CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
23. únor 2009

no právě len, co tak slyším tak holky co tam jdou poprvé čekají třeba 2 měsíce a déle. Jsou takové lhůty i pro ty již zaregystrované (pochopitelně pokud je pryč tak je to něco jiného)

len
23. únor 2009

Ne, neboj, to určitě nejsou 🙂 Hlavně když už tě léčí, tak musíš přijít na jeden konkrétní den, někdy i hodinu, tak tě tam prostě vždycky někam nacpat musí 🙂 Třeba na IUI si holt moc vybírat nemůžeš, dostaneš instrukce - manžel přijde v 9 ráno, vy v 11, no a je to...

Jak dopadl páteční ultrazvuk?

lenickan
23. únor 2009

Len na prd... pravá strana bez činnosti a v levé něco roste ale je to šíleně malinké... prej se mám objednat ještě na čt což už je 26. takže mne rovnou může prohlédnout řežábek, jestli tam třeba něco nedorostlo - ale už v to ani nedoufám:(

lenickan
23. únor 2009

Chci jít už do té stimulace FSH + IUI, nemám už elán zkoušet jiné krávoviny

aknyt
23. únor 2009

Ahojky,
díky za podporu.

Nitenko, moc moc držím palečky, ať jste oba dva v pořádku a ať všechny ty procedury zvládnete. A hlavně aby to bylo (i přes to všechno) jen lepší a lepší!!!

V rychlosti co u nás - na příznaky i test brzy, tak toho moc není. Současné počasí mi nesedí, pořád se mi chce přes den spát. V noci naopak spát nemůžu. Břicho bolí, tedy hlavně vaječníky teď machrujou, když se jim před OPU moc nechtělo. Taky mi v sobotu naskočila vyrážka a nechce se jí pryč. Takže jsem dnes vysloveně ozdobou pracovního kolektivu 😉

len
23. únor 2009

Aknyt, takhle jsem se cítila jako těhule 😉 No tak to přežij, kdy budeš testovat? 🙂

já se teď pomalu modlím, ať MS dorazí až ve čtvrtek, jinak by se mi všecky plány na IVF rozhasily, prostě cyklus 22 dní je na h... hodně sprostý slovo 🤐 Jo ale pozitivní je, že manžel právě s vypětím všech sil dokázal navzdory zlovůli úředníků přihlásit to auto 😎

aknyt
23. únor 2009

Len, takhle jsem se předtím necítila 😉 S testíkem váhám - jsem netrpělivá, takže bych zkusila asi pátek nebo sobotu. V pondělí bych chtěla skočit na krev, ať mám jasno. Tedy pokud do té doby nedorazí rudoška.

Tobě držím palce, ať ti MS dorazí, jak chceš. Ta moje to neumí ☹

len
23. únor 2009

No, ta moje spíš chodí dřív 😝 V sobotu jedeme na dovču, tak až se vrátím, už budeš mít pomalu po prvním těhuultrazvuku 😉

nitenka
23. únor 2009

len to je mi líto čím jsi si prošla...Víš já na tebe moc myslela... když jsem jela v sobotu na pohotovost a teklo to ze mě myslela jsem že je konec netušila jsem že by tam ještě prcek byl... bylo to hodně silné.. a když jsem pak vidělla srdíčko tak jsem to brala jako zázrak a říkala si že to není možné a když vím,že holky odcházejí bez prcka tak mi můj problém zdal uplně malej... bohužel řežábek má dnes názor dost opatrnej.. mimčo je ok ale říkal,že má strach o mě abych nezačala krvácet do břicha vypadá to na cení problémy dnes už mám 3 hematom a velkej.. takže zase bojujem,ale prcek je zdravej a roste a já vím,že ty léky injekce a vše co pro mě Řežábek dělá mi pomůže.. zítra mám volat pro výsledky krve a v uterý jdu na kontrolu.

nitenka
23. únor 2009

určitě budu mít holčičku 🙂 protože ty jsou silné a krvácení jim nevadí 🙂 😀

len
24. únor 2009

No, Nitenko, nemáš to lehký, jak Kacka, ta si ty svoje prcky po IVF taky musí vytrpět 😔 Tak se hlavně (obě, taky to vidím na ženskou 😉 ) držte, když dokáže bojovat s tímhle, tak už zvládne všecko 🙂 A jak to máš s Utrogestanem, když krvácíš - asi místo něj bereš něco jiného, viď?

