CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
20. únor 2009

Aknyt, tak hlavně, že se drží ti dva, co máš u sebe 😉 Už je jim týden 🙂 A s těma doktorkama se netrap, však ony to pochopí a myslím, že si z toho děláš daleko větší hlavu než ony...
Já si vždycky říkám, že mají tolik zkušeností s ženskejma k prasknutí přecpanejma tím jejich zázračným hormonálním koktejlem, že už se nemůžou divit vůbec ničemu 😀

aknyt
20. únor 2009

Len, díky - to jsem potřebovala slyšet 🙂 Jestli se embryjko chytí, tak to bude úředník jak vyšitej, pořád kvůli něčemu lítám. Dnes to bylo pro změnu na technické služby kvůli faktuře za deratizaci 😖

Sar, my v tom bytečku bydlet nebudeme (tedy doufám) - je to pro tchýni a hlavně v Ostravě. Nic proti Porubě, ale bydlet tak daleko bych nechtěla. A zas je dobrý, že ona je tam a my tady - až bude mít "vlastní" bydlení, tak nebude hrozit, že by se přesunula blíž k nám 😉

len
20. únor 2009

Hm, já bych z tohohle cyklu zase měla malý Ibalgiňátko 😉

aknyt
20. únor 2009

Len 😀 a nebyl by to náhodou budoucí zubař 😉 ?

len
20. únor 2009

No, v tom případě by se z dětí po IVF stávali gynekologové 😀 Ale byla jsem u toho zubaře od ovulace 5x 🤐 Snědla jsem asi 15 Ibalginů a vypila půl lahve whisky, fakt nic dobrý pro budoucího potomka 😀

modroocka2
20. únor 2009

Hezký den všem.... jak tak koukám, naši potomci se o nás postarají...ve směs to budou samé užitečné profese... já bych brala doktora a právníka no a pak ještě nějakýho boháče, ale to moje dítě jen tak nebude, musel by to být genius, aby vidělal tolik peněz, aby mě na stáří zajistil...🙂
Jinak od pondělka jdu do práce a vůbec se mi tam nechce... ☹ ale s dr. jsem se domluvila, že mi příště dá neschopenku už od stimulace, tak snad odpadne nebezpečí nemocí a stresu kdy a kam půjdu na injekci a kdy si to nadělám..☹
Jinak Marcelli doufám, že další pokus bude stejně tak ukázkový jako ten Tvůj... 😝

marcelli
20. únor 2009

modroocka2 ahojky no ukázkový byl jen v odebrání vajíček a mrazáčků,jinak byl k.o ☹ Doufám,že Ket bude v poho,chce to už dvě mimi.Kolik tobě zaváděli embryjí?

modroocka2
20. únor 2009

No alespoň něco se povedlo...u mě vyhořelo obojí..☹ Chtěli jsem dvě a měli jsem dvě, ale jen jedno vypadalo tak nějak schůdně..doufám, že příště budou i nějací mrazáčci, myslím, že se to pak všechno nějak lépe snáši, když člověk ví, že má ještě sněhurky a ledňáčky v záloze.. když by to nevyšlo tak nevím co pak..poslední pokus to bych musela být v komatu, abych si to nepřipouštěla a nenervovala se... 😢

marcelli
20. únor 2009

modroocko2 no co já tady čtu,tak 1.IVF je prý zkušební a málo komu to vyjde.Tak musíme doufat,že při druhém to bude všechno dobrý. 😉

modroocka2
21. únor 2009

Jo jo, taky jsem to už slyšela, a proto taky doufám a věřím, že teď už mají dostatek informací o mých výmyslech, aby mohli druhé kolo úspěšně zvládnout... a samozřejmě to stejný platí pro všechny ostatní budoucí maminky ... protože my všechny budeme maminky, jen ty cesty máme každá jiný..ale cíl bude stejný.. 😀

ksu
21. únor 2009

Ahoj Saralinda, 3.2. jsme byly na OPU vedle na pokoji, vzpominas ? Tak ja jsem dopadla zase spatne ☹ 3.IVF a zase jako vzdy, zadny vysledek, jen / 😒

aknyt
21. únor 2009

Modroocko, zkus se tím teď netrápit, příště už budou vědět, jak na tebe!!! 😉
U nás taky 1.IVF nevyšlo - tedy nevyšlo rovnou, nebyly //.
Nám se podařilo zamrazit jen jednou jedno, ale je to tím, že u Apolináře mrazí jen ta, co vypadají dobře a nesnaží se vydělat na KETech za každou cenu. Teď nám taky nezbylo žádné.

