doplatku s normálníma jehlama do prdky ...my měli vše co jde a luxus a 19200kč

lenkacar
17. čer 2009

někomu stačí dávky ,někdo přikupuje ,je tam fakt individuální.. a modlit se ,aby nebylo třeba Mesa tese,páč to ty ceny jsou zase o něčem jiném...ale ikdyž se nám zatím nedaří ,ne kvůli mudrům ,ale kvůli mému zdravotnímu stavu ,na Art nedám dopustit ,ten přístup je bezva a navíc nesnášim změny 😀 😝

lenkacar
17. čer 2009

no ty jo kde jste??????????????????, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

allisska
17. čer 2009

Co je Mesa tese?

lenkacar
17. čer 2009

když chlap má spermijky v čoudu ,musej mu je vyndat operativně z nadvarlat tuším,tak bývaj nějaké o.k. a je to kolem 10tis. páč on není pacient a jemu to pojištovna neproplácí 😖

dulinka2
17. čer 2009

Dobré ránko všem, zdravím nové dušičky....... 😀 😀 😀
simisimi: Já se na IVF chystám, manža má špatný SPG na základě toho nám bylo doporučeno ICSI jak psala indigo to je 8000,- takže s touhle položkou prostě u nás musíme počítat, ale je to jen na základě špatného SPG, takže tohle se netýká všech, pak je to různě za ty léky, já budu chtít ,,lepší" tak si připlatím, jsou tam další položky jako je prodloužená kultivace embryí, ale zase záleží na tom co dotyčný bude chtít. Takže cenu opravdu neřeš, až podle výsledku ti v ARTu řeknou co a jak, doporučí, poradí........ 🙂 🙂 🙂
Já byla v ARTu 4x zatím jen na odběry krve a na SPG - to i s manžou, jak jinak 😅 pak na hormonálním profilu, no a 2x konzultace s tím, že mi dělali ultrazvuk, aby věděli jak jsem na tom s ovulkou........ Musím zaklepat, taky jsem slyšela různé názory a samo i negativní, ale já jsem zatím spokojená, věřím tady holkám, že bude vše v pořádku.........
indigo: můžu se zeptat v čem byl u vás problém????

lenkacar
17. čer 2009

holky já tam šla téměř bez problémů ,jen nefunkční vejcovody a najednou jsem se celá rozsypala ..tělo se brání zuby nehty ...prý špatně reaguju na hormony ..ale holky já jsem výjimka .. 😉 pomalu za rok jsem podstoupila zatím 1celé IVF a jinak milion kontrol..

dulinka2
17. čer 2009

No nic, jdu se chystat do práce, třeba bude čas, abych tam na vás jukla........... 😎 😎 😎 Páček......

dulinka2
17. čer 2009

Jé Lenčo to mi ani neříkej............ ☹ ☹ ☹ Já změny snáším hrozně těžko, a z toho jak budu na hormony reagovat mám hrůzu a děs, a to ne jen já, ale i manža. Říkal, že se na těch 14 dní odstěhuje...... 😠 😠 😠 No jo dokud si to člověk nezkusí tak nemůže nic předvídat......... 😒 😒 😒 ACH JO........

indigo
17. čer 2009

Alis - děkuju! 😎

Duli - u nás je problém manžel, tedy jeho spermošky, dokonce nám doporučovali dárce, nebo aspoň půl napůl s manželovo spermoškama, ale nešli jsme do toho, manžel bral dlouhodobě nějaký léky na podporu a vyplatilo se, děti jsou "jeho vlastní". Ale abych to neházela jen na něj, já měla vždycky problémy s ovulkou, tedy neměla, protože jsem jí věčně neměla.... 😀 😎

indigo
17. čer 2009

Nazdarec Leni!!!!!!!!!!! 😎

A já taky mizím, mám na plotně oběd, v pračce prádlo a musím hodit sprchu a vyrazit do poradny, i s prckem, jé to bude, než se vyprdelíme.... 😝

lenkacar
17. čer 2009

duli každej je jinej někdo v pohodě a jediným vedlejším účinkem je že prdí 😀 😀 😀 a já měla depky jak prase z gonalu a puregon v poho ...akorát jsem bojánek posranej a neni to tak hrozný jak to vypadá 😀 😀 😀

lenkacar
17. čer 2009

čus indi ...taky mám dnes velké prádlo včera jsem koupila nové polštáře v lidlu v akci za 300kč kuličkový tak jsem udělala výměnu a starý kuličkáče berem na chajdu a s tím jsem začla i převlíkat ,dneska to pěkně uschne ..

dulinka2
17. čer 2009

Leni děkuji, já jsem taky hroznej posera....... 😝

Indigo tak to je opravdu super, že vám to tak krásně vyšlo, já bych asi taky na dárce nemohla přistoupit, nevím je to těžké posoudit, tak doufám, že nás tohle rozhodování nikdy nepotká,,,,,, Výsledky SPG nic moc, ale prý to bohatě stačí...... 😀 😀 😀

Teď už opravdu musím........AHOJ

lenkacar
17. čer 2009

můj manžel by na dárce vůbec nepřistoupil ješita jeden..na to prej nepotřebuje dítě ,aby vychovával cizí...tak my jdem do toho ,že buď bude ,nebo nebude žádné .. 😉

allisska
17. čer 2009

Taky dost pochybuji o tom, že by manžel přistoupil na dárce

tinpet
autor
17. čer 2009

Ahojky zlata, jenom v rychlosti, nestíhám 😀 zdravím a držím pěstičky, od zítřeka mám dovolenou, v pondělí čekám samá pozitiva - Leni bez mrchy, ánšto bude těhulinka a nováčci se do artu ani nedostanou, protože budou těhotný i bez kliky 😀 kéž by, holky 🙂 zatím papa a krásný zbytek týdne s víkendem 🙂

lenkacar
17. čer 2009

čus holky vy vůbec nekecáte ,si sluníte ksichtíky venku na lavičkách co?

lenkacar
17. čer 2009

já tu kliku z artu asi čmajznu a dam si jí pod polštář 😀 😀 😀 😀

dulinka2
17. čer 2009

Leni tak jí čmajzni a pak nám jí budeš pronajímat......... 😀 😀 😀 a už nemusíš hledat práci. Myslím, že by ti to hodně vynášelo...... 😲 😲 😲 Já jsem v práci, je to tu opruz, a končím až v 21:00 ☹ ☹ ☹ už se těším na tu dovolenou - letíme do Turecka, nikam se mi tenhle rok nechtělo, ale jsem ráda, že mě manža přesvědčil....... Tak už ať jsem tam, z toho létání mi není zrovna nejlíp....... Tak já jdu zase dělat, že dělám........... 😎 😎 😎

indigo
17. čer 2009

Leni ale moc na tu kliku nespolejhej, já se na ní něco nasahala a prd z toho bylo..... 😀 😀 😀

lenkacar
17. čer 2009

indi já myslim ,že to heslo ,,máš kliku,, neni jen tak pro nic zanic 😉 😀 😀 😀 😀