nitenka
24. únor 2009

😀 len ultroš mám při krvácení polykat beru 3x3x3 jinak
ty náplasti si už lepím 2 a dnes budu volat pro výsletky a když nebudou dobré,tak obden na injekce..pak beru pambu to je na zastavení krvácení.. včera i dnes vše ok.. zítra jdu na ultrazvuk tak se modlím at tam není další..jinak stále nemám nevolnosti bez krom těch cév ukazkové těhu..
A co ty holka naše jak je? U Aknyt mám tušo..že... 😀 .ale raději pšt je to jen můj pocit...protože ta unava to je jedinej příznak kteréj mám od 3 dne transféru dodnes,Prý to dělá ultroš,ale já ho měla vždy a nikdy jsem unavená nebyla..
Včera byl Řeřábek zlatej a snažil se situaci nadlehčit a vtipkoval a usmíval se.. Hlavně se choval jako profík,fakt mi vše vysvětlil... Šla jsem si vyzvednout injekce a když jsem si šla za sestrou nechat píchnout zavolal si mě tam znovu jen tak aby my řekl co dělat o jaké leky říci,když zase budu krvácet a co se může stát a jak velké krvácení při teto cevní poruše bývá a že má o mě starost že je to zrádné že když nedojedu v čas můžu vykrvácet že to nemám podcenovat a dorazit vždycky a při malém krvácení. a že i když budu krvácet tak že pojedu na sál,že je furt naděje ,že prcka zachráněj a tak byl prostě skvělej.
Já když byla malá tak mi stále tekla krev z nosu jednou mi tam praskla cévka a nešlo to zastavit až operací, doktor říkal že to má souvislost,že je to v podstatě to samé,je to v podstatě kravina,ale když nějaká silnější cevka praskne tak krvácení zastaví až zákrok.to je jedna z věcí ze kterých máme obavu jinak mimčo je v pohodě 🙂prostě jsem cimrdlík..

aknyt
24. únor 2009

Nitenko, při vší smůle je fajn, že jsi se dostala do správných rukou včas a že tě budou hlídat, abyste byli v pořádku.

U mne nic nového - ta únava je stopro z počasí (mám to tak pokaždé) a taky z toho, že v noci málo naspím. Škoda, že nemůžu spát ve dne, když už v noci to nejde 😉. Ale nervy už začínají pracovat, už bych chtěla znát verdikt... i když se vlastně bojím obou výsledků 😀

len
24. únor 2009

Nitenko, já jako dítě taky pořád krvácela z nosu, ale sváděli jsme to na operaci přepážky (VVV).
Aknyt, já si to moc dobře pamatuju, v noci jsem usínala ve tři ráno a pak jsem byla celý den chodící mrtvola.
Jinak teplota dneska dole, takže těhu se nekoná, ale snad to vydrží až do toho čtvrtka, cyklus 22 dní nechci, nějak je to pro mě taková psychologická hranice 😀

nitenka
24. únor 2009

Aknyt moc ti držím palečky 🙂 já v´ím,že nervování neskončí testem 🙂 ale doufám že bude pokračovat po testíku a skončí srdíčkem 🙂 moc ti to přeji

nitenka
24. únor 2009

doktor mi včera vypočítal v kolikátém přesně jsem.zatím se to počítalo od poslední M ale všiml si že mčo je dost velké zapomělo se připočítat 5dnů po PK takže jsem včera pokročila a zítra už mám přesně 8tt 🙂

len
24. únor 2009

No tak to je paráda, teď už se to bude určitě jenom lepšit 🙂
Jinak já si včera vyzvedla ty výsledky z genetiky, až na nějaké drobnosti jsme zcela OK (teda, máme zcela OK to, co sledovali 😉 ), akorát mám doporučený screening ve 12.tt a denně 400 ug listovky, ale to asi píšou plošně všem, co? 🙂

aknyt
24. únor 2009

Len, to nám napsali taky na té genetice + možnost přenosu neplodnosti na další generaci a díky ICSI lehce zvýšenou možnost vývojových vad. Ale brala jsem to jako pěkný výsledek.

