ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

baronek
27. říj 2010

@kinguse ke koňské masti se připojuju, dělá se hřejivá i extra hřejivá a manžel si ji nemůže vynachválit 😀

kinguse
27. říj 2010

ok,pořídím a vyzkouším!!!! 😉

lenkacar
27. říj 2010

mě to teda pomohlo ,jasně že ne okamžitě ,ale za 5dní určitě 😵

kinguse
29. říj 2010

ahoj,tak záda povolily hned druhý den po obstřiku! 😉 ...ale "koninu" pořídím,ta se neztratí.

baronek
29. říj 2010

@kinguse tak sláva 😀

lenkacar
29. říj 2010

king to je moc dobře ,já bych se měla do koniny položit celá 😝

kinguse
2. lis 2010

ahoj holky, tak co jak se všechny máte??? 🙂 Koncem týdne by nám měla jít dárkyně na odběr,tak jsem zvědavá,co z ní "vydolují" 😉 a hlavně,co se povede manželovi oplodnit? 😀 😀

lenkacar
2. lis 2010

king a potom jsou tvoje i všechny oplodněný embrouši?

haaninaa
2. lis 2010

Ahojky holky, omlouvám se, že Vám lezu do diskuse, ale zajímalo by mě, jestli je pravda, že spousta párů z centra z ČB odchází jinam.... Že to nějak není ono... Díky..

kinguse
2. lis 2010

@haaninaa ..no já osobně si myslím, že z každýho centra vždycky spousta párů odchází jinam a doufají,že jím pomůžou jinde!!! Spoustě párů pomohli, ale samozřejmě spoustě ne a ty hledají "štěstí" jinde. Nebo se někde dočtou, že ten jejich problém jinde řeší jinak,tak jdou tam. Podle mě je to taky o penězích.
I když já jezdím pracovně spoustu gynekologů a gynekoložek a většinou nejvíc doporučují Prahu (už nevím,jestli preferovali Pronatal nebo Genett) a Brno (myslím Unicu).
Pravdou je, že já jsem tu krátce a nemůžu soudít.
Co mi trochu vadí, že peníze chtěj hned,ale odezva až tak velká není. Slíbili nám třeba sehnat dárkyni do půl roka, peníze hned zinkasovali a teprv po 8měsících se ozvali, že někoho mají. A to si ještě furt musím volat co a jak, sami mě vůbec neinformují!!! Uvítala bych třeba lepší komunikaci...myslím,že tam člověk platí dost peněz nato,aby měl nějaký služby navíc!

kinguse
2. lis 2010

@lenkacar ...ve smlouvě píšou, že máme k dispozici min.4oocyty a říkal mi,že všechna vajíčka od jedné dárkyně jsou pro mě. Ale otázka je,kolik z toho bude embyí..to ti samozřejmě negarantují,i když to platíš..proto nás taky nutí do ICSI..prý u dar.oocytů "povinně" 😖 ..i když je manž.spermiogram v pořádku.

macinaz
2. lis 2010

@haaninaa připojuji se k názoru King.Každý hledá něco jiného a zase i z Brna Unici i z Ostravy a Prahy co znám holky tak šli pryč.Takže je to vážně na člověku co vlastně očekává,já bych neměnila,jsem tu celkově spokojená a pomohli nám.Sice do Artu jezdím dlouho,ale určitě bych pryč nešla.Mimi se nám povedlo a to je hlavní a jestli myslíš přístup,tak jsou tam báječní doktoři i sestřičky a ceny si myslím,že jsou všude plus minus nějaká ta tisícovka stejné.

kinguse
2. lis 2010

holky,to nám to porodný a rodičák pěkně ty nahoře seškrtali,co? 😠

lenkacar
3. lis 2010

ahoj holky..
@haaninaa ,neříkám ,že jsem byla vždy spokojená,ale to se spíše týkalo embryologa a mála informací a že neřeší ihned problémy a snaží se lidi bezhlavě nacpat do dalších pokusů bez nějakých vyšetření a opatření,to mi vadí a nevim jestli je to jinde jiné,musím říct ,že doktoři na mě jinak působí profesionálně a i sestřičky..těžko přičítat někomu ,že se to nepovedlo..spíš jdou lidi o dům dál jak píšou holky ,jen ,aby zkusily něco jiného .. 😉

lenkacar
3. lis 2010

king ..tak snad ti vybrali nějakou nosnici,snad na to může jít jen někdo kdo má výsledky ne? 😕 budu moc držet pěstičky ..a taky by jim zobák neupadl ,kdyby ti zavolali jak se věci maj.. 😒 papkáš nějaký vitamíny? baby plan je dobrej 😵

baronek
4. lis 2010

@kinguse moc držím pěsti 😀

kinguse
4. lis 2010

@lenkacar ..taky doufam,že "snese" vajec hodně 😀 Jo a baštím jen kyselinu listovou 😉
Do dneška mi stále nikdo nedal vědět a už by měli vědět,kdy jde na odběr.No,zítra si zavolám. Taky jsem se chtěla zeptat,za jak dlouho po odběru se jde na transfer? Dali mi Utrogestan,kdy jste ho začínaly brát (teda zavádět)?

