ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
18. kvě 2010

čus ženky ,jaro já v den narkozy jedla jenom suchary a večer kuřecí na přírodno a bylo mi fajn..další den už normál

kinguse
18. kvě 2010

ahoj, jara já myslím,že to je dobrý skóre 10 ze 16!! 😉 Držím palečky,ať to vyjde!!!!
Já dnes dorazila opět v půl7, mám pocit,že takovej nápor mě brzo složí. Dneska už na vše prdím. Půjdu se umýt a spát.
Dobrou

lalina846021
18. kvě 2010

Ahojky holčiny!
Tak vás podlouhédobě dočítám,vůbec nic nestíhám......hrůza.Pořád jsem v práci a když ne tak pracujem na baráčku.
Jara moc gratuluju k tak pěkné úrodě 😀 😀 😀 Držím ti mocinky moooooc pěstičky ať ti to vyjde.

Jinak u nás nic nového,za týden mi mají dorazit výsledky z genetiky tak jsem zvědavá jak to dopadlo.
Všechny vás moc zdravím a přeju hezký večer! 🙂
Kingus dobrou a neboj zase bude líp,to jsou vždycky začátky a pak na to budeš vzpomínat v dobrém 🙂

jara
19. kvě 2010

Ahoj Lali, jsem si říkala, kde celou dobu vězíš.. ;- 😉 Prosím tě, kolik jste měli při odběru vajíček a kolik vám jich zůstalo??? Půjdete do dalšího pokusu?

lalina846021
19. kvě 2010

Ahojky Jara! Měla jsem 16 vajíček,deset se jich oplodnilo a zůstaly čtyři.Při Ivf mi zavedli dvě a dvě zamrazili.No a při Ketu jsem si dala taky dvě,takže už nemáme žádné.Já jsem volala do Aru a řekla jsem jim že na umělí půjdeme ažna zimu,že si dáme pauzu.Musím se drobet zberchat a máme moc práce na baráčku.Tak mi to odsouhlasili a až se nám bude chtít znovu tak se máme objednat.Ale určitě půjdu znova pokud se nám to nepovede přirozenou cestou.V létě už to bude čtyři roky co se snažíme.... ☹ ☹ ☹

Jo a už jsem byla na odblokování tý kostrče a bolí to jen malinko 😖 tak třeba to taky pomůže

Držím ti mocinky pěstičky ať ti to vyjde 🙂 😲

jara
19. kvě 2010

Jéé, Lali, tak to jsme na tom úplně stejně. 16 odebraných, 10 oplodněných a zítra si budu volat, jak to vypadá.
Lali, nevím, co budu říkat za pár měsíců, ale já už jsem teď skálopevně přesvědčená, že do dalšího pokusu bych nešla. Strašně špatně jsem nesla tu stimulaci. Tedy né fyzicky, ale psychicky.
Také vám dala paní embryoložka vybrat jakou oplodňovací techniku použijí??? Jestli normál ve zkumavce nebo ICSI??
A už jsi cvičila před tím odblokováním? A cvičíš i teď poctivě každý den?

lalina846021
19. kvě 2010

Tak to ti zejtra držím pěsičky ať jich zůstane hodně...... 🙂 🙂 🙂 určitě si nech nějaké zmrazit,aby jsi když tak mohla na Ket.To už se stimulace nedělá,není to tak náročné 🙂 🙂 a znám hodně holek kterým Ket vyšel.Dala mi na výběr a řekla nám aby jsme si to rozmysleli ale že být na našem místě tak by prvně dala přednost normílu,aby se vidělo jestli se vajíčka dokáží sama spojit se spermiema a vyšlo nám to...............

Jinak jsem cvičila předtím mojžíšovou podctivě každý den hodinu.........ale teď nějak nic nestíhám 😒 😖 sem tam cvičím

Já si myslím že kdyby ti nic nevyšlo tak by jsi stejně do dalšího IVF šla,věř mi,pro mimčo uděláme cokoliv.............Já jsem potom co jsembyla konečně šťastná když se ket povedl a v pátým týdnu se to přestalo vyvíjet,tak jsem si taky říkala že už do toho nepůjdu a na zimu nejdéle chci znovu 🙂teda radši bych byla kdyby se nám to povedlo nečekaně to by bylo překvápko.....tak uvidíme
držím pěstičky a určitě mě zítra informuj,určitě jich bude armáda 😀 😀 😀 moc na tebe budu myslet 🙂

lenkacar
20. kvě 2010

my si dali rovnou ICSI,měli jsme hodně vajuch tak se to vyplatilo,na počet kolem 5 bych to neplatila 😝 ,jaro tak držim pěstičky at se to už nepustí ... 😉 x-,jinak my v pondělí jedem na imuno ,ale stejně si dáme pauzu a budu to řešit až podle práce ..až to nebudu moc vydržet tak ..jde mi o to ,aby mě platil zaměstnavatel ,zatim bych byla doma zadara

