ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

kinguse
11. lis 2010

čau holky,no zvládla jsem to výborně,teď ještě,aby se jim u mě líbilo 😉 Taky mě zas šíleně bolí ta páteř,sotva se otočím a k tomu mám hlavu jak střep ☹
Ale musím říct,že mám nějak nafouklý břicho,takový divný pocit,to je asi normální,co? Celej den jsem polehávala,teď jedu za malým,hlídá ho babička..ale nikdo o tom neví,tak se musím vymluvit na ty záda.
Takže teď budu doufat,že to vyjde. Zítra si mám ještě zavolat,jak dopadli ty 3embryjka...říkala,že je nechá ještě kultivovat..zaváděli 2nejlepší,tak uvidíme,jestli kdyžtak zbydou nějaký sněhuláčci 😀
jo a díky mooooooc zda podporu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

baronek
11. lis 2010

@kinguse tak to je super zpráva, hlavně dodržuj pitný režim, aby ti bříško splasklo 🙂

lenkacar
11. lis 2010

king na ten zbytek máte PK?

kinguse
11. lis 2010

@lenkacar ..říkala,že je nechá ještě chvíli kultivovat a zítra mám zavolat..ani jsem o to nemusela říkat,tak uvidíme.Asi přece jen nám chcou v případě neúspěchu ušetřit peníze na příště 😀 Ale říkala,že jsou pomalejší,ale že se to může ještě klidně změnit.

lenkacar
11. lis 2010

no hlavně že je něco.. a to pk jste platili?

lenkacar
11. lis 2010

a co viděla jsi tu pani? dárkyni?

kinguse
11. lis 2010

zatím jsme žádnou kultivaci neplatili...platili jsme 38500,- za IVF s dárkyní, doplácet budem popř.2500,- zamražení, o PK neříkali nic,ono je to myslím zahrnutý v celkový částce.
Dárkyni jsem neviděla..a musím říct,že jsem radši...podle mě,lepší nevědět. Každopádně jí ale mooooc děkuju a obdivuju.

lenkacar
11. lis 2010

chápu .. 😉 ještě že takové ženské vůbec jsou co se jdou huntovat kvůli cizím miminům 😵

lulii
11. lis 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem skáču, ale chtěla jsem od vás nějaké info 😉 Chodím ke gyndr. Míkovi, o mimi se už snažíme rok a půl a zatím nic (podotýkám, že jsme oba s manželem zdraví podle výsledků). Ještě nikdy jsem neviděla //. A dr. říkal, že když se teď nezadaří, tak mám k němu přijít a udělá mi vyšetření a dá mi termín na laparku. Napadlo mě, že když jste diskuze o ARTu, tak určitě máte některá za sebou tu laparku v ČB nemocnici. Můžete mi prosím některá popsat, jak to probíhá v nemocnici, jak dlouho tam budu, jestli můžu hned do práce, bolí to.............? Mám z toho obavy, jsem takový bolestínek 😀 .

barabasek
11. lis 2010

Ahoj lulii vítám tě tady byla jsem na laparce tady v ČB asi před dvěma lety. Dlouho jsem čekala na samotný zákrok asi okolo 4 měsíců. V nemocnici jsem byla asi 3-4 dny první den příjem a druhý den výkon pak jsem byla na JIP a večer mě dost nešetrně vyhnali na pokoj že už tam pro mě nemají místo. Při operaci mi udělali 3 dirky vidět je jen malá jizva v pupíku asi tak 3 dny to bylo bolestivé pak už celkem v poho. Marodila jsem asi celkem 4 týdny na doporučení gyn pracuji na 12h směny a celou tu dobu jsem na nohách a ne zrovna ve sterilním prostředí. opravdu záleží jakou práci vykonáváš. snad jsem ti trochu pomohla 🙂

lulii
11. lis 2010

@barabasek Jé, děkuju moc za info. Mě dr. říkal, že teď se objednává už na leden. Takže myslím, že přelom leden-únor bych to mohla mít za sebou. Jsem hrozný posránek a doufám, že do tý doby se konečně zadaří a já na tu laparku nebudu muset 😀 Ale moc tomu nevěřím, když se nepodařilo doteď.
A nevíš, co se bude dít pak? Kdyby třeba nezjistili nic a bylo by vše v pořádku? To už by mě asi dr. poslal právě do ARTu, viď? Nevím, proč se nedaří, já mám HP v pořádku, jen prý malinko zvýšený testosteron a malinko snížený FSH, ale je to prý v normě, cykly i ovulaci mám ukázkový, manžel taky spg. v pořádku. A zkoušeli jsme i clostil 2x1 na podporu ovulky a stejně nic. Zajímalo by mě, kde je sakra 😠 😵 ta chyba???????? 😀
Ještě jednou děkuju za info 😉

