ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

jaru30
11. pro 2009

Ahojky holčiny, jen tak nakukuju, co je u vás nového 🙂
Jara, doporučení na neschopenku dostaneš v Artu okamžitě, už v den odběru vajíček. Pak si jen dojdeš ke své gyne a ona ti jí vystaví 🙂 Pokud ji tedy chceš.
Já byla doma už od odběru vajuch. A budu celý těhu. Mě vyhovuje, že mám teď čistou hlavu, nemusím vstávat ve 4 ráno a pak se 12 hodin stresovat v práci. Jsem doma v klídku, v pohodě, odpočívám a těším se na mimíska 🙂 Psychická pohoda je pro zavrtávání mimča důležitá 😉 A ocenuju, že si můžu kdykoliv během dne zdřímnout. Prý mě ta spavost ve II.trimestu opustí, ale zatím se neděje... 😅 Tak hodně štěstí, a ať se zadaří! 😀

mladamamka
13. pro 2009

Ahoj Holky. Tak co Alli už jsi testla. Já jsem to dneska dostala tak od zítra začínám, ale teď nevím mám 4 dávky na 1 den Fostimonu, ale nevím jestli to ředit jednou nebo dvěma.

jara
13. pro 2009

Jaru30, děkuju za reakci.🙂 S tou neschopenkou vůbec nevím, dělám sice dvanáctky noční, ale mám smlouvu na dobu určitou, tak aby mě nevylili...Kdyby to vyšlo, tak to vůbec neřeším, ale právě že tu záruku nemám a pak hledat novou práci se mi nechce...No uvidím, co mi doporučí v Artu.
Vám se podařilo IVF hned napoprvé?? Jaký jste měli problém, jestli se můžu zeptat??

jaru30
13. pro 2009

Jara, jo jo na poprvé 🙂 My měli špatný spermio. Doporučili nám ICSI. V Artu jsou machři, ty ti mimčo udělají 😵 Teda ale 12tky a noční? tak do toho bych nešla, už proto aby měl mimísek na uhnízdění klídek. Taky si budu muset jednou hledat novou práci, ale řekla jsem si, že teď je mimčo na prvním místě a udělám maximum pro to, aby se to povedlo...kdybych chodila do práce a pak se to třeba nepovedlo, tak bych si to vyčítala a nadávala si, já se znám 😀 😀
Nebo bych si aspoň vzala dovču, třeba 14 dní....ale samozřejmě záleží jen a jen na tobě 🙂
Kdy jdeš do Artu?

mladamamka
13. pro 2009

Ahoj Jara. Já od zítřka začínám druhý IVF. První jsem měla biochemické těhotenství a KET byl negativní. Tak moc doufám, že se to teď podaří. Já jsem ještě na mateřský s prvním dítětem, takže nevím jak je to s tím marozením.

jara
14. pro 2009

Jaru30, no uvidím, co mi doporučí v Artu. Samozřejmě když mi řeknou nekompromisně, abych zůstala doma, tak budu hodná holka a neschopenku si vezmu...a ráda. 😉 Je pravda, že bych si to asi taky pak vyčítala, kdybych dala přednost práci před mimčem.
23.12. jdu ještě na druhý odběr k mému gyndaři a ten mi vystaví žádost. Pak se chci hned objednat. Je mi jasné, že o svátcích tam asi nikdo nebude, takže to nechám na nový rok. Vůbec nevím, za jak dlouho mě objednají. Mám počítat s týdnem nebo měsícem? Za jak dlouho vás holky objednali??
Mladamamka, tak držím palce, ať vše vyjde napodruhé! 🙂

mladamamka
14. pro 2009

Myslím, že tam budou i přes svátky. Mě třeba OPU vyjde asi na 26. 12 takže ideální.

jaru30
14. pro 2009

Jara, my tam šli do 14 dnů 🙂 Mě neřekli "zůstaňte doma a hotovo dvacet", Špička mi jen řekl, že to doporučují, ale že jestli tu neschopenku využiju, je jen na mě. Že chápe, že některý ženský ani nechtěj bejt doma, protože se pak moc pozorujou...takže je to jen na tobě 🙂 tak držím pěsti, ať to klapne 😵

jara
14. pro 2009

Takže tam jsou i přes svátky. Paráda, třeba se to maličko urychlí.
Holky, a za jak dlouho od první konzultace se šlo na "samotnou akci"?? A kolik cca jste doplácely??
Budu sem nakukovat a určo dám vědět, jak jsem dopadla.. 😉

barabasek
14. pro 2009

Ahoj holky krásné mrazivé odpoledne jara klidne se do artu objednej hned a domluv se třebe až na leden nedělají s tím problém a žádanku mít nemusíš 🙂

jara
14. pro 2009

Barabasek, děkuju moooc za tip! To mě vůbec nenapadlo. Hned tam volám!!! 🙂

jara
14. pro 2009

Holčiny moje zlatý, tak už jsem objednaná!!! Jedeme tam 5.1. v 15:00! Nějak moc pětek... Doufám, že je to dobré znamení. 😉
A máme prý 3-5 dnů abstinovat, kdyby nám prý pan doktor chtěl dělat ještě jedno spermio...

