ART České Budějovice

tinpet
5. čer 2009

Ahojky, po dobmluvě s Lenkou zakládám nové téma o ARTu, které by mělo být opravdu o ARTu. Prosím admi, ať nezamyká, chceme si tu vyměňovat zkušenosti se snažením. Takže i když je samozřejmě vítán každý, jde nám o to říci si o svých zkušenostech a povzbudit se. Nikoli tedy urážet, hádat a podobně 😀 tak šup sem, snažilky

lenkacar
5. pro 2010

já to zatim nijak nehrotim,když se neví co bude a nebudu se rouhat ,ale raději bych taky jedno to je jasné ,mám vyhřezlou plotýnku ,byl by to nápor na záda jak bejk.. 😝

macinaz
5. pro 2010

@lenkacar tak hlavně odpočívejte a držte se 🙂

lenkacar
5. pro 2010

před hodkou jsem vyprovodila šéfku,bylo to docela hustý .. 😠

macinaz
5. pro 2010

@lenkacar vůbec ti to nezávidím,takovéhle šéfy,hlavně si ztoho nic nedělej 😉

lenkacar
5. pro 2010

já jí řekla ,že na ně seru ,že jí má zajímat jen ,že jsem těhu a že nepřijdu a kde jsem k tomu přišla do toho ,že jim nic neni .. 🙄 že nechápu proč to někde zjištuje a proč ona mě tady vyšetřuje jestli lžu nebo ne ..že já se taky o nikoho nestaram at udělaj to samý ,že si maj zamést před svým prahem ..ti řikam ,hustý..

baronek
5. pro 2010

@lenkacar to by mě zajímalo, o co tvojí šéfce jde ☹ Jenom je divný, jak se to k ní mohlo dostat 😠 😀

renig
6. pro 2010

@lenkacar Už jsem tu Leni, no nekecej, docela mi spadla brada, když jsem si to přečetla 😀 . Ale přesto moooooc gratuluji a přeji, aby bylo vše v pořádku. Je fakt, že se může stát ještě cokoliv.
Tak to jsem zvědavá na sebe, jdu někam najít tabulku hcg, jaké je tam rozpětí. Jsem malinko nervní 😅 .
Ze šéfky si nic nedělej, teď budeš mít stejně jiné starosti 😵 .

renig
6. pro 2010

@lenkacar kdy jsi si dělala první těhu test? A od kdy byl pozitivní? 😅 , trošku tady pátrám 😀 .

lenkacar
6. pro 2010

8den byl negativní a 11den slabounce pozit. kdy jdeš do artu?

renig
6. pro 2010

@lenkacar takže něco jako já, já jsem ho měla slabounce pozitivní 10 den 😕 . Do Artu jdu až v pátek v 8:30.

lenkacar
6. pro 2010

dneska jsem byla na gyndě a řekla mi ,že mi doporučení na screening nedá ,at mi ho daj v artu a že si zaplatim 2000,-na přání a že jsem nějaká zběhlá ,že o tom vim ,ale že to stejně neni 100% tak proč to jako chci,že stejně půjdu na plodovku 😠

lenkacar
6. pro 2010

holky pošlete mi číslo na ten screeing k čutkovi .. 😉 no jestli mě to daj zaplatit tak jsou teda sprostý 😠

provence
6. pro 2010

Ahojky Leni, u dvojčat je NT indikací, takže na Tobě chce doktorka ušetřit. Jinak jako samoplátce neplatíš 2000 ale 1000kč. Odhalení vad 95% bez rizika.

Změření NT sonografistou v akreditovaném centru I. trim. (13. týden)

1.
Vyšetření šíjového projasnění (NT) v našem akreditovaném centru u FMF Londýn je možné provést na vlastní žádost pacientky – za přímou úhradu za 1000 Kč (výkon není hrazen ze zdravotního pojištění). V případě zvýšené hodnoty šíjového projasnění (NT) je možné vypočítat riziko na Downův syndrom již v I. trimestru (13. týden), v případě velmi vysokého rizika je možné vyšetřit chromozomy z placenty (choriová biopsie – CVS) na přítomnost Downova syndromu již v I. trimestru. U všech ostatních pacientek (tedy u všech žen, které nemají proveden odběr vzorku z placenty v I. trimestru) doporučujeme doplnit odběr AFP, HCG, uE3 (triple test) od týdne těhotenství 14+0 u svého gynekologa – tedy provést kompletní integrovaný test !!!
Změření šíjového projasnění (NT) zvyšuje záchytnost Downova syndromu na 95% (kompletní integrovaný test včetně NT). Biochemický integrovaný test bez NT má záchytnost 90%.
Integrovaný test má nejvyšší záchytnost Downova syndromu, vyšší než samotný test v I. trimestru. Navíc obsahuje též AFP, tedy vyhledává i rozštěpy páteře a břišní stěny.
2.
Vyšetření šíjového projasnění (NT) je hrazené ze zdravotního pojištění ( pro pacientku zdarma) v případě vyšetření z lékařské indikace (pacientka má žádanku od svého lékaře): nízký PaPP-A (snížená hodnota v krvi pacientky ukazující na možný problém u plodu), v případě užívání léků v I. trimestru těhotenství pacientkou, dvojčata, vrozené vady v rodině, jakékoli podezření lékaře na patologii v těhotenství.

