ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

dashi
30. zář 2010

😉 @duschankova spíš mi ho pošli ty do IP, já s tím moc neumím 🙂

provence
30. zář 2010

ahoj duschankova, byla jsem na transferu po 96 hodinách, nechali jsme zavést jedno embrio a zbylé (14 zamrazit), to bylo v pátek. V sobotu jsem šupajdila do nemocnice pro středně těžký hyperstimulační syndrom ( břicho jako v 6 měsíci). Ve středu mě propustili. Ve čtvrtek 7 den po transferu ( 12 den po OPU) slabá čárka, kterou jsem viděla jen já. Další test v sobotu čárka jasně viditelná. Pak mi začalo být špatně. V pondělí jsem už nemohla dýchat a přestala močit, má doktorka mi zavolala sanitu a doktor si myslel, že jedu rodit. HCG jsem měla 400. Po celou dobu jsem nekrvácela. Zato jsem měla těžký stupeň OHSS
Minule jsem po IVF čekala dvojčata a krvácela od 6tt. Myslím, že každé těhotenství je jiné. Tehdy jsem měla dříve fotku ze sona než pozitivní test.

duschankova
30. zář 2010

@provence ahoj 🙂 tvé rádky mě rozplakaly a moc zamrzely, protože my takové štěstí jako ty na druhý pokus asi mít nebudeme. a můžu se zeptat kdy jsi byla na trasferu? já jsem byla 14.září a moc se od té doby trápím obzvláště teď když vím, že to asi nevyšlo. Moc ti držím pěstičky, mamko 🙂 nesešla jsi se s nějakou paní která by začala krvácel po transferu 11den jako já a poté byla těhotná?!!! tolik bych si přála, aby tam miminko bylo, už jsem se tolik naplakala.

duschankova
30. zář 2010

od včera mě bolí břicho zase u pupíku jako po transferu nemůže to být přeci jen miminko?

provence
1. říj 2010

duschankova, miminko je zázrak a je možné úplně cokoliv. Vydrž na krev. Na transferu jsem byla v pátek 13.8. . O mimi se snažíme už 10 let. Po prvním IVF jsem otěhotněla ale děti se narodili moc časně a nezvládli to. Pak jsme zkusili několik KETů a moc dobře znám to zoufalství, když to nevyšlo. Pak jsem pochopila, že ničím sama sebe. Manželství se mi začalo hroutit a já si připadala jako neschopná a snad ani ne ženská.
Tak jsem řekla dost. Začala si budovat karieru, cestovat a starat se o děti, které neměli rodiče. No a najednou se mé manželství srovnalo a já mám tři krásné děti a čtvrté na cestě. Vím, že se může stát cokoli a že otěhotnět neznamená mít dítě.A máma není ta která dítě odnosí a porodí, ale ta která ho miluje. Všechno má svůj čas. Pokud si neotěhotněla teď, tak účinek stimulace přetrvává další tři měsíce. Navíc máš možnost dalších pokusů. 😉 Takže hlavu vzhůru a začni se hezky rozmazlovat. Držím Ti palce

duschankova
1. říj 2010

@provence děkuji ti za podporu jsi velice milá 🙂 takže ty máš už tři svoje děti? nebo je máte adoptované? dodala jsi mi odvahu a dověděla jsem se i nové infornace. krásný den 🙂

provence
1. říj 2010

máme tři děti v náhradní rodinné péči. Dva kluky a holčičku.

alenadj
1. říj 2010

Ahojky za 2 týdny jsem poprvé objednaná do Artu a tudíž prosím o info kde přesně se nachází v ČB? Je to hned za mostem u penzionu Miltom ul. Mánesova nebo v ulici U Tří lvů? Nějak se nemůžu dohledat. Děkuji.

lenkacar
1. říj 2010

ahoj nejlepší bude ,abysis to našla na netu ..je to blízko u kohinorky ,já nevim tu ulici ,takže neporadim ,nejsem místní..otáčíme auto u lidlu .. 😉

macinaz
1. říj 2010

@alenadj ahojky je to v ulici Mánseva u Tří Lvů to bylo dříve,spíš před mostem (podle toho z jaké strany jedeš)já jezdím od Senovážného náměstí jelikož se z té hlavní k Artu nedá zabočit doleva,je to tedy lepší jezdit od taď nebo někde otočit a je to za takovou pravotočivou zatáčkou,je lepší jet pomalu aby se to nepřejelo,napoprvé jsem to málem přejela.Doufám,že jsem to popsala srozumitelně,takhle popisovat je to složitější naž to říkat 🙂

lenkacar
1. říj 2010

my jezdili kolem asi tak 6krát a nakonec jsem volala kámošce at se mrkne na net ,ani lidi nevěděli kde to je .. 😀 přitom je to hned u silnice ,ale nevim proč ,asi jsem čekala jinou budovu ,nevím 😀 😝

