ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
23. čer 2010

ty jo lali ten ale kouká jako dospělák 😕 ,to bude hlídač .. 😵 bar tak to je dobře když maj přirozenej respekt ,tak to máš v sobě .. 😵

lenkacar
23. čer 2010

jinak kontrolní imuno nedopadlo příliš dobře ..jsme z toho oba nějací divní..a přešlý ..nechce se o ničem bavit ..achjo

lenkacar
23. čer 2010

Spg dost zhoršené,chcíplo i co dosud žilo ,zůstalo něco ..no žádná sláva a k tomu bakterie v ejakulátu a já pozit. chlamydie a alergie se jen mírně zlepšila ..doporučen nadále gumi sex a prednison a v 7tt gravidity jet k nim znova na kontrolu

lalina846021
23. čer 2010

Ahojky holky!Leni nevzdávej to,ještěto není stracené................musíšpořátvěři............moje známá tna to bylajako vy a teďčeká dvojčátka holčičkypo 8letech snažení a přišla do toho přirozenou cestou.............zázraky se dějí

lalina846021
23. čer 2010

tady ti posílám důkaz

lalina846021
23. čer 2010

taky mi to dodalo naději..............bylo jí řečeno že děti mít nikdy nebude 😠

lenkacar
24. čer 2010

lali manža je z toho zdrblej dost ..nechce se mnou vůbec mluvit ..o děcku už vůbec ..v práci je to taky peklo ..nevim jestli ho ještě dfonutim na nějakej pokus..koupila jsem si u nás ve slevě príma hadérek na sebe ,to bych mohla mít jako těhu hadr.. 😵

cajovna
27. čer 2010

ahoj Leni, to je mi vážně moc líto. Já byla teď na 2. IVF a byla to hotová katastrofa, musím říct, že Art to těžce nezvládl a to co následovalo potom byla slušná procházka peklem.

len089
27. čer 2010

Ahoj holky prominte že vám sem lezu.CHci se zeptat jsk jste vARTu spokojeni.Já tam chdim už rok a něco
Mám za sebou 1 IVF a 2 KETY.Ten druhý dost zvorali, protože mi dali špaatný dávkování léku a napravovalo se to až 3 dny po transféru.Uvažujeme o přestupu jinam, ale zase se nechci unáhlit.

lenkacar
27. čer 2010

já měla ted rok přestávku tak nevim.. 😕

lenkacar
27. čer 2010

třeba tulík taky změnil car a stejně se nepovedlo .. 😔

cajovna
28. čer 2010

len089 ahoj, změnu CARu ti mohu jen vřele doporučit, sama si vyčítám, že po tom, co byly problémy při 1. IVF jsem to neudělala ☹ protože 2 IVF zpackali úplně příšerně, byly problémy při OPU i při transféru a po transféru, tak jsem volala dr. a ten mi řekl, že jestli si myslím, že mám problém, tak mam zajít na nejbližší odd. gynekologie ... (SKONČILA JSEM NA SÁLE 30 hod. po transféru)
Teď jsem se měla objednat na ultrazvuk po měsíčkách na kontrolu a vůbec mě nechtěli vzít s tím, že mi paní recepční zruší termín a má v tom zmatek, tak prý mi zavolá nový, už nezavolala, nechala jsem ji den v klidu a volala tam znovu a světe div se, vzala to sestřička a volných termínů mraky...

Od minulého roku šla jejich úroveň rapidně dolů, je to už bohužel poznat i při stimulaci.

