ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
16. led 2010

innko díky ,jé hedi ty seš těhulka?????????to ani nevim ,to gratuluju holči 😉

hedi
16. led 2010

Jo jo Leni, vyšlo nám to. Už to tady před měsícem naprášila Bar 🙂 .

hedi
16. led 2010

Leni a teť musíš ty jsi už tady asi nejstarší účastnice týhle diskuze.
Tak fuj fuj posílám nějaký ten těhu bacil.

marcelkap
17. led 2010

Ahoj holky, jdu vás pozdravit. Mám radost, že jsem se tu dozvěděla o lulunce.
V naše okolí se holky taky rozrodily 🙂 15.1. se manželovo kolegyni narodila Veronika a dneska se kamarádce narodila Elen.
Pořád čekám, kdy tu u vás přibyde nějaká těhulka, tak vám všem přeju moooc štěstí a hlavně trpělivost a pevných nervů.

renig
18. led 2010

Ahoj holky,
jsem tu po delší době a všechny vám moc zdravím 😵 . Po prvním neúspěšnkém ICSI jsem v Artu požádalo o imuno a 18.12.jsme na něm byli. Včera přišly výsledky a nerozumím těm údajům. Nevíte některá co který znamená. Markery u ženy všechny negativní a v kolonkách BI: spermie parntera 85%, směs cizích s 52% a trofoblastu 86% 😕 😕 😕 , závěr BI mírně pozitivní + Prednison a kondom 4-6 týdnů. Kdyby jste někdo věděl co a jak, budu ráda za info.

mladamamka
20. led 2010

ahoj holky. Rening znamená to, že máš buněčnou imunitu mírně pozitivní. Já taky beru prednison a máme sex s kondomem.. Včera jsem byla v Artu a nechala jsem si napsat papíry na laparoskopii a hysteroskopii. Zítra se tam jedu objednat. Protože todle prý musí objednat primář. Tak uvidíme snad tam něco najdou.

renig
20. led 2010

Děkuji za odpověď mladamamko, já jdu do Artu dneska, tak jsem zvědavá, už bych to chtěla všechno vědět 😅 U mne laparoskopie asi nemá cenu, ale uvidím co mi řeknou. Myslela jsem, že se stimulkou začnu začátkem února, ale podle těch výsledků budu museta asi počkat 😠 . Tak ať ti ta laparoskopie pomůže a konečně se to podaří. Vy máte spermiogram v pořádku?

mladamamka
20. led 2010

no taky ho úplně v pořádku nemáme. Já nevím jak tu alergii máš ty, ale já čekala jen měsíc a pak jsem šla do dalšího pokusu. NO já chci zjistit u té laparky jestli mám srůsty a ta hysterka je taky dobrá to se TI podívají přímo do dělohy. Tak uvidím.

jara
21. led 2010

Rening, taky se mi zdá, že se to nějak všechno vleče...My jdeme v SO na kontrolní krevní testy, pak ultrazvuk a podle testů se uvidí co dál. Chjo, kdybych věděla, že to bude všechno tak na dlouho, tak jdu do toho o pár měsíců dřív... 😒

lenkacar
21. led 2010

ahoj holky ..já půjdu od března do nové práce ,tak nevím jak to bude u nás s tim miminem..jinak reni my máme vyšší hodnoty ,ale diagnoza skoro stejná a opatření 😉

lenkacar
22. led 2010

mamko tys nejela na kontrolu?????????? 😕 žes šla hned do dslšího pokusu ,na mě chtěj kontrolu

mladamamka
22. led 2010

Leni to záleží na Tobě jestli na tu kontrolu pojedeš nebo ne. Mě řekl Špička, že stejnak ta alergie se IVF obchází. Na tu laparku mě objednali na 23.3. takže do té doby budeme zkoušet sami. Možná pak někdy se objednám na kontrolu do Prahy, ale zatím to nechám být.

renig
22. led 2010

Holky, tak jsem byla v Artu, dostala jsem Prednison a prý klidně můžeme od února začít se stimulkou, navrhl mi dlouhý protokol s tím Puregonem nebo jak se ty pera jmenují a budu doufat, že mi zbydou alespoň nějací zmrzlíci. Po prvním pokusu nemám nic. Jinak ordinoval Š. a nemám z toho moc dobrý pocit, chtěla jsem vysvětlit nějaké hodnoty z té zprávy a on to nevěděl 😨 Chápu, že nemusí vědět všechno, ale nevěděl co znamenají ty procenta a tak.....
Musíme se ještě rozhodnout jestli do toho půjdeme teď nebo to necháme až na květen nebo červen 🙂
Jinak Leni, taky mám v té zprávě, že můžu přijet na kontrolu do Podolí, ale už tam nepojedu. V podstatě mám pocit, že kdyby mi ten Prednison dali rovnou bez toho imuna, tak se nic nestalo....

petreva
3. únor 2010

Jdu se na vás všechny podívat!!!Koukám, že u pár jmen krásně svítí týdny...LENI, MAMKO, to mě mrzí, že stále není bublinka v dohlednu...ach jo. I ostatním přeju ať se už KONEČNĚ dočkají!!!
LENI, kde budeš pracovat od toho března??
Mějte se hezky a hodně štěstíííí. 😵

hedi
4. únor 2010

Ahoj holky, našla jsem docela zajímavý článek článek o nové metodě IVF s pravděpodobností 80% http://www.primazena.cz/zdravi-a-krasa/zdravi/c...

