ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

allisska
13. říj 2009

Hm, tak to na mě se vykašlal a nic mi neukázal. Ale to už je jedno, když to stejně nedopadlo

renig
13. říj 2009

Allissko, to je pech s těma vajíčkama, ale uvidíš, že příště už to bude určitě lepší 🙂 , alespoň věřit se v to musí. Já jsem měla vajíček 7, z toho bylo 6 vhodných k oplodnění a z toho zůstaly jen 4. Teda jen .... 😅 Podle toho co tady čtu, tak to je pořád dobrý.
Takže Michálkovi kdyžtak řeknu, ať mi to ukáže 😀

jaru30
13. říj 2009

Reni, jen si klidně řekni 🙂 Budeš koukat! 🙂
Allissko, dopadne to příště 😵 Spolu s Marcel budete dávat ten nejúžasnější vánoční dárek a Reni...za 14 dní a možná i dřív tu chceme číst a budeme číst "jsem těhulka!!!" 🙂

renig
13. říj 2009

Holky, za chvíli odcházím z práce a jdu na to 😵 😵 😵. Děkuji všem za morální podporu, cítím se nějak líp a jsem ráda, že jsem se do diskuze zapojila 🙂 Je lepší, když to trápení/radost sdílíte z někým se stejnými pocity 😉

jaru30
13. říj 2009

tak "prsk prsk prsk" - to jsou těhu bacily 🙂

renig
13. říj 2009

Jaru, děkuji za poprskání 😀 😀 😀

allisska
13. říj 2009

Reni, hodně štěstí, ať Ti to vyjde

allisska
13. říj 2009

Já věřím, že mě to příště vyjde. Říkám si, že to nevyšlo proto, že jsem měla jen jedno embryjko a já bych si hrozně přála dvojčátka 😉 Tak třeba se mi to splní. I když je jasný, že bych byla šťastná i za jedno

marcelkap
13. říj 2009

Renig, myslíme na tebe všechny a věříme, že to dopadne nejlíp jak může.
Jee, holky já už chci taky, jak vás tady čtu, tak už chci jít do Artu aby mi tam taky pustili nějaký spermouše a embrijka a já nevim co 😀

allisska
13. říj 2009

Marcelko, vždyť už se dočkáš, konec října je tu za chviličku 😎

lenkacar
13. říj 2009

marcel kdo si počká ,ten se mimíse jistě dočká 😉 😉 😉 😉

mladamamka
14. říj 2009

Ahojky holky koukám, že se tu to konečně rozjelo. Jaru blahopřeju. A ostatním držím moc palečky. Leni tak za chvíli jedeš taky na imuno a pak to rychle uteče. Já čekám na výsledky. Snad brzo dorazí asi za dva týdny. Byla jsem i na kultivačním stěru, to mi doporučila ta doktorka tam a mám ho negativní. (to je na chlamidie a takový viry).

mirabela
14. říj 2009

Ahoj holky, jsem tu po třech dnech, tak dočítám. Už jsem začala chodit do práce, tak nemůžu být na koníkovi tak často. Vítám nově příchozí a přeju brzy //.

Renig, držím pěstičky, aby se mimi pěkně zavrtalo.

Jaru, Ty už jsi úplně ostřílená těhule. Musíš nám referovat, co je nového a jak se má mimi i Ty. Už se těším, až budu taky těhu 😵

Dneska to se mnou malinko pokročilo. Byla jsem na kontrole u gyndr a dostala jsem HA na tu mojí endometriózu. Je to jen na 3 měsíce a pak už bych měla být zdravější a připravenější na mimi. Gyndr mi dokonce řekl, ať to chvilku na jaře zkoušíme ještě přirozeně! (Manža v to ani nedoufal) No a v květnu bychom měli jít na první IVF do Artu.
Hrozně se těším, konečně se zase něco děje 😉 Jupí!

