ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

provence
13. zář 2010

daschi, baronku budu Vám držet palce.
Jinak mně dneska opravdu pobavil manžel, přišel z práce s tím, že ho kolegině vyslíchala kůli mému těhotenství. Manžel jí řekl, že možná ano a ona mu začala vykládat, že prý mě někdo viděl a mám už pořádný břicho. Tak prý musím být minimálně v sedmém nebo osmém měsíci. To mají lidé starosti 😝

lenkacar
13. zář 2010

jo provenc takhle vznikají drby..ale jestli tě někdo zahlédl když jsi v sobě měla 25l vody tak se ani nedivim..já jí měla sakra méně a měla jsem pupek jako blázen..

allisska
13. zář 2010

Ahoj holky, průběžně nakukuju a dočítám, ale sama nějak nemám sílu psát. Nám bohužel ani 3. pokus nevyšel, mrcha přišla dřív, než jsem začala testovat☹ V pátek tam jdu na kontrolu a bohužel v Artu končím. Měla jsem to tam ráda a věřila jsem, ale bohužel, nebylo nám přáno. Vám všem tady přeju ať jste úspěšnější než já a ať se vytouženýho mimi dočkáte!!!!

lenkacar
14. zář 2010

allis tak to je mi líto ...opravdu ...moc líto

lenkacar
14. zář 2010

nezkusíte nativ? třeba v praze?neni to tak drahé..

allisska
14. zář 2010

Leni, nevím. Kamarádka mi domluvila konzultaci s jejím známým gynekologem v Praze, tak tam jedeme příští týden. Uvidím, co nám řekne

macinaz
14. zář 2010

provence Já jsem také užívala crinone a ve 14 týdnu,my to také gynekolog musel vyndavat ty kusy,dooproavdy to dělá a asi už bych si ho teď nepřála ☹

macinaz
14. zář 2010

dashi držíme pěstičky ať vše dobře dopadne 😉
provence tobě ať mimi pěkně roste a vydrží tam co nejdéle( nevím jestli to nemám psát v množném čísle 😀 )

macinaz
14. zář 2010

@baronek tak co jak ti to dopadlo?Já stále čekám na menz. zase zpoždění 🙄 já se snad nedočkám ☹

lenkacar
14. zář 2010

maci to je vždycky tak jak jí čekáš neni a obráceně ..zákon schválnosti .. 😝 allis a ty můžeš mít mimi normálně ne?

baronek
14. zář 2010

Ahoj holky, tak dneska to dopadlo v Artu docela dobře U manžela nepřišli na to, proč nemá spermie, ale všechna vyšetření máme v pořádku. Zkusíme spermijky získat operačně Teď musím počkat na další MS (já věděla, že to musím oddálit, což se bohužel nepovedlo) a pak hned začínám stimulovat Umělé oplodnění zkusíme v každém případě, a když nenajdou spermijky, tak dáme dárcovské manžel to před doktorem řekl sám, což mě překvapilo, protože na tohle téma jsme se ještě nebavili Jen jsem netušila, že celý proces trvá 5 neděl Až to dostanu (1. až 2. den), tak jedu do Artu bez objednání na nějakou injekci, tam mě objednají na 14. den od začátku MS, kde dostanu léky na stimulaci, pak se jde 2x na kontrolu, pak odběr a následně transfer Máme si připravit 35 tisíc a je to Jsem nadšená jak malá holka

kinguse
14. zář 2010

@baronek ..zaplať ševče,a máš vše 😀 😀 😀 ....hlavně ať vám to klapne.
provence: ty se drž holka,ať to vyjde a vše je OK.
Já zítra dobírám posl.prášek,pak čekat na MS a na 14.den se objednat do ARTu a vyčkat na dárkyni a jdem na to. Nějak si to pořád nepřipouštím a neuvědomuju. Hlavně se snažím zatím nemyslet na to,že by to nevyšlo..prostě MUSÍ...kéž by ☹ ...no uvidíme. Stejně to neovlivním,tak nač se stresovat,co? I když ono se to lehce píše,ale asi hůř činí,co?
Jo,holky nevíte,kde na netu najít tu střeštěnou Bartošovou,jak udělala scénu u Banášový v nějaký show? Nemůžu to najít ani na youtube. Dík

lenkacar
15. zář 2010

baron tak to je dobře,že manža souhlasí s dárcem..ten můj odmítá ..

barabasek
15. zář 2010

Ahojky tak dnes jsem byla v ARTu tak budeme rovnat menstruaci antikoncepcí na 3 měsíce a pak ovulaci byl tam Špička (stále tvrdí že musim otěhotnět přirozeně) tak že pohoda a dostala jsem ještě prednison na buněčnou imunitu.

lenkacar
15. zář 2010

ještě tam dělá Kaňková?

