ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

jara
7. kvě 2010

Tak zítra začíná píchando grando...Podám report, jak jsem si vedla.. 😉

lenkacar
7. kvě 2010

jaro to zvládneš levou zadní a ještě se ti po tom bude stýskat 😉 ,je to taková akce prostě .. a ne jak já ve stádiu nic nedělání

barabasek
7. kvě 2010

Jara píchání je úplně v pohodě, ale poprvé se mi strašně třásli ruce a pak už v pohodě 😉

jaru30
8. kvě 2010

Přesně tak Jara. Je to jen o poprvé. Ta psychika, že si máš něco bodnout do břicha, tě asi poprvé rozklepe. Já tehdy čekala s injekcí v ruce 15 minut a uklidňovala se, že to nebolí....A nebolo. Na podruhé už jsem si jí ďobla jako profík 😉 😀

lenkacar
8. kvě 2010

kdyby šlo všechno po másle jak to píchání do špíčku..to by bylo ..
😵

jara
9. kvě 2010

Holky, tak jsem to zvládla! A fakt to vůbec nebolelo. Ale ten počáteční psychický blok je děsivý.... Jaru, taky jsem to píchnutí pořád oddalovala, oddalovala, myslela jsem, že to fakt nedám. Nakonec jsem se sebrala, řekla si, že jsou horší věci v životě a bodla... 🙂 No můžu vám říct, že mnohem mnohem horší je vytrhávání obočí... 😀 A to dělá člověk obden a ani mu to nepřijde.
V práci už jsem je připravila na to, že půjdu nějakou dobu na neschopenku. A chci se v tomto období zabývat nějakou pozitivní činností, nějak se zaměstnant, aby na to člověk těch cca 14 dní nemyslel. Holky, co jste dělaly vy, čím jste se zabavily??? Dejte mi nějaké tipy. Už jsem si napůjčovala nějaké knížky, naplánuju prochajdy, se sportem to asi moc žhavý nebude, což? Může se po ET vlastně cvičit?? Předem děkuju za jakékoliv návrhy. 😉

kinguse
9. kvě 2010

ahoj holky, teda to jsem ráda,že jsto jara všechno zvládla...to víš,že jsou horší věci. Já když si měla během toho mýho prvního a stále doufám,že ne posledního 😉 těhotenství píchat inzulín,tak jsem byla před první injekcí taky pěkně vyklepaná...nejdřív jsem myslela,že si to nechám píchat od manžela,ale když jsem viděla,jak to drží v ruce a hodlá se do mě bodnout,tak jsem řekla: ..v žádným případě, to musím udělat sama 😀 😀 😀 ...a zvládla,pak už jsem byla úplnej profík.
Jinak holky, zítra vyrážím poprvé za doktory do terénu,tak jsem na to zvědavá. Mám plnou hlavu všech novinek,co jsem se musela naučit,tak mám pocit,že to nemůžu zvládnout ☹ ..no co vám budu povídat, mám strach..ale dala jsem se do boje,tak musím!!!
Užijte si pohodovou neděli.

jaru30
9. kvě 2010

Ahojky,
Jara, vidíš, jaká jsi šikulka! 🙂
Já ten první den ležela, a ty další 2-3 dny poctivě odpočívala. Žádné cvičení, žádné uklízení, tahání těžkých věcí, nic takového. Četla jsem, byla na netu (už okukovala mimi věci), koukala na filmíky, věnovala se papouškovi....a těšila se. Pak už jsem začala zlehka fungovat a vyrazili jsme na první vejlet (a hned do nás nějaká koza před Krumlovem nabourala, takže parádní šok, naštěstí mimísek to zvládnul). Ale ani ty vejlety nebyli náročný. Prostě pohůdka, procházky, aby měl mimísek klid na zavrtávání 🙂
Držím pěsti!!!!!!!

Kingus,neboj, zvládneš to jak se říká "s prstem v nose" 🙂
hezkou neděličku!!!!

suvik
9. kvě 2010

Takže se po IVF musí dodržovat klid? Tak to se zblázním. Troufám si říct, že jsem poměrně aktivní a nic nedělání a čekání mě bude pěkně ničit.
No nic...zatím se budu psychicky připravovat na píchání do vlastního těla 😒

jaru30
9. kvě 2010

Suviku, nemusí. To je na každém, jak chce. Někteří doktoři ti doporučí, aby ses v dalších dnech šetřila. Někteří ti vůbec nic neřeknou......Každopádně nikdo tě nemůže nutit, abys ležela a odpočívala. Já ale chtěla, i pro ten dobrej pocit, že jsem udělala maximum pro to, aby měl drobeček klídek na zavrtávání 🙂
Kdybych sportovala a makala a pak se to nepovedlo, tak bych to přičítala tomu a pak si to vyčítala. Já se znám 😀

Stejně tak je to s neschopenkou po ET. Některá si jí bere, některá radši ne, protože by se doma užírala a pořád na to myslela. Já si jí vzala, protože jsem měla stresovou práci, vstávání ve 4 ráno a kolegyni děsnou krůtu, tak jsem si řekla, že se na to můžu vyprdnout, nebudu se přece stresovat, když má bejt člověk v klidu 🙂
Hodně štěstí!!!!! Neboj, pícháníbude v pohodě!!!!