Marcel, četla jsem, že máte první vyšetřeníčka za sebou, tak už se Vám to krátí, viď??? Už to máš za pár, holka jedna 😀

lenkacar
14. říj 2009

mamko tak ten stěr mám dělanej někdy před 10lety ,tak to mi ho možná též doporučí...já pojedu na imuno ,ale jsem už bez emocí a prostě jsem mimino odložila na neurčito 😉

marcelkap
14. říj 2009

Ahoj Šári, to je dost že zajdeš taky 🙂

No jo, už jsme taky pokročili. Příští týden mám dovču - konečně po roce tejden dovolený. No a hned po dovče v pondělí jdeme do Artu probrat co a jak dál. No dál...spíš jak začít 🙂

jaru30
14. říj 2009

Ahoj Mirabelko 🙂 to jsou prííma zprávy!!! Tak ať Ti ty 3 měsíce co nejrychleji utečou!!!! 🙂 A až budeme všechny těhulky, nebo maminy, tak uděláme sraz 😉
Zítra jdu na kontrolu ke gynekoložce. Snad mi udělá utz, abych viděla, jak mimi roste a snad mi prodá fotečku...
Jinak jsem na ní naštvaná. Hrozně mě sejří ty vycházky. Mám od ní napsáno od 10 do 12 a od 14 do 18 hodin. Člověk nemůže odjet na víkend na chatu, člověk nemůže do kina, prostě nikam. Takže místo abych byla v pohodě, venku v přírodě, na Šumavě, na procházkách, tak téměř pořád hniju doma v paneláku. A nejhorší je, že ostatní těhulky (co tak čtu diskuze), mají vycházky neomezený!!!!!! prý záleží na doktorovi ☹ Zrovna já musim mít takovou kozu ☹ Přepsat mi to nechce. Zítra jí ještě zkusím umluvit, ale pochybuju. Nejradši bych přešla jinam, ale nevim kam ☹ Copak těhotenství je nemoc??? Já jsem na PN kvůli práci, nee kvůli zdraví ☹ Omlouvám se vám holky za naštvanou zprávu, ale mám toho po krk....

marcelkap
14. říj 2009

Jaru, tak to úplně chápu. Je pravda, že se musíš šetřit, ale asi by to mělo být tak, že ty sama uznáš za vhodný co můžeš a co ne, jak se cítíš. Tak jí zkus ještě zítra přemluvit aby ti to napsala. Nebo tě nechává jen takhle ze začátku, aby to bylo fakt všechno ok a pak ti je napíše taky neomezený.

mirabela
14. říj 2009

Jaru, jestli bude fotečka, šup s ní do albumu, jsme zvědavé. A ty vycházky bych taky zkusila, to musí být pruda 😒 Myslíš, že budete mít holčičku nebo klukánka? A jaká máte vytiplá jména?

Marcelko, Ty budeš mít dovču? To se máš... Já jí už letos měla asi 20 dní, ale dala bych si říct znova. Na Vánoce jsem si nechala jen 3 dny. Jsem nedočkavá, co Vám v Artu řeknou a jaký bude další postup. Jsi takový můj průzkumník v předstihu...

Zdravím i mamku a lenku, držím pěsti.

lenkacar
14. říj 2009

taky zdravim 😉 😉 😉 😉

jaru30
14. říj 2009

Díky holky, ale vidím to bledě. Dr. Turková je svá....Budu ráda, když mi udělá utz. Někdy je tak neochotná ☹ chce to změnu. Nemáte některá tip na dobrého gynekologa, nebo gynekoložku?

indigo
14. říj 2009

Brej večír... Jaru ty chodíš k Turkový na vltavu? Já jí neznám, ale koho znám, tak od ní utíká... 😀 😝 Dobrá je Hauouiová (nebo tak nějak se píše 😀) na Šumavě, bohužel nepřibírá... 😖 jinak myslím, že jako těhule to u ní budeš muset přežít a změnit až po porodu. No přeju pevný nervy...

Jinak Jaru - i ostatní!!! - pokud bys chtěla vidět, jaký nádherný dětičky umí v Artu vykouzlit, zajdi zítra ve 12 do Igy do Baziliky, máme srazíka. Ale ty máš tu kontrolu, co? Stíháš? No rády tě uvidíme. I kohokoliv jinýho! Poznávací znamení - můj modrej x-lander xa 😀 ale dorazím až po 12., dřív nestíháme. 😎

jaru30
14. říj 2009

Ahooooj Indigo, bohužel jo ☹ Taky na ní slyším samé stížnosti...a hlavně, jak vydělává na těhulkách ☹ Zítra budu obvolávat ostatní, tak snad uspěju.
Pokud to stihnu, přijdu se mrknout moc ráda!!! Jen se trochu obávám, že se zaseknu v čekárně, tam je to vždycky na dlouho. Posledně jsem tak tvrdla skoro 2 hodiny, i přesto že jsem byla objednaná....

