ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
25. zář 2009

taky jsem tam volala že jsem začla krvácet asi ten 9den 😉

lenkacar
25. zář 2009

a měla jsem čekat jestli se to fakt rozjede a nebo ustane a půjde do špinění ,mě se to bohužel rozjelo ,ale vysadila jsem pak ráda ,protože utroš mrchu brzdil a já měla hrozné mrší bolesti jak to nemohlo naplno ven 😝

allisska
25. zář 2009

Tak já zkusím přidat. Nechce se mi ještě volat do Artu. Nechám to až na úterý

lenkacar
25. zář 2009

pokud máš dost utroše zvyš dávku ..oni by tě to stejně řekli 😉

lenkacar
25. zář 2009

jo to bude nejlepší počkej přes víkend ,ono se to samo vyjasní .. 😉

allisska
25. zář 2009

Zásoby Utroše mám velký, to není problém. Díky za radu 😉

lenkacar
25. zář 2009

tak se pomalu přesunu k plotně ..se mi teda nechce dneska 😝 😝 😝 😝

allisska
25. zář 2009

To věřím, co budeš vařit?

lenkacar
25. zář 2009

budu vařit 😀 😀 😀 moravské koláče ..máme zítra pouť 😉 kačena je vyndaná a dneska koupim zelí a takyx tady mám květák na obalení ...prostě zase víkend,,prdu ,, 😝

lenkacar
25. zář 2009

allis a už nebreč,mě pomáhalo jít na diskuze a kecat ..

allisska
25. zář 2009

Hm, tak to budeš dělat úplnou hostinu 😀
Já už nebrečím, jsem v práci a snažím se tvářit, že jsem naprosto v pohodě. Nikdo tady nic netuší, neví že jsem byla na IVF. Hraju si na hroznou tvrďačku 😎

janamej
25. zář 2009

ahoj všichni, Lenkacar, pošli mi taky nějaký koláče,mňam

lenkacar
25. zář 2009

allis ty jsi hérečka to je dobře ,nepoddávej se tomu ,vůbec ,já si udělam makové ,ty manžel nemá rád a jemu udělam s marmeládou a tvarohem ..mám zásobu rennie a tak to snad ustojim 😉 ,já fakt nehodlam stát u plotny celej víkend proto si udělam dopředu abych mohla lítat po stánkách a očumovat ..jiank ahoj Jani 😉 ,ale je s těma koláčema práce hnus ,taky to dělam 1ročně 😝 😝 😝

allisska
25. zář 2009

Snažím se tomu nepoddávat, ale jednoduchý to moc není. Vím, že kdybych si vzala dovču a zůstala doma, tak bych bulela celý den jako želva. Hmmmm, koláč bych si taky dala - s marmeládou, ty já ráda 😉

mirabela
25. zář 2009

Ahoj holky, jsem budoucí klientkou ARTu. Toto úterý jsem absolvovala laparoskopii v budějovické nemocnici, bohužel se špatným výsledkem - endometrióza, cysta, téměř neprůchodné oba vejcovody díky srůstům, z toho jeden vejcovod přirostlý ke střevu... Zatím jsem jen mluvila rychle se svým doktorem a říkal mi, že mě pošle do ARTu a pak je mou jedinou nadějí IVF... Psychicky je mi hrozně špatně, zpráva je to čerstvá, manžel a rodiče se mě snaží držet. Holky, jak dlouho to tak trvá, od první návštěvy ARTu do doby prvního IVF? Bojím se dlaších roků čekání... Díky za radu a držím pěstičky Vám všem.

