ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

gabinaf
2. říj 2009

Ahoj holky,
ja vim i o dalsich artackach s uspesnym koncem, jen proste nechodi na webovky tohoto typu 😅

marcelkap
2. říj 2009

No jo, ne každej je takovej "pošuk" jako my a nechce si "povídat" s ostaníma holkama se stejnými problémy nebo radostmi 😵

lenkacar
2. říj 2009

asi tak holky páč jinak by to z artem vypadalo dost bledě 😝 😝 😝 😝 😝 tak to je dobře míšo více takových zpráv sem hrňte ,gabi zdravím... 😉

cipisek007
2. říj 2009

Leni, kdepak, vy se zachvíli všecky přesunete k nám do těhulí 😉

allisska
2. říj 2009

Cipísku,kéž bys měla pravdu😉

mirabela
4. říj 2009

Ahoj holky, koukám, že je tu trochu mrtvo 😉 Doufám, že je to proto, že si pěkně užíváte víkendu. Tak hezkou neděli, Šárka

jaru30
4. říj 2009

Ahojky, já jsem taky Arťačka. Byla jsem tam poprvé, gynekoložka mě tam poslala rovnou, po roce marného snažení. Ona tvrdila, že půjdu jen na IUI, ale nakonec z toho bylo ICSI. Byla jsem tam koncem září, chtěla jsem jednoho mimíska. Strašili mě, že si tím zbytečně snižuju šanci, ale zadařilo se!!!!!! Před pár dny jsem si dělala test. Jsou tam // . Dělám si je teď každej den, úplná závislačka 😀 V pátek jdu na ultrazvuk, tak snad bude vše ok. A snad se bude mimi dál vyvíjet....Moc vám všem přeju, aby jste brzy našly na testu 2 čárky a dočkaly se vytouženého drobečka!!!! 😵

cipisek007
4. říj 2009

Jaru!! Moc moc gratuluju!! Připoj se častějc a dávej vědět, co a jak, dyžtak nakoukni i do těhotenství, tam máme taky skupinu a máme tam jen jednu ARŤáckou těhuli, ostatní jsme už maminy 😉

marcelkap
4. říj 2009

Ahoj všem, doufám, že jste si užili krásnýho počasí o víkendu jako já 🙂

Jaru, to je skvělý. Moc děkujem za takovou pozitivní zrpávu, moc to tady potřebujem 🙂 Je to výborný, že se zadařilo takhle rychle. A s tou testovací mánií to úplně chápu, asi na tom budeme všechny stejně.

jara
4. říj 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po vstupním pohovoru se přistupuje k samotnému IVF? Dr. říkal, že to trvá cca 2 měsíce, je to pravda? Bojím se, abych teď zbytečně nečekala a pak se dozvěděla, že k IVF dojde až za půl roku.
Jaký je postup? Dělaji nějaká vyšetření nebo jim stačí ty vyšetření, co dělal můj Dr.??
Dík za odpo.

jaru30
5. říj 2009

Já měla od svý gynekoložky udělaný hormonální testy a přítel spermiogram. Nic víc. Při prvním setkání v sanatoriu (koncem července) nám znovu vzali krev a přítelovi udělali druhý spermiogram. Na druhém setkání (za týden) nám řekli výsledky, jakou metodu budeme dělat a pak jsme čekali na ovulaci, aby bylo vidět, jak "zraju". Při další MS už jsem si pak začala píchat hormony. 10. den MS odběr vajíček a 14 den (21.září) mi jednoho mimíska šoupli zpátky. Takže ono to skutečně na ty 2 měsíce vychází......

jara
5. říj 2009

Ahoj Jaru, děkuju za odpo.. 🙂 A nevíš náhodou, jak je to, když bych dejme tomu měla jít 10 DC na odběr vajíček, ale zrovna měla službu v práci... píše se neschopenka nebo jak to je? Popř. na jak dlouho? To je člověk na nemocenské do té doby, dokdy se nedozví výsledky?? Musím dodat, že dělám směnný provoz, 12 hod a noční...a jak to zakamuflovat, aby se v práci nic nedozvěděli????

