CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
17. čer 2009

Len, že by žertoval i s tebou? No toto...
Že bych někdy taky zkusila zase k němu jít? 😉

len
17. čer 2009

Já si myslela, že si dělá legraci, ale když jsem tak na něj koukala, tak vážně nevím nevím 😀 V podstatě měl pravdu, i když dost drsnou teda 😉

Jo, sorry za to mně - mě je správně 😀

kralka
17. čer 2009

Tak injekci jsem zvládla v pohodě. Dva dny předtím jsem byla na odstranění znamínka a tam jsem dostala injekci na umrtvení. Ta byla horší.
Kopřivka teda asi bude z nějakého ovoce. Bych snad raději ten Pregnyl. Budu teď chodit s kopřivkou, protože teda nehodlám přestat jíst jahody a podobné dobroty.
Já naštěstí beru jen tu 100 euthyroxu tak mě snad alespoň trochu státnice funguje. Už jen to, že u Apolináře to vůbec nikdo neřeší.

Ještě dotaz. Má cenu testit 12 den po ovu?

len
17. čer 2009

No, 12 DPO je tak nejdřív, kdy to má cenu, ale zkusila bych vydržet do 14 😉
Já mám Letrox 100, ovšem jen 2x týdně, zbytek týdne 150.
Jinak po letošním rvaní zubů jsem se zařekla, že nic na světě už nemůže být horší...

kralka
17. čer 2009

Len, tak já bych to asi ještě trumfla punkcí štítné žlázy. 😖 Ta mě bolela víc než trhání osmičky. A tu my taky rvala zubařka něco málo přes hodinu.
No já testit chtěla až pár dní po očekávané ms, ale jdeme příští týden na Finlandia Midnight Sun. No tak jsem chtěla mít jistotu, že si určitě žádnej ten super koktejl nedám z dobrého důvodu.😀

len
17. čer 2009

No tak na ŠŽ už mi zvysoka kašlou (pět let už jsem neměla ani ultrazvuk), ale teprve po dnešku vím, proč 😀 Se jako tvářej, že jí vůbec nemám 😀

Tak to testění chápu, to bych testla ráno v ten den, kdy si budeš chtít dát koktejl - pokud to bude aspoň těch 12.DPO, už by to nějakej stínek ukázat mohlo 😉

kralka
17. čer 2009

Díky, přesně to jsem chtěla slyšet.😀
S tou tvou ŠŽ to je taky dobrý teda. Tak mě každý půl rok mají na co koukat.
Mám kamarádku co díky těhotnění zašla za léčitelem, který jí poslal co nejrychleji na endokrinologii. Měla to za 5 minut 12. ŠŽ prý těsně před rozpadem. Po pár týdnech na lécích se to srovnalo. A teď je na tom stejně jak já. Tohle je fakt nepředvídatelná nemoc. Nevím jak ty, ale já nemám žádné viditelné příznaky, které by se jednoznačně dali přisuzovat ŠŽ.

len
17. čer 2009

Já měla na začátku, ale jak je to stabilizované, jsem docela OK. Vidíš, mně říkali, že ultrazvuk jednou za 4 roky, tak jsem byla před 10, před 6 a od tý doby nic, jen mi hlídají krev 😒 A to chodím do národního endokrinologickýho ústavu, prej špička v republice...

kralka
17. čer 2009

Tak vidíš, ale že vědí co dělají. Nemají vlastně na co koukat, krev jim stačí. Ještě, že máš toho Ř, aby ti to vysvětlil 😀 .

len
17. čer 2009

Nojo, musím si trochu pozměnit myšlení 😉 Už nebudu říkat - mám špatnou ŠŽ, ale jen - prakticky nemám žádnou ŠŽ 😀

papus
17. čer 2009

ahoj holky 😉

Len to je super ještě aby všude byla vajucha a hurá na to 😉

len
17. čer 2009

Papus a co ty? Voláš si do CARu každý den nebo ti prostě jen včera řekli - přijďte ve čtvrtek a dál se nestarejte? 😉 Ptám se, protože já měla ET už za dva dny, takže stačil telefonát jen jeden...

