CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
19. srp 2008

No, to věřím, že strach je 😒 Ale já jak jsem sama, tak mě napadají hrozný věci, nějak si (zatím 😉 ) myslím, že v práci na nějaký děsivý myšlenky nebude tolik času 😉 Ale uvidíme, zatím fakt jenom teoretizuju 😉 Tý dovči mám našetřených asi 10 dní, kdyžtak by to jistila ta nemocenská...

luccii
20. srp 2008

aha, tak to jsem nevedela, ze po OPU musi mit clovek domu doprovod... no nebudu predbihat, zatim jsem tam jeste ani nebyla 😉 ale uz aby to bylo! 😉

luccii
18. zář 2008

ahoj holky, je tu nekdo, kdo cerstve chodi do tohoto CARu jako my a chce si vymenovat zkusenosti?

luccii
20. zář 2008

my jsme zacali chodit k Apolinari minuly tyden a moc ruzove to nevypada

rendulina
20. zář 2008

Ahoj lucci
my tam s manželem chodíme již skoro 2 roky a v polovině října nás čeká již 3 IVF.Jinak si na ně nemohu stěžovat.Ale jelikož nejsme z Prahy,je to celkem z ruky.

luccii
21. zář 2008

rendulino, tak to uz vsechno znas 😉 ja prave neznam nic, ale poznam 😅 taky nejsme z Prahy
a s cim tam jste, resp. kde je problem? u nas u obou - ja mam endometriozu a PCO (MS a ovulku bez Clostilbegytu nemam), manza ma blbe spermio

myskyva
21. zář 2008

luccii...taky tam nechodim zrovna krátce - už víc jak rok 😅 jak moc máte špatný spermio?
rendulina...koukám že dojíždíme stejnej kus cesty 😉

luccii
21. zář 2008

mame 3 miliony pohyblivych, 3 miliony nepohyblich spermii a 80 % patologickych spermii... co vy?

myskyva
21. zář 2008

aha...ty čísla mi nic moc neřikaj 😅 je to dobrý na IUI nebo vás čeká rovnou IVF?
manža má azoospermii

luccii
21. zář 2008

myskyva: pry na IUI je treba 10 mil., slusny vysledek by byl 40 mil. (ale nevim to jiste)

myskyva
21. zář 2008

a to bylo první spermio nebo ho budou ještě opakovat?

luccii
21. zář 2008

prvni a za tyden od toho (pristi tyden) ho budou opakovat a pak se dozvime, co bude dal

efkas
21. zář 2008

Ahoj holky,tak vás tady pročítám a derou se mi slzy do očí 🙂 ,jsem ve 22tt a holčičku nám udělali v CAR Apolinář a bylo to děsně krásný,i když nervy to jsou od samého začátku 😅
Moc vám přeju,at vám to všem vyjde a můžete si to štěstí taky prožít 🙂 !
PS:mám za to,že Koryntová tam tam dělá už jen na malý úvazek???Já chodila zrovna k ní,ale mimi nám udělal Řežábek 😎 .Oba jsou zvláštní,ale myslim,že machři ve svém oboru 😉
Vokroj dělá poradce v Ordinaci v růž.zahradě 😀

rendulina
21. zář 2008

lucci: u nás je problem se spermiogramem(pomalé+málo).Tak že 100% IVF+metoda ICSI za příplatek 5.100kč.A jelikož nemám po nastimulování tolik vajíček tak nám bohužel nikdy nezbude na zamražení.
myskyva:to je fajn-také nějaká Litoměřičanda.Já jezdím vlakem.Zrovna v úterý se tam chystám pro léky(injekce).A jaký máte problém vy?
Jinak já mám "štěstí",že pokaždé jsem u jiného MUDra.Nevím ani,zda se může objednávat pouze k jednomu?Raději si moc nevymýšlím a jdu k tomu,který zrovinka slouží.A co vy?
Na Řežábka mám stejný názor-je zvláštní(říká pravdu tak nějak v jiném podání ale na tvrdo)ale zřejmě kapacita.
Koryntová(pokud si ji vybavuji správně)ta je super a Vokroj mi dělal již 2x punkci.Když odtamtud odcházím jsem s toho pokaždé tak nějak mimo že se mi pletou jména a nevím který je který.Máte to také tak?
Snad je to tím,že se člověk soustředí na veškeré to vypočítávání aby začal správně se stimulací a říká si:"hlavně na to tolik nemyslet"-jak všichni říkaj s vírou,že teď se to určitě povede.A pak to čekání po punkci na ortel,zda je dost a kvaltitních vajíček.Dále kdy bude a zda vůbec ET a když ano,tak po pravidelném užívání Utrogestanu(vkládáním=v práci dost nepříjemné)zda to dostanu nebo ne?!No a pak zase ta rána-zase NIC ☹
Nevím jak vám ale také chodíte po ET normálně do práce nebo jste doma?Já si vezmu vždy tak týden dovču,protože na neschopenku to prý není ale známé s Pronatalu jsou vždy až 3 týdny doma na neschopence.
Což mě docela zaráží?

luccii
21. zář 2008

efkas: gratuluju, snad budeme mit stesti jako vy 😉

rendulina: malo je u vas kolik? zajima me to proto, abych tusila, co nas ceka...

rendulina
21. zář 2008

lucci: pod 5 mil.Ale to je jeden z prvních co nám dělali na vyšetření v Ústí n/L a ty u Apolináře ani nevím,mají to v mé kartě a neříkají nám již kolik to je,víš?
A jeký máte vy?

