ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

mladamamka
25. zář 2009

Ahoj holky tak včera jsem byla na té imunologii v Praze, tak mi ta doktorka řekla, že to můžebýt cokoliv od štítné žlázy, špatné srážlivosti až po chlamidie. To chtěla abych si nechala udělat kultivační stěr z děložního čípku. Tak jsem si ho včera hned nechala udělat, tak uvidíme jestli je nemám. Prý ty chlamídie jsou pěkný potvory zabraňujou otěhotnění nebo když se zadaří tak potratíš. A u té srážlivosti mi řekla, mám totiž z transfůze z Budějc papír a tam ta doktorka napsala, že má podezření na ňákej syndrom ohledně té srážlivosti, že může být sraženina v tom čípku a proto se ebrijka nedostanou na místo a když dostanou tak umřou. Tak jsem z toho úplně praštěná.

lenkacar
26. zář 2009

ty volís tak to jsem zvědavá co napíšou mě ..

marcelkap
27. zář 2009

Salut, díky za pochvalu čičin 🙂 Já jsem přestala bát HA 2.5.2008 a od tý doby se snažíme. Ale letos v dubnu jsem byla na konizaci, takže 3 měsíce snažení odečítáme.
Jo a jsem přímo z ČB.

salute
27. zář 2009

Marcel aha no a jak je to ted s tebou??povíš mi něco víc?? 🙂

marcelkap
27. zář 2009

Dneska nebo maximláně zítra mám ovulaci, tak se snažíme co to jde 🙂 A jestli se nezadaří, tak mám jít 2.-4.DC na odběr krve na hormonální profil, manžel na spermiogram a pak bysme měli jít na inseminaci. J, to jsem se chtěla zeptat, nejsem ještě v tom tak zběhlá...inseminace, jak mi říkaj doktoři že na to půjdem, to je IUI, jak se tu o tom píše? 🙂

salute
27. zář 2009

marci ano ano ..tak se koukejte krásně snažit a třeba to nebudete ani potřebovat ..moc ti to přeju a budu koukat jak jsi na tom 🙂

marcelkap
27. zář 2009

Dělala jsem si před chvílí ovulační test a vypadá to celkem dobře, zkusim ho vyfotit a hodit do alba, tak se dyštak mrkni 🙂

mirabela
28. zář 2009

Marcel, testík vypadá dobře, tak šup na to 😉 Držím pěsti.

bula
28. zář 2009

Ahoj holky...mě čeká v říjnu první návštěva Artu.Vidlě jsem, že sem na začátku chodila Tinpet.....je těhotná......nevím jestli nakonec přirozeně nebo z Artu.....ale viděla jsem jí a má už bříško.....

marcelkap
28. zář 2009

Mirabel, tak a teď dva týdny čekání a doufání, že ta mrcha už nepřijde 🙂

bula: Ahoj, jak dlouho se snažíte? Jdete do Artu na doporučení tvého doktora nebo sami od sebe?
Jinak, Tinpet neznám, takže nevím 😒

mirabela
28. zář 2009

Ahoj bula, tak třeba se tam potkáme. Já tam snad nastoupím v dohledné době také. Přeju Ti hodně štěstí a brzo // !!!

Marcelko, to čekání je vždycky hrůza, co? Já vždy testovala už 8.den, ale pak jsem na koníkovi vyčetla, že i kdybych byla těhotná, tak výsledek se tak brzo neobjeví... Tím jsem následně dost ušetřila 😀

marcelkap
28. zář 2009

Mirabel, ty ješ taky v říjnu do Artu? Já tak půjdu taky - jestli se ovšem teď nezadařilo 🙂 Ale spíš počítám s tím, že tam půjdem. Asi tak někdy v půlce října. 12.10. to mám dostat, 2.-4.DC na odběr krve na hormonální profil a pak nějaká konzultace a zahájení inseminace. Teda podle toho co řikal minule doktor.

