ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

kinguse
9. led 2011

@pepek007 .já myslím,že bys do dalšího IVF šla 😀 My jsme si taky říkali,že to zkusíme jen jednou a dost a teď už vím,že to min.3x,co hradí alespoň částečně pojišťovna tak zkusíme.

pepek007
9. led 2011

@kinguse no možná jo teď těžko říct ale v tuhle chvíli si to nedokážu vůbec představit jj alespoň, že 3x to částečně hradí! 😝

macinaz
9. led 2011

@ira13 dělá se přes břišní stěnu,myslela jsem poprvé,že jim tu stříkačku s takovou dlouhou jehlou vyrazím z ruky,až bodnou,ale ani jsem necukla,vím do čeho jdu,ale té jehli se zse bojím,hlavně toho pocitu,jehla je sice ouzká ale stejnak,uvidím co my řeknou,že jdu po druhé,když jsem tam volala,tak mě měli ještě v kartotéce,tak se mě na moc věcí nevyptávali..Jj už se to blíží bojim bojim 😒 😢

baixy
9. led 2011

Ahoj holky,
už vás tu nějaký den čtu. Do Artu chodíme už nějaký ten rok, mám za sebou pár neúspěchů a teď jsem zrovna 7 den po ET, tak uvidím, jak to dopadne....Škoda, že nevim nic o holkách, které se mnou byly před týdnem na ET....
Co se týče embryologie v Artu, taky mi před lety rozmrazili všechna embrya najednou, to mě taky překvapilo ... A teď při ET mi dali 3 nejhezčí a zbytek (prej 5 nepoužitelných) letěl.....chjo, jestli se to nepovede, tak další pokus tak za půl roku...

pepek007
9. led 2011

@baixy Ahojky vítej mezi námi 😉 njn to rozmražování a ET koukám je asi oříšek pro všechny tady z nás a nejvíc diskutovaný téma :o( jinak držim palečky aby byly // krásný kolejnice 🙂 a kdy budeš testíkovat? Zítra ráno už by mohlo být něco vidět 😉

pepek007
9. led 2011

@baixy a to sis sama řekla, že chceš 3 nebo oni řekli a dali? Já bych si asi nenechala 3 já se pořád bojím dvojčátek natož kdyby se chytly všechny 3 😀 já vím je to hodně malá pravděpodobnost ale stejně .. 😒 mě by vyhovovalo jedno ale při tom ET mi je jasný, že jsou šance menší než při IVF ☹

baixy
9. led 2011

@pepek007 Nooo....testovat budu ráno, mám to v plánu. Ale za těch pár let nezdaru vím, že ani krásná druhá čárka ještě nic neznamená...Po Ketu jsem tenkrát potratila, takže uvidím. Celý ten proces od stimulace, přes odběr, ICSI, ET a TT se snažím nějak krůček po krůčku úspěšně procházet a co bude na konci to nevim...vždycky zbývá jen pevně doufat 🙂

baixy
9. led 2011

@pepek007 No na sále, než vylezeš na kozu se tě ptají. Prostě řekla, že 2 embryjka jsou na jedničku a jedno na dvojku. Ostatní se nadají použít. Takže co s tím dvojkovým. Řekla jsem, že mu dám šanci 🙂 Po Ketu mi tenkrát taky dávali 3 a chytlo se jen jedno (jen na chvíli)...

pepek007
9. led 2011

@baixy jo jo přesně tak .....ani já bych to nebrala automaticky, že jsem těhu najít // a že je vyhráno pravda .... 😒 no tak to zítra ráno čekáme na info s výsledkem hele :o)) šup šup .... a držíme palceeeeee 😉

baixy
9. led 2011

@pepek007 Určitě dám vědět.....díky 🙂

pepek007
9. led 2011

@baixy aha takže se to řeší až na koze teda kolik a je to na domluvě 😉 no jasný ale přece ho jen tak nevyhodíš bych mu možná taky dala šanci i když teďka řeknu něco jinýho mi přijde děsná škoda vyhodit to jen tak ...ty jo jak to vůbec likvidují?Asi na pokusy nějaký ne? ☹(( vždyť je to něco tvýho a manžela a z toho nečeho může být člověk ....ale je blbý, že člověk neví, který embrijko se chytlo zda to nejlepší nebo to nejhorší 😉

baixy
9. led 2011

@pepek007 Jo, řeší se to až na koze, což mi připadá trochu komický 🙂
Nevím, kam je šoupnou, doufám, že je zlikvidují a nikdo s nima už nic nedělá.....Jo, no právě, nevíš, které se chytne, když se teda nějaké chytne.
Ty máš své dítě taky z umělého oplodnění?

