CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
25. bře 2009

Ahoj Papus 🙂
Na první konzultaci?
Tak počítej, že ti vezmou mnoho zkumavek krve, to samé partnerovi, jemu navíc sperma a pořádně vás vyzpovídají - jak dlouho se snažíte, co už máte za sebou, jaké máte choroby, jaké léky berete...

papus
25. bře 2009

jdu tam prvně doposud jsme chodila ke svému dr on mi dělal už 1stimulku,ale přerušil ju protože jsme měla jen jeden folík tak jsem mu řekla,že bych raději přímo do CARU tak nebyl proti napsal mi doporučení tak jsme se hned objednala.Teď čekám na mrchu a né a né dorazit dnes jsem 42DC asi se mi to po té stimulce zbláznilo či co dr nevěděl sám proč nedorazila 😠

modroocka2
25. bře 2009

Dobré ráno všem...
vítám papus a přeji hodně štěstíčka... můžu mít dotaz oni i běžní gynekologové dělají do AR? Myslela jsem, že to je výsada jen specializovaných center..🙂 Máš asi fakt dobrého dr. když se Ti snažil pomoci sám, některý to ani pořádně nezajímá, ale tohle mi zase zlepšilo pohled na naše zdravotnictví..světlé výjimky jsou..🙂
Jinak všem děkuji za gratulace a doufám, že nezklamu a budu pokračovat v úspěšné jízdě..🙂 moc se těším na pátek až mi dají moje mimísky a začne to dlouuuuuuuhé čekání...

lenickan
25. bře 2009

Krásné ráno holky.
Já mám pocit že jsem aknyt zahlédla... v kolik jsi tam včera byla? My tam byly 2x napřed v 9.15 a pak v 11.15
Šlo to jako po másle - jen manzel musel chudák dlouho čekat - ten před ním tam byl 45 minut - jinak IUI proběhlo v pohodě ani jsem nic necítila. Čípek byl nádherně otevřený prý probíhala zrovna ovulace.
Jinak ta nová sestřička co vylejzala a ptala se "jde někdo k nám"🙂 je učnice-medička. Koukala na tu mojí IUI🙂
Dělala mi to taky Jarošová a byla moc hodná🙂 citlivá...
Pokud přijde mrcha mám přijít 11DC na utz zda nerostou folíky odrazem ještě z předchozí stimulky a pokud ne vybaví mne léky na další cyklus🙂
Aspon si prdelka odpočine🙂 mám jí jako řešeto

papus
25. bře 2009

ahoj modoočko a děkuji ti moc 😉 tem můj dr má smlouvu s Iscarem a Pronatalem a chodí to tam dělat těm svým pacientkám,ale trvá to déle než to pojištovna schválí a já po té první stimulce nezdařené chtěla raději rovnou do CARU.moc ti gratuluji držím pěstičky 😉

lenickan
25. bře 2009

moodroočko, tak to moc gratuluji to je nádherná úroda! Budu držet palce at to jde dál takhle krásně🙂))
Kolik dní od IUI má význam dělat test 16?

len
25. bře 2009

No, já si zase nejsem jistá, často tu mám pocit, že obvodní gynekologové hromadně předepisují Clostil nebo Utrogestan a přitom třeba vůbec nezkontrolují spermiogram nebo nesledují, co ty léky dělají... Takže některé světlé výjimky spíš udělají v těle pěknej bordel, vlastně jsem vděčná tomu svýmu, že se v tom nechtěl moc hrabat a radši mě rovnou odeslal k Apoli 😉

lenickan
25. bře 2009

Já tedy za sebe můžu říci, že je lepší když se gyndr. z běžné praxe to této stimulace nemontuje. Mám osobní zkušenost, kde mne ládovali kdoví čím a když jsem měla jít na utz tak mi zavolala sestra až přijdu místo ve čtvrtek příští týden ve středu - že je pan doktor nemocnej, to jsem šla do kolen.

len
25. bře 2009

Papus a to byla stimulka FSH na IVF? Nebo jenom IUI?

lenickan
25. bře 2009

přesně len: na clostilu jsem frčela 7 měsíců a ani tuk! Spermio na moje vlastní vyžádání - však si vzpomeň. Pak mi od 18DC nasadí utroš a řeknou že ještě ovulace může dorazit... No prostě nemají tu zkušenost a ta je pro mne to nejcenější. Ne prostředí!
Ze soukromé luxusní praxe jsem přešla k apoli, kde teda vybavení něco pamatuje, ale luxus nám k mimi nepomůže.
Za sebe můžu říct, že zítra to bude měsíc co jsme tam poprvé vlezli a už máme za sebou IUI!!! A já první ovulaci v životě?

papus
25. bře 2009

ten můj spermiogram dělal mě bral hormonální profil a jsem po laparce a odstranění přepážky z dělohy je to první dr co se mnou začal nco dělat pak mi nasadil SYnarel sprej do nosu a Fostimon jinak nic pak až utz a tam byl je jeden folík mámzákaznici co chodí taky k APO a má endometriozu mě jí při laparce taky objevili,ale ne snad moc nevím a ta říkala,že by se ten Synarel neměl dávat těm s endimetriozou.Po přerušení stimulky jsme z toho byla paf tak až jsem se objednala k APO jsem klidnější

modroocka2
25. bře 2009

Lenickan moc gratuluju k hladkému IUI a přeji hladké přistání do stavu těhotenského...🙂 Moc jsem na Tebe včera myslela a pořád jsem koukala, jestli písneš...-)
No jinak s dr. je to různý... jsou i dr. kteří se v ničem sice nehrabou, ale ani neodesílají... a to je to nejhorší... Vůbec mi nedochází, že většina z vás je z Prahy, takže dr. může fungovat na různých místech..no já co jsem od Kolína tohle neznám..🙂

papus
25. bře 2009

Leni stimulka na IVF

len
25. bře 2009

Papus, uvidíš, co bude, přeju ať to klapne, my jsme tam všechny spokojené 🙂

Leni, takže první ovulka, první IUI a za 14 dní zkusíš testnout? 🙂 Budu držet palce...