lenkacar
28. zář 2009

čus tak to je zprávička že je tinpet těhu ..je škoda že sem přestala chodit

indigo
28. zář 2009

Ahoj kočky!
Nakukuju a koukám, Tinpet má úspěch, no a kdepak se nám toulá?!?
Přiznám se, že momentálně mi Marcelka s Mirabelkou splynuly v jednu osobu, hluboe se stydím a omlouvám, ale až u budete dýl, budu mít jasno... 😀 😎
Hezký večer! 😎

allisska
29. zář 2009

Holky, tak mrška se rozjela v plném proudu, testíky zejí prázdnotou.... Před chvilkou jsem volala do Artu a 12.10. jdu na kontrolu. Teď budu muset asi 3 měsíce čekat, do dalšího pokusu, že jo? 😖

mirabela
29. zář 2009

Ahoj indigo, to se nic neděje, to se časem podá a my se s marcelkou zase rozdvojíme 😀
Allisko, to mě mrzí ☹ Příště to už vyjde!

cipisek007
29. zář 2009

Ahojk yholky!

Koukám koukám, že tu máme těhuli, ale ona si klidně to tají. Tinpet, jestli nakukuješ, ozvi se nám 😉 Jinak ti moc moc gratuluju 😵 😵

Takže září plodný nebylo. Předpokládám, že si to všechny schováváte na říjen, že jo? 😉 😵 😵

lenkacar
29. zář 2009

allis tak nesmutnio a musíš vydržet ty 3měsíce dát vaječníkům oraz ...jinak všechny zdravím ..no taky by mě zajímalo jak je tinpet těhu jestli přirozeně ... 😕

allisska
29. zář 2009

Já už ani moc nesmutním, prostě si říkám, že to tak asi mělo být. Já nemám nikdy nic jednoduchýho, tak by to stejně byl zázrak, kdyby to vyšlo.... Tak snad příště.... Ty 3 měsíce ale budou strašně dlouhý - navíc to vychází kolem vánoc, takže z toho bude určitě až leden. Ach jo

mirabela
30. zář 2009

Ahoj holky, tak já budu arťačka asi až za dlouho ☹ Byla jsem dnes u svého dr a ten mi chce tu endometriózu půl roku léčit... Pak prý případně vyplníme žádanku na IVF. Jenomže to je až za předlouhých 6 měsíců!
Řekla jsem mu, že už nechci čekat, že se snažíme 2 roky a taky mi už není 20 let... Říkal, že 2 roky není tak moc a vlastně se tvářil docela naštvaně...
Ach jo, nevím co dělat - nechci si to s ním rozházet, on je doktor a vyzná se v léčbě, ale já už bych tak moc chtěla mimčo. Půl roku mi přijde nekonečné - už teď mi stačí vidět kočárek nebo těhuli a je mi víte jak.

Holky, buďte rádi, že už jste pokročily do ARTu!

hedi
30. zář 2009

Ahoj holky, koukám že jsou tady nové tváře, tak zdravím.
Leni, Baruš a Mamko mrzí mě, že to nevišlo snad příště.
Ja se zatím léčím se štítnou a dávám tomu čas. Do Artu se chystám
zase po novém roce. Chtěla bych ještě zkusit inseminaci.

hedi
30. zář 2009

Mirabel, já bych tu léčbu zkusila. Ono s endometriózou je hoší i přijetí
vajíčka pro tělo, četla jsem o tom článek na netu a určitě tak moc stará nejsi. 😎
Mě stopli IVF těsně před pícháním hormónu a můžu říct jen že je to doře, protože
by se to stejně nepodařilo.

mirabela
30. zář 2009

Hedi, to jsem nevěděla, to mě nenapadlo. Zkusím se po tom na netu někde podívat. Samozřejmě chci, aby to vyšlo a udělám proto všechno.

