ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

barabasek
12. kvě 2010

Krkem mi neškubal, ale cestovala jsem po lehátku z boku na bok a z břicha na záda 😀

lenkacar
12. kvě 2010

mě dopioručila kdejaké vyšetření a stejně z toho mám půlku.. 🙄

lenkacar
12. kvě 2010

já jsem zvědavá na kontrolní jestli se něco změnilo

barabasek
12. kvě 2010

Včera jsme byli v zoo a je to tam moc pěkné 🙂 a přespali jsme v hotelu 15min od podolí a dnes jsme byli v Ikee 🙂 krásné dva dny

lenkacar
12. kvě 2010

takže jste si povýletili ..to je fajn..my máme zažádáno na poukaz od vojáků na Bítov a to bude letos naše dovka pokud to vyjde

barabasek
12. kvě 2010

Půjdu ke svému gyn, a uvidim co mi napíše za žádanky a co ne tak půjdu do Artu 😉

lenkacar
12. kvě 2010

já na to kašlu ..stejně to jsou samé chlamydie a toxoplazmoza .. 😝

lenkacar
12. kvě 2010

pokud se výsledky neumoudří tak do toho stejně nepůjdem..

barabasek
12. kvě 2010

Leni včera ráno jsme nechali auto v Podolí u hotelu asi 5 minut to je na metro a za 15 minut cca jsme byli v zoo a dnes opět metro a svatej pokoj po Praze se mi moc jezdit nechce 🙂

lenkacar
12. kvě 2010

tak dobrou noc a hezké sníky doma

barabasek
12. kvě 2010

Dobrou 🙂

jara
14. kvě 2010

Ahoj ženy, tak se u nás vyvíjí všechno tak, jak má.. 🙂 Zítra jedeme na druhou kontrolu a někdy začátkem týdne hurá na odběr. 😉

kinguse
15. kvě 2010

jara,tak to je fajn...moc přeju,ať vše dobře dopadne!!!!
já jsem dneska nějak bez nálady...asi je to tím hnusným počasím. Už aby bylo zas teplo a sluníčko,tohle mě fakt ubíjí.
Krásný víkend..páááá

jara
15. kvě 2010

Kingus, děkuju. Poslušně hlásím odběr v pondělí. V 7:30 máme být v Artu. Holky, nevíte, v kolik bude zákrok a jak to všechno bude dlouho trvat? Vždycky se ptám na blbosti a na takovéhle důležité věci úplně zapomenu... 😅

jaru30
15. kvě 2010

Jara, odběry se dělají hned brzy ráno. Přijdete tam, vyplníte ještě nějaké papíry, ty se hned půjdeš připravit na sál a přítel (manžel) půjde do oné místnůstky na odběr 😉
V šatně se převlečeš do noční košile, dostaneš stahovací punčochy a prima čepičku na hlavu 🙂 A pak už půjdeš. Hezky se na sále prospíš a dospíš na pokoji. Nespíš dlouho (cca hoďku-dvě), ta narkoza je slabá. Pak si tě drahá polovička vyzvedne, zajdete za embryoložkou, která vám poví, kolik vajuch máte a coi bude dál...no a pofrčíte domu 🙂
Tak ať se zadaří! 🙂

jara
15. kvě 2010

Jaru30, děkuju. Trošku mám z toho všeho obavy, ale to je asi normální. Bylo ti po narkoze špatně? Bolelo tě břicho? A pila jsi ráno čaj? Vím, že se už nemůže nic jíst v den výkonu, ale četla jsem v papírech, že 3 hod před je možné vypít trochu čaje, vody...

jaru30
15. kvě 2010

Mě bylo blbě těch 5 vteřin poté, co mi píchli uspávačku 😀 zamotala se mi šiška, jak kdybych měla v sobě 3 promile 🙂 Ale pak jsem hned vytuhla.
Ale po narkoze v pohodě. Špatně mi nebylo a břicho mě bolelo jen slabě. Trošku píchalo a měla jsem slabounký křeče, jak při MS. Ale to ani nestojí za řeč....
Jenom jsem se nestačila divit, když mi pak embryoložka vyprávěla, že to se mnou byla pěkná fuška. Prej jsem jim utíkala ze stolu a tři doktoři mě museli držet 😀 Prej mám hroznou sílu 😀 Vůbec o tom nevim, že bych na sále tak jančila! 🙂 asi jak je ta narkoza slabá a podvědomí se bálo....... 😅
Já určitě pila. Trochu jsem si předtím lokla vody. Víc bych do sebe stejně nedostala, jsem byla vyklepaná 😅

lenkacar
16. kvě 2010

jaro na zítra držim pěstičky at je slušná úrodička ...já se snažila celý den nic nejíst a narkozka byla v poho .. 😉 ,nejvíc mě ze všeho bolel nápich ..do ruky narkozy .. 😀 😀 😀 😀

kinguse
17. kvě 2010

jara doufám,že vše dopadlo svkěle!!! 🙂 🙂
holky,jinak v práci už se pomalinku polehounku zajíždím,tak doufám,že mi to do budoucna půjde. Zatím jsem narazila na samé fajn doktory a doktorky, se kterými se dalo mluvit,tak snad budou takový všichni 😉
Taky jak tak jezdím po těch gyndařích,tak se s nimi občas bavím ohledně toho svýho problémů a dost mi říkali,že
ať ještě neztrácím hlavu, ať každopádně zkusím ještě laparoskopii,aby se přesvědčili,že tam opravdu nic není,tak asi vyrazím do ARTu,aby mi napsali doporučení.
Byla jste některá na laparo? Jak dlouho trvá objednání? Zákrok asi není náročný,ne?

