CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
5. čer 2009

Ahoj holky,
tak malo,ze jsem mela OPU pateho v patek,ale dokonce zase dr.Vokroje. Na sale jsme se o tom bavili,tak mi slibil,ze se bude snazit a vybere vsechno.Takze foliku 21,vajicek 12.

Jeste mi rekl pan doktor,ze jsem jeste mlada,at se nebojim,ze se zadari.Pak rekl,ze teda zacnem a ja jeste nespala,tak jsem zacala volat,ze jeste ne.Ze jeste nespim a na to jsem srab.A nez jsem teda usnula,tak jsem rekla doktorovi,ze dekuji,kdyz se snazi a ze bych dvojcatka.Tak mi rekl,ze on s manzelkou zrovna dvojcatka cekaji a z toho ma trochu strach.Ale bere to ze zdravotniho hlediska.

No a embryolozka rikala,ze jsou vajicka o dost hezci nez minule a icsi jsme nemuseli.

Jinak drahy rano zase mlel nesmysly,ale ted jak si pro mne prijel,taqk uz v pohode.
Jo a dneska to dost boli.

len
5. čer 2009

Larri, gratuluju, 12 vajíček, to je paráda! 🙂 Takže zítra voláš, kolik se oplodnilo? MOC držím palce! 🙂

rendulina
5. čer 2009

jj len-OPU mám v úterý.Tak to když já jich mám 5 tak to bude mnohem méně vajuch.... 😢

larri
5. čer 2009

to neni pravda,muzes mit 5 A VSECHNY PLNE. A taky jich tam muze byt mnohem vic.A lepsi jedno a poradne nez moooc a nanic.

ren,tebe jeste neznam,ale vitam te.

zubajda
5. čer 2009

rendu.... já měla dva folíky..a nakonec dvě vajíčka... táák kliiiid, žádný stres ! 😉

len
5. čer 2009

Rendo, taky to můžeš mít jak já - na ultrazvuku 7-8 a ve skutečnosti se jich tam schovávalo 12 😉

rendulina
5. čer 2009

Zdavím ostatní 🙂 A děkuji za podporu ale zatím se mi nepoštěstilo vymáčknout z mých obvyklých 5 f.ještě více vajuch.
Já jsem tu staronová....akorád moc nepřispívám.Pokud jste nečetli,jsem již takový inventář v Apoli.

saralinda
autor
5. čer 2009

Larri, tak to obrovské gratulace! To je hoodně vajuch. Jsi perfektní nosnice. Kdy jdeš na ET? V pondělí? Ty jo, to mě tedy stoupla naděje - minule jsme na tom byly stejně s nulovým úspěchem a teď ty tolika.
Kolik jsi píchala jednotek (ampulí) minule a kolik teď (myslím denně a celkem)?

rendulina
5. čer 2009

zubajdo-a kolikáté máš za sebou IVF? Jinka spermio máte dobré?

larri
5. čer 2009

Ahoj Sar,
ja ted nemela Fostimon,ale Merional.Zda se mi lepsi,nemela jsem po nem chute a ani mi nebylo zle.Ted jsem pichala 6dni,3ampulky.

rendulina
5. čer 2009

Děvčata chci se vás optat: požívali jste při stimulce nějaké alko nápoje?Já to vždy dodržovala ale pak jsem slyšela,že jenda stimulantka si normálně dala i stříček či malé pivko...Jdeme si se známými sednout a tak přemýšlím,co budu pít 😵

larri
5. čer 2009

Ja mela sklenicku sektu,proto dost vajec 😀

len
5. čer 2009

Při stimulaci? Sem tam i skleničku vína 🙂
Jsem se na to ptala a prý při stimulaci se člověk ještě nemusí tak moc hlídat, dokonce i na ty hrozný migrény mi povolili normální silný prášky proti bolesti. Takže stříček by určitě neměl vadit, pokud jich nedáš pět 😉

larri
5. čer 2009

Nevite kolik ma byt spermii v norme? Drahy mel dnes 60mil.

len
5. čer 2009

Larri, 60 mil./ml je paráda 🙂 Minimálně má být 20.

larri
5. čer 2009

Rekli nam prave dobry,ale on chtel dneska slyset v aute,jak je dobry 😉
Vidis a to byl pred tim nez jsme sli k Apoli na spermiogramu nekde v centru a to mu relki,ze ma spatne vysledky a neda se stim nic delat. 😠

papus
5. čer 2009

Larri to je nádhera gratuluji ti moccccc 🙂

larri
5. čer 2009

len,nevis kolik u APOLI S DAROVANYMI oocyty? Jo a jak dlouho se asi ceka.Jedne holcine nechteji pomoc az zhubne.Ma asi 110 kg,coz mi neprijde zase tak strasne.

