ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
7. led 2011

@ira13 konečně akce ..king ,víme to svoje .. 😉 mě taky nejvíc dostal první neúspěch a to stopka při stimulce to jsem utekla s pláčem odtud a to samý ted při tom potratu ..tyhle 2příhody mě dostaly nejvíc ,jinak už jsem ani nebrečela .. 😉

ira13
7. led 2011

@lenkacar z jakého důvodu se zastavuje stimulka? Zklamaná jsem vždycky , teď opět doufám ,že to vyjde. Doktoři říkají že 3 pokusy k otěhotnění stačí. Mám 3 ivf za sebou tak ten ket by měl statisticky už vyjít.

macinaz
7. led 2011

@lenkacar Leni jj,čeká se přesně na to jestli zůstane nebo ... myslím,že to bude vpoho,minule jsme to s mrňousem také zvládli 😉

ira13
7. led 2011

@macinaz je dobré že jste to už jednou zvládli a nestesuješ se. Čekání je vždy nejhorší. Redukce se dělá spodem nebo přes břišní stěnu?

lenkacar
7. led 2011

@macinaz to musí být v poho .. 😉
@ira13 stopka byla těsně před odběrem ,páč slečna Kanková nepoznala dle hodnot že je to v hajzlu a cpala do mě další hormony a já dostaal menses ,2dny před odběrem ,špička pak řikal ,že dle hodnot z krve to bylo jasný že se to stane ,že už mi neměla nic dávat ,byly to naprosto vyhozené peníze a ona si libovala jak je vše v pořádku,doufám že už tam neni .. 😖 😠

ira13
7. led 2011

@lenkacar To jméno mi nic neříká tak doufám že už tam není.To musela být odbornice,když to nepoznala.Co ti to dávala za hormony že ti to spustilo ms?

lenkacar
8. led 2011

@ira13 byl tam nějaký problém s progesteronem a ona to nepoznala ..proto jsem byla v naprostém šoku ,že se to stalo..když tě chválí jak je to v pořádku a za 2dny krev..tenkrát to bylo vyhozených 6tis. a nervy v hajzlu 😔 pak už jsem si dávala pozor ke komu jdu ..normálně jsem se ptala kdo tam je ..

lenkacar
8. led 2011

mělo se to zastavit mnohem dříve
@ira13 ted mi říkala doktorka, že mám na vaječníkách spousty cyst ,díky OHSS ,že se mám těšit na sado maso menstruaci..a že doufá ,že odejdou,tak to jsme dvě .. 😀 ,jinak nevim jestli by dělaly nějaký problém při ketu --snad ne ..z každý stimulace se lížu skoro rok,než jsem v oukeji ..proto na to kašlem..za pár dní 39let ,to znamená přestup ke všeobecný ,ta jediná proplácí po 39roce..už si dojdem jen do mrazáku a balíme to.. 😉

pepek007
8. led 2011

Leni a kdo je Kaňková?? To je nějaká nová Dr? Já o Artu slyšela, že za ty 4 roky cca je tam novej Dr nebo asi DR + maj novou metodu mražení 😉

lenkacar
8. led 2011

@pepek007 byla to doktorka ,nevim jestli tam ještě je ..a ta nová metoda nevim v čem spočívá ,ale předtim mi zamrazili 4 naráz a ted po 2..ale zaznamenala jsem jedno ,že neradi mrazej cokoliv od té nové metody 😠 tolika holkám nezbyde nic ,nechápu to ..jestli kvůli místu ,že maj moc a nebo tahaj další prachy na další pokus,nechci se jim hrabat ve svědomí,ale je mi to divné ..

