ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

macinaz
8. pro 2010

ahojky,včera jsme byli na kontrole.Fotečky jsme tentokrát nedostali ☹ a jedeme za 14dní na kontrolu.Michálek nám pustil i zvuk,nádherně srdíčka bijou.Jsou velké na 7+2tt,takže jsou o něco větší než v kolikátém týdnu jsem těhu.Ale opakuje se můj osud v polovině ledna musím na redukci 😢 😢 prý by to děloha nepřežila
Když se mnou mluvila embriložka s Michálkem,tak říkali prvně strach abych vůbec otěhotněla a teď chytám všechny embria co zavedou.Prý hroutim pravidla přírody 🙂

baronek
8. pro 2010

@macinaz to je škoda, že na tu redukci musíš 😠 a kdy tě to čeká??

macinaz
8. pro 2010

@baronek přesný datum prozatím nevím,ale někdy polovina ledna,zase budou nervy,aby tam po té redukci vydrželo to druhé.

baronek
8. pro 2010

@macinaz ☹ já vím, tohle musí být hrozný 😖

macinaz
8. pro 2010

@baronek myslela jsem,že tam bude to jedno,ale vrtalo mi v hlavě to vysoké HCG,cestou domů,jsem to trošičku obrečela,vůbec se mi do toho znova nechce,zase pak budeme vědět,že je druhé mimi zdarvé jenom podle UZ,žádné krevní testy ani plodovku mi brát nemůžou kvůli té redukci,protože to ovlivňuje

baronek
8. pro 2010

@macinaz musíš to brát tak, že jednou jsi to zvládla, tak to bude dobrý i podruhý 😉

macinaz
8. pro 2010

@baronek jo asi tak nějak,ale stejnak to potom zase obrečím,raději to nikdo neví,zase by se na mě koukali,že nezvládnu dvočátka,tak jsem raději jedno dala pryč.Tohlo jsem si po porodu vytrpěla když tady to začala povídat jedna kamarádka(teda si tak nechá říkat)

baronek
8. pro 2010

@macinaz takové kamarádky bohužel znám 🙂 plnou pusu keců a přitom nic neví a ty se tím pak jenom trápíš ☹

renig
8. pro 2010

@macinaz ahoj, to je mi líto, že to takhle musí dopadnou, hlavně, aby tam to jedno zůstalo 🙂 Proč ti nedal fotečku? Já jdu v pátek a mám pocit, že tam budou taky dvě. Ty jsi hCG měla přes 4.000, viď? a kolikátý den po ET?

macinaz
8. pro 2010

@renig měla jsem 4120HCG 19 den po ET ,vůbec nevím proč foto nedal,když jsem říkala dnes žádná fotečka,tak mi sestra řekla,že pokaždé jí dostat nemůžu,že příště 😒
a měla by jsi nějaký problém odnsosit dvě?Zase by to bylo nejednou,ale já i tak bych si přála asi jenom jedno

renig
8. pro 2010

@macinaz zdravotní asi ne 😉 nebo o něm nevím, ale spíš bych si to ráda užila s jedním a kor jako prvorodička nemám žádné zkušenosti a tak. Někde jsem četla, že při redukci jednoho dvojčete je riziko asi 20%, že to druhé odejde taky. Neříkali ti, jaká je pravděpodobnost?

lenkacar
8. pro 2010

@macinaz mělas říct doktorovi ,ne sestře ,že chceš fotku já řekla a mám 😉

lenkacar
8. pro 2010

ty bláho maci tak já je mám zase o maličko menší na ty tt 😕

macinaz
8. pro 2010

@renig je 10% riziko,že to druhé také umře,tak doufám,že to bude dobré jako minule
@lenkacar mě vždy dr.dělal,ale tentokrát nic,ale řekla jsem si o foto embrii co zaváděli,z minula ji mám také.Leni už jsi byla u svého gyn?Máš už prúkazku?

lenkacar
8. pro 2010

@macinaz prej mi jí dá až 3.1.2011,byla jsem tam ,asi chtěj počkat co se z toho nakonec vyklube ..jestli dvojky a nebo jedno,každopádně řekla že si je chce změřit ,aby přesně vypočetla den na ty triply,jak to může přesně vypočítat když bude jedno menší? a taky jsem se chtěla provenc na něco zeptat,ty jo ale na co .. 😕

lenkacar
8. pro 2010

jo už vim ..do těch budějk se mám kdyžtak objednat podle tt z caru a nebo podle toho jak je to velký? 😉

kinguse
8. pro 2010

@baronek já si právě říkám,že to rychlejc uteče a tím,že budou vánoce, pohoda,tak na to nebudu vůbec myslet. V práci,když jsem furt sama v autě,tak je to na prd a furt o tom člověk přemýšlí.
No uvidíme,jak dopadnu. Už mi přijde,že už jsem zas silnější a hlavně přemýšlím spíš nad tím,jak budu bojovat dál 😉 Tentokrát do toho jdu jen tak,nic si neslibuju,nic nečekám a mooooožná to bude lepší. A hlavně jsem si řekla,že radši nebudu vůbec testovat,abych se zas nenatěšila a pak z toho byla prd 😠