marcelkap
30. zář 2009

Mirabel, vím jaký to je, když je ti smutno když vidíš kočárek nebo nějaký miminko. Ale tvoje zdraví je na prvním místě. Já jsem byla v dubnu na konizaci a až teď mi doktor řekl, že jsem úplně v pořádku. Takže jsem si řikala, že to naše miminko čekalo na to až se úplně uzdravim, až bude mít jistotu, že má zdravou maminku a potom k nám přijde. Vim, že půl roku je pro tebe dlouhá doba, zdá se to neskutečně dlouhý, že budeš muset ještě čekat, ale zkus si říct, že miminko čeká až bude mít zdravou maminku a proto ještě nepřišlo. Asi jsou to jenom kecy, stejně jako "nemyslete na to", což absolutně nesnášim, ale mě osobně pomohlo, když jsem si to takhle vysvětlila a uklidnila jsem se tím.

mirabela
1. říj 2009

Máš pravdu marcelko... Chci být zdravá mamča. Musím si ten půlrok zaměstnat hlavu a ruce, abych na to pořád nemyslela. Ještěže mám tak fajn manžela, že nám to snad rychle uteče.

A co znamená ta "konizace"? 😕 Dělali Ti to v ČB? Když jsem byla teď v nemocnici na laparce, jedna sestřička se mě ptala, zda na to také nejdu. Dívala jsem se Ti do albíčka. Jsi úžasně statečná! Máš můj obdiv.

marcelkap
1. říj 2009

Mirabel, já mám taky skvělýho manžela - ještě že je máme, co? 🙂 Je to hned jednodušší.
Konizace je malej operativní zákrok pod celkovou narkozou, kdy se odstraňuje část děložního čípku. A to proto, že jsem na něm měla nález rakovinotvornejch buněk. Dělali mi to v nemocnici v ČB, v pátek ráno jsem nastoupila, v poledne mi to dělali, v neděli ráno mě pustili a pak jsem tři týdny byla doma na neschopence.

gabinaf
1. říj 2009

Ahoj holky,
hlasim se po hodne dlouhe dobe, vitam nove tvare (i kdyz i ja se mezi ne asi pocitam) 😅 Mirabel, psali jsi, ze musis cekat. My kdyz jsme s mm zacali prvni stimulaci, ja mela dlouhy protokol, tak mi jeste pred zacatkem pichani injekci ze dne na den zjistili akutni zanet jater, zacinajici zanet slinivky a zlucniku a skoncila jsem na 4 tydny na infekci na samotce. Samozrejme jsem musela prerusit stimulaci, ale co jsem tenkrat netusila bylo, ze se od kvetna dostanu do artu az dalsi rok v unoru 😝 ale cekani se vyplatilo. Pri prvni stimulaci jsem nevedela, ze jsem se pri cestovani nakazila zloutenkou typu E (ne uplne bezny typ), nikdo mi na to 2 roky neprisel a pak mi rekli, ze kdybych otehotnela, stejne bych potratila. Takze radeji odlozit, dat se co nejvic dohromady a pak se do toho vrhnout. Ja mela stesti a otehotnela jsem po prvnim kompletnim ivf v breznu 07.
Leni, pochopila jsem, ze to zase nevyslo, mrzi me to ☹ musis byt opravdu silna tohle zvladnout. Moje kamaradka ma dvojcata z patyho umelyho a to jeste s darovanymi vajicky, taky uz byla za horizontem 35 let 😉
tak ja zase mazu

lenkacar
1. říj 2009

gabi jojo nevyšlo včera došly papíry z car který potřebujem na imuno ,tak snad tam se povede odhalit příčinu ..

cipisek007
1. říj 2009

Ahojky holky, mám pro vás jednu povzbudivou zprávu 😉 U nás v těhulích ARŤáckých je potvrzená ART těhule. Měla to půl napůl a dři jí řekli, že se udrží asi jen jedno mimčo. Dneska byla na kontrole a oběma miminkům krásně tlučou srdíčka, jsou 7+2tt 😵 Takže držím palce ostatním, ať to přibejvá 😉

allisska
2. říj 2009

Cipisku, díky za pozitivní info. Tady už to vypadalo, že se nedaří žádný Arťačce 😉