ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
3. kvě 2010

no ahojky suví moc ráda tě zase vidím 😵 😵 😵 😵 😵

lenkacar
3. kvě 2010

suví je to větší šance a snad už se konečně dočkáte .. 😵 já jsem dneska vyřízená z práce ,byla jsem tam 9hod. a byl to fakt opruz ..lidi nechodili a když tak prudiči.. 🙄

barabasek
3. kvě 2010

Ahoj Leni to znám když jsou blbci tak celých 12 hodin 😀 někdy se jim opravdu daří a ty dotazy nesmyslný 😝

barabasek
3. kvě 2010

Suvik máme také 4 IUI, 1IVF stoplé a 1IVF dokončené bez úspěchu a teď nás čeká Podolí a snažím se skoro 5 let .

lalina846021
3. kvě 2010

Ahojky holčiny!Takuž máme genetiku ze sebou a teď už jenom budeme čekat na výsledek,trvá to zhruba měsíc.Jinak jsme se rozhodli že počkáme s dalším IVF do října.Budeme předělávat baráček a třeba se nám to povede přirozenou cestou, i když tomu už nevěřím po 3,5letém snažením...............ale budou jiné myšlenky a na mimčo nebude čas tak snad.........doufám že to rychle uteče..........zejtra to musím zavolat do Artu,tak doufám že se na mě nebudou zlobit...určitě se k nim chci vrátit,když nám to nevyjde.........přeju hezký večer,dobrou a pa 🙂

lenkacar
4. kvě 2010

lali a jak se dělá ta genetika jenom z krve?zdravím a mizim do fachy

lalina846021
4. kvě 2010

Ahojky!
Leni s krve a zpohovoru,jsou tam taky moc hodní.Byla jsem u Dr. Čudky.Popovídají si s váma a pak vám vezmou krev a všechno vysvětlí.Prý je dobře že jsme tam šli dřív než na další umělé oplodnění.Kdyby něco našli tak se spojí s Artem a dokážou vybrat naprosto geneticky zdravé embryo............tak uvidíme za měsíc jak to dopadne.Doufám že ti to v práci rychle utíká.Já mám dnes volno a jsem ráda....................... 🙂

jara
4. kvě 2010

Ahoj kočky!
Lali, tak na tebe myslím, ať vše dopadne dobře. Asi bych taky šla na genetiku, když nám nevyjde 1.IVF - jako že mám pocit, že nám to prostě napoprvé bohužel nevyjde...nevím proč. 😔
Jinak Suvik, zdravim. Nám doktoři zatím také nic nenašli...Teď jdeme do našeho prvního IVF...už jsem nafásla Gonal a 2.DC začínám píchat. Kdy jdete do Artu?

suvik
4. kvě 2010

Díky z podporu 🙂
Podolí a Prednison mám za sebou(to už jsem psala), moc jsem věřila, že se mi otěhotnění díky uklidnění imunity podaří ☹ ...
U dr Čudky jsme taky byly-vše ok.....
Barák přestavujeme...zaměstnání mysli jinými starostmi mi k těhu taky nepomohlo...takže hurá do IVF 🙂 🙂

suvik
4. kvě 2010

barabasek-kdo Ti Podolí doporučil? Já jsem si ho vynutila v Artu na základě diskusí na koníkovi, dr Špička tomu nefandil a v mém případě musím konstatovat, že měl pravdu. Nijak nám to nepomohlo, ale spoustě holek ano 😉

suvik
4. kvě 2010

barabasek-proč Ti IVF stopli? Komplikace?

suvik
4. kvě 2010

jara: jsme objednaní na 19.5., konzultace 😉

suvik
4. kvě 2010

jara: mám na Tebe pár otázek, protože vidím, že máš čerstvé zkušenosti 🙂 .

Ale otázky mohou být i na vás ostatní, které jste IVF podstoupily.

Co nás v Artu čeká před IVF? Mám na mysli hlavně to, co se bude dít od chvíle, kdy odsouhlasíme IVF. Dá se vše domluvit během jedné konzultace nebo nám dají nějaký formulář na vyplnění domů a s tím se tam budeme muset dostavit znovu. Pokud se dá všechno domluvit během jedné návštěvy, je reálné, abych si odvezla recept na léky ke stimulaci a hned další cyklus začala stimulovat, zajistila si souhlas k celkové anestézii.....párkrát zajela do Artu na ultrazvuk a chystala se na odběr vajíček?