aknyt
25. bře 2009

Ahojky,
Leni, tak to jsme se mohly potkat, jen jsem tě nepoznala, byla jsem tam objednaná na 9:15, ale vzali mě už před devátou a pak jsem tam u stolku vyplňovala ten jejich dotazík. Na to, že tam bylo jen 5 otázek, tak mi to dalo teda práci. Nedovedu si představit, jak dlouho mi bude trvat dotazník k adopci, který má 4 stránky otázek 😉 .

lenickan
25. bře 2009

len myslíš že za 14 dní? Tzn 29DC když IUI bylo 15DC?

len
25. bře 2009

Tobě nedali instrukce?
Já myslím, že za těch 14 dní už by to mohlo být pěkně vidět 🙂

papus
25. bře 2009

díky moc Leni dám vědět co a jak 😉

lenickan
25. bře 2009

aknyt tak to jsme se asi potkali - byla jsi hned u krajní sedačky? Mám pocit, že jsi se zvedala když mi přicházeli nevšimla sis nás?
Modroočko tak moc děkuji za podporu a držím palečky kdy máš ET?

modroocka2
25. bře 2009

Aknyt a není to k dotazníku k adopci ještě daleko?

lenickan
25. bře 2009

nene o testu nebyla řeč🙂 ale já jsem si říkala tak 15 až 16 den... tak to prubnu už 14 den. Musím říct že jsem podstatně méně nervozní než po první utz když mi bylo řečeno že folíku je tam hodně a musíme opatrně...jinak by iui neudělali

modroocka2
25. bře 2009

Leni ET mám až v pátek..prvně půjdu na utz jestli nepřichází OHSS a když bude vše OK dostanu za odměnu mimísky..🙂

len
25. bře 2009

No, jestli vydržíš až do 15.-16., tak tím líp 😉 Dostalas Utrogestan?

lenickan
25. bře 2009

nedosatala

aknyt
25. bře 2009

Leni, já nechtěla lidi moc očumovat... takže jsem si tě fakt nevšimla. Jsem hrozná, Zubejdu jsem nepoznala ani když jsme seděly vedle sebe.

Modroocko, k dotazníku k adopci není dlouho, žádost máme vyplněnou, teď sháníme ostaní potřebné papíry... neznamená to, že končíme úplně se snahou, ale prostě těch neúspěchů už bylo dost a nevím, kolik pokusů mi ještě manžel povolí. On chtěl končit už po třetím IVF a teď je každé další kolo těžší a těžší. Do příště mi v CARu MUDra sepíše i papír pro sociálku, co jsme podstoupili a tak.

lenickan
25. bře 2009

no nevím zda vydržím nebo ne... přinejhorším je zopáknu 14. a 16. den.
měla jsem vysokou sliznici tak nevím zda bylo nutné utroš dávat?

modroocka2
25. bře 2009

Aknyt tak to jo..bála jsem se že to vzdáváte..ono na jednu stranu je dobrý to mít rozehraný na víc stran.. mám kolegyni co po všech možný a nemožných pokusech udělala to samý a když si měli jet pro prcka tak zjistila že je těhotná..všechno hodila za hlavu a povedlo se.. no a teď budou mít děti dvě...takže co víš jak dopadneš Ty 😉
Lenicko už aby to bylo těch 14 dní... hele Ty chodíš do práce nebo zůstaneš doma?

len
25. bře 2009

Já měla IUI 3x taky bez Utr., neboj... Každopádně bez Utr. už v tý době snad bude jasno - buď MS dorazí, nebo jsi těhu 😉

lenickan
25. bře 2009

No bezva🙂 tak už aby bylo těch 14 dní jak píše modroočka🙂
Včera jsem byla doma - příšli jsem a manza šel do práce a já šla ležet - spala jsem jako mimino až do půl páte🙂
Len když jsem prokazatelně měla ovu, tak by ten cyklus neměl být nijak dlouhej vid? Prostě klasika...
Jsem moc ráda, že to klaplo a jsem schopná ovulovat🙂 - len to stačí málo ke štěstí vid?🙂

Jinak paní doktorka říkala, že pravděpodobnost otěhotnění z IUI je na 7 pokus, ale u nás že je ta pravděpodobnost větší jelikož já primárně neovuluju.

aknyt
25. bře 2009

Leni, taky jsem měla 2x IUI bez Utrouše, takže je to OK.

Modroocko, vzdát to nechci, ale pokud se manžovi nezlepší spermio a nebude možný transfer darovaných embryí, tak bude KET to poslední, co podniknem. Uvidíme podle kontrolního spermia. Mají pravdu, že utratit spoustu penízků, když je malá šance na kvalitní embryjka, je celkem nesmysl. Hodně sázím na doktorku, že to manžovi odborně vysvětlí.