CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

haaribo
23. čer 2009

Tak pakje to ale hoooodně drobný... 😀

haaribo
23. čer 2009

To máš pravdu, Tynko, teď už jsme zase zkušenější..

len
23. čer 2009

Zítra kouknu, ať nekecám 😀 Holky, myslete na mě zítra moc, ať mají 4 buňky, trojbuněčný bych snad odepsala rovnou 😔

haaribo
23. čer 2009

Len budu vám moooc držet palce!!!! 😉

len
23. čer 2009

Haaribo, díky moc! 😵 Se s tím musím nějak porvat, no, co jinýho mi taky zbývá...

aknyt
23. čer 2009

Len, na transferu jsem byla tam, co jsou konzultace, použili ten UZ tam.

len
23. čer 2009

Aha, vidíš, já ani netuším, že tam nějaký mají... Taky držte palce, ať tam chytnu někoho přístupnýho a hovornýho, protože já to chci vysvětlit, jak je tohle možný... Po celodenním studiu jsem dospěla k názoru (teda dle slov embryoložky), že se ta moje vajíčka prostě na začátku neumí pořádně rozdělit a ty sady těch chromozomů tam prostě přebývají... Možný příčiny takovýho množství abnormalit hodlám zítra vytáhnout z doktora 😀

rendulina
23. čer 2009

len: držím a myslím již teď 😉

Jo a chci se optat:kamarádce se rozjel hyperstimulák,cítila to již pozvolna ke konci stimulky před OPU ale nevěděla že by to mohlo být ono(přikládala to k těm injekcím).Dnes volala do CAR,že má zvýšenou teplotu,otéká a špatně se jí dýchá a sestra jí řekla,že pokud jí bude do večera hůř a nebo se bude dusit(podotýkám že je doma sama)ať zajde na pohotovost v místě bydl.a nebo jí obj.na druhý den až na 11.30h(dříve prý nemají čas)=docela SÍLA 😠 Až mě ten přístup zarazil... 😖
Řekla jsem jí ať neváhá a zavolá tam znovu(bylo již po 15h.)Nakonec to ještě někdo zvedl a ač neradi,jí odpověděli,ať tedy přijede.
Výsledek-je hospitalizovaná nabrali jí krev a čekají na výsl.

Měl jste někdo podobnou zkušenost???

rendulina
23. čer 2009

Mě nikdy nedělali ET s UZ ?! 😕

len
23. čer 2009

Rendo, to je teda síla 😝 Byla od Apoli? Já myslím, že my teda máme instrukce, že kdyby něco takovýho, tak OKAMŽITĚ k Apoli na pohotovost 😕

Ale je pravda, že já když v těhu špinila (což zamozřejmě nic není), volala jsem na tu pohotovost a tam mi řekli, že pokud se to nebude zhoršovat, mám to nechat být. A když jsem tam pak přišla a řekla jim, že už špiním čtvrtý den, hned mi vynadali, že jsem nepřijela rovnou 🙄

len
23. čer 2009

Rendo, mně taky ne, ale Aknyt říkala, že při jejím snad pátým transferu jí to na utz ukázali...

rendulina
23. čer 2009

len: jj,byly jsme spolu na OPU (má po 1.IVF)Fakt jsem čučela,co mi napsala-byla z nich vyjukaná! Vždy ochota a když se něco děje tak... ☹

len
23. čer 2009

Tak to taky zírám... Když tam cinkla Larri, sestra koukla do papírů, viděla, že má u ní poznámku - OHSS možné - tak jí řekla, ať hned přijede... Naštěstí to nic nebylo, ale měla jsem pocit, že Larri vyrážela do pěti minut od telefonátu 😕

aknyt
23. čer 2009

Rendo, tak to je hnus... to by mě zajímalo, kdo ji takto odpálkoval 😠 Mně tedy nikdy neodbyli a když jsem přišla neohlášeně a řekla, že špiním, tak mě vzali hned.

Mně nedělali ET pod UZ, ale pak mi dělali UZ, a tam byla tečka, kam je dali... Transfer s UZ dělali, myslím, Papus...

marcelli
23. čer 2009

Ahojky holky čeká mě 2.IVF,jsem objednaná na příští týden,musí se taky žádat u pojišťovny jako při 1.IVF?Já jen jestli budu zase čekat měsíc na injekce,než to schválí nebo je dostanu hned příští týden? 😖

len
23. čer 2009

Marcel, musí se žádat i o druhé (stačí telefonicky), ale zklamu tě, u Apolináře teď budou mít prázdniny a nejsem si jistá, jestli se stimulacemi nebudou znovu začínat až v září... Raději tam zítra cinkni a poptej se, jestli bys to ještě stíhala... (nicméně injekce ti stejně nevydají bez souhlasu pojišťovny a té to trvá minimálně 2 týdny).

marcelli
23. čer 2009

len já vím,že budou mít prázdniny,proto mi je divný,proč mě sestra objednala na příští týden,když,jak píšeš,se dá žádat telefonicky.Nejsem z Prahy,tak si myslím,že by to bylo zbytečný,tam jezdit.A ani KET o prázdninách nedělají?Máme jednoho mrazáčka,tak bych ho mohla zkusit,ikdyž bych radši víc embyek... ☹

len
23. čer 2009

KET snad ano. Možná tě objednala, abyste měli dost času to prokonzultovat a naplánovat, co dál - netuším...

aknyt
24. čer 2009

Ahojky, nevíte holky, co všechno má být v předoperačním vyšetření? Vzpomněla jsem si jen na krevní obraz, EKG a celkové zhodnocení, ale mám dojem, že tam je ještě něco dalšího a nepamatuju se co...

haaribo
24. čer 2009

Ahoj Tynko! Já vím, co vyšetřujeme před výkonem my, ale netuším, co vyžaduje Apoli...

aknyt
24. čer 2009

Haaribo, tak sem s tím 🙂

haaribo
24. čer 2009

KO, koagulaci, standardní biochemii - urea, kreatinin, Na, K, Cl, glykemie; někdo chce i jaterní testy, někdo RTG srdce a plic, ale u tebe asi ještě ne, dělá se spíš u starších. No a EKG.

haaribo
24. čer 2009

Tynko, máš představu, kolik u Apoli stojí asist.hatching??

aknyt
24. čer 2009

Haaribo nevím, ale mám dojem, že ho moc nedělají... to se budeš muset zeptat tam. A dík za info 🙂

haaribo
24. čer 2009

Víš, psala mi holčina z stravy - je tam na nějaké soukr.klinice - Teď jde na IVF+ICSI+asist.hatch. - a bude platit kolem 25000,- !!!! To proto jsem si myslela, že i já budu platit takovou pálku. A podle ceníku Apoli mi to přijde děsně drahý...

haaribo
24. čer 2009

To mělo být "z Ostravy..." 😀

rendulina
24. čer 2009

Dobré ranko,Apolinky,

haaribo: jsem vyštráchla tu žádanku co chtějí za předoperační vyš.:

KO,APTT,interní zhodnocení-toď vše! 😉

haaribo
24. čer 2009

Ahoj rendulinko!!! Tak to ani biochemku nechtějí, tak to je jednoduchý...

rendulina
24. čer 2009

haaribo: jj,jen toto... Jinak jsem se vrátila k tomu tvému Colstíku(Clostilbegitu)Já ho měla jednou a měla jsem šílené bolesti hlavy 😝 a tak jsem to raději nahlásila.Příště mi napsali Tamoxifen-ten OK 🙂

haaribo
24. čer 2009

Jééé, já stará migréna a ještě bolesti hlavy po léku...no tak to se už moooc těším...