lenkacar
8. led 2011

fakt chtěj mrazit jen jedničkový ..ale dřív to tak nebylo .. 😒 proto jsem si vydupala mrazení i dvojkových ,já 21 vajec a měla bych 2 v sobě a jinak nic? 😠 OHSS budu rozcházet ještě bůhví jak dlouho ,tak k čemu ty stimulace jsou .. 😠

pepek007
8. led 2011

@lenkacar 4 naráz????? To mi ani neříkej Leni .... 😒 my bychom jich měli mít 5 ale pořád nechápu po kolika nám je teda zmrazili ale přeci ne 4najednou a pak jen jedno zváláš ne??? 😢

pepek007
8. led 2011

@lenkacar no tak to doufám, že jí nechytnu a už tam nebude nějak se toho Ketu začínám i bát a přestávám doufat 😒

dashi
8. led 2011

Ahoj holky, tak jám měla 16 vajíček z toho se jich 14 opolodnilo, tak doporučili prodlouženou kultavaci a zbylo 7 nejlepších, takže 2 zavedli a zůstalo mi 5 nanučků po 2 a 3, tudíž na 2 KETY. 1 KET mám za sebou - negativní, tak mi zbyla ještě 1 dávka.

pepek007
8. led 2011

@dashi Ahojky Daší 😉 díky za odpověd to je plně dostačující a nejspíš to máme taky taky i my 😲 a tobě když rozmrazovali tak ty 3 a všechny to v pohodě přežili a dali ti je?Nebo jsi měla teďka ET s 2 nanučkama a 3 vás čekají?

lenkacar
8. led 2011

@pepek007 já jich měla 8 jedničkových a oni mi je zamrazili na 2krát ,to je na pěst ne? 😠 z 8 kousků 2kety to je na vraždu za ty prachy 🙄

lenkacar
8. led 2011

@pepek007 já se ptala a prej už to mrazej jinou metodou .. 😉 tovíš ten ket je méně šancovej než s čerstvýma ,ale zrovna se může povést ,je to fakt o náhodě jak to tomu tělu sedne .. 😉 já to beru jen jako pokusy ,ale upínat se na to už nebudu ..seru na to ..

lenkacar
8. led 2011

a podruhý jsem měla 3den 8 embryí a 4 den mi řekla při transferu že mi dá jen dvě a zbytek nic .. a když jsem řekla že je chci zmrazit ,tak najednou někde vyštourala ještě 4 dvojkový 😠 já proti artu nic nemám ,ale ta embryologie mě tam sere ..jsem jim to napsala i do dotazníku

ira13
8. led 2011

@lenkacar Po každé stimulce by měli dát lázně,aby jsme se zotavily.Ikdyž já o stimulaci ani nevím. Nějaké kilo navíc Jednou jsem měla cystu ,věděla jsem o ní jen díky utz a s ms praskla. Teď mi také nic není, uvidim co mi řeknou v pondělí na kontrole.
To je pěkná úroda 21 vajíček.To je vidět že jsi děvče v nejlepších letech, vaječníky jako dvacítka.Jsem trochu mladší mívám jich kolem 12 a zůstanou 3-4 kvalitní embria.O pomalejších nemluvila tak je asi vyřazují ani se neptají.Je to škoda.Mohlo být třeba více pokusů.Stejně se to nedozvíme co tam s nimi dělají. Musíme jim věřit že to nedělají pro peníze.Já už mám 3 ivf vyčerpané.

kinguse
8. led 2011

@lenkacar ...tak to s tebou naprosto souhlasím. Mě když volala z laborky před KETem,tak tvrdila,jak je jedno výborný kvality,jak se hezky vyvíjí a druhý teda,že je pomalejší, a když je transferovali,tak z ní na sále vylezlo,že jsou jen šestibuněčný,jako byli při transferu čerstvých vajíček,takže mám pocit,že se nějak extra nevyvíjeli po rozmražení a šupli je tam jen aby se neřeklo...Proto jsem tomu tentokrát nedávala téměř žádný šance a moc mě to nepřekvapilo,že to nevyšlo. Ale co nám zbývá jinýho,než jim věřit.
Jen váhám,jestli fakt nevěit těm dr,co mi radí zkusit ten Pronatal,že mají skvélé embryology a na těch celé IVF záleží nejvíc..fouknout to tam umí každej,ale vybrat to správný embryjko,to asi není jen tak 😉

lenkacar
9. led 2011

@kinguse měkdo si převáží i embrya ,ale já už na to peču ,prostě děj se vůle boží ..na jaře to zkusíme s dvojkovými a když se to nepovede jdem od válu ,včera jsem si dobře zlazila večer v hospodě na pivu ..začlo se o potratu a bylo vymalováno ,řvala jsem jako pitomec..