@renig já právě po to ET asi 3.den začala pociťovat,jak se mi nalily prsa a začaly bolet, za cca 10dní jsem ráno pociťovala to co ty (sotva jsem otevřela oči,bylo mi blbě) a někdy ten 18.den jsem si říkala,že je něco špatně,protože mi ty prsa splaskly 😀 ,takže to byl asi ten konec a teď už bych to poznala. Mooooc ti přeju,ať ti to vyjde.

Z @lenkacar mám radost a doufám,že to vydrží celých 9,teda teď už jen cca 7měsíců!!!!!! Je to paráda a moooooc ti držím palečky 😉

No,přeju všem,aby,když to nevyšlo tenhle rok,tak aby ten příští 2011 byl šťastnější a hlavně plodnější!!!!

lenkacar
8. pro 2010

to já taky přeju všem ..king jdi do toho z klidem a rezervou 😉 a k těm embryům ,mě se rozmrazily vždycky pěkně a všechny ..tak se zbytečně dopředu nebojte 😉

kinguse
8. pro 2010

@macinaz ..to je fakt zákon schválnosti,co? 😠 Normálně nic, přes IVF furt dvojky,to je fakt síla. Mám kamarádku,co otěhotněla přirozeně a čekala čtyřčata!!!....mazec,co? A taky museli podstoupit redukci. Věřím,že je to náročný na psychiku,ale lepší,aby to bylo teď a ty i to jedno mimi byli v pořádku...vůbec nepřemýšlej o tom,že to děláš proto,že chceš,ale proto,že MUSÍŠ. Budu asi trochu hnusná,ale snažím se to zlehčit, vem si kolik embryí zničí jen tak samovolně a nikdo se nad tím ani nepozastaví....a moooooc držím palečky,aby ti ta redukce vyšla v pořádku a pak už jsi do konce těhu neměla žádný stresy!

lenkacar
8. pro 2010

@macinaz nad tim nemůžeš přemýšlet pokud to nejde ,tak to nejde ..

lenkacar
9. pro 2010

kdyby mě to manžel dovolil tak jdu na redukci taky ,dvojky jsem nikdy nechtěla ,už ted jsme na účtě v mínusu ,to poslední ivf byl poslední hřebíček ,snad se z toho nějak dostanem.. 😒 dneska je mi blbě od rána ,jsem nějaká v depresi asi z toho počasí 😝

achalteke
9. pro 2010

Úplně náhodně jsem vlezla po sto letech na koníka a co to vidím!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Leni obrovitánská gratulace!!!!!!!!!!!! Moc a moc si to užívej, moc si mě potěšila 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenkacar
9. pro 2010

ahoj jájo 😵

ira13
9. pro 2010

@macinaz To je smůla .Buď se to nechytá vůbec a nebo obě. Už takhle to máme složitějsí než ostatní co těhotní kdy chtějí a musí se ti to ještě zkomplikovat.
Přeju ať vše dobře dopedne. Už se to povedlo jednou.

ira13
9. pro 2010

@lenkacar Na počasí se vykašli a raduj se že jsou mimi v pořádku. Vždyť jsi na ně tak dlouho čekala. A teď máš rovnou dvě zlatíčka.Určitě to v pohodě zvládneš.Držím palce

lenkacar
9. pro 2010

@ira13 dneska ten den stál za prd od rána mi bylo dost blbě .. 😝 i v břiše mě bolelo ..no snad bude zítra lépe ..potřebovala bych mít doma utz ,abych se mrkla jestli je to v poho.. 😀 😝

lenkacar
9. pro 2010

ještě po každé návštěvě wc kontroluju vložku.. 😉 stále se může stát milion věcí ,jsem si toho sakra vědoma 😉

petreva
9. pro 2010

LENI, posílám spoustu elánu (teda moc ho nemám, ale až ho najdu tak pošlu 🙂 ) Chápu tvoje obavy...i z psych. stránky...řekni prckům ať se drží a dělaj mamce jen radost!!! Jéžiš, mi povídej po touze kouknout se do břicha, jeslti je vše v pořádku 😅 Bude ještě tisíckrát a pak ti "řeknou" samy jak jim bylo blaze 😵

lenkacar
10. pro 2010

@petreva čus evi ,hlavně až budou mět jít do školy ,to by se rádi vrátily kamkoliv 😀 😝 a co malá?ty se evi na další mimi nechystáš?

lenkacar
10. pro 2010

dneska má někdo tušim kontrolu 😵 no jsem zvědavá na zprávičky 😵 kolik jich nakonec bude