baronek
1. říj 2010

Tak to já s hledáním neměla žádnej problém. Věděla jsem, že tam ta budova je, jen jsem nevěděla co se tam děje 🙂 My necháváme auto u Lidlu nebo u stadionu za Čevakem 😝 U Artu se nám parkovat nechce, máme nepřehlédnutelné auto, tak aby to někdo známej neviděl 😠

kinguse
2. říj 2010

@alenadj ahoj,jak píšou holky,je to ulice Mánesova (http://www.mapy.cz/#st=s@sss=1@ssq=id%3Apremise...) , pokud pojedete směrem od Výstaviště Země Živitelka,tak se tam přímo nedá odbočit, musíte zahnout k Lidlu (je z křižovatky vidět) a pak se tam vrátit a za pravotočivou zatáčkou odbočit doprava. Raději zpomalit, většinou se vám za zadkem budou hrnout další auta,tak dát dřív blinkr,ať to do vás nikdo nebouchne 😉 Je před tím přímo autobusová zastávka a stojí 2budovy vedle sebe. (to už poznáte,co je ART).Jinak parkoviště je tam taky a většinou se bezproblémů zaparkuje.
Jinak holky,včera jsem byla na kontrole a mají už pro mě dárkyni.Teď nám sladí cyklus a půjde se na to..přibližně do měsíce 😉

macinaz
2. říj 2010

@kinguse Tak to je dobře,přejeme ať všechno proběhne vpořádku bez žádných komplikací 😉

lenkacar
2. říj 2010

king paráda 😵

lalina846021
2. říj 2010

kinguse držím pěstičky 😲

kinguse
3. říj 2010

holky dík moc 🙂

alenadj
4. říj 2010

Děkuji za rady já to prostuduju. Doktorka mi napsala U Tří lvů, ale právě že všude se uvádí Mánesovka.
Jdeme na první vstupní prohlídku a sperm., horm.profil už máme.Manžel dobrý já mám vysoký prolaktin. Doufám,že nám ta cesta za mimi nebude trvat dlouho, ale to si přeje každá z nás.
Ať se daří.

lenkacar
4. říj 2010

ali tak hodně zdaru..byla tam ted moje kámoška a jsem z toho dost na větvi ,měla 21vajec a z toho 16plodněných a PK a nakonec jí zavedli 2 a zbytek že nemá cenu mrazit ,přitom jí řikali ,že jsou všechny na stejné úrovni ..že prý příště nebudou dělat PK ,ale zamrazí to hned ..já to nechápu ..moc jí přeju ,at žádnej další pokus nemusí mít ,je taky vytočená jak prase ..hodně divnej postup 🙄

lenkacar
4. říj 2010

kdo to chápe at mi to vysvětlí ..já tohle fakt nechápu na co se teda čekalo .. 😖

baronek
4. říj 2010

@kinguse skvělá zpráva 😀
@lenkacar tohle taky nechápu, někdy je i medicína nevyzpytatelná, co? A kamarádka byla na prvním pokusu?

dashi
5. říj 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, musela jsem se vypořádat s tím že se bojovníčci vzdali ☹ Takže dneska volám do Artu na kontrolu.
Holky nevíte za jak dloho se může jít na KET?

lenkacar
5. říj 2010

po ivf nejdřív za 2měs.mi řekli.. 😉

baronek
5. říj 2010

@dashi tohle je opravdu blbá situace, ale určitě to nevzávej, užívej si baráčku a příště se to určitě povede 😅

macinaz
5. říj 2010

@dashi to je mi moc líto,hlavně hlavu vzhůru a určitě se to příště povede

lenkacar
5. říj 2010

mě osobně nedělalo moc dobře ,když mě někdo litoval ,s tím se člověk musí vyrovnat sám..každý potřebuje svůj čas ,já jen popřeju vše nejle do dalšího pokusu 😵

dashi
6. říj 2010

@lenkacar tak to já jsem na tom stějně, taky to nesnáším když mě nidko lituje, proto to skoro nikdo nevěděl,prostě to tak beru ☹ 😉 , ale jinak holky dík za podporu. No příští týden jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi Dr. řekne. No možná stihnu 2. pokus do konce roku 😒

lenkacar
6. říj 2010

dashi ze stejného důvodu též zamlčím další aktivity svému okolí ..naprosto mě dováděla k zoufalství potřeba pitvat můj neůspěch a furt dokola

dashi
6. říj 2010

@lenkacar hm tak to znám, čím víc lidí o tom ví, tím víc jsou zvědavý a někdy až hnusný. Jen mi teda není jasný a nato se Dr. zeptám, že když jsem si dělala test 8 až 10 den tak čárka sílila,pak se mi to rozjelo a začalo slábnout. To je mi jasný,že když mám ms že začíná hcg klesat. Ale ten důvod, to jsem si myslela že se to chytlo. no jsem z toho nějaká zmatená 😨 .

lenkacar
6. říj 2010

no to jsem taky zvědavá co ti řekne