lenkacar
18. kvě 2010

kingus tak vidíš ještě ti poraděj ..a ty nervy v práci ,to je v každé nové práci,už máš praxi obchoďáka tak se zaběhneš brzy ..horší by to bylo se mnou ,hlavně když neumim ani pořádně jezdit .. 😀 to bych musela nejdřív ze všeho znova do autoškoly a pak teprva kurzy ohledně práce 😀 ,v pondělí jedem ráno na imuno odběry a pak za měsíc výsledky ..docela mě štve ,že jsme si nenechali ty embrouše až po imunu.. ☹

jara
18. kvě 2010

Ahoj kočky, tak hlásím, že mi odebrali 16 oplodněníschopných vajíček. Dnes jsem si měla volat, kolik se jich oplodnilo. Nevím, jestli říkala 10 nebo 12. Nevím, jestli to ze 16 není moc málo?? Nebo je to dobrý? Ve čtvrtek si mám volat, jestli už odpoledne transfer nebo bude prodloužená kultivace...Sice nám něco málo o té kultivaci řekla, ale stejně o tom moc nevím...Musím něco vyhledat na netu...
Kingus, to je paráda, že máš takové informátory...třeba tě navedou, jak jít dál...Mně třeba Špička laparoskopii nedoporučoval...
Leni, a vy už máte vyčerpaný 3 pokusy IVF??

jaru30
18. kvě 2010

Jara, gratuluju!!! To je super úroda!!! 😵 Já měla 13 vajuch, propíchli jich 10, 7 se jich oplodnilo a nakonec zbyly jen 3 😅 Ale to stačí.... A to jedno přestěhované ke mě se za pár dní vykulí na svět 😅
Tak ať najdeš // !!!

jara
18. kvě 2010

Jaru, děkuju moc!!! 🙂 Nevím proč, ale nějak mě ten telefonát vyhodil z konceptu. Překvapilo mě, že se jich oplodnilo "jen" 10 ze 16...Hlavně, aby byl výsledek. Jaru a vy jste měli prodlouženou kultivaci?? Nevíš o tom něco? Pak jsem se chtěla zeptat, jestli jsi měla ještě den po OPU klidový režim a dietu nebo jen v den OPU? Asi nám všechno říkali, ale nějak jsem toho hodně zapomněla.. 😨

jaru30
18. kvě 2010

Jara, kdepak, PK jsme neměli. Mimíska mi, jako osmibuněčné embryjko, šoupli zpátky po třech dnech 😵

Nemyslíš spíš klidovej režim po ET, místo po OPU?

jara
18. kvě 2010

Už jsem si něco našla:

Prodloužená kultivace umožňuje transferovat nejkvalitnější embrya. Současně pozdější transfer embrya je podobnější situaci přirozené, kdy se embryo dostává do dutiny děložní rovněž 5 - 6. den po oplodnění. Sliznice je v této době na implantaci nejlépe připravena. Prodloužená kultivace zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění.

Prodloužená kultivace embryí je nadstandardní výkon, který není hrazený pojišťovnou a musí se za něj doplácet.

jara
18. kvě 2010

Ne, ne, myslím po OPU. Ty jsi neležela??

jaru30
18. kvě 2010

po odběru vajíček jsem neležela, nebylo mi nějak zle....a dieta? uff, to slyším prvně 😅

jara
18. kvě 2010

Nám říkal pan anesteziolog v den OPU - k obědu suchý rohlík, k večeři suchý rohlík se šunkou. Těšila jsem se na vydatný oběd za odměnu a on mi takhle zkazil plány! O dnešku se nezmiňoval, tak jím normálně...tedý né něco extra těžkého. No a klidový režim jsme taky měli nažízený. Udělat si velkou konvici čaje a vodu a ležet a pít, pít, pít. Dojít se jen vyčůrat a nic nedělat. Jen nevím, jestli to platí i pro dnešek. Blbě mi taky není, ale břicho pořád cítím. Tobě neříkal nic o dietce?? 😕

jaru30
18. kvě 2010

Čoveče, teď si vzpomínám, že možná něco takovýho říkal 😅 dietka kvůli té narkoze....Máš pravdu!!!!
Myslim, že jsem rohlík měla, ale normálně namazanej s rajčátkem, paprikou, salámkem 🙂 i sladký kafe....takže dietka to nebyla 🙂 žaludek to zvládnul v pohodě!
Každopádně to platilo jen na den OPU 🙂

jara
18. kvě 2010

😀 Ha ha, tak koukám, jak pacienty poslušně poslouchají pana anesteziologa... 😀 Včera jsem dietku dodržela a všechno v poho, dnes jsem jedla normál a moc se mi to nevyplatilo...takže znovu najíždím na dietní režim... 🙄