jara
9. kvě 2010

Suvik, právě že jsem taky docela aktivní a toho nicnedělání se maličko bojím. Jak se znám, tak mi to stejně nedá a budu alespoň dělat nějaké lehké domácí práce, procházky,...
Kingus, s tou prací je to jako s tím pícháním injekce...člověk ve finále zjistí, že se bál úplně zbytečně. Myslím, že se kolikrát člověk bojí a vlastně není ani důvod. Uvidíš, že to bude pozitivní změna se spoustou zážitků! Přeju dobrý start! Pak podej report, jak ti to šlo... 😉

suvik
9. kvě 2010

holky, díky 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkacar
9. kvě 2010

suvíku ,jestli se to má zavrtat tak se to zavrtá at ležíš a nebo neležíš...když se budeš cítit dobře ,tak si dělej cop chceš ,jen bych se vyvarovala nějaké zátěže .. 🙂 jaro tak vidíš ,byla to brnkačka ,kingus tak vzhůru do boje ,my jsme zase besedovali s vladísem na téma mimino...achjo..

kinguse
10. kvě 2010

ahoj holky,tak mám pocit,že se z tý nový práce po..... Je toho strašně moc a absolutně nic nezvládám.Zítra už budu mluvit u dr.sama,tak jsem zvědavá,jak tam budu koktat o nějaký apoptóze 😀 😀 😀 Myslela jsem,že bych i kvůli dobrý práci mimi na čas odložila,ale mám pocit, že tohle až tak fajn práce nebude....každopádně nebudu skládat hlavu před bojem!!!!
suvíku,souhlasím s lenkou, pokud nebudeš dělat zrovna akrobatický čísla,tak si taky myslím,že je vše na přírodě, zda se mimi ujme a dobře zavrtá a nějaký až tak velký ležení to nevytrhne..důležitá je každopádně psychická pohoda a ne žádný stres!!!...sice ze mě nemluví vlastní zkušenost,ale vždycky se v tomhle případě potvrzuje pravidlo..čím vím to člověk chce a myslí na to,tak zafunguje zákon schválnosti a nevyjde to ☹ ...a samozřejmě ti přeju,ať to vyjde!!!!!

jaru30
10. kvě 2010

kdyby na tom ležení nic nebylo, tak by nás 2 hodiny po ET nenechávali ležet s nohama nahoře 😉 😀 takže asi to nějakej smysl má. Neříkám ležet celej tejden, to rozhodně nee, ale pokračovat v leháru ten zbytek dne (po návratu z ET), podle mě není od věci.....
Jak mám vysondováno, většina doktorů snažilkám radí: 3 dny poté v naprostém klidu, pak fungovat tak nějak normálně, hlavně ale nesportovat a netahat těžké věci.
Ale jak píšu, je to na každé z vás, nikdo vás k odpočinku nemůže nutit. Dělejte jak myslíte 🙂

lenkacar
11. kvě 2010

jaru dyt jo ,den ET klid ,to dá rozum ne?ale znám holku co si vyjela na motorce a stejně měla nádhernou holčinku ..takže fakt je to na tom nahoře..spíš je důležitá psychická pohodička,než že bys nesměla na krok z baráku ..pokud ti bude fajn,tak klidně jdi v poklídečku na procházku ..já ležela jak placka pokaždé a co? nic ..takže to tim neni.. 😉

jaru30
11. kvě 2010

no to joooo, takhle jsem to psala taky....jen mě právě zarazilo, jak jste se obuly do toho ležení 😀

lenkacar
11. kvě 2010

víš že jsi kočka? 😕 😀 😝

jaru30
11. kvě 2010

kdo? já? 😕

lenkacar
11. kvě 2010

jojo ty ,pokud to neni nějaká náhradní fotka 😀 jeden čas tady letěly fota z časáků

jaru30
11. kvě 2010

nee, to jsem prosím já 😔 děkuju za kompliment! 😉
fotky za časáků si nevybavuju a to už jsem tu nějakej pátek 🙂

lenkacar
11. kvě 2010

tak to bylo tak před rokem tos tu ještě nebyla ..jsme tady rok od sebe koukáš na to?

jaru30
11. kvě 2010

no jooo 🙂 koukám, že už jsi ostřílená koníkovka 🙂

lenkacar
11. kvě 2010

to ne ..občas ale jsem na odstřel 😀 😝

kinguse
11. kvě 2010

ahoj holky, jaru no jasně,že nějaký to ležení proběhnout musí,ale měla jsem pocit,že se suvík ptala,jestli musí "proležet" celých 14dní? 😀
Holky,tak jsem z tý nový práce nějak zoufalá,mám pocit,že to nebude vůbec jednoduchý,takže kvůli týhle práci asi zrovna mimi fakt neodložím...a to jsem si už myslela jak jsem v pohodě,že už na mimi vůbec nemyslím a soustředím se na jiný věci a jak tak chodím po těch gyndařích,tak mi to ty nervy pěkně drásá...všude samý mimi a těhulky...ach jo ☹
tak pa,jdu zas makat na věcech do práce...

lenkacar
11. kvě 2010

kingus to jsou ty začátky 😝 😉

barabasek
12. kvě 2010

Ahojky hlásím příjezd y Podolí a nějak mě i příjemně překvapili byli jsme na pohovoru u doktorky a byla moc příjemná doporučila mi další vyšetření genetiku atd. Nadhodila štítnou žlázu a vyšetření kostrče a celé páteře které jsem dnes také absolvovala a v úterý jdu na rovnání doktor mě odblokoval až jsem čubrněla jak ve mě praskalo 😕 .

lenkacar
12. kvě 2010

bar hm? mělas tu rusku?

lenkacar
12. kvě 2010

já bych potřebovala škubnout krkem ,ale aby to nebyl poslední zážitek 😀 😀 😀 😀

barabasek
12. kvě 2010

Měla 🙂