Už jsem zahájila sondování jiných center v "dostupném" okolí a zatím se mi jeví jako nejlepší CAR v Praze. Dokonce dělají i konzultace po emailu 🙂 🙂 .

jaru30
28. čer 2010

ahojky, zdravím po delší době 🙂
holky to mi ani neříkejte... 😕 😕 😕 já byla v Artu loni v září a maximální spokojenost, i s přístupem personálu i s výsledkem, zadařilo se na poprvé.....
Do dvou let si tam chceme jít pro zbylé zmrzlé děti, tak snad to bude ok 😅

lenkacar
28. čer 2010

caji a co se ti stalo po transferu? já teda měla akorát ten hyperstimulák ,jinak jsem byla spokojená

irinka
28. čer 2010

Ahoj holky, také mám za sebou 1xET a 2xKET v ARTu a jsem rozhodnutá na 95% že jdu pryč... po tomhle všem mě nenabídli ani imunologii nic, jen at si zavolám až budu chtít jít na druhý pokus že všechno připravý. Pak jsem si tam volala že bych imuno chtěla, a tak jestli ho prý teda opravdu chci, tak že mi ho teda napíšou...přístup - bez komentáře, a po přečtení příspěvků od Caji a Len089 už nad tím odchodem nebudu asi ani přemýšlet ale rovnou ho zrealizuji....

cajovna
28. čer 2010

ahoj Leni, hyperstimulák jsem měla taky, jen si toho při transféru nikdo nevšiml, šíleně to bolelo, naříkala jsem cca 15 min, než se ten transfér na podruhé do dělohy vůbec podařilo zavést, že tam přes močový měchýř nebylo vidět, bylo "tím, že jsem málo pila", ne tím, že už tam musela být volná tekutina, že mi bylo nazvracení, nemohla jsem pořádně ani sedět, jak mě bříško bolelo (to se asi přisuzovalo ne příliš povedené OPU, atd., jsem jim to říkala, tak prý si mám zvyknout, že to mi teď bude pár měsíců... ☹

len089
28. čer 2010

Ahoj holky,taky chceme jít pryč.Asi pujdeme do CAR v Motole.Stou imunologii máte pravdu.Šla jsem na ni hned po 1 IVF ale bylo to o tom že jsem Špičku snad hodinu ukecávala a že jestli mě tam nepošle tak do KETu nejdu.Samozdřejmě mi našli problém.Mám endometriozu a na imunu mi doporučili ji přeléčit(bylo by to v tý době dobrý,protože jsem měla mrazáčky.Takže by jsme pak nemuseli na nic čekat) Samozdřejmě Špička nechtěl o tom ani slyšet, že on o tom nemůže rozhodovat.Pak nechápu kdo by o tom měl rozhodnout když endometroza způsobuje problém s početím,mám kvůli ní na prd imuno a on by měl dělat vše pro to aby to klaplo.
Tet už žádný zmražený nemáme.Endom. se léčí min. 6 měsíců a pak to trvá než zase naskočí vaječníky 🙄
A nehledě na to že oni ani nic dělat nechcou akorát další IVF .
A nehledě na to že z imuna mi zjistili ještě něco z krví a dali mi anopirin a to měli taky keci když jsem chtela aby mi ho napsali fakt jak prdlý 😖

lenkacar
28. čer 2010

čus holky no je pravda že jsem si o vše musela sama říct ,ale pak zase musim říct ,že veškerý žádanky vše po telefonu rychle poslali a bez řečí..chystám se tam zavolat o recept na prednison ,který mi nechce vystavit moje gynekoložka a ani na obvodě ..a jestli půjdu nejdřív na imuno před ketem nebo po ,to jsem si rozhodla já sama ,Michálek mi nabízel počkat po výsledcích ,moje volba byla taková ,že ted nemáme mrazáčky a musíme do nového pokusu 😝 ,je teda pravda že z transferů jsem měla divné pocity,jednou to bolelo jako blýázen a nic neviděl že jsem měla moc plnej močák ,podruhé jsem měla prázdnej močák a taky nic neviděl a bolelo to středně a po 3 to nebolelo vůbec a zase nic neviděl protože jsem měla úplně prázdnej močák .. 😕

suvik
28. čer 2010

To co tu píšte je vážně strašný a dost mě to vyděsilo, ve čtvrtek mě čeká odběr vajíček 😖 😖 😖

suvik
28. čer 2010

jsem v rozjetém vlaku, ze kterého nejde vystoupit, tak to snad ve zdraví přežiju ☹

achalteke
28. čer 2010

ahoj holky, jen nakukuju jak se vám tu vesměs vede....
Leni tak co? Kdy už?

