CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

chrobacek
25. čer 2009

😉 stejně jako ted tobě 🙂

aknyt
25. čer 2009

Marcelli, KET by měli dělat, Spes ho má naplánovaný, ale snad jen do 17.7., řešili to, aby MS dorazila do 30.6....

spes2009
25. čer 2009

Marcelli, KET dělají doopravdy do toho 17.7., dr. Jarošová mi říkala, že musím MS dostat nejpozději 30.6., aby to ještě udělali, pak že mají měsíční přestávku a kalibraci přístrojů, takže pak by to šlo asi od poloviny srpna, ale to neřekla moc jistě. Původně mi říkala, že tu kalibraci mají v srpnu, tak jsem si říkala, že v červenci to nebude problém. Jestli čekáš MS teď do toho 30.6., tak se tam objednej, co nejdříve, jinak alespoň na konzultaci, ať pak víš, kdy ti ho udělají. Já jsem po neúspěšném ET volala, že chci na konzultaci a sestřička mne moc nechtěla přijmout, že musím mít 2 MS mezi ET a KET. Já stejně trvala na konzultaci, ale šla jsem na poslední chvíli, protože jsem nevěděla, že to dělají jen do toho 17.7. a málem to prošvihla. Dostala jsem injekci vyvolávačku, abych to dostala, ale Jarošová mi říkala, že už je na ni pozdě😒

marcelli
25. čer 2009

spes 2009 díky moc za odpověď,já jsem MS dostala tento týden a jsem objednaná na příští týden na konzultaci 2.IVF,takže by mi to na ten KET vyšlo.Jen nevím,jestli mám jít hned na další KET,když mi teď jeden nevyšel se dvěma zavedenými vajíčky,mám jen jedno zmražený,tak bych radši 2.IVF.Nebo myslíš,že bych měla jít na KET? 😒

len
25. čer 2009

Marcel, druhý IVF teď stejně do prázdnin nestíháte, takže já bych šla na ten KET 😉 A třeba už další IVF nebude 🙂

marcelli
25. čer 2009

LEN Když já mám pocit,že pokud si nedám zavést aspoň tři nebo čtyři embrya,tak to u mě nemá cenu 😖 Už mi je 37 a pomalu mi ujíždí rychlík...a ty zmražený si myslím,podle toho,co tady čtu,moc nevydrží,tak babo raď.

len
25. čer 2009

No, 3-4 ti nezavedou, tak to musíš zvládat na 2x2 😉 A zmražený vydrží, ne všechny, šance je nižší, ale koukni třeba na Nitenku - ze 4 transferů hned po OPU nic, no a pátej - KET - zrovna klapnul 😉 Jak tu kolovala teorie - někomu vycházej ty přirozený ET a někomu zase KET. Kdyby byl KET k ničemu, tak ho nedělají. Prostě ho nech rozmrazit a když bude OK, tak ho zaveď a věř mu 🙂 Když nebude, tak holt v září druhý kolo, no... Já se k mrazáčkům nikdy nedohrabala 😖

aknyt
25. čer 2009

Marcelli, někdo tu nedávno psal, že doktorka říkala, že dost často funguje KET u těch, co se jim nedaří z ET... a naopak. Takže šance určitě je. Kdyby to nefungovalo, tak to nedělají... Krásným příkladem je Nitenka, 4. IVF bez úspěchu a z KETu je těhotná 🙂

aknyt
25. čer 2009

Len, my jsme teda dvojka 😀

marcelli
25. čer 2009

LEN Oni opravdu nezavedou 3 až 4???Ale na tom letáku od nich,co jsem na první návštěvě dostala,píšou,že jich zaváděj víc,tak jsem si myslela,že 3 až 4 není problém! ☹

len
25. čer 2009

Aknyt 😀 Kouzlo internetu 😉

aknyt
25. čer 2009

Marcelli a dovedeš si představit, že by se uchytila 3 nebo 4 embryjka? To by byl mazec a nutili by tě do redukce, která je risk - může se stát, že prostě nakonec nezbyde žádné. Oni i dvojčátka berou ze zdravotního hlediska jako komplikaci. 3 by ti zavedli jen pokud by nebyla kvalitní a měla malou šanci, že se chytnou všechny 3!!! Dost pochybuju, že by ti 3 nevymlouvali (o 4 ani nemluvím). Kdyby nebyly kvalitní, tak je ani nemrazí.

