Asistovaný hatching, pomohl některé z Vás?

radka78
7. říj 2013

Ahoj holky,ženy děvčata...prosím Vás,máte některá zkušenosti s asistovaným hatchingem?pomohlo to některé z Vás ,aby se vám embryjka lépe uchytili?děkuji za odpověd.

zvalentova
7. říj 2013

ahoj, nevím jestli to bylo AH nebo to tak mělo být, ale u prvního IVF jsem ho nedala - nevyšlo. Druhé IVF - obě embrya asist. hatch. a mám dvojčata 😉

akashka
7. říj 2013

vždy jde těžko říct zda něco pomohlo nebo jestli by to tak bylo i bez toho 😉 ale já teda měla PGD (takže vlastně asistovaný hatching je součastí, protože pro odebrání buněk musí obal narušit) a povedlo se na první pokus ;)

l.u.c.i.e
7. říj 2013

U 1. IVF jsem ho neměla a mám syna. U 2. IVF jsem ho taky neměla, měla jsem biochemické těhotenství a u 3.IVF jsem ho měla a čekám druhého syna. Ono je to spíše asi jen o náhodě.

betysek
7. říj 2013

Zavedli mi 2 embrya, obě s AH. Chytilo se jedno (máme krásnou holčičku). Slyšela jsem názor, že pokud se použije metoda ICSI, tak AH nemá význam....Co jsem později zjistila, tak má význam spíš v pozdějším věku ženy, nad 35 let....

elana
7. říj 2013

je to jak píše Betysek. Plus bych doplnila, že jsou i některé studie, které naznačují možnost vyššího rizika, že z takto upraveného embrya vzniknou jednovaječná dvojčata.

dorinek
8. říj 2013

Ze 4 ivf jsem měla 1x AH. Nevyšlo nikdy nic 😔 Nám paní doktorka doporučila AH u rozmražených embrií, prý tím zmrznutím se ten obal nějak zpevní, nebo co a pak to může být pro embryo problém se z toho obalu dostat.Takže jsme to dali a nic...

adenka84
13. pro 2013

u prvních 2 IVF jsem AH neměla..a nevyšlo to u 3. IVF jsem ho měla zavedli mě tři embria a zadařila se nám dceruška..

megara
30. kvě 2014

Ahoj, ráda bych aktualizovala tuto otázku týkající se asistovaného hatchingu, mám za sebou 1 IVF s ICSI a PK, s neg. výsledkem a bez mrazáčků. 1.6. začínám druhou stimulaci, a uvažuju o AH jako o pomoci embryjkům, i když mi paní doktorka řekla že není prokázán vliv AH na otěhotnění, ale potom co jsem přečetla vaše příspěvky mi přijde že to význam má. Povíte mi své názory, pomohl vám AH?