lenkacar
9. led 2011

@baixy holky nebudte naivní a z čeho pak by žili výzkumáky ,kde se pracuje na kmenových bunkách ..radši nad tim nepřemýšlet .. 😝

lenkacar
9. led 2011

maci jsi statečná, že na to jdeš to je vlastně stejný jako amnio.. a toho se strašně bojim

barabasek
9. led 2011

Ahoj holky moc vás zdravím to byla fuška vás dočíst 🙂
Jsem strašně nachcípaná ☹
Mě při IVF dali 2 a to 3 prý bylo menší tak ho také zlikvidovali.

kinguse
9. led 2011

@macinaz ...drž se holka a ať ti všechno dobře dopadne a ty to co nejlíp zvládneš!!!!!! Držím palečky!!!! 😉

ira13
9. led 2011

@baronek už nevím kdo, to bylo hned při první návštěvě když jsme probírali úspěsnost a ptala jsem se proč poj.platí jen 3pokusy.Každé embrio20% ,při transferu 2 embrií 40%úspěšnost a krát 3 pokusy je 120% tak by to mělo vyjít ,proto pojišťovna víc neproplácí. Ty to mají blbě spočítaný

ira13
9. led 2011

@lenkacar To záhada kam se ta embria ztrácí? Snad s tím nekšeftujou a někde nám neběhají děti.

ira13
9. led 2011

@lenkacar Já měla cystu po ivf .Při ms neodešla tak mi naplánoval dlouhý protokol ,aby měl čas s ní něco dělat.Pokud se nevstřebá že ji při punkci odsaje.Naštěstí zmizela sama.Asi vadí když ji chtěl odstranit.

ira13
9. led 2011

@macinaz Držím palečky,ať to udělají dobře a zbývající miminko se pustí až v červenci.

lenkacar
10. led 2011

@ira13 při stimulaci vim ,že vadí cysta ,mě jí taky odsály den před stimulkou ,ale při ketu nevim,tam je to bez hormonů.. 😕 na něco jsem se chtěla zeptat barabáška ještě jsem v noci na to myslela a ted to nevim,tak aspon prozatim zdravím!!!!!!!!brzy se vymarod ..snad si vzpomenu

pepek007
10. led 2011

@baixy hooo komický to jako je - ty tam rozcapená a budete se dohadovat a rozhodovat jaký a kolik dáte 😀 😀 😀 holky nestrašte, kde končí embrijka určitě je musí nějak likvidovat a nemůžou je bez souhlasu vašeho dát na pokusy si teda myslím .... 😒 jj Baixíku mám prcka v IVF od nich vyšel nám díky bohu hnedka první pokus a teď jsme zatoužili po druhým a máme 5 mrazáčků takže tu s holkama debatuju a vyzvídám, kolik nás to bude stát na co dát bacha a vůbec celkově zkušenosti a názory 😉 a je super, že tu holky jsou takže uvidíš, že tady to je na pohodu ale jsem tu taky krátce 😉 a co máš ty za sebou nebo co váš čeká či nějaký plán kočko? 😉

pepek007
10. led 2011

@ira13 nestraš Iríku 😒 dle mě to nějak usmrtí v nějakým rozoku nebo rozpustí a vyhodí nevim to mě nikdy nenapadlo ale dneska je možný všechno 😠

pepek007
10. led 2011

@barabasek přitom zrovna to 3tí se mohlo chytbout viď? ☹

barabasek
10. led 2011

@lenkacar určitě si vzpomeneš 🙂 mám obavu že se za dnešek ani nevymarodím zítra zase do práce 😖

lenkacar
10. led 2011

@barabasek jo už vim 😵 když je alergie na sperma jestli to vadí při orálu 😀 😀 😀 nebo jen do pipky ..včera jsem totiž obštastnila manžela musim říct po tý době ,že mě to pálilo v puse .. 😕 a nebudte tady cimprlíny ,tady se řeší všechno 😀 😝

lenkacar
10. led 2011

hlavně mi nepiš ,že mi to pálelo ,protože byl nažhavenej jo? na to ti neskočim 😀 😝

baixy
10. led 2011

Zdravím vás všechny, tak jsem testla a jsou tam dvě...sice je ta druhá slabá, co bych taky chtěla 8 den, ale lepší než kdyby bylo bílo 🙂 Tak zase o krůček dál a ted budu testovat každý den a uvidím, zásobu testů mám :D Do Artu se musím objednat na příští týden, tak tam někdy v týdnu zavolám.
Necítím se nějak, trochu mě občas píchne v podbřišku jinak nic moc tak nevím.....

lenkacar
10. led 2011

@baixy no to je úžasná zpráva

baixy
10. led 2011

@lenkacar Pro začátek dobrý, ale takhle už jsem se radovala dvakrát a vždycky to skončilo špatně, mimís se mnou nechtěl být. Tak uvidím jak se rozhodne tentokrát, kdoví kolik z těch 3 se rozhodlo to se mnou zkusit 😀