allisska
25. zář 2009

Ahoj Mirabel, jsme na tom podobně - taky cysta, endometrioza a nakonec mi v letos v květnu vzali oba vejcovody ☹ Takže u mě šance na normální otěhotnění úplně nulová ☹ V půlce června jsem se objednávala do Artu, asi 3.7. jsem tam byla na první návštěvě. Pak už jde všechno celkem rychle.Původně jsem měla jít do prvního IVF už v srpnu,ale hodně se mi předešla mrška, tak se to o další pokus opozdilo až na začátek září

marcelkap
25. zář 2009

Ahoj holky. Tak jsme byli ve střesdu poprvý v Artu. Zatím nic moc nevíme, manželovi vzali krev, má se objednat na spg - už na jednom byl, ale chtěj další. A já si mám zavolat až dostanu ms, objednat se na odběr krve aby mi udělali hormonální profil. Pan doktor mi dělat ultrazvuk, což jsem zažila poprvý v životě. Ukazoval mi všechno co tam je vidět a pak našel folikuly. To jsem byla neuvěřitelně šťastná, protože tady odsud už vím co to je. Měřil je, jeden jsem měla 12 a druhej 14mm, tak řek, že za 4 dny budu mít ovulaci, tak ať se snažíme. No tak jsem na to zvědavá, snažit se budeme určitě.
Prý žádný velký problém zatím nevidí, ale uvidíme po těch testech.

mirabela
25. zář 2009

Allissko, a co s Vámi zatím dělali? Ty termíny mě potěšily. Ale mám strach, abychom nemuseli všechno absolvovat znovu... Koukněte se mi do alba, dělali nám už spoustu testů, odběrů, manžel normospermie a přesto byl na odběrech několikrát... Teď mi přijde nejhorší se s tím nějak vyrovnat. Nevíte, za jak dlouho po laparce mám čekat měsíčky? To mi v nemocnici neřekli.

mirabela
25. zář 2009

... a ahoj marcelkap, držím pěstičky, snad Vám to brzy vyjde //.

salute
25. zář 2009

Ahojky Mirabelko.Neboj se nic ted je ti smutno ,ale znám spoustu holek co při umělku otěhotněly a měly to stejné jako ty ba i horší!!!Já jsem taky pacijentka Míky!!!Ty jsi z Budějovic přímo??

salute
25. zář 2009

ted čtu ,že okres Krumlov....ráda si s tebou popovídám máme stejného lékaře atd....já už k Míkovi chodím 15 let...kolik je ti let?? 🙂

mirabela
25. zář 2009

Ahoj Salute, já bydlím mezi Krumlovem a Budějovicemi, do ČB jezdím do práce a k Míkovi chodím necelý rok. Ale musím si ho pochválit, je fakt skvělý!!!!!!!! Je mi 28 let, manžovi 34. A co Ty? Napiš mi něco o sobě... Co Vy máte za problém? Nemůžu dočítat 71 stránek na zpět... Díky.

salute
25. zář 2009

mirabelo tak to jsi mládátko..hihi já už jsem stařenka ,,,je mi 36 let a mám 18 letého syna.Jo Míka je perfektní lékař je vidět ,že ho práce baví.No my nemáme bohužel žádný problém,ale miminko nejde a nejde už několik let.Vloni jsem byla na umělku jednou a druhý pokus ketík ,ale nevyšlo to ..byli jsme i v Praze v Podolí na imunu a opět jsme v pořádku tak nevím asi jsem psychopat??do Artu tedy chodím rok,Ted na jaře tam půjdu znova a zkusíme zase umělko.Já taky nejsem přímo z Budejk ,ale je to kousek a mám tam sestrya taky jsem tam pracovala ,jako prodavačka,

mirabela
25. zář 2009

Salute: Ale fuj, stařenka, to nemyslíš vážně, co? 🙂 36 let přece není žádný věk. A Ty chodíš k Míkovi i do ARTu zároveň? Já jsem tak nějak předpokládala, že mě tam nějak "předá" a já už budu chodit jen tam. Holt to jsou moje naivní představy. Držím Vám pěstičky, aby se problém našel a pak i řešení.
I když u nás to byl fakt šok, najít ten problém. Když jsem šla v pondělí na laparku, říkala jsem manžovi: uvidíš, že nám nic nenajdou. No a to jsem se fakt spletla. 😖 V nemocnici jsem to probulela a padá to na mě pořád. Mám obavu, že nám ty tři pokusy IVF nevyjdou a na další placené nebudou korunky... Neumím si představit, že bych byla bez dítěte... Salute, a co manža, jak to nese? Můj celkem v pohodě, nic o umělku neví a myslí si, že to vyjít prostě musí...

