ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

barabasek
18. pro 2010

@petreva ahoj byli jsme na kontrolním imunu, předtím mi byla zjištěna mírná alergie na spermie teď by to snad už mělo být ok 🙂 výsledky budu mít do konce roku to už uteče jako voda 🙂

petreva
18. pro 2010

Tak to se krátí čas 😉 Moc přeju ať už je to OK!

kinguse
18. pro 2010

@lenkacar ...no to je jasný,žádný smutnění, jsou horší věci a tohle se přežít dá!!!!! Trochu na uklidněnou,moje sestřenka 3x potratila (v 6.,8, a 12.tt) a už má 2děti...takže vzhůru do dalšího boje!!!
A jestli chceš pobavit?...zrovna mě žádnej vtip nenapadá,ale neboj,na něco přijdu. Dneska jsem mi vyprávěl vtip můj 4-letej synek a znělo to asi takhle: šla skála a pocůrala se a padlo na ní hovínko 😀 😀 😀 ..vtipný,co?..co ty děti nevymyslí.
Mám upečený plněný ořechy, mandlový rohlíčky, nepečený - kuličky z tatranek a ještě mě čekaj vosí hnízda..ty děláme s manželem společně,takovej rituál 😀 ..otevřeli jsme si nějaký dobrý vínko,tak se na to vrhnem,až půjdem prcek spát.

barabasek
18. pro 2010

mi už máme jeden druh úplně "sežranej" a to jsem ho ani nestihla promazat marmeládou přítel údajně chtěl pomoc promazat a jak tak promazával tak zbyli 4 sušenky protože došla marmeláda 😀 a jinak by nezbyli ani ty 😀 je pravda že to nesnědl za den, ale za dva dny když jsem byla v práci

lenkacar
18. pro 2010

mnam kuličky z tatranky ..no možná bych ty tatranky sežrala samotný ,to nevim jestli bych se tim vůbec zabejvala nějak to mlít 😀 😝

baronek
19. pro 2010

@kinguse jaký kuličky z tatranky??? To jsem ještě neslyšela 😒

lenkacar
19. pro 2010

@baronek ani já ne ..ale zní to báječně ... 😵 přišla jsem se rozloučit .. 😵 už nebudu přispívat,neni čím..končím,mějte se tu hezky ..

ira13
19. pro 2010

Ahoj jak se projevuje alergie na sperma? Jsou u toho nějaké příznaky, nebo se musí na imuno?

baronek
19. pro 2010

@ira13 myslím, že se pozná až z imunologie 😒

ira13
19. pro 2010

@baronek Mám chlapečka přirozeně tak možná proto mě tam neposlali. Zkusím se zeptat jestli by nebylo třeba ještě nějaká vyšetření.

kinguse
19. pro 2010

@baronek @lenkacar ..holky kuličky z tatranek jsou naprosto jednoduchý: nastrouhat tatranky (doporučuju min.8ks), dát trochu másla a rumu, prohňácat a vyhňácat těsto a z toho pak tvořit kuličky..ty se pak obalují v rozemletých ořechách, kokosu nebo namáčí do čokolády..je to mooooooc dobrý!!!
@lenkacar ..samozřejmě chápu,že se loučíš,doufám,že si to ještě přečteš. Moc ti přeju,aby ti vše dopadlo bez problémů a kdo ví,co tě v životě ještě čeká!...určitě spousta krásných a pozitivních událostí!!!!

baronek
19. pro 2010

@kinguse takhle podobně jsem to taky dělala, jen jsem tam přidala moučkový cukr a kakao (nějaký recept jsem našla na netu), tak doufám, že to ztuhne a bude to k jídlu 😀

barabasek
19. pro 2010

@ira13 alergie se pozná z imunologického vyšetření 🙂

pepek007
19. pro 2010

@barabasek já jsem měla taky alergii, přeléčili mě a vyšlo nám to - takže držim palečky aby i vám to vyšlo a co nejdříve!

kinguse
19. pro 2010

@baronek ..to víš,že to bude mňamka!!! 😉 Kakaa jsem tam vlastně dala taky trochu,ale cukr už ne,přijde mi to sladký i bez něj dost...ale mooooc dobrý!!!!

barabasek
19. pro 2010

@pepek007 třeba se to povede 🙂 možná alergie není ten pravý problém a budeme se snažit ještě pár let 😒

macinaz
20. pro 2010

Ahojky holky,dlouho jsem tu nebyla měli jsme problém s netem.
Leni to je mi moc líto,určitě pak ještě budeš mít hodně dětí,přeji ti aby ti život přinesl jenom to nejlepší. 😉
Alergii na sperma jsem měla před prvním těhu,když mi jí zaléčili,tak se teprv malej povedl,když jsme se teď rozhodly jít na další pokus tak jsem už rovnou jela na imuno a alergii jsem měla znova,ale po porodu jsem dostala i alergii na embria,takže mi to zaléčili,kdybych se asi na to imuho teď vykašlala,tak by se nám to asi nepovedlo.Myslím,že je lepší si to vyšetření nechat udělat,kdyby neexzistovalo,tak nemám ani teď malého.