jara
20. kvě 2010

Holky, tak mi spadl kámen ze srdce. Máme 9 bojovníčků!!!! ALE. Navrhla mi PK...prý když je takhle hodně dobrých, tak nedokážou určit, který je nejlepší a zítra max pozítří by se měli vyselektovat ty nejkvalitnější. nebo druhá alternativa: nechat si dnes zavést 2 ks a pak bychom měli ještě 6 ks na KET to jsou 3 pokusy. Vybrala jsem si prodlouženou kultivaci a teď mi rve srdce pomyšlení, že ostatní nechám zajít, prostě že je svým rozhodnutím zabiju!!! Tedy holky to je to nejšílenější rozhodování, jaký jsem kdy zažila... ☹ ☹ ☹ ☹
Máte s tím některá zkušenost??

lalina846021
20. kvě 2010

Ahoj Jara to je nádherný počet,určitě jsi udělala dobře..............nesmíš přemyšlet nad tím jestli to bylo správné.............hlavně teď musíš věřit tomu že to vyjde a mimísek nebo mimískové se povedou.držím pěstičky

lalina846021
20. kvě 2010

holky prosím nevíte někdo kolik se platí v Artu za IUI ?prosím potřebuju to vědět pro jednu holčinu...................děkuju

barabasek
20. kvě 2010

Ahoj Lali platí se 30,- kč a partner také 30,-kč

lalina846021
20. kvě 2010

děkuji,jsi zlatá

barabasek
20. kvě 2010

Není zač 🙂

jara
21. kvě 2010

Ahoj holky, tak mám 2 ks zavedený a 2 ks zamražený - všechny té nejlepší kvality.. 🙂 Jo, Lali, přesně tak, člověk se nemůže furt hrabat ve svých rozhodnutích...prostě kostky byly vrženy a basta fidli, teď už s tím stejně nic neudělám. Teď můžu maximálně tak pozitivně myslet... 😀

Jinak mě mrzí, že jsem tam dnes nepotkala holčinu, se kterou jsem byla na odběru v pondělí 17.5. - byly jsme tam jen my dvě, takže určitě víš o koho jde. Jestli tohle čteš, napiš mi prosím zprávu. Pak jsem si nadávala, že jsem si na tebe nevzala kontakt. Jo, sestřička říkala, že prý jsi se po mě včera také ptala. 😉 Byla jsi fakt super! 🙂

Nadruhou stanu mi tam anděl poslal jinou milou duši. Tímto Tě zdravím, M. a určitě napiš. Kontakt na sebe máme. Budu se těšit...hlavně na to, až spolu budeme drandit s kočárama... 😀 😀

lalina846021
21. kvě 2010

Ahoj Jara,mocinky ti držím pěstičky aby se mimískové u tebe v bříšku uhnízdili a ty jsi byla mamina...............budu na tebe myslet,opatrujte se a mysli pozitivně a hlavně musíš věřit že to dobře dopadne,co nejvíce polehávej a vyhýbej se teplé vodě...........mimískové nemají rádi teplo 😀 😲 😲 😀 věřím tomu že ti to vyjde..................už se těším až nám pošleš foto jak drandíš s kočárkem!!!!!!!!!!!!!a kdyby to nevyšlo tak mrazáčci to jistí...............pa a přeju hezký večer a hezký víkend,já ho budu mít pracovní,přes den budeme sundavat střechu na baráku a pak mám v sobotu i v neděli noční,takže samá práce 😢 😠
Jo a jinak už mám výsledky z genetiky a jsme oba v pořádku,tak fakt nechápu v čem je problém,asi nám není přáno,nebo prostě není ten správný čas 😢 ☹ 😖 ach jó,ale ono se nám to taky jednou povede!

papa

jara
22. kvě 2010

Ahoj Lali, děkuju! 🙂 Ty jo, tu makačku Ti nezávidím. Já jsem pomáhala našim /to mi bylo asi 12 let/, když jsme stavěli barák, vozila jsem kolečka, nosila cihly, tašky,....Pak ještě taťka v průběhu let předělával pár chalup, takže jsme také musely být s mamkou a se ségrou k ruce. Ale abych řekla pravdu, tak mě to moc nebavilo...Teď už taťka alespoň neotravuje nás ženský, ale mého manžela...a toho to zaplať Pán Bůh baví... 😉

Jinak co se týče té genetiky, tak jsem teď zrovna někde četla, že se genetika strašně přeceňuje a hodně se o tom píše. Z toho může vzniknout dojem, že to má spoustu lidí, ale přitom to tak není. Genetika by se prý měla dělat v případě, že jsou v rodině nějaké genetické vady...jinak to prý nemá cenu.