klarka.k
24. únor 2009

Ahoj holky, tak já jsem dnes vstoupila na tyto stránky poprvé díky aknyt, kterou jsem potkala v CARu na punkci. Na ICSI jsem byla úplně poprvé a jsem totální nováček v této věci. Ráda se zde od vás zkušených dozvím nějaké rady. Právě čekám jak vše dopadne. ☹ Test si můžu udělat tak v pátek nejdříve. Už to nemůžu vydržet, ale od kámošky vím, že to dříve určitě nemá cenu.

len
24. únor 2009

Ahoj Klárko 🙂 Vydrž, vydrž, o to pak bde ta druhá čárka silnější 😉 Moc držím palce, i Aknyt samozřejmě 🙂 A písněte, jak to dopadlo, jsem netrpělivá a hlavně tu od soboty na týden nejsem 😉

Aknyt, no, my ICSI nemáme, o přenosu neplodnosti nepsali nic, ale zato máme v anamnéze, že se s tím léčili už rodiče, taky šance tam je. Jo a taky že máme slušnou pravděpodobnost, že naše děti budou mít při narození potíže s kyčličkama. Ale to já měla taky a dneska bez mrknutí oka nachodím po kopcích desítky kilometrů 🙂

klarka.k
24. únor 2009

Ahoj Leni, to jsem ráda, že se mi hned někdo ozval. Hlavně, že si mám o tom s kým popovídat. Moje kamarádky už mají děti a nemají čas 🙂 . Snad to taky poznám. S Aknyt máme stejně staré embryjka, takže budeme testovat přibližně stejně. Doufám, že nám to oběma dobře dopadne a alespoň jedno miminko se rozhodně v nás zůstat. 🙂 Bohužel na to myslím většinu času, málokdy se mi stane, že na to zapomenu a myslím na něco jinýho. A nejlepší jsou ty rady: nemysli na to. Jooo, to se řekne... 😀

aknyt
24. únor 2009

Ahoj Klárko 🙂
jsem ráda, že jsi dorazila - to víš, že mi taky cuká ruka, ale zatím jsou testíky schované v obýváku ve skříni, aby na WC nelákaly 😉

len
24. únor 2009

Neboj, kdyby otěhotněly jen ty, co na to nemyslí, tak je po IVF šance tak 1 % 😀
mně moc pomohlo chodit do práce a mezi lidi, když jsem měla zaměstnanou hlavu, bylo to OK, ale ach ty víkendy a dlouhá, předlouhá odpoledne, kdy jsem neměla nic pořádnýho na práci, to byla muka 😉

klarka.k
24. únor 2009

Ahoj Aknyt...nevím, jestli ti můžu říkat pravým jménem 😉 nebo jsi tu inkognito...dělám si srandu. Musíme to vydržet. Už mě z toho hrabe.

Lenko, já do práce nechodím. Jsem doma, protože mám za sebou endometrozu a náročnou léčbu. Takže jsem už od začátku na rizikáči.

klarka.k
24. únor 2009

sorry měla jsem na mysli endometriozu

len
24. únor 2009

Jasně, pochopial jsem 😉 Mě by to asi zabilo být doma 😀 Možná už teda ta endometrio na začátku, já jsem idiopatka, takže si můžu vyskakovat... 😀

Jinak co takhle další srazík? teda, asi až po mým návratu a tak minimálně v týdenním odstupu od toho rvaní zubu, od toho prvního jsem 14 dní a pořád se necítím zcela OK. Ale už jím a piju všecko, dneska si troufnu na zeleninový salát 🙂

aknyt
24. únor 2009

Navrhněte termín, teď je mi to celkem jedno, kdy to bude 🙂

len
24. únor 2009

Středa 18.3.?

aknyt
24. únor 2009

Klárko, jsem tu inkognito s fotkou 😉 Dnes vás zanedbávám, protože mám od rána dost práce... Kolik ti napsali transferovaných embryí?

Jak se vám líbí ten papír, co dávají při transferu? Taky máte pocit, že to psalo víc lidí a ještě to po sobě nečetli? Já vím, že jsem šťoura (koneckonců práce s dokumenty mě živí), tak by mě zajímalo, jak to působí na vás.

aknyt
24. únor 2009

OKi - u mne není problém - rezervuju si středu 18.3. 🙂