ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

ira13
24. lis 2010

@macinaz krásné fotky. Doufám že se brzy všichni přidáme .Hcg máš krásné to by mohly být 2mimi,ale to je pro tebe spíš komplikace.Tak ať je jen jedno.
Včera jsem po kontrole vysadile léky ,večer jsem špinila a dnes už je tu ms. To je prima aspoň budu brzy vědět kdy můžem pokračovat.

macinaz
24. lis 2010

@lenkacar to když jsem čekala Davídka tak jak byli dvě měla jsem 5000 a bylo to 5+2tt tak nevím nevím,ale na redukci se mi zrovna podruhé nechce 😒
@dashi určitě se to povede,budu na tebe myslet s malim i s mimi v bříšku 😀 ale to čekání je nejhořší,sice je to krátká doba,ale zdá se to jako věčnost

macinaz
24. lis 2010

@ira13 děkuji je to dost vysoké a komplikace by to byla,také si přeji jenom to jedno.
myslím,že se to tady s miminkama rozjede 😀

lenkacar
24. lis 2010

maci máš krásnou fotku čím jsi to fotila ?

macinaz
24. lis 2010

@lenkacar děkuji, jestli myslíš UZ,tak tu jsem seskenovala,ty máš určitě podobnou 🙂

lenkacar
24. lis 2010

mě nejde skener tak jsem to fotila mobilem,ale hlavně, že je tam něco vidět

lenkacar
24. lis 2010

maci to je dobrý co jak to ve fotoblogu odpočítává ty dny do porodu,to řikam vladísovi a on to listuješ kalendářem jo, 😀

marcelkap
24. lis 2010

@lenkacar Ahoj Leni, jen jsem tak zběžně nakoukla do tohodle tématu (chodila jsem sem před rokem) a koukám, že je z tebe těhulka. Strašně moc ti gratuluju, vím, že jste se snažili dlouho. Přeju ať je všechno v pořádku a ať si pěkně užiješ těhotenství.

lenkacar
24. lis 2010

díky já vim ,že jsi sem chodila 😉 já taky občas koukám na holky ,který znám 😉 a občas taky zíram 😀 😝

petreva
24. lis 2010

Ahoj holky, tak koukám že se tu hromadně těhotní!!!! To je taková paráda!!! Dlouho se to nemohlo zlomit a teď taková vlna....jen tak dál!!! Moc držím palce dalším čekatelkám 😵

lenkacar
25. lis 2010

art potřebuje nějakou reklamu 😀

mladamamka
25. lis 2010

ahoj holky tak jsem přijela z té laparky. A mám endometriózu pánevní podbřišnice. máte někdo s tím zkušenosti.

lenkacar
25. lis 2010

@mladamamka vůbec netušim o cojde a tak to opravili?

mladamamka
25. lis 2010

ne uvidím až mi budou vyndavat stehy za týden co mi řekne můj gynekolog, ale dočetla jsem se, že i to zabraňuje neplodnosti. Léčí se to buď antikoncepcí , hormony nebo operací, ale recídíva se většinou brzo vrátí.

lenkacar
25. lis 2010

pokud mezi tim stihneš mímo ,tak by to bylo dobré 😵

provence
25. lis 2010

Ahojky všem, mladamamka já endometriózu mám v malé pánvi. Většinou po laparce ordinují zastavení cyklu orgametrilem či sineralem (cca 6 měsíců) a co nejdříve těhotenství pomocí ivf.
lenkacar a macinaz gratuluji

mladamamka
25. lis 2010

Uvidíme co mi řekne gyndař. Tady to co mám je ta nejlehčí forma tak uvidíme, ale že by se ki zase chtělo do IVF uvidím. třeba to půjde i normálně.

lenkacar
25. lis 2010

provenc a jak se máš ty? 😵

provence
25. lis 2010

Jde to, mám pořád zvětšené vaječníky s cystama, takže musím ležet. Jinak jsme byli na genetickém ultrazvuku ve 14tt a mimi je v naprostém pořádku. tak už nás čeká jen velký ultrazvuk za 14 dní. Mimi začalo pěkně kopat tak mám břicho samou bouli. Nejdřív mě to vyděsilo a letěla jsem k doktorovi. Myslela jsem, že mi tvrdne břicho. Ten mi pobaveně řekl, že ta boule je prdýlka a miminko bude temperamentní po mamince. No vypadala jsem jako prvotřídní idiot, který nepozná pohyby od tvrdnutí břicha.