pepek007
9. led 2011

holky tak to je fakt mazec :o/ mi to nejak začíná uibirat i ty minimalní iluze co jsem v Ket měla chjo 😒
Leni no tak to je na pěst teda neskutečně 🙄 já jsem myslela, že je cíl jako to co je k tomu, tak zamrazit na případný ET vždyť si to platíš to mražení, tak jim může být fuk kolik toho zamrazí a jaký kvality ale asi každej má radši něco nebo víc zamraženo než nic že jo .... 😒 já jsem tohle nikdy neřešila protože jsem tam byla vždy spokojená a na žádný problém nebo neduhu jsem nenarazila i Dr tam byli super ale co tu tak čtu, tak asi se to hodně zmenilo no nevím uvidím až tam půjdu a dám s nima řeč a pak jaký bude Ket atd. Leni a na kolik vyjde celej Ket sakum prdum?

baronek
9. led 2011

Ahoj ženský, s tím zamražováním je to fakt na palici. Já měla oplodněných 12 vajíček a zůstaly mi jenom čtyři a jedno zavedli, takže zbyli 3 a to asi znamená jen jeden KET???? Nebo to můžu rozdělit na dva???? Já se vlastně ani nepídila, proč se ta ostatní nemrazila, ale Michálek se mě na to zeptal, dost mě tím překvapil 😀 ale odpověď nikde...
@kinguse ta smůla se už musí konečně prolomit ☹

pepek007
9. led 2011

njn ale neříkejte mi holky, že si to tam mrazí jak sami chtějí to má nějaký pravidla přeci ne?
Baronku to by mě taky zajímalo jak to máme my těch 5 zamražených pokud po 2 a po 3 tak jako na Keru mi dají 3 kousky při prvním ket pokusu a pak dva? A dájí se pak zase zamrazit ty co neupotřebí nebo je vyhodí? Taky mám spousty otázek ale nevim jesli je dobrý se na ně ptát jich vůbec 😒

baronek
9. led 2011

@pepek007 já jdu na kontrolu příští týden, tak uvidíme, tři bych si tedy zavést nenechala, ale zase by byla škoda, kdyby se jedno jen tak spláchlo do záchodu, né???

baronek
9. led 2011

@pepek007 to je jasný, že se musíš na všechno ptát, takhle by si mohli dělat, co chtějí 🙂 Teď už jsem chytřejší a ptala bych se při IFV naprosto na vše 😠 Kdyby nebylo tady holek, hlavně Leničky, tak bych vůbec nic nevěděla 😅

baronek
9. led 2011

@ira13 A to řekl konkrétně kdo, že 3 pokusy k otěhotnění stačí???

lenkacar
9. led 2011

@baronek já ten krát volala před ketem a řekli mi že mi daj všechny 4 já čuměla jak puk.. a když jsme tam dojeli tak dali jen 3 ,za 2 hodiny od toho telefonátu a nikdo ani neřekl ,co proč ,co se stalo .. divnej pocit jsem měla ,no ..fakt se na vše zeptejte ..oni sami nic ani neřeknou ..ale michálkovi jela vynadat kvůli mražení kámoška a dal jí za pravdu a dokonce řekl špička že neni zastáncem prodloužených kultivací a že by měli embryologové dávat na výběr ,chceš ,nechceš ..mě se nikdy nikdo neptal .. 😝

lenkacar
9. led 2011

ted jsme měli rozhovor ,jestli vůbec do toho jít ,vladís řekl ,že je úplně psychicky na dně z toho ,takl jsem řekla ,že pokud by byla práce nějaká slušná tak na to asi kašlem prozatim a pokud ne ,tak na jaře ket ...pepíčku ,no ket je veliké štěstí když se povede ..já se vůbec nebudu na to upínat ..

baronek
9. led 2011

@lenkacar já s tím počítám, že to bude jen jeden KET, že to jedno bude špatný 😒 nechám se překvapit,ale rozhodně se na to zeptám, že bych chtěla dva a pak nechat jeden na další pokus ...