barabasek
14. pro 2009

Tak to jsi šikulka Jara 😉

jaru30
14. pro 2009

Jara, my šli "na věc" asi za měsíc a půl. Nejdřív se dělalo spermio a nám oběma brali krev. Pak se čekalo na ovulaci, aby dr. mrknul, jak zraju a jestli vůbec...pak se čekalo na MS a od druhého dne jsem si začala píchat hormony. 10 den byl odběr a 14 den cyklu embryotransfer 🙂
Dopláceli jsme 15,5 tisíce. 4 tisíce injekce Gonal v peru, 8 tisíc odběr vajíček, tisícovka narkoza a 2.500 zmrazení embryí na horší časy 🙂

jara
15. pro 2009

Jaru30, a jak jsi zvládala stimulku?? Bylo ti blbě nebo se to dalo zvládnout? A jak teď snášíš těhu?

lenkacar
15. pro 2009

tak se holky držte

jaru30
15. pro 2009

jara, stimulka byla naprosto v pohodě, žádný nevolnosti, jenom mi stoupla váha asi o 4 kg 😀 I ty injekce v peru jsou ok, maj kraťounkou slabounkou jehličku 🙂
A těhu? taky v pohodě. Kdybych neviděla fotky z utz, tak ani nevim, že jsem těhule. Špatně mi ještě nebylo, jen jsem byla celý dny hrooozně ospalá a učuraná 😀 ale poslední dobou už tolik neběhám, to bude tím, že jsem vlezla do II.trimestru. A včera poprvé jsem od začátku těhu měla konečně den, kdy jsem měla energii, takže jsem konečně uklidila a načančala byt 🙂 A dneska to a tou energií vypadá taky dobře 🙂 huráááá.
Jinak jdeš v krásný datum, to vyjde 🙂 musíš tomu věřit 🙂

jara
15. pro 2009

Jaru30, a vám nedělali imuno /test na protilátky proti spermiím/?? A při tý stimulce můžeš sportovat nebo ne?
Datum je pěkný, tak uvdiíme, co nám přinese. Každopádně nejsem už tak naivní jako na začátku snažení. Nějak to neustálé věření a opakovaný neúspěch člověka zchladí a přestane věřit zázrakům...Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale je to tak...

jaru30
15. pro 2009

nedělali. Jen nám brali na krev na choroby, jako HIV atd....Jestli se může sportovat, to nevím. Zeptej se doktora 😉 heleď ale jestli už teď tomu nevěříš a vidíš to na další neúspěch, tak nevim nevim....

allisska
16. pro 2009

Ahoj holky, v neděli (10. den po ET) jsem testla a test byl bohužel negativní. Ach jo ☹

jaru30
16. pro 2009

Allisko, to ještě mohlo být brzo. Testni dneska 😉

mladamamka
16. pro 2009

Alli pokud nekrvácíš tak není nic ztraceno. Zkus to dneska a uvidíš. Myslím, že jedna z Artu tady od nás měla test pozitivní až 16 den, tak něvěš hlavu.

allisska
16. pro 2009

Zatím nekrvácím, i když břicho už mě asi 3 dny bolí, jako bych mrchu měla. Počkám do konce týdne a pokud nezačnu krvácet, tak pak testnu. Při prvním pokusu přišla mrcha přesně týden po ET

mladamamka
16. pro 2009

Já jsem tenkrát měla pozítivní testy a 12 den jsem začala krvácet. No já myslím, že by jsi mohla testnout klidně dneska za to nic nedáš. Už by tam určitě mělo něco být. Myslím, že už by jsi krvácela kdyby to nevyšlo., Zkus to.

jara
16. pro 2009

Jaru, né že bych to viděla na další neúspěch, to bych do toho asi nešla, jen jsem už trochu opatrnější při mých fantaziích a optimistických představách. Možná je to určitá sebeobrana proti případnému neúspěchu... 😔
Jinak se určo těším a věřím...co jiného mi taky už zbývá než ta víra.
Jinak nevíte náhodou, jak je to s pojištovnou VZP v Artu? Které pojištovny tam akceptují??

mladamamka
16. pro 2009

Jara VZP akceptujou určitě. Ostatní nevím jaký mají s nima smlouvy.

marrsee
16. pro 2009

Ahoj jen jsem nakoukla a VZP je v pohodě, byla jsem tam také a teď už jezdíme na kontroly, povedlo se nám to hned na poprvé tak přeji všem co tam jezdí ať vám to také vijde brzo

jara
17. pro 2009

Holky, děkuju. To jsem si oddechla... 🙂
Jinak, marrsee, moc gratuluji. Je dobré slyšet také o holkách, kterým se to povedlo hned napoprvé. Hned to člověka povzbudí a myslí optimisticky. Mám totiž v okolí spíše případy, kterým to nevyšlo ani napoprvé ani napodruhé. A co jste měli marrsee za problém, jestli se můžu zeptat?

allisska
17. pro 2009

Holky, tak test mám opět negativní, takže bohužel ☹ Mrcha zatím nepřišla

mladamamka
18. pro 2009

Alli ještě vydrž i když je to opravdu divný, ale třeba se tam ještě ukáže. Já mám dneska 4 injekci za sebou, ale vůbec necítím břicho tak mám strach jestli na to vůbec dobře reaguju.