nitenka
21. únor 2009

ahojky holky..Nakukuji co nového a všechyn vás chci pozdravit..Já zatím stále mám ty moje starůsty s hematomem snad v uterý bude ultrazvuk ok to si odechnu,když prcek vydržel tohle a poroste tak už snad zmákne všechno další 🙂 já dneska zase rvácení červená a zase jen vyteklo při čůrání a pak klid ted jen trošku špinim,je to na palici ale hematom musí ven tak snad bude vše ok.

saralinda
autor
21. únor 2009

Ksu, vzpomínám, to víš, že jo. To je mi líto, že to nevyšlo. Mě to taky nedopadno nijak příznivě - byly jen 2 vajíčka a ta se do 2. dne neoplodnila (nebyla dozrátá). Moje to bylo teprve 1. IVF. A co ty? Máš nějaké mrazáčky? Chystáš se na další pokus, nebo tomu necháš trochu čas? Jsme moc ráda, že jsi se ozvala, i když je mi moc líto, že je jen /. Ale kokni tady na nítěnku - ta měl a3 IVF, 5x transfer a ten poslední jí vyšel a už pěkně těhotní. Ta je naše sluníčko a naděje, že to fakt funguje a že bojovat a vydržet se vyplatí.
jj, cesta za miminkem pro nás opravdu není lehká. Ale bojovat se musí.

ksu
21. únor 2009

Saralindo, rada Te take slysim. Je mi to take lito, ja vim, koukala jsem tady jak jsi psala, ze k ET nedoslo. Ja take nemam zadne mrazacky. Z 4 vajicek, 3 se oplodnila, 1 se pak zastavilo ve vyvoji, na ET jsem mela 2 embryjka. Nevim jestli bude 4. IVF, nevim jestli to zvladnu jako samoplatce. Asi jsem ten zapas s prirodou behem 10 let bohuzel prohrala. Vim, ze bojovat se musi, ale zadne sily na to uz nejsou...
Nitenka otehotnela po KET ? Jaka je to Stastna zena !!!

nitenka
21. únor 2009

holky nebojte nebude to hned,ale doufám,že do roka budeme mít náš domeček těhulky apolenky .-) Opravdu je to dlouhá cesta ale ta správná..takže já si na vás všechny počkám, a až budete mít hematomy a špinit palšit jako já tak si vás uklidním 🙂 já si musím projít totiš vším už jsem znalec,ale doufám že hematomev děloze to končí a v pondělí už se hodím do klidu a začnu si užívat.. Ale po těch // je stejně velký strach to čeká vás všechny až do toho 12tt si myslím,že to je stále spíš boj o mimčo zatím si připadám spíš ještě jako snažilka než mamina..

nitenka
21. únor 2009

ksu..máš nárok ze zákona na proplacení léků pojištovnou na 4 IVF je to asi 25 tisíc, má to ted Aknyt tak se sní porad nakolik jí to vyšlo.. je mi to moc líto beruško ta jedna / vždy veme sílu,ale dej si chvilku čas, zjisti nakolik vyjde 4 IVF s pojištovnou a jdi do boje.. Já měla zažádáno o 4 IVF o léky a schváleno,ale vyšel mi ket 🙂 tak to snad nevyužiju..

nitenka
21. únor 2009

ksu je ještě jedna metoda jmenuje se to nativ u nás v caru to nedělají bohužel ale je to tak že vlastně vemou a oplodní jen to jedno přírodní vajíčko ..mám známou co to podstupuje a vyjde to do 20tisíc ale musí být spermo i vajíčka a další věci v pořádku

ksu
21. únor 2009

Nitenko, dik za radu. Nevedela jsem, ze pojistovna jeste proplaci leky na 4. IVF !

ksu
21. únor 2009

nitenko, jo o nativu jsem slysela. U nas spg je dost spatny, vzdy jsme museli doplacet za ICSI. Nevis jestli delaji nativ ICSI ?

