CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
18. únor 2009

Leni, s těma hormonama je to věda, jejich hladiny se mění, jde o jednotliv hodnoty v určité dny i jejich poměr... Ale 13.DC nemusí být pozdě, uvidíš, i když jsou docela dobří, že se jim to nehodí, tak ti folikulometrii posunou o týden 😀

nitenka
18. únor 2009

ahoj holky... tak aknyt vám vzkazuje že děkuje za držení palečků a mám vyřídit že má u sebe 2 hezká embryjka.. ještě má jednu špatnou a jednu dobrou morulku takže si je ještě nechaj na pozorování a vypadá to na jednoho mražáčka,takže ještě je potřeba držet palečky tomu malému aby se zadařilo zamrazit,pro klid Aknyt... ale věřím,že už to nebude potřeba a do čtvrtice všeho dobrého se zadaří.. 😀

len
18. únor 2009

Jé, Niti, díky moc za super zprávu 🙂
To jsem ráda, že to Aknyt nevzdala, teď má ohromnou šanci tady tu smůlu prolomit 🙂

nitenka
18. únor 2009

len --to doufám,že už tady bylo dost trápení tak snad už se Vám všem začne dařit a Akynt to odstaruje 🙂 😀

lenickan
18. únor 2009

nakonec jen o den, ona bába na recepci věděla kuloví a vysvětlují jí to... že opravdu za týden je už pozdě🙂

larri
18. únor 2009

Nitenko,dekuji za zpravu od Aknyt a tfuj,tfuj.
Holky,ja jsem porad v pyzame,mela bych jit na postu a nakoupit,ale mi se tak desne nechceee.

janka12
18. únor 2009

super zpravy o AKnyt. A to chtela chudak v jednu chvili IVF prerusit.

aknyt
18. únor 2009

Ahoj holky,
děkuji za podporu a upřesňuji to, co psala Nitenka: transferovali mi asi 2 embryjka - 1 morulu a jedno osmibuněčné. Asi dvě píšu proto, že se mluvilo o 2, ale v papíru mám napsané jedno ☹ Dvě nechali do zítřka, jestli z nich ještě něco bude. Zítra si budu volat, jak to nakonec je.
Transfer mi mohla provádět doktorka Jarošová, ale manža nechtěl čekat(byla u porodu), tak nakonec nám transferovala d. Jirsová. Minule se jí to hezky povedlo, tak snad to tentokrát bude taky tak. Ale stejně mě mrzí, že jsme nepočkali... ☹ a nebo že jsem vůbec věděla, že by mi mohla d. Jarošová transferovat.

Jinak jsme měli dost náročný den - oběhání hypotéční banky, stavební spořitelny a notáře... a do toho jsme vmáčkli ET 😉

len
18. únor 2009

Ahoj Aknyt, bezva zprávy, tak se šetři a za 14 dní nám tu budeš hlásit // se dvěma mrazáčkama v rezervě 🙂 To máš embryjek na čtyři děti 😉

aknyt
18. únor 2009

Len, díky. Ale myslím, že když transferovali i osmibuněčné, tak ty ostatní jsou horší a nevydrží a nebo nebudou dost kvalitní na mražení. Ale jsem vděčná i za ta 2 (nebo jedno?).

modroocka2
18. únor 2009

Tak dneska mám potvrzeno z krve, že 1. IVF se nepovedlo ☹ ...nemám žádné mrazáčky, takže vzhůru do 2. cyklu a doufám, že bude úspěšnější... jak říká jeden můj kamarád... letos zabřeznu a hotovo 😝 ...
štěstí všem ostatním

nitenka
18. únor 2009

modroočko, to je mi líto...achjo ..moc držím palce do dalšího boje.. ☹ 😉 a tvoje heslo o zabřeznutí je dokonalé takže držim vše co mám a přeji hodně štěstí

larri
18. únor 2009

Modroocko,je mi to lito,dalsi smutek u Apolenek.Jeste,ze Aknyt tady zacne s mimiskama a pak to pojede.
vim,ze je to brzy,ale na kdy asi planujes dalsi ivf?

aknyt
18. únor 2009

Modroocko, tak se, holka, drž. Teď jste to ozkoušeli a příště to bude lepší, uvidíš.