lenkacar
28. čer 2010

ahoj jájo 😵 no my půjdem do dalšího pokusu na podzim ,až budu mít něco v práci odděláno ,abych měla nárok na penízky ,suví no ahojky holka tak tys mi zatajila stimulaci tak to ti přeju moc pěkných vajuch ..

lenkacar
28. čer 2010

no nevím..jestli se tam něco změnilo ,říkám já tam rok nebyla a ani nevím jestli to může on nějak ovlivnit jak to tam dá .. 😔 pak vždy dodal je to tam a jestli ,tak se to ujme ..nikdy mě nenapadlo si myslet ,že by to byla jejich vina ,spíš je vina v mém těle ,že pitomě reaguje ..

achalteke
28. čer 2010

@lenkacar tolik bych ti to přála, aby už to klaplo, budu tě pokradmu sledovat jak se ti daří...
i ostatním holkám co nejdřív miminko v bříšku 🙂

lenkacar
28. čer 2010

jsi hodná jájo..nu uvidíme jak to dopadne ..

suvik
29. čer 2010

nezatajila, jen jsem nevěděla co psát. Nedělá mi tenhle proces nějak zvlášť dobře. Nemyslím tělesně, moje tělo se s tím zatím vypořádává dobře a pevně věřím, že to tak bude i dál. Ale moje duše se s t ím těžko srovnává. Ani ve snu mě nenapadlo(i po tolika letech neúspěchů), že se budeme snažit o početí někde ve zdravotnickém zařízení. Vážně mi to nedělá dobře ☹ A pak když tu čtu o komplikacích a názorech holek, co měly smůlu, bojím se. MOC SE BOJÍM ☹

lenkacar
29. čer 2010

suví ..každá jsme jiná a jestli ti to nedělá dobře ,tak to nečti ..psychika je důležitá .. 😉 já myslím že nikomu nedělá dobře se o dítě prosit doktorů.. 😖

jaru30
29. čer 2010

Ahooooj holky 🙂

Suvi, to nečti....je spousta holek, co jsou spokojené a co jim to vyšlo!!!!! třeba i na poprvé, jako mě 😉
Tohle je hrozně individuální a neznamená to, že když měli problémy ostatní, že je budeš mít taky!!! 🙂 takže neboj se nic!

Mě to třeba nevadilo, jít do Artu. Nevidím to jako problém. Dneska už je to zákrok jako každej jinej 🙂 Tolik lidí má problémy s otěhotněním. Špička říkal, že v budoucnu už se děti nebudou dělat jinak, než uměle.
Hele, ber to tak, že aspoň se člověk nemusí namáhat v posteli. Vem si, jak je to pak otravný, když už je to pak třeba rok z povinnosti "šup, musíme na to skočit, dneska mám ovulaci 😉 Mě to teda pak děsně nebavilo 😀 Takže to byla svým způsobem úleva 😀 Dneska, když jedem kolem Artu, tak Matýskovi říkám "koukej, tady mi tě udělali" 😀

lenkacar
29. čer 2010

jaru to je hezky napsané ..ono s každým neúspěchem ty obavy rostou a plně chápu co tu holky píšou ,ale je fakt ,že jsme každá jiná a co se povede jedné hned tak u druhé to vyjde třeba na po3 a někdy i dýl ..je škoda ,že se to nevede na poprvé,to člověk vydrží snadno a ty růžové brýle mu na tom nose pevně drží .. 😔 😉 ,mě už spadly před 2lety .. 😝 a co pokus to strach ,to je normální ...to zklamání hodně bolí ,ale suví ber to tak ,že je to šance .. 😉

jaru30
29. čer 2010

já vím Leni, že to máte těžký 😔 ale nikdo to v životě nemá jednoduchý, nám se sice podařilo miminko na poprvý, ale zase se na nás lepí smůla v jiných věcech.... 😒
Já myslím, že se dočkáte všechny, některá dřív, některá pozdějc. Ty zklamání jsou těžký, umim si to představit, ale my ženský jsme silný osůbky a zvládneme to!!! ostatně co jinýho nám zbejvá....