tulipanekps
21. únor 2009

ahoj při sobotě 😉 jen v rychlosti nakukuju, zdravím nováčky 😀 a přeju poklidný víkend. kdybych nemusela se pesem, tak nevystrčím nos. myslím na vás, teď je aknyt na čekané, co? Tak ať to teď vydrží celých 9 měsíců. nitěnko, jsem ráda, že to bylo vše jiné, jen ne problém s miminkem. jsi statečná. 🙂

aknyt
21. únor 2009

Ksu, tak koukám, že hledáš info k 4.IVF. Nevím, jak je to u jiných pojišťoven, jestli to taky schvalují v pohodě, ale u 211 když necháš CAR zažádat o příspěvek na 4. IVF, tak to do 3 týdnů máš. Jestli jsi vždy měla ET, tak je to jen na léky, jinak na celý. Jinak to pak vychází tak, že 22500 je za IVF, plus 5100 ICSI. Za léky je doplatek jako jsi měla doteď. Moc držím palečky, ať jich víc než 4 nepotřebujete. Máte udělané imuno a genetiku?

modroocka2
21. únor 2009

Aknyt děkuju za podporu,ale po pravdě jsem ten neúspěch zvládla docela dobře, mám sice stavy, kdy mi vhrknou slzy do očí, ale rozhodla jsem se bojovat a jít za svým přáním a podle toho jsem si vše urovnala... když tady čtu, že to prostě jde, tak je mi hned líp... taky už potřebuju mezi lidi aspoň na tu chvilku než začnu znova stimulovat a to zase přijdu na jiné myšlenky... Škoda že nedávají neomezené vycházky, být mezi lidmi by nám určitě pomohlo všem, ještě že máme takovýhle chaty, kde jsme aspoň nějak v kontaktu...
Takže spolubojovnice, hurá do toho a půl je hotovo.... 😀

tulipanekps
21. únor 2009

jinak jsem nepodala informaci, že jdu v pondělí na kontrolu a domluvit se co a jak dál. Ale já to vidím na pauzu, nemám momentálně náladu na žádný ivf, to zase přijde, ale teď plánuju prázdniny. to by mě musel vokroj hodně nalomit, abych na to kývla. 😉

aknyt
21. únor 2009

tuli, tak ať ti to naordinuje přesně tak, jak chceš 😉
Já jsem hrozná netrpělivka, takže jsem to sázela s těmi odstupy, co byly minimální. Potřebovala jsem akci, abych to zvládla.
A taky jsem udělala hodně velkou změnu v práci po mimoňovi a pak po revizi, takže mě hodně drží i ta práce... takže když nebojuju s hormonama, tak bojuju v práci 🙂
Modroocko, je fakt, že kontakt s lidmi a práce jsou asi ty nejlepší terapie.

larri
22. únor 2009

Dobre ranko,mam pracovni vikend,ale ctu si vas tady.
Tuli,ja te na cerven lamu porad,at do toho nejdu sama.Je tady Len,ale ta odjede na dovcu a otehotni prirozene.

Aknyt na tebe myslim a Nitenku pocitam za maminu a nepripoustim si,ze by se melo neco zmenit.Ten maly koblizek u Nitenky si jenom hraje,aby to nemela mama tak moc jednoduche,kdyz uz tak dlouho bojovala.Ale on ji to vsechno potom vynahradi.

Sar a Ksu,je skoda,ze si musite podavat takove spatne zpravicky. ☹ Ale nevzdavat to,at se jednou potkame s kocarkama. 😉
Ocko,ja myslela,jak nejsem v pohode,ale,kdyz jsem si v utery,v den transferu uvedomila,ze je po vsem,protoze k tomu nedoslo,tak to na mne hooodne padlo.Mam problemy ze spanim a to chodim do prace,tak jsem si myslela,ze budu spat jako zabita.Ale jsem zatim rozhodnuta,ze pujdu az v cervnu.Ted si vybavuji,ze mi rikala Jarzembovska,ze nevi,ktery protokol bude pro mne nejlepsi.Pry podle mych hodnot by dala kratky i dlouhy.Rozhodovala se a vyhral kratky,tak je mozne,ze ted dostanu dlouhy.
Mam si zaridit pak to pero? Myslite,ze je o lepsi nez ty injekce?