rendulina
21. zář 2008

Jo a asi jsem se s tou Koryntovou spletla.Super byla ta Jarošová.Prostě si je pletu. 😖

luccii
21. zář 2008

rendulina: my mame 3 mil. pohyblivych a 80 % patologickych spermii ☹

lienkal
21. zář 2008

Ahoj, taky jsem chodila do CAR U Apolináře a byla jsem naprosto spokojená, bezva přístup a u nás byli i úspěšní 😉

rendulina
21. zář 2008

myskyva: a vy jezdíte také na IVF? Nebo jen IUI?

rendulina
21. zář 2008

lienkal: a jak vám to dlouho trvalo,myslím tím jakou metodou a na kolikátý pokus se to podařilo?Platili jste něco?

lienkal
21. zář 2008

rendulina: před cca 4 lety jsem tam šla na inseminaci, ta se nezdařila a řekli nám, že dle spermiogramu máme nárok na IVF, že ty inseminace nemají moc v našem případě cenu, vytvořila se mi pouze 4 vajíčka, 3 byla životuschopná, pak jen dvě, ty jsem si nechala zavést a ujalo se jen jedno, naše Veronika 😉 , taky jsem šla hned do práce, žádná neschopenka, až pak od svého gyndaře od 3.měsíce těhu.
Platila jsme jen za ty pipety, cca 5-7000,-- Kč, to si už přesně nepamatuji
Druhé dítě bylo neplánované a přirozeně, dle doktorů jsme neplodný pár a vidíte, i zázraky se dějí...všem držím moc pěstičky 😉

lienkal
21. zář 2008

jéé, to mě těší, že chválíte Jirsovou, ta mě ze známosti všechny úkony prováděla i k porodu o půlnoci dorazila, zlatíčko největší 😀

myskyva
22. zář 2008

lienkal....zázraky se nejvíc dějí tam kde by je člověk nejmíň čekal viď?Hodně štěstí tobě i oboum tvým zlatíčkám 😉
rendulina.....nejni to vlakem moc zdlouhavý?Já jezdim busem.....Jsem po 7IUI,1 IVF ET,a teď jsem 3den po KET.Takže od úterka začínáš se stimulkou?

len
22. zář 2008

Ahoj, tak já zase poreferuju 🙂
Před týdnem jsem si byla nechat píchnout zastavovačku - Diphereline. Bohužel tam byla jen Koryntová, ale moc se se mnou nevybavovala, nejdřív dost dlouho štrachala v mých papírech, pak mi vrazila to zelený lejstro a sestra ať mi všecko vysvětlí a píchne tu injekci. No, tak se i stalo 😀 Sestra byla moc milá a vstřícná, odnesla jsem si kupu dalších lejster a příští pondělí bych snad měla začít se stimulací. Koryntová mě rovnou objednala na uzv, bohužel nějak nevím ke komu, bylo to na mě moc rychlý 😝

myskyva
22. zář 2008

ahoj
len ty na ní máš nějak štěstí ne? 😝 ještě že tam ty sestry jsou,od nich se kolikrát dozvíš víc než od samotných doktorů 🤐

len
22. zář 2008

No, já tam volala v první den MS, měla jsem naplánovanou dovolenou a na tu zastavovačku šla hned ten první den po návratu. Byl to 21.DC a vzhledem k mé délce cyklů jsem se klepala, abych nezačala krvácet dřív (taky jsem ovulovala už 10.DC). Tudíž jsem to nechtěla posouvat ani o den a bohužel v to pondělí tam byla ze všech doktorů jen ona a potom nějaká jiná, která tam byla první den po návratu z mateřské. Tak jsem usoudila, že když už nic jinýho, aspoň je to profesionál s hromadou zkušeností a šla k ní. Ale ve skutečnosti jsem od ní dostala jenom to lejstro, na který nalepila samolepku, jinak vážně ani slovo, jenom objednání za 14 dní a byla jsem venku s papírkem na zaplacení 30 Kč. Naštěstí to mám teda všecko nastudovaný dlouho dopředu a tuším, co se bude dít...

Jenom mě nikdo nepřipravil na to, že zastavovací injekce může oddálit MS, no nekecám, byl to šok, ale svoje tělo znám, takže vím, že přesně 12 dní po ovu začnu krvácet a teď jsem měla pět dní zpoždění (test negativní) - normálně poprvý v životě, muselo to být tou injekcí 😒 Stalo se vám něco podobnýho?

Jo a taky jsem se ptala sestry na ty léky, dr. mi fakt neřekla vůbec nic, takže mi to tam sestra ukazovala, jak to vypadá, z čeho je na výběr, jak vypadají ta pera a co stojí doplatek... A divila se, že mi to dr. nepověděla 😝

len
22. zář 2008

Jo a ještě jeden dotaz 😀 Sice na to určitě dojde i v CARu, ale sonduju předběžně 😉
Takže, stimulovat patrně budu pomocí těch per, který si snad zvládnu píchnout sama (nebo manžel), ale jak je to s Pregnylem? Píchaly jste samy (a dostaly injekci, jehlu a instruktáž) nebo jste jely večer na pohotovost?

myskyva
22. zář 2008

já jsem měla ten 21.den Zoladex ale to bude asi na stejnym principu a měla asi 3dny zpoždění.
Z injekcí jsem vůbec na výběr nedostala,napsala mi Fostimon a víc se neptala 😠
To lejstro s 30,-kč poplatkem jsi dostala ten den zastavovací injekce?

myskyva
22. zář 2008

Fostimon i Pregnyl obstaral manžel...sice nejsem hamoun na peníze,ale když jsem si spočítala kolik bych nechala u dr. za poplatky během celý stimulky 😖 😖