lenkacar
25. lis 2010

provenc tak brzy cítíš pohyby? to bych se taky lekla 😨 k utz gratuluji...půjdeš na plodovku a nebo jsi mladice?

provence
25. lis 2010

Jsem v 18 tt tak ty pohyby zase tak moc brzy nejsou.Doktor mi řekl, že je to tím, že jsem štíhlá a navíc díky OHHS mám povolené svaly. Na plodovku jsem odmítla jít, místo toho jsem byla na šíjovém projasnění, záchyt v v je 95%. Testy mám všechny OK, tak nechci zbytečně mimi vystavovat nějakému riziku. Navíc bych s tím stejně nic nedělala.

lenkacar
25. lis 2010

provenc kolik je ti prosím let?taky se bojim plodovky

provence
25. lis 2010

Je mi 30, ale mám blbou anamnézu ( nekolikrát jsem o mimi přišla), Tak bych měla jít. Mluvila jsem o tom s Michálkem a ten mi doporučil šíjové projasnění. Podrobné info najdeš tady: http://www.clg.cz/nt.htm.
Pojišťovna to normálně neplatí, ale když se domluvíš s doktorem a on Tě tam pošle tak je to hrazené.Je to fajn trvá to asi 20 min. ukáží ti mimi. Zkontrolují nosní kůstky ( při v v chybí), a změří kožní řasu za krkem. Pokud je větší než 3mm naznačuje to problém. Spolu s pap (odběr se dělá v 11tt u každého) určí jaký je problém. Vysoký PAP dawnův sy. nízký rozštěp. výsledky máš ve 14tt.

lenkacar
25. lis 2010

a to tě tam jako poslal michálek?já myslela ,že po srdci tě přehodí na normální gyndu a pak už se s tebou jako nezabývají 😕

lenkacar
25. lis 2010

jo díky za ten odkaz..aspon vim v jakém tt se to dělá a kde.. 😉

provence
25. lis 2010

Michálek mi doporučil domluvit se s mou obvodní lékařkou, která mi napsala doporučení. Pravdou je, že jsem do ARTu chodila až do 11tt a když jsem měla asi před měsícem problém a má lékařka nebyla v práci, tak mě normálně ošetřili a dali mi doporučení na další vyšetření.

lenkacar
25. lis 2010

provenc to jsi asi z budějk vid ..to se máš 😵 kolikrát jsem tam viděla i s bříškem většim ,tak se asi starají občas dále..

provence
25. lis 2010

Jsem z Krumlova. Jinak Michálek se Špičkou mají i soukromou ordinaci v Prachaticích. Pro mne je to daleko, ale jsem ráda, že mi oba řekli, že budu-li něco potřebovat mám volat.

lenkacar
25. lis 2010

pro mě jsou i ty prachatice z ruky ..při problému se tam sama nedostanu ☹ až půjdu po kontrole na gyndu a bude vše dobré tak s ní dam řeč o tom doporučení k čutkovi a to dělá sám starý osobně? byla jsem z něj dosti vyděšená ..je nějaký nemocný ,nikdo mě na to neupozornil a já se fakt těch pohybů lekla ..

provence
25. lis 2010

Mě to dělala MUDr. Šustrová. Je moc milá. Dělá se to přes břicho a jsou tam dvě velké televize. Jedna pro Tebe a druhá pro tatbínka. Manžel byl úplně nadšený. Jinak starého Čutku znám, je trochu divný, ale skvělý odborník. Ještě je tam jeho syn David, ten také dělá ultrazvuky a je moc fajn. Znám jeho i Šustrovou ještě z dob kdy byli v Krumlově v nemocnici. Mimochodem paní doktorka nám při tom ultrazvuku prozradila i pohlaví .