salute
25. zář 2009

Manža je výborný nese to všechno lépe ,jak já.Do Artu jsem šla sama na vlastní pěst...k Míkovi se ted po mrše budu objednávat ,tak jsem zvědavá co bude...já jsem tam vedena za neplodný pár ,ale bez příčiny!!!Musíš věřit ,že to vyjde nebuj se nic ..čeká tě nová cesta za miminkem a nesmíš to vzdát!!V Artu je to skvělý!!Kdo tě prohlížel??No ono se platí i ty tři pokusy ,ale to se vše dozvíte

salute
25. zář 2009

nenene do Artu se chodí na umělko a na stimulaci ,ale pak když otěhotníš tak pak zase šup ke svému lékaři ...Míka ti pořád zůstane Art je jenom na tu přípravu před umělkem a pak na zákroky...

mirabela
25. zář 2009

Salute, aha...
Manža je taky výborný, moc mě drží. Ale asi to se mnou nemá lehký 😅
Teď se pomalu dočítám o tom placení... Co se dá dělat. Stejně je to nespravedlivé, že kdo má problémy, ještě si musí platit... 😠
K Míkovi jdu ve středu, o tom ARTu jsme zatím mluvili v nemocnici po mojí laparce. Zašel za mnou před propuštěním na pokoj a rychle jsme to probrali. Napíšu, až budu něco vědět. Jen se modlím, aby mi ještě nechtěl dávat nějakou šanci na přirozené otěhotnění nebo mi nejdřív nechtěl kurýrovat tu endometriózu pomocí HA, to bych asi nepřežila, to čekání je strašné.

salute
25. zář 2009

no já myslím ,že po té laparce tě už nebude dál napínat a něco zkoušet!!!čím dřív půjdeš na umělko tím lépe pro tebe.Věřím ,že se brzy dočkáte uzlíčku neboj se nic a jenom si to přej a věř tomu.mě nepomohlo zatím nic ,ani Ha... no budeme si držet pěstičky a ono nám to vyjde tobě určitě jsi ještě mladoučká.Tak papapa zítra zase nakouknu 🙂

marcelkap
25. zář 2009

Přeju pěkný večer,
zdravím mirabel a salut. Já když jsem byla u mýho gynekologa a dával mi žádanku do Artu, tak jsem se ptala jestli mám k němu chodit nebo co a jak a on mi řek, že mě chce vidět až s pupkem 🙂 Předává mě prý do páče Artu a k němu mám přijít až těhotná. Samozřejmě kdyby byl nějaký problém, tak můžu přijít.

Salut, to musí být blbý pocit být vedený za neplodný pár bez příčiny. Kdyby aspoň věděli proč, aby se s tim člověk moh nějak smířit, co? Nám zatim řekli, že žádnej problém nevidí a že by to mělo jít normálně, tak ať se snažíme. To si pak řikám, tak kdy neni problém tak proč to nejde? Že by to bylo psychikou jak všichni říkají? A co s tim dělat? Nikdo už neřekne, jak na to přestat myslet.

Mirabel, snad už tě nebudou nechávat čekat a začne se něco řešit dít.

salute
25. zář 2009

marcel ahojík krásné fotečky!!!My máme taky kočičku mourovatou je to náš miláček je jí 9 let a milujeme jí!!!No je to na nic ,prostě pravda je taková ,že neví proč miminko nemáme -nechápou to ...Nevím psychika je svině-pardon ,ale je to tak....a co ty,?jak dlouho se snažíte a co vše máte už za sebou,?Ty jsi taky okolo Budějk??