modroocka2
22. únor 2009

Dobré ráno...
Larri moc dobře Tě chápu, já jsem napoprvé strozkotala ještě před stimulací, pak bylo málo vajíček, ale teď to prostě rozjedu a ucpu jim folikulama ty jejich udělátka... 🙂 Já chci další pokus co nejdřív beru to jako takovou malou terapii...
No a to pero..nevím..já si neumím představit, že bych si to měla píchnout sama, i když vím, že to asi nebolí, ale už jen ta představa, jak si to dávám k břichu mě děsí... Mě teď dr. řekla, že mi dá neschopenku hned od stimulace, takže si budu v pohodě jezdit ke svý obvoďačce a žádný stresy..a taky by mi bylo líto těch penízků, stačí, že si musíme platit ICSI no a jak pak mám šetřit na kočárek, nábytek a radosti pro sebe.. 😅

nitenka
22. únor 2009

ahojky holky tak další hororovej večer máme zasebou ..mimi se stále drží,ale včera jsem byla zase na pohotovosti. šla jsem na wc a menstruace je slabé slovo krve jako z vola + cucky když jsem jela k Apolináři brala jsem to jako konec,musela jsem si vzít normální vložku jak to země teklo.. naštěstí prcek je statečnej a drží se 🙂 ale mám další hematom a už bohužel u prcka do 10tt to prý bude boj a vyhráno nemáme..mám přecitlivělou dělohu a praskaj cévy takže mazec.. musím být v klidu,ale i pomalu chodit aby krev odtékala.. zítra jdu na kontrolu tak uvidíme.. ale vnitřně cítím,že ten boj vyhrajeme. já netušit že čekám mimčo tak ani nezjistím že jsem těhulka.. od 10 dne špinění silnější pak krvácení myslela bych si že je to opožděná menstruace.. hodně jsem slyšela že to holky zjistej pozdě protože krvácej,tak si myslím že to bude asi spíš tím že jim praskaj taky cévky a tak než klacická me..moje známá to zjistila až ve 4 mesíci,že je těhotný taky krvácela a nenapadlo jí to.Aleš mě večer uložil a šel se opít už má země infarkty

tulipanekps
22. únor 2009

dobré ráno všem 😉 vidím, že se je tady dobrých zpráv jak šafránu 😒 ale aknyt je teď bojovnice a čekatelka na //, moc na tebe myslím a držím palce. nitěnka má už snad po trápění... chjo... a už jen samé radosti, holky!!

aknyt, každý to má jinak a jestli tě naplňuje aspoň bojovnost v práci, tak to ti moc přeju. já po tom potratu taky změnila po roce místo, ale ne zcela šťastně... a protože jsem furt nechtěla čekat, že to dokážeme sami, šla jsem do caru.

taky jsem mezi 1. a druhým chtěla ten nejkratší odstup, ale jak jsem na to druhé reagovala málo, tak si pořebuju odpočinout. na to, jaký to byly dávky, tak jsem vůbec nic necítila, možná to bylo tím fostimonem, že jsem ho domítala... tak na další asi zase puregon..., vždyť mám ještě na ruce vidět místo od kanyly, jak mi dávali narkózu. prostě se mi vše pomalu hojí, i po blbým zoladexu jsem měla na břiše 3 týdny modřinu v místě a okolo vpichu... tak mi tělo prostě dává dost najevo, že takhle rychle to nechce.

larri, ty jsi bojovnice a máš chuť do dalšího pokusu, to ti přeju moc. překonat první neúspěch je nejtěžší a nahradit zklamání nadějí v další pokus je super! a myslím si, že je dobře, že čekáš do června.

jinak já teď chci, abych byla ok, případně lázně a hlavně řeším váhu. už jsem tady o tom psala, prostě mi za poslední dobu hodně vylítla. fotka v profilu je staršího data, možná mi tam je tak 23-25 (?) nevím, ale od té fotky jsem +32 kilo, což je blééééééééééééééééé. taky díky tý štítný žláze jsem asi nabrala a takhle, jak jsem se necítím spokojená, mám ve skříni všechno malý oblečení a mrskám se pohledem na něj, chci to dát dolů, zase sportovat a nezafunět se, když se rychleji pohnu. třeba budu chodit sportovat k larri 😀 no prostě oddych. posledních 5 let jsem řešila jen ovulaci, spermoně a brečela u mrchy nebo chytila hysterák, když se zrovna manžovi při ovulce nechtělo.... ufff jsem z toho unavená. a protože mladá matka už stejně nebudu, tak se to ten půlrok - rok nepoprdí.

očko, jsi taky statečná. a ty jdeš do dalšího pokusu kdy? jestli budeš mít neschopenku, tak to jen doporučuju, je to na nervy dobrý. člověk vypne, udělá něco pro sebe a nehoní se tak. 😉

nitenka
22. únor 2009

taky mi bylo řečeno,že celé tehotenství nesmíme mít sex 🙂 to jsem doma ještě nenáhlasila 🙂 😀