Email: info@clg.cz
Telefon: 387 204 618
Mobil: 728 243 812

lenkacar
6. pro 2010

provence myslíš ,že v car tohle doporučení můžou napsat?

renig
6. pro 2010

@provence děkujeme za objasnění NT, zrovna jsem si říkala, kdy se na to chodí 🙂 Takže pokud nemám nějakou indikaci, tak se můžu objednat k Čutkovi i sama jako samoplátce?

lenkacar
6. pro 2010

mě řekla ,že je to naprosto zbytečný ,,že je to obyčejnej utz .. 😠

lenkacar
6. pro 2010

kdyby 1000,-tak já tam pojedu 😠

renig
6. pro 2010

@lenkacar já bych taky na to šla, ale ještě jsem nebyla ani u svého gynekologa. Ono vlastně ještě není proč 🙂 Když něco zjistíš, tak dej vědět, jak to teda je, jestli to musí napsat gynekolog nebo můžou i v Artu.
A jak ti je? Máš nějaké příznaky mimo toho, že ti je špatně?

lenkacar
6. pro 2010

@renig ne nic mi neni ..akorát je mi pohodlnější spát na zádech ,nemačkat břicho

provence
6. pro 2010

Leni, myslím, že to mohou napsat i v ARTu. Tohle mě štve, doktoři mají prostředky jak včas detekovat v v a vykašlou se na to. Normální ultrazvuk to rozhodně není. Lékař, který to vyšetření provádí musí mít specializazaci a i přístroj má mnohem větší rozlišení. Samozdřejmě pokud nedostaneš doporučení, zavolej si do genetického centra a můžeš se objednat.

ira13
6. pro 2010

Ahojky devčata, jdu se na vás po pár dnech podívat.
Leni gratuluji k srdíčkům a aťje vše v pořádku.
Dnes jsem byla v ARTU na kontrole. Ket mi tento cyklus nechtějí udělat. Chtěla jsem co nejdřív,asi to bude až příští rok.Michálek říkal že po IVF jsou hladiny hormonů nestabilní, bývá nízká sliznice a neproběhne ovulace. Při MS začnu brát léky a 14dc jdu na kontrolu sliznice a pak KET.

lenkacar
6. pro 2010

@ira13 no mě teda řikal něco jinýho 😕

ira13
6. pro 2010

@lenkacar Co ti říkal ?

kinguse
6. pro 2010

ahoj, no já tam zítra budu volat, už jsem TO dostala,a chci KET taky tenhle měsíc. U mě se ovu řešit nemusí, vzhledem k tomu,že žádnou nemám,a na sliznici daj zas estrofem,tak nevidím problém.No,ale uvidíme. Já si spíš myslím,že toho maj moc,proto něco oddalujou na leden 😖
@lenkacar ..já myslím,že by ti doporučení na tu genetiku měli napsat a i kdyby náhodou ne,tak ta tisícovka za to i tak stojí!!! Já byla u prvního těhu u Čutky na UZV až ve 21.tt a bylo to něco nádhernýho!! Ale to už jsem měla všechny testy na VV hotový a v pořádku.

lenkacar
6. pro 2010

že to chce po 1ms a podle sliznice ,ale je dobré brzy ,že je ještě hladina hormonů v těle

ira13
6. pro 2010

@kinguse to je možné že toho mají moc. Já jsem doktorovi navrhovala, že bych nevysazovala léky a můžou udělat ket hned když je sliznice krásně narostlá. Tu pauzu také nechápu stejně při MS začnu zase brát estrofem.

lenkacar
6. pro 2010

mě to taky napadlo ,že toho maj dost a chtěj mít klidnější vánoce

kinguse
6. pro 2010

@ira13 já si taky myslím,že mi to neprojde. Ale zkusím to. Myslím,že lékařsky tomu nic nebrání,jen čas a to že nestíhaj..podle mě v tom asi nic jinýho není!

ira13
6. pro 2010

@lenkacar ty jsi měla ket bez hormonů? U mě chtěl ms. Dnes jsem měla kontrolu. Při další ms začnu brát estrofem. 14dc mě chce vidět a pak ket

ira13
6. pro 2010

@kinguse Uvidíme jestli ti to projde. Pokud chtějí mít volné svátky tak ať doufají že nedostanu ms dřív .To by tam museli na Silvestra.