salute
5. říj 2009

ahojky holky ahojky jara neschopenku dostaneš protože po odběru a i po vrácení musíš být v klidu..mě to ani tak dloho netrvalo šla jsem tam před mrchou a hned po mrše jsem stimulovala myslí druhý den cyklu..

jara
5. říj 2009

Salute, díky. Jen nevím, co budu blábolit v práci, na co že mám neschopenku... 😒 A jak to chodí, to mi musí můj gyndař vystavit nějaké doporučení či co a já se tam pak objednám?

marcelkap
5. říj 2009

jara: Já mám taky problém v práci, nesmí se to nikdo dozvědět. Tak jsem si došla k mýmu dr.gyn. a on mi napsal propustku. Řekla jsem mu, že jsem byla v Artu, ale že nemůžu přinést do práce od nich razítko, tak mi ho dal on. A myslim, že tu neschopenku by ti taky moh napsat, když se s ním domluvíš a vysvětlíš situaci.
Tvůj dr. by ti měl napsat žádanku a když se zaregistruješ např. v Artu, tak už spadáš do jejich péče a ke svýmu dr. se vracíš už těhotná, po potvrzení těhu v Artu.
Pokud jde o ten časovej horizont, tak mě napsal dr.žádanku 17.9., hned jsem se objednala na 23.9. do Artu. Tam manželovi vzali krev a mě dělali UTZ. Předtím jsme měli jen manželovo spermiogram, ale stejně ho chtějí dělat ještě jednou. Byli jsme tam zrovna v době asi 4 dny před mojí ovulací, tak nám dr. řek, že se máme snažit a pokud dostanu menstruaci, tak se objednat na odběr krve na hormonální profil. Pak je jeden cyklus testovací a zkoumací a pak se jde na "akci" - podle toho co ti stanoví - jestli IUI nebo IVF. Takže to na ty dva měsícce vychází. Taky jsem se bála že to bude trvat dlouho, ale jde to fakt celkem rychle.

jaru30
5. říj 2009

já v práci rovnou řekla, že jdu na umělko. I proto, že chci bejt celých 9 měsíců doma, tak aby si za mě našli náhradu. O co jde, v dnešní době už umělý oplodnění neni nic divnýho....problémy má spousta párů.
Do sanatoria jsem šla s doporučením od gyndařky. Zavolala jsem a objednala se. Do týdne byla první schůzka.....
Když jsem pak šla na odběr, tak jsem hned po probuzení z narkozy dostala papír pro mojí gyne, kde bylo doporučení pracovní neschopnosti. Doktorka mi ji druhý den potvrdila (další kontrola bude 15.10.). Vzhledem k tomu, že jsem těhotná 🙂 tak by jí měla prodloužit.
Víš co, v sanatoriu říkali, že umělko se bere jako rizikový těhu a ženská má bejt co nejvíc v klidu. Já do práce vstávala ve 4 ráno a dávala si 12tky. Nechtěla jsem riskovat. Žádná práce nestojí za to, aby ohrozila mimi. To je teď pro mě nejdůležitější 🙂

jara
5. říj 2009

Holky, díky a Jaru - velká gratulace!! 🙂 Dělali Ti IVF? A vyšlo hned napoprvé??

mirabela
5. říj 2009

jaru: Přidávám se ke gratulantům, držím pěsti Tobě i mimískovi. Díky za popis, co s Vámi dělali, hned si to člověk líp představí. Ty dva měsíce do akce mi přijdou docela snesitelné 😉

mirabela
5. říj 2009

Marcelko, a co bylo v té žádance od Tvého gyndaře? Je to nějaké složité vypisování? Předává jim veškeré tvé papíry? Ke mě tam toho má stoh 😀 Bojím se, aby to v tom ARTu nechtěli všechno znovu vyzkoumat sami 😅