barabasek
11. lis 2010

Laparkou se dá toho hodně zjistit můžou být třeba neprůchodný vejcovody a když nic nenajdou tak si zkus u dr vydupat ještě imuno já jsem teda šla po laparce do ARTu. Kde je chyba už si říkám dlouho 😀

lulii
13. lis 2010

@barabasek Kdybych neměla průchodný vejcovody, tak bych neměla ovulaci, ne? Nebo se mýlím? A co přesně je to imuno? Tam by mohli zjistit co? Doufám, že moc neotravuju, ale nevím, kde jinde to zjistit. A nejlepší info je od vás, které si tím prošly.

lenkacar
13. lis 2010

já mám vejcovody v řiti a ovulaci mám normálně.. 🙂

lenkacar
13. lis 2010

na imunu ti zjistí třeba alergie na sperma a manžel jestli si sám proti sobě nevytváří protilátky ..na genetice ti zjistí mutace a třeba poruchu srážlivosti krve ..s tim všim se dá bojovat .. 😉

lulii
14. lis 2010

@lenkacar Aha, tak díky moc za info. Jsem zase o dost chytřejší 😀 Zkusím to navrhnout. Ale musím opatrně, aby se dr. necítil ukřivděně, že mu kecám do jeho profese 😎
Holky díky moc a doufám, že se už brzo dočkáme těch našich uzlíčků 😵

lenkacar
14. lis 2010

ono je to někdy třeba se ptát ..já kdybych se neptala tak nemám ani jednu žádanku 😖

lulii
14. lis 2010

@lenkacar No tak to je dost blbý. A ke komu chodíš? Mě přijde, že Míka je v tomhle právě naopak takovej snaživej, na nic nečeká. Teď jsem po dobrání clostíku, už jsem ho měla 3 měsíce, no a řekl, že když nic, tak mě pošle na tu laparku. Sice se toho bojím, ale jsem ráda, že se něco děje. A hlavně kdyby našli, že je něco špatně, tak se to dá hned řešit.

lenkacar
14. lis 2010

chodim do artu 😵

lulii
14. lis 2010

@lenkacar Aha 😅 😀 😀 😀

lenkacar
14. lis 2010

teprve tady se někdo snaží pomoci 😉

lulii
14. lis 2010

@lenkacar Takže ty se připravuješ na IVF? Nebo co všechno s tebou v artu dělají? Nějak si to neumím představit v čem je to jiný, než u svého dr.

baronek
14. lis 2010

@lulii gynekolog nemá takové možnosti jako doktor, v ARTU jsou na to specializovaný a budou se snažit najít problém, základem je ale genetika, na kterou vás pošlou a kontrolní spermiogram 🙂

lulii
14. lis 2010

@baronek Jo táááák 😨 Jsem myslela, že na tu genetiku tě může poslat i gyndr. V tom případě bych si i docela přála, aby mě už poslal do ARTu. Už mi to přijde jako věčnost, i když vím, že tu jsou holky na tom mnohem hůř 😔

lenkacar
14. lis 2010

vše řečeno 😀 😵

lulii
14. lis 2010

A ještě mě napadlo, platí se něco v ARTu? Nebo je to hrazený pojišťovnou?

lenkacar
14. lis 2010

některej gyndař tě pošle ...můj teda ne ..šla jsem do artu sama

lenkacar
14. lis 2010

platí se ivf ..spermiogram a vyšetření krve se neplatí ani imunologie ,ani genetika se neplatí

lulii
14. lis 2010

@lenkacar Tak aspoň, že tak 😉 To IVF už vím, že se nějak musí doplácet ty léky, že nejsou plně hrazený..........Holky, ale je to hrozný, my kdyby sme museli na ivf, tak snad na to ani nemáme, je jasný, že by se to "nějak" udělalo, ale aby sme jen tak vzali 30 000,- a šli si "koupit" dítě 😀 😀 😀 , tak nevím nevím. Moc bych přála všem, aby se příroda umoudřila a všem se povedlo přirozeně 😉

lenkacar
14. lis 2010

je to podle léků a výkonů..nemusí to být tak drahé .. 😉