macinaz
17. zář 2010

Ahojky holky,už čekám týden na měsíčky a stále nic.To tělo to schválně prodlužuje 😠 Ach jooo ☹
a jak vy jste na tom ,koukám,že pomalu všichní začínáte se stimulací,myslela jsem že v řínu začnu taky,ale tohle jsem vůbec nepředpovídala

baronek
17. zář 2010

@macinaz a není možné, že bys byla těhule? 😎 Zázraky se přece dějí 🙂

provence
17. zář 2010

Ahojky,
dneska jsem byla na kontrole v ARTu. Pan doktor Michálek mi ukázal srdíčko a dokonce mi ho i pustil 😀 . Bylo to úžasné. Tak je člověk zase o něco klidnější.

lenkacar
17. zář 2010

moc gratuluji k srdíčku 😵

kinguse
18. zář 2010

@provence tak to je supeeer. Moc moc přeju,ať je i nadále vše v pořádku a mimísek v bříšku krásně roste!! 😉
Já jsem objednaná na 1.10. na kotrolu a počítám,že dohodí dárkyní a jdem na to...těším se,ale mám trochu i strach ☹ Poprvý zažiju to,co vy téměř všechny máte za sebou. Vůbec si nedokážu představit jaký to bude. Jednou mi říkala sestřenka (mimochodem strašně pozitivní člověk, 3x potratila, pak šla na umělý a vyšlo to na poprvý, u druhý prcka to samý), nemá cenu se kvůli tomu nervovat, stejně to neovlivníš,jestli se to chytne nebo ne,tak to prostě brát,tak jak to je...tak jsem na sebe zvědavá 😀
Víkend krásný,tak si ho všechny užijte 😎

lenkacar
18. zář 2010

king je to pravda ,ale ty emoce tam budou ,ikdyž rozum říká ,bud v klidu .. 😎 😵 jak nastoupíš do rozjetého vlaku tak v tom nějakou tu dobu jedeš .. 😝 přála bych ti nenervovat se .. 😎

baronek
18. zář 2010

@provence taky moc gratuluju 🙂
@kinguse jak píše lenkacar, bez emocí to nejde a dušička v tobě stejně bude 🙂

lenkacar
20. zář 2010

provenc takže jsi z nemocky už doma?to je dobře .. 😵 a jaký to je vidět srdíčko? 😔 jo chtěla jsem se tě zeptat ,při transferu ti to ukázal kam to dal?

macinaz
20. zář 2010

baronek: tak jsem nelenila a došla koupit test,takže těhu nejsem a menz. stále nikde 😠

provence
20. zář 2010

Ahojky všichni ,Lenkacar z nemocnice mě pustili minulý týden. Stím, že si musím stále píchat injekce na ředění krve a více méně ležet. Srdíčko na UZ vidíš jako tečku, která svítí nebo spíš bliká a na fotce je to jen světlejší flek. Supr bylo, když ho pustil akusticky. Je to dvakrát rychlejší než tep tvého srdce a dělá pořádný rámus.
Jinak při transferu byla vidět jen ta tekutina, ve které přenášejí embryo. Já nechávala zavést jen jedno. Myslím, že oni sami neví kam ho přesně dají, protože ten katetr s kterým ho zaváděli prohlíželi pod mikroskopem, zda tam embyo nezůstalo.

baronek
20. zář 2010

@provence A jedno embryo ti doporučili v Caru? Já nad tím totiž přemýšlela a nechám si zavést asi dvě 🙂
@macinaz Určitě se brzy dostaví 😀 Je to k vzteku, když to dostáváš pravidelně a pak když to potřebuješ tak nic 😒

dashi
20. zář 2010

Ahoj hoky tak jsem měla 16 vajíček, oplodnilo se jich 14, tak je to OK. Doporučili prodlouženou kultivaci, takže dnes je den D. 🙂 Tak držte place

baronek
20. zář 2010

@dashi Ty jsi teda plodná samice 😀 Budu na tebe myslet, pak se hned ozvi, jak to probíhalo 😝

provence
20. zář 2010

Já jsem jen jedno chtěla. Po prvním IVF jsem otěhotněla a čekala dvojčata. Jenže se narodili moc brzi a nazvládli to. Tak jsem řrkla, že chci zavést jen jedno a MUDr. Michálek s paní embryoložkou mi řekli, že by mi to stejně doporučili. MUDr. Špička řekl, že to nechá na mě, že dle něho bych vklidu mohla mít i ty dvojčata.
Myslím, že to záleží na domluvě. Vycházela jsem z toho, že minule byla 100% úspěšnost a doma mám tři děti.

macinaz
20. zář 2010

@provence jestli se můžu zeptat,že se ti narodili dvojčátka moc brzy a nezvládli to,takže jestli to chápu dobře,že 😨 (nebudu psát to smutné slovo) a ty tři děti máš po sobě nebo trjčátka?
já jsem čekala dvojčátka a doporučili mi redukci ohledně vady dělohy.Prý bych je nedonosila,takže mi jedno odebrali,bylo to težké tozhodnutí,ale aspoň za záchranu mít jedno mimi v životě,třeba bych už pak nemusela mít žádné ☹