lenkacar
5. lis 2010

1 večer po OPu se bere utroš.. 😉 nedali ti ještě něco na sliznici?pani co byla jako příjemce měla ještě estrofem,ale třeba máš slízu oukej.. 😉 ,no jsem na tebe tak zvědavá 😵 a na baronka také 😵 maci držim co mám! 😵

kinguse
5. lis 2010

@lenkacar ...na slizinici beru prednison s estrofemem. Jinak jsem taky sama zvědavá,vůbec nevím, do čeho jdu. Jak to vypadá ten transfer?..předpokládám,že to nebolí,ne? 😉

lenkacar
5. lis 2010

nebolí to ..přes čípek ti katetrem zavedou embrýse do dělohy ..je to chvilka a dělaj to pod UTZ

macinaz
6. lis 2010

Ahojky holky,jdu se na moment podívat co je tu nového.Ve čt. jsme byli na ET zaváděli nám dvě embria.odpočívám,ale stále se ležet nedá ☹ doufám,že se to povede.Na sliznici beru estrofem místo utrog. mám crinone a prednison beru už rok na alergie,takže ten spíš na sliznici asi není,ale spíš aby se to povedlo,jelikož vajíčko nebude tvoje.Prednison mám na alergii na sperma a embria.
King jinak držím vše co mám aby se vám to povedlo 😉 🙂

kinguse
6. lis 2010

@macinaz ..dík moc 😉 Tobě taky mooooc držím palečky!!! No, ty hormony co do nás, roky cpou jsou fakt hrozný...radši vůbec nemyslet na ty nežádoucí účinky,co tam píšou 😖 Já myslím,že ten Prednison je spíš na to,aby se to dobře uhnízdilo a Estrof.na sliznici. Stejně mě občas napadá,že je to všechno hrozně nepřirozený a že to na to dítě musí mít vliv...ale na druhou stranu, zaplať pánbůh,že ta možnost tady je.
Hlavně ať nám to všem vyjde!!!!!
Jo,maci,co ti řekli v ARTu?..po ET odpočívat a neschopenka nebo pustí do práce? Já vůbec nevím,co je lepší. Ale každý den jezdím autem 200-400km,tak přemýšlím,jak to udělat....hlavně,aby to v práci neprasklo.Nechci, v případě,kdyby to nevyšlo, přijít o práci ☹
Hezkou neděli,já makám,co to dá,abych měla uklizeno (dokonce i meju okna 😉 ),kdybych už příští víkend nemohla 😀

baronek
6. lis 2010

@kinguse Při OPU mi dali papír ke gynekologovi, dle kterého můžu požádat o neschopenku, ale nevyužila jsem ji. Druhý den jsem šla hned do práce a včera jsem měla ET a do práce půjdu v pondělí, taky nechci, aby to v práci prasklo a Michálek říkal, že pokud se má embryo uchytit, tak do dvou dnů....

lenkacar
7. lis 2010

ahoj jak je prdelky takhle v neděli?

kinguse
7. lis 2010

ahoj,při neděli je skvěle 😉 ...mám dobrej pocit,včera jsem kráááásně uklidila byt,tak mám ze sebe radost.Teď mě teda ještě čeká pokojíček,koupelna,záchod a žehlení,ale jak jsem sama doma a mám na to klid,tak mi to ani nevadí! Jen se mi zas nechce zítra do práce ☹
Tak přeju pohodový den!

baronek
7. lis 2010

@kinguse ty jsi teda akční 😀 Já byla na nákupech, ale musím říct, že na to nějak nemám náladu 🙂

kinguse
7. lis 2010

@baronek ..to víš.někdo to udělat musí a manžel se k tomu moc nemá 😀 😀 😀
Ale mám hotovo a předvánoční úklid letos nebude!!!!...max.převleču čistý povlečení a letos na to fakt prdím!...i když ne že by u nás někdy předvánoční úklid byl,ja si na to moc nepotrpím 😅 😀

baronek
7. lis 2010

@kinguse Tak to jsi můj člověk, já taky předvánoční úklidy moc nedržím, velký úklid dělám když mám prostě náladu 🙂

lenkacar
7. lis 2010

tak jsem se koukla na chlapci a chlapi a ted začíná major zeman 😒 ,to jsou zasejc pořady ..celej den se válim nejsem tak akční jako king 😝

kinguse
7. lis 2010

já už se taky válím 😀