marcelli
18. únor 2009

Modroočko ahojky to je mi líto,že ti to nevyšlo.Já jsem na tom jako ty,taky mě 1.IVF teď nevyšlo,čekám na KET,tak snad se zadaří.Psala jsem ti na poštu,asi jsi si nevšimla... 😉 Budu držet palečky na 2.IVF,už víš,kdy tě čeká?

len
19. únor 2009

Modroocko, to je škoda ☹
Jinak tvé heslo je fajn, já už ho razím tři roky 😀
Ale prostě teď jsi si ozkoušela, jak to chodí, a teď už budeš starej mazák, co ho nic nerozhází, takže pokus č. dva bude úspěšný 🙂 Kdy se na něj chystáte?

modroocka2
19. únor 2009

Ahojky..všem moc děkuju za podporu.... já jsem s tím tak nějak i počítala, že to nevyjde, před OPU a pak po ET jsem chytla všechno co kolem proletělo, takže by to musel být zázrak aby to vyšlo, ale stát se mohl...
No jinak ještě jsem nevolala do CARu a uvidím co mi doporučí, ale když to půjde, tak chci další kolo co nejdřív..takže snad přelom března dubna...a tentokrát to bude po mým...žádná nemoc žádná práce žádný stresy, prostě si to naplánuju...mám kolem sebe samý maminy nebo těhule, tak je budu objíždět a to by v tom byl čert, aby na mě ten vir těhotenství neskočil... 😝 ..

nitenka
19. únor 2009

modroočko proč si myslíš že tu starším, chci vás nakazit.... Já otěhotněla až na 5 transfér ,ale můžu ti říci že nejvíc mě bolel ptvní neuspěch.. do dnes nezapomenu. člověk po tom dlouhém marném snažení doma testování,hlídaní ovulace jde do Caru zblbej z televize jaká je to veliká uspěšnost a tak, že to bere jako jistotu a eJhle ani to se nepovedlo uplně mě to položilo a brala jsem ten den jako totální prohru.až pak jsem zjistila že uspěšnost není o jednom IVF ale o více pokusech a hledání dobré lečby.. takže můj názor dnes je že když někdo otěhotní při IVF naporvé,že je to velký zázrak..
Víš je tady hodně holek co měly nesupěšné první IVf ,málo vajíček a tak,hodně to člověka zlomí,ale dneska už vím,že první Ivf je v podstatě důležité v tom že se najde cesta jak dál ...já při poslední, ket měla uplně jinej postup než v začátkách a nato vše se přichází bohužel až tím že jedna věc nezabere... je to dlouhá cesta,ale věřím že se tady miminka dočká uplně každá z nás..držím palce všm 🙂 😉

nitenka
19. únor 2009

já když začínala první IVF tak jsem měla jen tři vajucha a při třetím IVf už 12 vajuch takže opravdu když na poprvé je to celé špatně příště to může být uplně jinak..

modroocka2
19. únor 2009

Jojo je to tak...obulela jsem to, ale prostě jsem si jasně řekla jak dál a podle toho pojedu, rozhodla jsem se některý věci změnit tak, abych byla v pohodě já a můj manžel a hotovo..nikdo mě nebude deptat a sr.t...
Já jsem teď taky měla jen tři vajucha a to jsem na začátku měla tolik folikul, že je ani nespočítali, ale po 14 dnech stimulace zmizeli a nakonec byly použitelný jen 2 a z toho jen jedno mělo nějakou naději a když k tomu přičtu tu nemoc tak jsem nedala šanci ani jemu... ale to se teď změní... mám skvělé přátelé, kteří mě drží a motivují a manžel je taky zlato... takže hurá do dalšího pokusu 3.3. mám rande s Jarošovou a spolu určitě najdeme další cestu...já tomu prostě věřím... 😀

len
19. únor 2009

No vida, 3.3. je za chvíli 🙂
Já si dneska na 9.3. potvrdila rande se zubařem, au au, moje ležatá osmička na něj čeká 😝 Jinak jsem dnes osmý den po rvaní zubu, celý týden jsem denně chodila na čištění a konečně, konečně je mi celkem přijatelně!
Jo a v sobotu přiveze můj drahý ten zázrak, k jeho naprostému zděšení jsem ho pojmenovala Klepna 😀

larri
19. únor 2009

Holky,kdy muzu volat kvuli te cysty co mi odsali pri odberech? bylo to 6.2.,tak uz by to mohli vedet,ne?