pepek007
20. pro 2010

@barabasek to když si budeš říkat, tak se to nepovede nikdy. Doufej a moc si přej aby jo každopádně vás to posune dál a já pevně věřím, že se to povede Barabášku!
Macinaz - ono spíš jde o to, že člověk když ví, že jí měl, tak jí bude mít asi nejspíš znova tudíž my jsme teďka ani nejeli znova do Podolí ale v Artu mi dali Prednison na 3 měsíce a nesexujeme takže úplně to samý co by nám zase řekli v Podolí jen, že ušetřímě cestu :o) a ten kdo to dodržuje, tak pak i po té kontrole má výsledky v pohodě a může jít do druhýho IVF.

ira13
20. pro 2010

To je divné že tam neposílají všechny. Takhle nás to stojí nervy a peníze a možná by stačilo jedno vyšetření a bylo by víc úspěchů. Nebo nám všem při ivf dávají Prednison preventivně, kdyby nějaká alergie byla?
@macinaz A jak se ti daří mamko už roste bříško?

macinaz
20. pro 2010

@ira13 poprvé na imuno jsem šla až po třetím pokusu,kdyby na to doopravdy posílali hned,tak možná každá otěhotní napoprvé 🙂 je mi fajn,bříško začíná růst,zatím mi nějak moc špatně není,občas mám žaludek jak na vodě,ale zaplať bůch nezvracím 😀 zítra jedem na konrtolu do ARTu tak uvidíme co dál,je mi tady hrozně líto Lenči,že to takhle muselo dopadnout.
@pepek007 mi také sexsovali s ochranou a zaléčilo se mi to po půl roce

těším se na vánoce jako malé dítě,spíš kvůli malému,ten pomalu každé ráno v stane dojde do obýváku a ukzauje na místo kde byl loni stromek a říká smutně není ☹ je mi ho tak líto,ale až uvidím ty malé rozzářené oči,tak mi ukápne slzička radosti a štěstí.
V pátek měl malej besídku ze školky,všichní spívali nebo říkali básnišky a jeho třída měla taneční kreaci(jelikož tam nikdo moc prozatím neumí mluvit)(logopedická třída) tak jsem pomalu nemohla ani fotit,jak jsem byla hrdá maminka 😅 🙂

pepek007
20. pro 2010

@ira13 já si myslím, že ty vyšetření jsou dost nákladný a kdyby na ně měl chodit úplně každej a automaticky, tak by to bylo asi mazec :o/ a je nechávají to asi na každém kdo si sám o ně požádá - nevím no 😒

pepek007
20. pro 2010

@macinaz jj nám tak nějak + - taky :o)

pepek007
20. pro 2010

Kažopádně léčba je vždy stejná - postup. Sexovat s kondomem a minimálně 3 měsíce Prednison. Njn tak uvidíme kdy se zadaří nám resp. zda vůbec přirozeně nebo půjdeme do mrazáčků což se mi kdyby to šlo, tak nechce ale pri mimčo udělá asi každej cokoliv.

pepek007
20. pro 2010

@barabasek a máte hotovou genetiku?spg a hp asi určitě a laparoskopii HSG nebo průchodnost u tebe nějak zjišťovali?

renig
20. pro 2010

@macinaz ať ti zítřejší kontrola dopadne dobře 🙂 , jsem z té Leni taky rozhozená, doufám, že jí to dneska dopadlo dobře a dušička se brzy zahojí ☹ . Dej pak vědět, jak jsi na tom. Držím palce.

lenkacar
20. pro 2010

jo holky dopadlo to dobře..nedělejte si starosti a děkuju 😵

ira13
20. pro 2010

@macinaz Přeju ať je zítra vše v pořádku. Napiš nám jak mimi rostou.

barabasek
20. pro 2010

@pepek007 genetika je poslední co nám zbývá, ale už jsme objednaní 🙂

pepek007
21. pro 2010

@barabasek tak přeji ať dopadne na jedničku! 😉

pepek007
21. pro 2010

@lenkacar Leni a to dělají přímo v Artu? Mě to právě překvapilo protože si pamatuji, že když tam pani čekala trojčata - chytly se embria a chtěla redukci, tak jí řekli že tohle neni v jejich kompeteni ani žádné hiné zákroky s tím spojené tzn. u potraty atd. to si prý řeší nemocnice nebo gyndař ale přes ně, že to vůbec nejde, tak proto se ptám a divím ale jak říkám, je to cca 4 roky co jsme tam byli taky se mohlo ledacos změnit.