Nebo je to všechno daleko složitější??
různé krevní odběry na hladiny hormonů, hormony štítné žlázy, imunologii, genetiku, ultrazvuky, folikulometrie, laparoskopii...mám za sebou a manžel samozřejmě spermio 🙂 🙂

suvik
4. kvě 2010

všem přeji hoóódně štěstí a ještě letos mimíska či mimísky!!!!! 🙂 🙂 🙂

barabasek
4. kvě 2010

Ahojky IVF stop nerostli folikuly. V Artu mi dali 2 možnosti buď půjdeme hned další měsíc na ivf nebo imunologii hlavním důvodem bylo, že byli kvalitní embria a dobře se vyvíjela rozhodnutí bylo těžké jsem opravdu váhavá váha tak jsem stále přendavala z misky na misku pro a proti,
Jinak jsme dnes byli u jedné léčitelky já to mu moc nevěřím, ale lepší něco než nic a překvapila mě že mám pohnutou kostrč a shodla se s kartářkou u které se na mě ptala kolegyně z práce uvidím necháme srovnat a uvidíme 🙂

lenkacar
4. kvě 2010

bar taky znám jednu co jí pomohla napravená kostrč..cvičila mojžíšovku a tam jí nějak přes zadek prstem tu kostrč napravila ,prý to bylo nepříjemné ,ale pomohlo jí to ..fakt po dlouhém snažení otěhotněla ..ty jo zkusit se má všchno

lalina846021
4. kvě 2010

Ahojky bar!Já jsem byla taky u léčitelky a řekla mi to samé.Jelikož dělám na rehabilit.oddělení,tak jsem se ptala naší dr. a ta mi řekla že to může být důvod proč nemůžu otěhotnět.Doporučila mi odblokování kostrče,dělá se to přes konečník 😕 😢ale prýje to účinné ale bolestivé.Já to podstoupím za měsíc co bych pro mimíse neudělala.......jinak mi doporučila cvičit mojžíšovou,takže cvičím a cvičím 😀 😀 zkus to já tomu taky věřím 🙂třeba nám to opravdu pomůže 😲

lenkacar
4. kvě 2010

lali tak nám to potom řekneš jaký to bylo ,myslím ,že bych na to potřebovala narkozu 😕 au prdelka

lenkacar
4. kvě 2010

tak já mizim kočky ..mám toho za celej den fakt po krk,tak jdu natáhnout záda..papa

lalina846021
4. kvě 2010

já se taky bojím,ale doufám že to vydržím,pak budu informovat,pa a dobrou

barabasek
4. kvě 2010

Zítra se budu objednávat tady právě nikoho nezná kdo to dělá tak to příští týden to v Praze stihneme i s Imuno najednou 🙂 taky bojim bojim

lalina846021
4. kvě 2010

tak jsme dvě co se bojí.........tak kdyby jsi nikoho nesehnala tak v Budějcích to dělají 3......říkala mi to doktorka co mi to dohodila...........tak držím pěstičky a pak dej vědět 🙂

suvik
4. kvě 2010

jo a Mojžíšovou jsem cvičila skoro 3/4 roku a během každé návštěvu u fyzioterapeutky mi dělala mobilizaci kostrče. Bála jsem se, ale věřte, že to nic není a rozhodně to nebolí. Stačí poslouchat co Ti fytioterapetka radí a uvolnit se. Když budu popisovat detaily, vždycky když zasouvala prst do konečníku, chtěla abch ústy udělala O a držela našpulené rty a dýchala jimi. Prý konečník nějak se rty souvisí a zasunutí prstu do konečníku není pak bolestivé. Prst si namazala vazelínou. Pak tím prstem rovná kostrč, chce abys stahovala půlky a jakoby vtahovala její prst dovnitř. Vážně to nic není. Jde jen o to poprvé. Nebojte se! Dá se to lehce vydžet. Po mobilizaci kostrče mi radila, abych 2 hodiiny neseděla na něčem tvrdém.

Nic jsem neplatila, bylo to na základě předpisu mé gynekoložky, kterou jsem požádala o doporučení, mám VZP.

suvik
4. kvě 2010

SEZNAM ORGANIZACÍ ZABÝVAJÍCÍCH SE METODOU PANÍ MOJŽÍŠOVÉ

http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

suvik
4. kvě 2010

opakuju se, ale prosím o odpověď

jara: mám na Tebe pár otázek, protože vidím, že máš čerstvé zkušenosti .