Ja si druhe ivf naplanovala zamerne na cerven,zacatkem cervence si beru kazdy rok dovcu a jezdim domu.Tak to udelam i letos,takze nikdo nebude nic vedet.Akorat doufam,ze mi to tak vyjde kvuli MS.Ja jsem zvykla mit co 35dni a minule to bylo 24 a ted 22den.Mam se ale v breznu objednat do caru a budu se na vsechno domlouvat.

Vcera jsem nasla nejake stranky o umelem oplodneni a zase tam radila nejaka porodni asistentka Katka.U jmenammela anonym,ale podepsana,tak jak jsem napsala.Ted si nejsem jista,jestli nepsala,ze ma mimi taky umele.Dneska ty stranky neumim najit,ale bylo to z minukeho roku,myslim unor.

len
19. únor 2009

Larri, výsledky z histologie mívají po 14 dnech, někdy i dřív...
Tak v červnu půjdeme spolu 🙂

marcelli
19. únor 2009

holky nevíte,jestli v červenci a srpnu dělají u Apo transfer,nebo mají v laborce dovču? 😒

len
19. únor 2009

Marcel, myslím, že tak do půlky července dodělávají transfery těm, kdo začal stimulaci v červnu. A potom zase koncem srpna začínají se stimulacema, aby mohli od září dělat odběry. V laborce dovča není, ale provoz je značně omezen.

marcelli
19. únor 2009

modroočko díky za zprávu,určitě se potkáme i s kočárkem,neboj.Já jsem taky měla krátkej protokol,je to rychlý a účinný!!!Jen se mi to zdrželo přes vánoce,v laborce měli dovču ☹

modroocka2
19. únor 2009

🙂 No nevím co bylo na čtrnáctidenní stimulaci rychlýho, ale snad se jim to podruhé povede líp... 😎 Já jsem měla taky stimulovat před Vánoci, ale nebylo mi dáno...tak snad jarní ovzduší nám všem pomůže... 😀

aknyt
19. únor 2009

Zdravím,
tak máme podle laborky transferovaná opravdu 2 embryjka. Na mražení nic nezbylo, ale to jsem čekala už po včerejším transferu. Vzhledem k tomu, že se u nás ze 3 předchozích 2x nemrazilo, tak to není nic neobvyklého.
Dneska jsem lítala pro další razítka po úřadech, tak snad ke konci února provedou banky převod a byteček bude náš. Jen mě mrzí, že kvůli bance jsme nemohli počkat na Jarošovou na ET ☹ Manža se bál, abychom to stihli...
a pak ještě večer prohlásil, že jsem urazila obě doktorky, Jirsovou tím, že jsem k ní nechtěla a Jarošovou, že jsme nepočkali - přesně to jsem potřebovala slyšet, aby mi bylo lépe ☹

Modroocko, do 3.3. to uteče rychle a Jarošová je fajn, takže určitě něco vymyslíte 😉 Jinak krátký protokol byl u mne stejně dlouhý jako dlouhý a spotřeba hormonů skoro taky...

Na červenec bych moc transfer neplánovala, dělají to dost neradi a pokud by stimulace měla plánovaně začít tak, že by ET vyšel na červenec, tak nevím, jestli by vás nechali začít...

saralinda
autor
19. únor 2009

Ahojky holky, v práci to je děs, vůbec nestíhám.
Aknyt, držím palečky, ať se mimča drží. Jinak koukám, že to máte podobné. Taky kupujeme byt. Včera přítel vyběhával čerpání hypotéky, zítra jdeme podepsat nějaký dodatek a snad konečně kupní śmlouvu. Příští čtvrtek bychom měli dostat klíče a hurá se nastěhovat. Moooc se těším.
Dneska volal přítel se svojí maminkou a dozvěděl se, že je jeho příbuzná těhotná. Holčina je to mladší než já, mívala problém (a možná že furt má, to nevím) i s drogama, děcko nechce.

marcelli
19. únor 2009

modroočko já jsem měla krátký protokol jen týden,7 dní Fostimon,6 a 7den přidat Orgalutran do ruky,8 den jen Pregnyl a 10 den odběr a 13 den transfer,tak proto píšu,že to bylo krátký a rychlý 🙂