ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

jara
22. črc 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jaká je podmínka k umělému oplodnění. Jestli stačí rok snažení nebo to zas není tak dlouhá doba na přemýšlení o umělým??? Dík za odpo. Žádné problémy nemáme, ani manža ani já.

lenkacar
22. črc 2009

ahoj podle mě je to spíš o tvé psychice jak moc rychle to chceš..chápu dobře ,že máš kontrolní spermiogram?

lenkacar
22. črc 2009

záleží na spoustě věcí kolik ti je let,jestli chceš podstoupit celé tohle martirium ,cpát do sebe hormony a zadarmo to taky neni ...pokud se shodnete s manželem na tom ,že to mimi moc chcete tak se objednej do artu a můžete využít jinou léčbu než umělé oplodnění ..neni to taková zátěž pro tělo a je to mnohem lacinější ..pokud jste v pořádku ,mohlo by vám to klapnout ..nebo daj nějaké prášky ..to umělko je fakt ta poslední štace!!!!!!!!!!!!!!!

tulik1
22. črc 2009

dobre ranko holky, dneska je na obloze teda vymetynu, zadnej mracek, asi se jim ta predpoved vydarila 🙂 , ja jsem dneska pospavala az do ctvrt na deset, to se mi nestalo uz leta 🙂 preju vam vsem krasny stredecni den 🙂

jara
22. črc 2009

Lenkacar, dík za odpo! Spermio už máme za sebou - dopadlo velice dobře, mě dělala Dr. krevní testy na hormony - taky ok, ovu probíhá bez problémů. Dokonce jsem brala i 3 měsíce Clostilbegyt / i když jsem nepochopila proč, když u mě ovu probíhá normal/ s následnoou injekcí Pregnylu. Možná aby byla jistota a zvýšila se pravděpodobnost, nevím. Cvičila jsem mojžu a chodila na mobilizace, taky nic. Myslím, že jsem už pro to udělala maximum...chjo, možná právě proto. 😒
Leni, a vy se jak dlouho snažíte??

jara
22. črc 2009

Jo, jinak mi bude příští rok 30 a manžovi 32...

tadelka
22. črc 2009

hezký den všem 🙂

lenkacar
22. črc 2009

ahoj holky ..no jaro je čas začít s mimčem to jo ..my jezdíme do car rok a nic zatim ..už mám jen poslední IVF a 1 zamražený embroušky na přenos ..každopádně si myslím ,že by stálo za to se objednat do artu a poradit se ,jsou to odborníci ...co sem chodí BArabašek ta chodí do artu zatim na IUI ,je to zavedení spermošů přímo v ovulaci ,někomu se zadaří hned ,někomu později a někdo až pak přemýšlí o IVF..v artu jsou moc příjemní ..nic za to nedáte ..

jara
22. črc 2009

Lenkacar, děkuju. chci příští týden zajít za mojí gynDr. a domluvit se na dalším postupu, popř. navrhnout Art v CB. Jsem zvědavá, co mi na to řekne. Každopádně si myslím, že teď mám na to ideální podmínky, jelikož jsem bez práce, takže mám spoustu času...
Nevíš náhodou, jak často se tam pak před IUI nebo IVF musí docházet?? Bydlím totiž v Táboře...

lenkacar
22. črc 2009

já to mám taky 60km do artu ...my tam byli jen na krvi a spermiogramu pak na utz a pak se jelo pro léky ..poprvé je jen pohovor o co komu jde a oni navrhnou léčbu ..do artu se můžeš objednat sama nepotřebuješ doporučení z gyndy.. 😉

dulinka2
22. črc 2009

Tak holky dnes jsem si volala do ARTu, jak jsem včera psala odebrali mi 17 vajíček, z toho bylo možno k oplodnění 12 a z toho se 11 plně oplodnilo takže v pátek jdu na přenos....... 😉 😉 😉 Uvidíme kolik jich vydrží...... Byla jsem taky u gyndaře a nechala si napsat neschopenku, moc se mu to nelíbilo,když prý mi nic není, nevím asi měl zase špatnou náladu - napsal mi to do 31.7. tak se pak asi nechám uschopnit nebo já fakt nevím....... Jsem ten blbej typ, co pořád přemýšlí nad tím co ostatní a co si asi řeknou, co si budou myslet v práci a tak....... ale asi bych teď měla myslet hlavně na sebe...... Jsem fakt hrozná....... 😅 😅 😅

lenkacar
22. črc 2009

duli to mysli na sebe ,vim že to gyndaři neradi dělaj ,ale máš na to nárok ..