jaru30
5. říj 2009

Jojo, vyšlo to hned na poprvé 🙂 Nevěřila jsem vlastním očím.
Moje gynekoložka tehdy říkala, že půjdu zřejmě jen na IUI. Jenže v sanatoriu znovu udělali příteli spermiogram a prý dopadl mizerně (když ho dělala gyne, tak byl jen lehce podpůměrnej). Tak nevím. Každopádně mi navrhli ICSI. Odebrali mi 13 vajíček, 10 z nic "napíchli", 7 se oplodnilo a nakonec zbyly jen 3. Nechala jsem si ale jen jedno mimi, i když mě všichni strašili, že si tím zbytečně snižuju šanci. Zbylé zmrazili....V pátek jdu do sanatoria na krev a ultrazvuk, tak snad bude vše tak jak má být 🙂 holky držím vám pěsti, aby jste mě s těma čárkama brzy následovaly 😵
Jinak doktoři v sanatoriu jsou fajn, není se čeho bát. To není jako v nemocnici 🙂

mirabela
5. říj 2009

Jaru, na mě byli v nemocnici moc hodný, tak musím zaklepat, aby to tak zůstalo i nadále. 😎 klep klep

jaru30
5. říj 2009

Mirabellko, tak to máš kliku. Asi jsem měla smůlu na doktory a sestry 😉 ...Ale tady je to fajn, jsou hrozně přátelští a i to prostředí je takové domácké. Na psychiku jen dobře 😀

cipisek007
5. říj 2009

Mili, ahojky!
Krásně udělaný video 😵 😵

salute
5. říj 2009

Míšo ahojík ty dvojnásobná maminko!!co holčičky koukala jsem do albíčka jsou krásnééééééééé závidím ti 🙂 🙂 🙂

marcelkap
5. říj 2009

Šári, v tý žádance byli asi 3 slova 🙂 Něco jako "prosím o vyšetření" 🙂 Nic složitýho to opravdu není. Žádný papíry se neposílaj. Jedině doktor asi napíše poslední výsledky tvoje - mě psal, že po konizaci je to ok (samozřejmě tim jejich nářečím🙂 ) jo a v nemocnici na mě byli taky moc hodný 🙂

Jo a s tou prací - já mám smlouvu na dobu určitou - do konce tohoto roku, takže to musim tajit, aby mi jí ještě prodloužili. To je jedinej důvod proč to neříkám v práci. Jinak na to samozřejmě nic špatnýho neni a rodině a kamarádům to normálně říkám.

cipisek007
5. říj 2009

Mili, děkuju!!! 😵 Byly jsme drobet marodný,a le už je to OK. Máme nově naušničky a jsou to raubířky, hlavně Barunka, to je ďáblík 🙂 Terezka si od ní nechává hodne líbit, ale občas se pěkně ozve a třeba jí jednu majzne. Je s nima sranda 🙂
Jak to vypadá s Tebou? Já nemám moc času dočítat 😒

jaru30
5. říj 2009

Marcelko to je jasný, pokud je to takhle. Máš kliku, že ti budou držet místo. Já musela bejt v práci jako OSVČ, takže jsem musela ukončit spolupráci a jednou budu muset znovu hledat ☹ Držím pěsti, ať ti smlouvu prodlouží!!! Je fajn, mít se kam vrátit 🙂

indigo
6. říj 2009

Ahoj holky!
Vítám tady Jaru a koukám, můžu rovnou gratuovat!!! To je paráda a rovnou na první pokus, no to je pohádka. Tak ať máš pohodový těhotenství a prcek je ok!!! 😎

A taky Jaru - teda budete se mi plíst... 😀 😀 😀 Opravdu to moc neprotahujou, nezbytný vyšetření a další cyklus se může "jít na věc". 😉

A zase mizim, ale já se zase objevim... 😀 😎

jaru30
6. říj 2009

Indigo, moc děkuju, ale zatím ještě nejásám. Teprve jdu na ultrazvuk. Snad bude vše ok. A pak zvládnout ty 3 měsíce....Takže skutečně se začnu radovat až na Vánoce 🙂 Už aby to bylo 😵