Ale otázky mohou být i na vás ostatní, které jste IVF podstoupily.

Co nás v Artu čeká před IVF? Mám na mysli hlavně to, co se bude dít od chvíle, kdy odsouhlasíme IVF. Dá se vše domluvit během jedné konzultace nebo nám dají nějaký formulář na vyplnění domů a s tím se tam budeme muset dostavit znovu. Pokud se dá všechno domluvit během jedné návštěvy, je reálné, abych si odvezla recept na léky ke stimulaci a hned další cyklus začala stimulovat, zajistila si souhlas k celkové anestézii.....párkrát zajela do Artu na ultrazvuk a chystala se na odběr vajíček?

Nebo je to všechno daleko složitější??
různé krevní odběry na hladiny hormonů, hormony štítné žlázy, imunologii, genetiku, ultrazvuky, folikulometrie, laparoskopii...mám za sebou a manžel samozřejmě spermio

frufrunka
4. kvě 2010

suvik, IP! 🙂 Jinak se všem omlouvám , že jsem sem takhle vtrhla, ale než jsem se stačila zapojit do diskuse, tak je po všem, byla to pořádná smršť. Za týden jdu na utz... Ale pokud to nevyjde, slibuju, že se k výám přidám! 🙂 V říjnu bychom šli na další pokus...

kinguse
5. kvě 2010

ahoj holky, jen v rychlosti,prostože jsem na školení a nic nestíhám.Všechny mooooc zdravím a pak se ozvu až se vrátím,jsem tu do konce týdne. Je to dost náročný, valí na mě samý informace, věci,které jsem v životě neslyšela,ale snad se tím nějak prokoušu. Pak mě holt hodí do vody a plav 😀
pa a všem držím palečky,ať vám to vyjde!!!!

lenkacar
5. kvě 2010

kingus tak to přijedeš a budeš za chytrou 😵 suví au au prdelka ,já myslela jednou ..mě před ivf udělali jen utz a hormonální profil a pak pohlídali menses a šlo se na píchání 😉

jara
5. kvě 2010

Ahoj ženy. byla jsem v práci, tak jsem nemohla reagovat...

Suvik, všechno se dá domluvit během jedné konzultace. My jsme se prostě rozhodli, objednala jsem se na konzultaci a když jsem Špičkovi řekla, že bych už nechtěla zkoušet IUI a jít rovnou do IVF, tak se na nic neptal, udělal utz a vyplnil rovnou papíry na krátký protokol, u sestřičky jsem vyfásla rovnou Gonal, vše mi vysvětlila ohledně píchnutí injekce, dostaneš takový papír s rozpisem, kde máš srozumitelně rozepsané dávky, ceník všech výkoků spojených s IVF a revers, který podepisuješ s manželem před výkonem. Jo, a vezmi si s sebou větší obnos peněz. Já jsem nnepočítala s tím ,že budeme něco už platit, takže jsem s sebou neměla dostatek hotovosti /za Gonal jsem platila 2.700,-/, naštěstí je nedaleko bankomat, takže jsem vybrala.
19.5. se třeba potkáme, třeba už půjdu na odběr... 😉
Suvik, kdyby tě ještě něco napadlo, klidně se ptej.

Jinak ženský, co se týče té Mojžíšky, tak vám nechci brát iluze, ale cvičila jsem poctivě každý den asi rok, chodila na mobilizace /která mimochodem, jak píše Suvik, vůbec nebolí, nebojte se!!!/ a stejně žádné zlepšení. Tím nechci říct, že to ostatní nemusí pomoct! Rozhodně to zkuste. Nic tím nezkazíte, maximálně si pomůžete k mimču a minimálně si zlepšíte postavu... 🙂

suvik
7. kvě 2010

jara: ohledně Mojžíšové s Tebou 100% souhlasím, ale nezatracuji tuhle metodu, jen mě prostě nepomohla a opravdu jsem se snažila poctivě cvičit

díky za rady ohledně IVF, jiné otázky mne nenapadají, ale určitě jich bude spousta už po první konzultaci

19.5. se budu těšit v artu na shledání 🙂 🙂