dulinka2
22. črc 2009

no Leni uvidím, jak to bude probíhat - ale ta představa, pokud to vyjde, zůstat doma 9 měsíců mě děsí já potřebuju kolem sebe lidi, ale to je brzo předbíhat, uvidí se za tři týdny....... 😖 😖 To je ale doba.......

lenkacar
22. črc 2009

na to je fakt brzy myslet ...

dulinka2
22. črc 2009

jojo já vím..... 🙂

lenkacar
22. črc 2009

ale pokud ti bude dobře a nemáš náročnou práci nemusíš být doma to tě nikdo nenutí 😉

dulinka2
22. črc 2009

No to víš Leni já dělám na odddělení pohledávek a to není zrovna nejklidnější práce, je to dost psychicky náročné, je nás tam hodně, plno vypjatých situací neříkám, že by se to nedalo zvládnout, ale já se svojí povahou, kdy prostě všechno řeším a beru si moc k srdci nevím nevím.......uvidím jak to bude.....

lenkacar
22. črc 2009

hlavně se rozhodneš podle toho jak by ti bylo v těhu .někdo je v poho ,jiný 24hod,. kamarádí z hajzlíkem

dulinka2
22. črc 2009

tak to vidíš, zase řesím situaci, která ani nenastala........ ☹ ☹ pokud budu po mamince tak hajzlík bude mé druhé jméno..... 😀 😀

dulinka2
22. črc 2009

No nic půjdu s kámoškou na kafčo, abych si trochu vorazila, zítra budu muset uklízet, čeká mě převléct postele, vysát, vytřít, vydrbat koupelnu, a taky nakoupit zásoby, abych pak mohla jen ležet a lenošit.......,.Tak zatím AHOJ

tulik1
22. črc 2009

duli tak to jsou super cislicka, moc gratuluju a preju ti aby ti to krasne uteklo a uz si mela mimisky u sebe a to az do konce dubna ... tak nejak to vychazi ne? 😉

lenkacar
23. črc 2009

čus holky a co ty tulí?přeju hezké ránko

cipisek007
23. črc 2009

Dobré ránko holky!

Tak co? Je aspoň jednou jedinkrát úspěšnej červenec??

dulinka2
23. črc 2009

Dobré ráno, to je hrozný, člověk by se mohl válet a spát do kdy by chtěl, ale vůbec to nejde, tak už lítám a uklízím..... 😠 😠 😠
Tuliku ještě jsem to ani nepočítala na kdy by to vyšlo 😉 ale máš pravdu někdy v dubnu...... 😎 To by bylo fajn brácha a sestra jsou taky dubňátka....... No a ta otázka už tu dnes padla CO TY?????? 😲 😲 😲

tulik1
23. črc 2009

dobre ranko holky 🙂 , zatim se drzim a netestuju, dnes jsem desaty den - zitra by mela dorazit ms ... pri minulym KETu jsem to dostala 13 den a ms byla s dvoudennim zpozdenim. Pokud nedorazi, testnu v nedeli 😉

dulinka2
23. črc 2009

Tuliku ty nás ale napínáš, to já tak dlouho asi nevydržím, ikdyž těch zklamání nad negativním těhu testem už bylo tolik, že nevím jak tentokrát to testování ustojím....... 😅 😅 😅 Držím pěstičky ať to v neděli vyjde..... 😉

dulinka2
23. črc 2009

Tak já už vím, že budu testovat 10 den, tj. 2.8. budeme mít s manžou výročí svatby, tak by to byl krásný dárek, ale zase by nám to mohlo výročí pokazit,,,,,,,,, 😕 😕 No nic jdu raději pokračovat v uklízení, než se zase začnu oddávat úvahám....... 😀 😀 😀

tulik1
23. črc 2009

duli ja se tak strasne bojim neuspechu, ze bych nejradeji netestovala vubec ..., ale v pondeli jdu na kontrolu na gyndu, kde mam vystavenou neschopenku, takze si ji bud budu nechavat prodlouzit, nebo ukoncit ... zalezi na vysledku testu a pak jeste na krvi

dulinka2
23. črc 2009

Tuli nemáme to jednoduché...... 😖 😖 ale já věřím, že bude líp....... 😉 😉

tulik1
23. črc 2009

no duli, snad mas pravdu 🙂

dnesek a zitrek mi utece, dnes prijede odpo mamca a bude tu spinkat, zitra rano odjede a odpo prijede kamoska, je ve ctvrtym mesici, bude tu spinkat, ja jsem totiz samad doma, protoze manzel jede dneska s pejskem na tridenni vycvikovy tabor 🙂 - jsem zvedava, jak to bez nich vydrzim ... ☹