len
25. čer 2009

Marcel, obvykle zavádějí maximálně dvě. V ojedinělých případech (když tlačí věk a předchozí transfery byly neúspěšné, což by možná byl tvůj případ) se snad dají ukecat i na tři, ale dělají to neradi. Náhoda je blbec a může se stát, že třikrát se nechytne ani jedno a napočtvrtý z toho budou trojčata 🤐 Takže i když jsou tři krásná, zavedou dvě a třetího zamrazí...
Taky mě napadla Myskyvaa ze začátku této diskuze - té ET nedopadnul, ale po prvním KETu otěhotněla, bohužel jen krátce, a po druhém už měla posledního mrazáčka a za chvilku bude rodit 🙂

len
25. čer 2009

Aknyt, jdu pro noviny. Opravdu není třeba, aby tu Marcel dostávala shodné informace dvakrát po sobě 😀

marcelli
25. čer 2009

aknyt a len: holky my vás tady nemít::: 😉

aknyt
25. čer 2009

Len, nikam nechoď, za 5 minut odjíždím pryč a nebudu až do soboty večer - tak si odpočinete 😉

len
25. čer 2009

Aknyt, nejdu, sotva jsem se obula, začala průtrž mračen 🙄 (taky peru třetí pračku prádla)

marcelli
25. čer 2009

aknyt:přeju ti krásný víkend 😉

marcelli
25. čer 2009

len:takže ta průtrž mračen za chvilku dorazí i do Kolína 😀

len
25. čer 2009

No, jestli jde vítr správným směrem... Jestli si to chceš pojistit, dej se taky do praní 😉

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

rendulina
25. čer 2009

Teda řeknu vám děvčata,ten pohled od nás z balkónu-směr Praha a Roudnice n./l. = to je něco.Černo a žene se to pěkně na nás.... 😎

larri
25. čer 2009

Ahoj holky,ja byla v praci jenom na tri hodinky a pekne jsem prisla mokra.U nas leje opravdu jak z konve.

Pomalu si va s doctu,ale jenom dneska jsem zase zvracela 🙂 🙂 🙂 a udelala si pro radost test.Jsou tam // 😀 😀

Ja tak rada ted zvracim,vubec mi to nevadi.Mne vlastne ted nevadi nic.Nikdy v zivote jsem nebyla klidnejsi. 😉

len
25. čer 2009

Tady taky leje 😝
no tak Larri gratuluji ke zvracení 😀 Pokud to má takovouhle příčinu, tak to není tak strašný, ne? 😉

spes2009
25. čer 2009

Marcelli, tak já bych raději také zkusila ten KET před dalším IVF. Šance je a doopravdy mi říkala Jarošová, že jsou ženy co otěhotní pouze z ET a pak ty co pouze z KET. Teď jsem se jí ptala, jaká je šance na uchycení atd. při KETu a říkala, že téměř stejná jako u ET. Máme jen jednoho mrazáčka a tak jsem se ještě ptala, jaká je možnost, že se přestane vyvíjet po rozmražení, tak mne uklidňovala, že je moc pěkné, a že by to snad mělo dobře dopadnout.
Jinak, Marcell, nechci ti brát naději, ale obávám se, jestli není u tebe na KET už pozdě. Já mám hned od 2.DC začít lepit náplasti s hormony, aby mi vyprodukovaly růst sliznice a pak 10.-12. DC na utz. Ale na druhou stranu nevím, jestli je tento postup stejný u všech. V každém případě je asi lepší, když se hormony ta sliznice nabudí.
Ale nejsem moc zkušená, to je jen to, co jsem teď u sebe postřehla. 😉
V každém případě bych si tam zavolala a třeba by se to dalo ještě dohnat. Uvidíš, nebo se tam zkus zítra zkusit objednat na tu konzultaci, jestli to půjde... Ale v každém případě já bych nejprve vyzkoušela ten KET a až potom bych se soustředila na další IVF. A neházej flintu do žita 37 zase není taková tragédie 🙂

larri
25. čer 2009

Kde najdu tabulku?

spes2009
25. čer 2009

Tady už je po dešti (tedy ale po pořádném) a už svítí slunce 🙂

Jsem ráda, že sprchlo, mám zalito a ještě se mně umyl (alespoň doufám) starý proutěný koš, který pomalu chystám pro štěně. Domů pojede v košíku a chvíli snad v něm vydrží. Musím ještě do něj ušít nějakou peřinku, ať to má, holka, krásný 😵 😵 😵 Jinak ten koš jsem zachránila na poslední chvíli od jednoho pána, co ho chtěl vyhodit. Jsem taková sběratelka starých věcí a pak je natírám, brousím, lakuju - prostě jim dávám nový kabát. To mě moooc baví. Manžel sice někdy kroutí hlavou, ale většinou je z výsledku překvapený 🙂

spes2009
25. čer 2009

Larri, já vím jen, že sem dávala Aknyt odkaz a je to zhruba tak 6-7 stránek dozadu 😉

spes2009
25. čer 2009

Larri, kuk sem 😉

http://apolenky.kvalitne.cz/

len
25. čer 2009

Jéje, štěňátko! 😵