kinguse
7. únor 2010

ahoj holky, tak se k vám přidávám jako "pacientka" ARTu 😉 ...určitě mě mezi sebe vezmete, že jo 😀 😀
Taky čekáme na IVF. Bohužel moje diagnoza je předčasné ovariální selhání! Vaječníky téměř seschnutý, vajíčka žádný,takže budem čekat na dárkyni. Teď nás čeká genetika a až budou výsledky,což doufám,že budou dobrý, tak se zapíšem do pořadníku a budem čekat. Říkal dr,že většinou max.do půl roka mají dárkyni,tak snad se to brzo povede 🙂 A hlavně doufám,že i pak samotný IVF bude úspěšný!!!...jinak se ani přemýšlet nemůže!!
Trochu jsem si to tu pročetla,tak přeju všem,ať se už konečně zadaří!!!!

mladamamka
9. únor 2010

Ahoj kinguse vítám Tě mezi námi i když tadle naše diskuse ňák utichla.

lenkacar
9. únor 2010

ahoj holky ,já si dlaa oraz úplně ..na vše jsem se vybodla a od března jdu do práce ,snad tam vydržim dýl jak minule ..bude to značkový oblečení .. 😉 já byla po tom prednisonu zralá vladíse zabít

lenkacar
9. únor 2010

hedi to je pěkný ,než to dojde do čech ,tak budu po přechodu 😀 😀 😀

suvik
13. únor 2010

ahoj Leni, po dlouhé době jsem zavítala na koníka a jsem ráda, že tě tu vidím 🙂 🙂 🙂
jsme na stejný lodi, taky na všechno dlabu....už dlouho a nemůžu najít sílú to změnit, nenávidím to věčný čekání, nervy, stresy....tak nedělám nic a jsem relativně v pohodě, protože se na nic neupínám.
Měj se!! pa pa pa

lenkacar
13. únor 2010

suví papa moc ráda tě vidim ,jsem ve stádiu nic nedělání ,jen musim odvolat imuno kontrolu...už nejim predni a nepoužíváme gumu,počkám co bude v nové práci a pokud šílenost tak nad tim začnu uvažovat ,ale ted nechci ..cítim se jak zahnaná do pasti ..

suvik
13. únor 2010

já po imuno vyšetření brala skoro 6 měsíců Prednison a bez kondomu ani ránu a stejně to bylo na prd, ale nikomu to nevymlouvám, nám to nepomohlo, ale četla jsem tu(když jsem tu byla každý den, několikrát), že to některým párům pomohlo, nám ne...
dr Špička mi pak v Artu řekl, že na to nevěří, ale dal mi svobodnou volbu výběru, já to zkusila a věřila tomu, zázrak se nestal, jsem pesimistka, snad moje zkušenost neodradí ostaní
před vánocemi jsem si říkala, že na jaře půjdeme do Artu, zkusit zase štěstí, přiblížilo se to a já tam nechci, oddaluju to...chci miminko, ale nějak nemám sílu na ty procedury a případné další zklamání.....

lenkacar
20. únor 2010

co to vidim ,že tady nikdo není?!suví vim jak to myslíš ,já se taky spíš smířim s tim ,že nic nebude ,než když se pro to něco fakt dělá a ta naděje tu je a pak přijde zklamání ,neni na to síla ..vim přesně o čem píšeš ,já si dala oddych a uvidíme co tenhle rok přinese ..špatně snášim hormony ,rozjíždí mi to moje deprese ,začátkem února jsem s tim sekla ,bych ho doma asi zabila ,ale ted to zkusim znova ,poctivě papat predni,ale neslibuju nic ..docela mě ted nakopla jedna holka ,kterým se opakovaně nedařilo a po imunu a léčbě našla //..dle mého duševního rozpoloýení to necham náhodě ..až se mi bude chtít tak to znova zkusíme ,plány okolo mimina už mě hrozně unavují 😉

kinguse
21. únor 2010

ahoj,koukám,že každá máme nějaký jiný problém. Když mi dr řekl mojí diagnozu (podotýkám,že jsem pro jistotu byla u 3dr a pak ještě v ARTu),tak jsem se rozbrečela a nechtěla jsem tomu věřit. Průběžně zkoušela hormony, bylinky, snažili jsme se sami..ale bylo to na prd. Odstupem času jsem si připustila,že ten problém je a zobu zas hormonky jak divá, tloustnu, nálady otřesný (který samozřejmě manžel nechápe ☹ ) a doufám,že v ARTu nám pomůžou. Ale jak píšete, člověka to unavuje. A to jsem ještě nezažila to zklamání po "nepovedeném" pokusu ☹ ..a jen doufám,že mě to nečeká..asi jako každá z nás. Takže přeju hoooooodně sil 😀

lenkacar
21. únor 2010

kingus..naděje umírá poslední..já začla zase zobat prášíky a třeba už to letos fakt vyjde ..problémů jsou mraky proč to nejde a někdy se jim povede vyhrát a sen někomu i splní ..nedávám nikomu vinu,to ne ..jsou tam moc fajn v artu

suvik
23. únor 2010

souhlasím, že v artu jsou fajn a souhlasím i stím, co jste napsaly

lenkacar
23. únor 2010

suví ahoj ..já se s tim docela potýkam ,někdy tu sílu mám ,jindy ne a můj muž už je taky laxní jak mě vidí ..jenom fnuká že dítě neni ,ale už mě tak nenutí jak to dělal dřív

lenkacar
23. únor 2010

na kontrolní imuno asi nepojedem ,prostě po nějaký době sjedem do budějc at se na mě mrknou a rozhodnou jestli něco podnikat ..ted jsem měla tak silnou ovulaci ..ale v mým věku už jí taky nemám pokaždý .. 😝

lenkacar
23. únor 2010

nevíte jestli tam v artu nemaj od novýho roku nějaké změny v ceníku třeba?

barabasek
24. únor 2010

Ahojky všechny zdravím 🙂
Ceník mají stále stejný