papus
17. čer 2009

Len jen jsem volala včera řekla ve čtvrtek 11.15h a dnes mě nenapadlo tam zavolat....uvidím zítra 😉

len
17. čer 2009

Jasně 🙂 tak zítra na tebe budu myslet 🙂

papus
17. čer 2009

díky moc 🙂 po ET je to jak se sexsíkem? 😕

len
17. čer 2009

Myslím, že 5-7 dní doporučují raději nic, pak už žádný zákaz 😉

Nemohu odolat nepochlubit se se svým čerstvým fotoúlovkem 😉
http://plivnik.blogspot.com/ - to je NAŠE miminko 😀 Narostly mu trochu zuby, no 😕

papus
17. čer 2009

jůůůůůůůůů Leni to je kouzelné k sežrání 😵 dnes si budu dávat prvně ten utroš tak jsem na něj zvědavá

len
17. čer 2009

Jo, jako že by ona sežrala mě? 😉 Ani bych se nedivila 😀

Tak s Utr. hodně štěstí, když se nebudeš dlouho ozývat, víme, že je to proto, že nejspíš někde pospáváš 😉

papus
17. čer 2009

počkej to jako fakt působí,že se ti chce spát????????,

len
17. čer 2009

No, na mě teda působilo, a to fest, ale já jsem extrémní případ 😉 Taky jsem po tom byla hrozně přecitlivělá, brečela jsem kvůli každý kravině (i v cyklech, kdy jsem neotěhotněla)... Ale neboj, většina lidí to snáší OK, obzvlášť, když ho zavádíš 😉
Každopádně zkušenost - jakoukoliv změnu či nepatřičnost sváděj na Utrogestan 😀 Taky mi po něm vždycky krásně narostla prsa a oddaloval mi MS... Takže když jsem byla těhu, tvrdila jsem, že nemám vůbec žádný příznaky, neboť vše je vina těch malejch bílejch kuliček 😀

papus
17. čer 2009

tak to je dobrý...prsa fakt už větší nepotřebuju...snad se mě ta ospalost vyhne 😀

len
17. čer 2009

Bych teď mohla citovat Jaržembovskou - chceš bejt těhu? tak si zvykej! 😀 (bych jí za to tehdy málem dala do zubů, protože tak komentovala zvracení po Puregonu 😉 )

papus
17. čer 2009

no to bych jí asi taky dala 😠 😉

saralinda
autor
17. čer 2009

Len, to je slušný počet. Gratuluji.

len
17. čer 2009

Sar, díky 🙂 Ještě uvidíme, co bude na té punkci... Jak ty se teď cítíš? Normálně máš MS a začínáš novej cyklus?

len
17. čer 2009

Jo a úplně jsem vám zapomněla napsat... jsem se schválně ptala sestry, jestli musí být chlap k odběru nalačno, tak se zatvářila, že samozřejmě NE, ať se kouká pořádně najíst, aby jim tam ještě neomdlel 😀

saralinda
autor
17. čer 2009

Leni, já jsem měla normále MS, i když kratší než obvykle (jen od soboty do včera). A na konzultaci ne mám objednat až na září. Alespoň si tělo odpočine. Asi bych chtěla k Řežábkovi, uvidím. Už jsem vpohodě, i když chvilinkové splíny očas dorazí (kočárky a těhule jsou snad všude), ale už je to +- OK. Jde se dál a, jak jsi psala včera o jiné holčině z koníka, jsou na tom lidi mnohem hůř. Já mám zdravý ruce, nohy, mám kde bydlet, mám rodiče a skvělýho chlapa, který mne je velikou oporou.

len
17. čer 2009

Správnej přístup! 🙂 Já vím, mně se to teď povídá, ale s takovýmhle pohledem na svět jsem fungovala ty první roky snažení a fakt to zabíralo - je třeba hledat to pozitivní, i když holt někdy dá to hledání pořádně zabrat 😒

aknyt
17. čer 2009

Holky, vím, že to asi není úplně ideální směrovat ten dotaz sem, ale...

Nemáte některá zkušenosti s léky oddalujícími MS? Rozhází to hodně následný cyklus? Funguje to vůbec?

len
17. čer 2009

Aknyt, mám zkušenost s Norethisteronem, vlastně jsem ho blbec vzala dvakrát a po té zkušenosti říkám - NIKDY více! Někdo to snáší v pohodě, ale kdysi tu na to byla diskuze a lidí s mýma zkušenostma tam bylo dost 😖 MS oddálil, to jo, ale za jakou cenu... Musím říct, že ta oddálená MS (a jednou i ta následující) byla tek NESKUTEČNĚ bolestivá, že ještě po těch letech, kdy si na to vzpomenu, cítím nutkavou potřebu to rozmlouvat všem, kdo by o tom jenom uvažovali 😀 Fakt jsem bolestí lezla po zdi, zvracela jsem (tudíž léky proti bolesti nezabíraly) a když jsem se doplazila na pohotovost, ještě mi tam vynadali, že jsem to mohla čekat, když do sebe cpu takový svinstva 😖 Takže tak 😒 S jinýma osobní zkušenost nemám, ale Norethisteron fakt nee 😉