Lali, já se na to snažím dívat tak, že nám není přáno proto, protože holt máme ještě něčím projít, nějakou jinou zkušeností, prostě jak píšeš, ještě nenastal ten správný čas. A až to přijde, tak si těch malých lidí budeme o to víc vážit, mít s nimi větší trpělivost. A věřím, že pak nám to teprve dojde, proč to tak dlouho nešlo....Já když se dívám zpětně na nějakou "špatnou" událost, tak vidím, že vlastně špatná nebyla, naopak mě dovedla k nějaké dobré zkušenosti či člověku, který mě něco naučil.

Kočky, tak krásný víkend. Lali, moc to s tou prací nepřeháněj! 😉 my pojedeme na nákup a odpoledne na chvíli na chaloupku.

lalina846021
24. kvě 2010

Ahoj jara,moc hezky jsi to napsala a určitě máš pravdu............on ten správný čas jednou přijde................
Mě to zatím baví,myslím ta práce na baráku,ale nevím jak dlouho mi to vydrží...................... přeju hezký den
drž se a pohlaď za mě mimísky v bříšku a vyřiď jim ať se drží zuby nehty u maminky 😀 😀 😀 opatrujte se!

jara
25. kvě 2010

Holky, také jste měly po ET hrozně nafouklé břicho?? Nevím co s tím, i když dneska se to zdá být lepší...Jinak se mi dneska v noci zdálo, že jsem to dostala... ☹ 🙄

jaru30
25. kvě 2010

Ahoj holky,
Jara, jojo, takyyy. Jsem si připadala jak v 7.měsíci 😕

jara
25. kvě 2010

Jaru, zrovna jsem si říkala, že jsem tě tu dloouho neviděla... 😉 jestlipak už nerodíš...
To břicho je šílený, i když dneska bych řekla, že je to lepší...o upnutých tričkách si můžu nechat jen zdát... 😀
Holky, myslíte, že už můžu cvičit?? Jsem 4.den od ET... jsou to jen takové lehké cviky na protažení a procvičení páteře...

jaru30
25. kvě 2010

cvičit??? Ty jsi blázen 😀 Sice nevim, jaký cvíčo máš přesně na mysli, ale to slovo je samo o sobě dost odpudivý 🙂. Ještě bych s tím počkala, je moc brzy 🙂 I dr. říkal, že do testování nemáme dělat nic náročného, žádnou zátěž......

Ještě nerodím. Ale dneska mi gyne s radostí oznámila, že se jí "nález" moooc líbí, že už se krásně otevírám 😀 Tak čekám, co se bude dít 😀 Už několik holčin mi sdělilo, že je to tím počasím. Že jak začnou řádit bouřky, lítat tlak apod, tak pak porodnice nestíhají 😀

jara
25. kvě 2010

Ono je to takové lehké cvičení...ale asi to ještě vydržím, než abych si něco pak vyčítala...
S těma bouřkama jsem to už také slyšela...Ty brďo, to to uteklo, vždyť ještě nedávno, jsi zjistila, že jsi těhotná a už rodíš!!!

jaru30
25. kvě 2010

to jooo, hrozně to uteklo 😅 Takže až najdeš ty //, začni si to těhu pořádně užívat, protože než se naděješ, budeš balit tašku do porodky 😀 Když mi to říkaly jiné těhule, nevěřila jsem tomu, ale je to tak 🙂

jara
25. kvě 2010

Jaru, tak ať všechno klapne... 😉
Břicho už mi splasklo, po nadýmání ani stopy...nemůže to věštit něco špatného?? Třeba že to nevyšlo?? Jak jsi měla Jaru dlouho nadmuté břicho?? Začínám panikařit, že je něco špatně... 😢

jaru30
25. kvě 2010

Jaro, to rozhodně nevěští nic špatného 🙂
Já už ani nevím, jak dlouho. Ale i kdybych věděla, tak podle toho se stejně nemůžeš řídit 😀 Každá jsme jiná, každý tělo reaguje na hormony jinak. Takže neboj 🙂
Společný jsou většinou příznaky jako pobolívání v podbřišku, prsou, plačtivost, velká únava (i když tu můžou způsobovat i hormony)...uvidíš už za pár dnů, až budeš testit 🙂

lenkacar
26. kvě 2010

ahoj holky ,v pondělí jsem byla na imunu a chtějí ještě genetiku kam se nemůžu zaboha dovolat ,je to normální ,že to tam za 2dny nikdo nezvedne?napište mi někdo co mám dělat,kam mám volat a kde jste vzaly žádanku,dík..jaru držim pěstičky ,mě doma nejde net ,koukam na vás v práci

barabasek
26. kvě 2010

Ahoj Leni také po mě chtěli genetiku, ale gyn. mi žádanku nedá ani za zlaté prase a ještě byl strašně protivnej proč mi ji nedali hned v Praze ☹

lenkacar
26. kvě 2010

mě v praze rovnou řekla ,že oni žádanky nedávaj,já zkusim zavolat do artu páč moji mudři s tím nechtěj mít nic společného ..a co volalas na tu genetiku?

sonka.77
26. kvě 2010

Ahoj holky, dělá se u vás v CARu OPU a ET i v neděli?