zubajda
5. čer 2009

rendu.... mám po 1IVF... spermio výborné

len
5. čer 2009

Jéžiš, prostě z vás chtěli vytáhnout nějaký prachy (v tom prvním centru) 🙄
Nikde ti zodpovědně neřeknou, že špatný, pokud neudělají aspoň dva odběry v rozmezí několika měsíců. Hrozně se to hejbe, prý až pětinásobně oběma směry. A to je fakt, my jsme stabilně OK a taky jednou úlet, kdy bylo množství třetinový, příště se to vrátilo zase do normálu 😉

larri
5. čer 2009

kolik stoji....

papus
5. čer 2009

Larri kolikátý den jsi dnes šla?

len
5. čer 2009

Larri, kolik stojí ani čekací doby bohužel neznám... Ale asi to bude jako všude - když přivedeš svou dárkyni, dostaneš se dopředu pořadníku.

Jinak s tou váhou - ono je prostě ověřený, že od určitý hranice BMI je úspěšnost IVF ale výrazně nižší (mají tam na to takový grafy, tuším, že nad 30 už dost špatný a nad BMI 35 dost katastrofa), takže vlastně je v zájmu všech dostat to BMI aspoň pod těch 30, čímžto se výrazně zvýší pravděpodobnost úspěchu... Ale spíš by to měli takhle vysvětlit, ono samozřejmě otěhotnění není vyloučený ani při BMI nad 40, akorát je ta pravděpodobnost hooodně malá, ale zase je na zodpovědnosti každýho, jestli si riskne plejtvat na to hrazenej pokus nebo radši předem zhubnout. Ono záleží na mnoha okolnostech - ne každá má ještě dva roky k dobru na shození 50 kilo a ne každá je zhubne razdva, že? 😒

larri
5. čer 2009

Ja si nejsem jista,jestli nebo kolik za ten spermiogram platil.Ale az prijde domu,tak se zeptam.Zkusim mrknout na net,jestli si vzpomenu na ty stranky.

Papus,diky.Ve ctvrtek jsem zacala pichat,mela jsem je do utery a v ten den utz.A uz mi nic doktor nepridaval,protoze pry to bylo pripraveno.Jsem zvedava na tebe,ty mas taky Merional,ze jo?

papus
5. čer 2009

Larri já mám taky Merional dnes už jsem píchala jen 3ampule to mám až do pondělka....jsme na to zvědavá při tom dlouhým protokolu a Fostimonu jsme měla jen jeden folík 😒

larri
5. čer 2009

LEN,tak je to GONA,NESTATNI ZDRAVOTNICKE ZARIZENI.A sidli na Narodni tride.A hlavne tam byl za deset minut s vysledky hotovy.Zrovna dneska zacal o tom mluvit,ze jim moc neveril.

Papus,nepsala jsi nekde,ze jdes na utz v utery? Ja pocitam,ze bych mohla jit na ET.Doufam,ze se ho ted dockam.

len
5. čer 2009

Larri, tak bych čekala, že mu k tomu řeknou - pane, máte ty výsledky sice špatný, ale nic se neděje, spolupracujeme s jedním výborným centrem, špičkovej servis, když na to použijou ICSI, AH, PK, PGD a pro partnerku darovaný vajíčka, tak je úspěch zaručen - sice to bude něco stát, ale co by člověk neudělal pro vlastní dítě, že? 😀

papus
5. čer 2009

jasně já jdu na utz v úterý 11.15h......určitě se ho dočkáš kdy máš volat???

kkamca
5. čer 2009

Ahoj ..sori že vám sem vstupuji..ale k tý váze jak tady píše Len
Larri žádný zdravotnický zařízení tu tvou kamarádku nemůže odmítnout kvůli váze,jsou povinni ji to udělat za jakýchkoliv podmínek..pokud na to mají uzpůsobené nástroje,přístroje apod..Můžou jí doporučit zhubnout,ale ne jí odmítnout úplně.A pokud jí řekli že jí to neudělají při této váze má nárok si ztěžovat..a to funguje nejen na ivf ale s jakýmkoliv onemocněním.. 😉

larri
5. čer 2009

Papus,mam volat zitra v 10.00.

KKamco,Len tady pise o necem jinem.Neni to moje kamaradka,je to tady z diskuse a je nastvana,protoze ji porad cpou jenom fostimon a ona na nej nereaguje.Mela jeden folik a kdyz sla znova na utz,tak nebyl zadny.Nevi co s ni,tak ji rekli az shodi kila,tak at prijde.Spis mne to zajima,protoze ona to vzdava.Vi,ze proste je silnejsi postavy,tak kdyz zhubne,tak ne zase tolik.