renig
15. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem zase v pracovním procesu 😉
V úterý ten transfer šel hladce, vůbec nic jsem necítila, akorát jsem byla nemile překvapená z emryjek. Měli jsme oplodněný 4, tak jsem si malovala, jak 3 necháme zamrazit, ale na sále mi sl. laborantka řekla, že máme jen 1 dobrý 😨 ☹ . Byla jsem z toho docela špatná, při představě, že pokud to náááhodou nevyjde, budu to muset celé absolvovat znovu. Ale co bych pro mimi neudělala, že jo?
Jaru, slyšela jsem, že celkem dobrý je nějaký mladý dr. na Severu, myslím, že Švec se jmenuje. Já tam dřív chodila k Marešovi, ale pak jsem utekla. A on je tam místo něj. Jinak dneska sehnat nového gynekologa je jako sehnat nového zubaře 😖

renig
15. říj 2009

Jinak mi emryjko zaváděl Špička, viděla jsem ho poprvé (je moc sympatický a charizmatický) 😀 😀 , ale ultrazvuk mi neukázali a když jsem si řekla, tak už bylo pozdě.....
Mirabelko a Marcelko, budu vám taky moc držet palečky, až přijde váš čas 🙂 Snad to bude brzy......

jaru30
15. říj 2009

Ahooooj Reni,
tak už to máš za sebou!!!! 😵 😵 😵 vidíš, tak dlouho sis lámala hlavu nad tím, kolik embryí, až se to rozhodlo samo. To už tak bývá....Mě vzali 13 vajíček, 10 z nich napíchli, 7 se odplodnilo a pouhé 3 zbyly. Taky nás to dost překvapilo... 😒
A vyjde to!!!! jiná možnost není. Věř tomu a hlavně pohodička je třeba 🙂 Vidělas mimíska na monitoru? 🙂

jaru30
15. říj 2009

Ahaaa, tak už vidím, žes odpovídala....to je škoda, žes neviděla. Tak se aspoň těš na ty // a pak na utz 🙂

marcelkap
15. říj 2009

Jaru, já chodím ke Šveco na pol.Sever, jak píše renig. A je naprosto skvělej. Je mladej, sympaťák, hodnej, vždycky má na tebe čas, bere tě jako člověka a ne jako jednoho z pacientů. Mě dokázal v těžších chvílích povzbudit a psychicky pomoct. Co se týče třeba neschopenky, tak když jsem marodila měsíc, tak se se mnou domluvil, zeptal se jak bych chtěla vycházky a bylo to.
Nejsem si jistá jestli bere, ale určitě to zkus, za to nic nedáš. Řekni že jsi dostala doporučení a takový ty kecy a třeba to půjde 🙂 Číslo je386356125. Sestřička je paní Petrželová a je taky moc hodná a ochotná.

renig: Myslím na tebe, aby se mimi uchytilo a už tam zůstalo 🙂

indigo
15. říj 2009

Ahoj kočky! Tak já vás jdu zase "odsunout", dneska se nic nekoná, protože většina lidí nakonec nemůže, ale zítra by to šlo. 😎 Čas upřesníme během dne, ale asi na 10. hodinu.
Jaru jsi tu ještě? Snad tam nevyrazíš, to by mě mrzelo, ženu tě do Igy a tam nikdo... 😝 škoda že na tebe nemám (nebo někdo) číslo...

indigo
15. říj 2009

Reni ahoj! S tebou jsem se tu ještě nepotkala, což ovšem neznamená, že nebudu držet palečky aby to vyšlo!!!!!
Chápu tvoje zklamání z embroušků, ale věř jim, stačí to jedno jediný... 😉
Já měla pokaždý kolem 15ti embrií (nejvíc 17, nejmíň 13) a nikdy mi do mrazáku nic nezbylo. Vždycky s bídou na transfer. Hlavně neházet flintu do žita... 😉

renig
15. říj 2009

Ptala jsem se, za jak dlouho se emryjko uhnízdí, tak prý je to 24 - 48 hod. 🙂 Takže teď už je jasné jestli se uhnízdilo nebo ne 😵
Jaru, dá se to nějak vypozorovat? Já vím, že jsem nedočkavá, ale chápeš to 😉 Pobolívalo tě v podbřišku? Ne jako bolest, ale takový tlak 😝
Marcelko, toho 26.10. na Tebe budu myslet. Vy jdete na IVF nebo jen inseminaci? Nechce se mi to dočítat
😀 U inseminace je dobrý to, že to není vůbec finančně náročné.